Strona 22 z 32 [ Posty: 634 ] Przejdź na stronę Poprzednia 120 21 22 23 2432 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 26 sty 2007, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2006, 16:05
Posty: 212
Lokalizacja: Łódzkie

Dziekuje, wreszcie ktoś rozwiał moje wątpliwości.

_________________
nie pyskuj bo ściana
najlepsza przyjaciółka-fajerka


Tytuł:
Post Wysłano: 29 sty 2007, 13:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2006, 17:09
Posty: 26
GG: 2308383
Lokalizacja: KALISZ

Witam!
Przeczytałem ten temat od początku do końca. Wiele się dowiedziałem, za co bardzo jestem Wam wdzięczny :D
Mam jeszcze kilka pytań, których tutaj nie było:

1. Czy kierowca jest zobowiązany dopilnować rozłożenia ładunku na naczepie?
2. Kto ładuje towar na samochód? Czy kierowca musi podwozić go z naczepy na rampę?
3. Co się dzieje jak ktoś nam zerwie plombę?
4. Czy podczas próbnej jazdy w nowej firmie, jak jedzie się przypuśćmy z innym kierowcą w trasę, nowy też kieruje?
5. Co robicie jak w trasie samochód nagle nawali? Czy pracodawca wymaga umiejętności naprawy drobnych usterek?
6. Czy jedna osoba jest w stanie wymienić koło w naczepie kiedy ta jest załadowana?

Wiem że te pytania są trochę dla Was śmieszne, ale jeżeli możecie to proszę powiedzcie.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 sty 2007, 16:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

1. kierowca jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na który ma wpływ rozłożenie ładunku na skrzyni ładunkowej.
2. co do za- i rozładunku tutaj niby jest jasne powiedziane, że kierowca nie ładuje, bo trudno sobie wyobrazić, żeby jeden człowiek dokonał rozładunku 24 ton i jeszcze potem pojechał, jednak w transporcie dystrybucyjnym często zdarza się, że kierowca paleciakiem zwykłym lub elektrycznym zwozi palety na rampę.
3. za zerwaną plombę kierowca nie ponosi odpowiedzialności jeżeli zgłosi to natychmiast. z mojego doświadczenia wiem, że jeszcze nigdy kierowcy nie zdarzyło się zerwanie plomby gdzieś podczas jazdy (na parkingu podczas noclegu), zawsze to nastepowało przy odbiorze. i wtedy konsekwencje spadają na kierowcę.
4. oczywiście, że jedzie, bo przecież nie jest w interesie pracodawcy ztrudniać pieszych kierowców. jednak to pozostaje w decyzji prowadzącego kierowcy. jeżeli nowy w rozmowie okaże się totalnym nogą to uzasadnione będzie nie dopuszczenie go do kierownicy.
5. w razie usterki kierowca musi ocenić, jakiego typu to jest awaria. z umiejętnościami naprawy różnie to bywa. nie każdy potrafi sobie poradzić tak:http://motogazeta.autocentrum.pl/?FF=12 ... 1361256091, jednak jeżeli gość dobrze jeździ pracodawca jest w stanie tolerować jego powiedzmy gorszą znajomość pojazdu.
6. to czy pojazd jest załadowany czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia na możliwość wymiany koła. zwykle to zalezy od stopnia zapieczenia nakrętek. niestety rzadko dzisiaj się zdarza, aby kierowca sam dokręcał koło. ja nigdy nie pozwoliłem nikomu dokręcać kół w moim aucie, a zwłaszcza kluczami elektrycznymi czy pneumatycznymi. wiedząc, że zwykle to mi przypadnie przyjemność odkręcania.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2007, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2007, 0:46
Posty: 12
Lokalizacja: Wielkopolska

Mam pytanie Czytając posty z tego tematu wywnioskowałem jak już ktos napisał że tylko w Polsce jest wymagany kurs na przewóz rzeczy. I ma on być zniesiony po 2008 roku.
A kolega emil napisł że lepiej robić teraz kurs bo za kilka lat będzie on dużo droższy. A później opisał że kierowca musi odbyć Szkolenie i podał daty.
Może czegoś nie rozumie.. byłbym wdzięczny jak by ktoś mi to wytłumaczył.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Jeśli teraz zrobisz prawo jazdy kat. C lub D i zrobisz kurs na przewóz rzeczy (cena ok 900-800zł) to za ok 10 lat bedziesz musiał przejść szkolenie okresowe (cena ok 400zł). Czyli na te kursy będziesz musiał wydać ok 1400zł.
Natomiast jeśli zrobisz prawko po 10 września 2009 będziesz zmuszony przejść tzw. "kwalifikację wstępną". Cena tego kursu wynosi ok 4 tyś zł. A później co 5 lat znów kurs dokształcający za 400zł ....

Jeśli teraz zrobisz prawko i kurs na przewóz rzeczy uda się Tobie zaoszczędzić kilka tyś zł.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 14:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

czyli po 10 wrzesnia 2009 kurs na przewoz rzeczy zostanie zlikwidowany i zastąpiony tą kwalifikacja wstepną?

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 14:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Tak dokładnie tir5. Data którą napisałeś dotyczy kat. C, C+E, a rok wcześniej wchodzi to samo, jeżeli chodzi o kat. D, D+E.... :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

wiem, ze temat byl juz poruszany i nawet szukalem na forum o tym i znalazlem po czesci odpowiedź na moje pytanie:
Cytuj:
sprawa wygląda tak, że świadectwo kwalifikacji można robić nawet mając wyłącznie prawo jazdy kat. B i mimo, że na świadectwie jest wpisana kategoria prawa jazdy jakie sie miało w momencie robienia kursu (w tym przykładzie B) to takie swiadectwo jest ważne również po zdaniu na C i potem na C+E
Czy tak samo jest z kursem na przewoz rzeczy? Jazeli go zrobie majac kat. C, to czy bedzie takze obowiązywał, gdy powyższe sowje uprawnienia na kat. CE ?

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 16:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Tak, bo kurs na przewóz rzeczy nie robi się pod daną kategorię prawa jazdy. Czyli masz C, zrboisz kurs, to bedzie on oczywiście ważny, jeżeli podwyższysz swoją kategorię prawa jazdy na C+E. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lut 2007, 0:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Dzieki za odpowiedź. Wydawało mi sie, ze inaczej wygląda ten kurs dla samej kat. C, a inaczej, dla kategori C+E. Mysalem, ze są jakeiś "róznice programowe"... nie wiem czemu tak mysalem, przeciez i tu i tu "przewozi się rzeczy" ;)

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 8:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2006, 16:05
Posty: 212
Lokalizacja: Łódzkie

Ostatnio usłyszałem, że UE finansuje prawa jazdy dla rolników i osób zameldowanych u kogoś kto prowadzi gospodarstwo. Chodzi tu o wszystkie prawka C, C+E, na resztę rownież i nawet na wózki widłowe. Czy ktoś wie coś na ten temat? Słyszałem to na radiu WAWA. Jak z tym jest?

_________________
nie pyskuj bo ściana
najlepsza przyjaciółka-fajerka


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 10:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Też coś o tym słyszałem, ale nie wiem czy dadzą kasę tak od razu na wszystkie kategorie. Chyba w KURSie musisz być zarejestrowany i to chyba odbywwa sie również przez Urząd Pracy - choć za to ostatnie nie dam sobie ręki uciąć :|


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 10:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2006, 16:05
Posty: 212
Lokalizacja: Łódzkie

Dzieki, czyli muszę się dowiedzieć wszystkiego w urzędach. A to pewnie nie będzie miła wyprawa. Jeśli by ktoś wiedział coś więcej to będe wdzięczny za informacje.

_________________
nie pyskuj bo ściana
najlepsza przyjaciółka-fajerka


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 12:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Na Śląsku również można zrobić sobie prawko za kasę z Uni, jest tylko jedno ale - trzeba byc zatrudnionym w przemyśle ciężkim podlegającym procesom restrukturyzacji, zresztą poczytajcie sobie. Dla osó, ktore spełniaja nizej wymienione warunki to jest to kusząca propozycja...
Cytuj:
Liga Obrony Kraju
w Katowicach ul. Grabowa 3c, tel.: 032 2513821
zaprasza na bezpłatne kursy prawa jazdy kategorii “C+E”,”D”
i kursy obsługi wózków jezdniowych do swoich ośrodków w:
Dąbrowie Górniczej ul. Jana III Sobieskiego 59, tel.: 032 2624412
Gliwicach Al. Korfantego 6, tel.: 032 2314785
Lublińcu ul. 11 listopada 18, tel.: 034 3562938
Tychach ul. Boh. Warszawy 12, tel.:032 2274424
Zabrzu ul. 3 maja 7, tel.: 032 2713505
Projekt skierowany jest do pracujących osób dorosłych zatrudnionych w przemyśle ciężkim podlegającym procesom restrukturyzacji (m.in. górnicy i hutnicy). Osoby muszą być mieszkańcami woj. Śląskiego. Siedziba przedsiębiorstwo, w którym jest zatrudniona osoba deklarująca chęć udziału w kursie musi również znajdować się na terenie woj. Śląskiego.

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 16:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 14:45
Posty: 24
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
Ostatnio usłyszałem, że UE finansuje prawa jazdy dla rolników i osób zameldowanych u kogoś kto prowadzi gospodarstwo. Chodzi tu o wszystkie prawka C, C+E, na resztę rownież i nawet na wózki widłowe. Czy ktoś wie coś na ten temat? Słyszałem to na radiu WAWA. Jak z tym jest?
Jest dokladnie tak jak post jeden do gory - wlasnie chodze na C do Loku i lezy tam pelno ulotek o tym. Najciekawsze, a zarazem najbardziej wkurzajace jest to, ze takze urzad pracy finansuje prawka C i E, niestety 70% osob ktorzy maja darmowy kurs na prawko to typowe zule, ktore oprocz tego ze robia niezly chaos na zajeciach to jeszcze wprost chwala sie ze oni to i tak zlewaja po urzad im placi jeszcze za to ze przychodza... mozna sie wkurzyc, bo jest wiele osob ktore by chetnie z pocalowaniem reki zrobily sobie takie prawo jazdy, a je nie stac, albo tez placa /tak jak ja/ z wlasnej kieszeni ciezkie pieniadze... ...oczywiscie sa tez tacy ktorzy robia za friko z urzedu prawko, ale widac po nich ze chca cos osiagnac...


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 18:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2007, 15:23
Posty: 3
Lokalizacja: Chrzanów

Panowie nie wiem gdzie mam sie z tym problemem zgłosic : Szukam Roboty pracowalem 10 lat w Komunikacji miejskiej wczesniej pracowalem 25 lat w pogotowiu ratunkowym no ale to narazie nie wazne poprostu poszukuje roboty interesuje mnie praca na ciezarowkach autobusach samochody dostawcze jak na razie nie mam zrobionej kat E reszta jest ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 20:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2007, 21:42
Posty: 4
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Jak chcesz szybko znaleść robotę to zgłoś się do firmy transportowej RICO, na naszym forum jest taki temat o RICO, tam możesz się dowiedzieć co i jak. Z tego co słyszałem to Rico przyjmuje bez problemu i dostajesz też spoko auto.
Jak chcesz się dowiedzieć coś więcej to wejdz na stronkę Rico http://ricoe.de/index.php?id=432. Wydaje mi się też że na stronie Rico mozesz złożyć podanko o pracę.

I powodzonka w szukaniu pracy:))


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

_tomek89 Przecież WPypek napisał że nie ma kat. C a z tego co mi wiadomo to RICO nie ma solówