Strona 2124 z 3481 [ Posty: 69606 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12122 2123 2124 2125 21263481 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 mar 2018, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3146
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Inwalidzka ? :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 mar 2018, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

ja jak zaczynałem to nie było tarczek mimo że tacho był "7 dniowe" (kto miał to wie jak to wyglądało), z inspekcji to była inspekcja transportu samochodowego z pieknymi pojazdami z żółtym pasem, klienci szuklali transportu w Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej ewentualnie na Kercelaku ( w Warszawie), komórek nie było, płatności były na zasadze - dziś robota i dziś zapłata najdalej jutro i to ciepłą gotóweczką do rączki - sporo było robót bez faktury, stawki do uzgodnienia na zasadzie jeździsz 5-6 godzin płatne jak za cała dniówkę, kilometry z Warszawy do Szczecina miały 600- 650 w jedna stronę a płatne było w dwie strony po pełnej stawce, nikt nie szukał żadnych ładunków powrotnych- pięknie było, ale sie gustownie [wycenzurowano] w chwili wejścia spedycji co to klientom obiecywały złote góry i super obsługę, później jebnęło jak pokazały sie leasingi i dalej już poszło z górki .....

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 28 mar 2018, 15:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Czasy tak zamierzchle jak jaskiniowcy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 28 mar 2018, 15:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1279
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

W 2010 jak zacząłem pracować to fracht Holandia - Astana kosztował 13.000 Eur i wracało się bez powrotu bo szkoda czasu. Dzisiaj 7000 i powrót z sadza od której naczepa jest cała czarna wraz z kierowca. Takie to czasy. Nie tylko u nas bieda.


Post Wysłano: 28 mar 2018, 17:40

Cytuj:
Dzięki za poprawę humoru.
P.S. spadłem z fotela :lol:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5952

Cytuj:
Czasy tak zamierzchle jak jaskiniowcy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może zamierzchłe, ale miały swoje zalety.

Natomiast zzx zapomniałeś o tym, że to były też czasy, gdzie płatności zależały od widzimisię zlecającego. Ludzie majątki budowali na tym, że brali kasę za robotę, a nie płacili pracownikom i podwykonawcom.
Jak się nad tym zastanowić, to i w obecnych czasach się to zdarza, ale znacznie rzadziej.


Post Wysłano: 28 mar 2018, 18:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Jak ja zaczynałem to płacili 25gr za km bez podstawy. Tarczki fruwały za oknem lepiej niż gołębie do chleba. Bez doświadczenia pracę załatwiało się tylko i wyłącznie po znajomości.
W odniesieniu do tych czasów teraz jest o niebo lepiej :wink:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 28 mar 2018, 18:31

Cytuj:
Jak ja zaczynałem to płacili 25gr za km bez podstawy. Tarczki fruwały za oknem lepiej niż gołębie do chleba. Bez doświadczenia pracę załatwiało się tylko i wyłącznie po znajomości.
W odniesieniu do tych czasów teraz jest o niebo lepiej :wink:
Nie wiem kiedy zaczynaleś ,ale kilkanaście lat temu na początku mojej kariery tylko 2 firmy brały ludzi z łapanki : Raben i DHL .


Post Wysłano: 28 mar 2018, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3586
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

i FM

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 28 mar 2018, 19:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2013, 10:45
Posty: 331
Samochód: 105.410

Kupiłem robura MP3 z Bodzentyna.. ciekawe jak się będzie sprawował.


Post Wysłano: 28 mar 2018, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5897
Samochód: Volvo FH

Od kogo?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 28 mar 2018, 19:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 959
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Cytuj:
tylko 2 firmy brały ludzi z łapanki : Raben i DHL .
I tak jest do dzisiaj. :mrgreen:

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 28 mar 2018, 19:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5897
Samochód: Volvo FH

Dzisiaj to w conajmniej 3/5 firm jakieś groty stoją pod płotem.
Więc kto wejdzie w bramę to za 15 min dostaje kluczyki.

Za dwa tyg będzie wywalony, bo stary stwierdzi że jak to ma być tak jeżdżone to lepiej niech dalej stoi pod płotem.

Delikwent wchodzi w kolejną bramę i opowiada że pół roku ma doświadczenia, jest najlepszy na świecie, a tamten dziad mu nie wypłacił.
Dostaje wóz i znowu za dwa tygodnie jest za bramą.

I tak do następnej bramy, i do następnej, aż się ogarnie i gdzieś zagrzeje miejsce.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Czasy tak zamierzchle jak jaskiniowcy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może zamierzchłe, ale miały swoje zalety.

Natomiast zzx zapomniałeś o tym, że to były też czasy, gdzie płatności zależały od widzimisię zlecającego. Ludzie majątki budowali na tym, że brali kasę za robotę, a nie płacili pracownikom i podwykonawcom.
Jak się nad tym zastanowić, to i w obecnych czasach się to zdarza, ale znacznie rzadziej.
nie zgodzę się zupełnie - w tamtych czasach po prostu należność była płacona bez żadnego gadania - dziś nieuregulowanie należności w terminie jest kiepskim "standardem" choć uczciwie trzeba powiedzieć że są firmy które płacą jak w szwajcarskim zegarku ( o terminach i kredytach kupieckich nie warto pisać).

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 28 mar 2018, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Jak ja zaczynałem to płacili 25gr za km bez podstawy. Tarczki fruwały za oknem lepiej niż gołębie do chleba. Bez doświadczenia pracę załatwiało się tylko i wyłącznie po znajomości.
W odniesieniu do tych czasów teraz jest o niebo lepiej :wink:
Bo to były czasy dla twardych ludzi. Trzeba było się umieć postawić i wiedzieć kiedy nie przeginac. Tarczki fruwaly ale chciałeś do domu dojechać wcześniej to żaden problem. Teraz stoisz jak ch*j na weselu bo spedytor idiota czegoś nie dogral. Wypłaty były ch*"jowe ale były normy na autach, ropa po 3 zł. Czegoś nie zarobił to w paliwe się wzięło. Jeden drugiego okradal ale każdy miał coś. Teraz stawki ch*jowe, wypłaty o kant d*py potluc, trza siedzieć w budzie po 20 dni, sondy, gpsy. Jeden drugiego kontroluje a bida coraz większa. 1000 razy wolałem tamte czasy. Wystarczyło mieć łeb, kombinować i było spoko. Teraz to zera*j się a i tak garba się dorobisz.
I mimo wszystkiego, człowiek miał czas na remonty w domu, cieszyć się życiem i z tego co się miało.
W ogole ja na transport patrzę już tak, że to branża generalnie dla mało ambitnych :lol: Lepiej coś tworzyć, budowac itd. Jak nie zarobisz to chociaż coś po sobie człowiek zostawi. I co najważniejsze jak coś się tworzy to to cieszy. Nawet taki murarz ma satysfakcje jak ścianę postawi i się nie zwali. A tu z czego ja miec :?: :D


Ostatnio zmieniony 28 mar 2018, 20:46 przez jumas, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 28 mar 2018, 20:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Tu nie chodzi o emigrację. Technologia zmienila wszystko. Po prostu ludzi zidiociali. Gdyby 20 lat temu ktoś mi powiedział, że dzisiaj jadąc ciężarówka ktoś do mnie zadzwoni z pretensjami, że mam za duże spalanie i za rzadko hamuje retarderem to bym go wysmial. A dzisiaj to skutecznie zniecheca do tej roboty ze ktoś cały czas obserwuje co robisz.....


Post Wysłano: 28 mar 2018, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Za siódemkę z przodu wypadałoby się przyłożyć do swojej pracy.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 28 mar 2018, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5897
Samochód: Volvo FH

Ty a nie pomyślałeś że cała ta technologia, inwigilacja, systemy monitoringu, gpsy to środek zapobiegający głupocie, zlodziejstwu i niściorstwu kierowcy na powierzonym sprzęcie?

Pomyśl, gdybyś Ty i każdy inny, miał odpowiednie spalanie, umiał używać retardera to sądzisz że miał byś takie telefony?

Bo ja sądzę że nie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 28 mar 2018, 21:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2661
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Ja już myslalem ze Raben zbankrutował bo dobry tydzien czasu nie było zadnej reklamy :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 28 mar 2018, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Ty a nie pomyślałeś że cała ta technologia, inwigilacja, systemy monitoringu, gpsy to środek zapobiegający głupocie, zlodziejstwu i niściorstwu kierowcy na powierzonym sprzęcie?
No tak bo kierowca to zawsze tempaki i niszczyciele. Jak za biurkiem wiedzą lepiej to czemu sami nie jeżdżą ?
To wszystko, ta cała technologiczna głupota, przyczyni się do upadku cywilizacji. To już k*rwa sięga szczytów. Zresztą jeżdżąc na paliwach wiem o tym dobrze, bo takich sprzętów jak tu to nigdzie nie bylo :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2124 z 3481 [ Posty: 69606 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12122 2123 2124 2125 21263481 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: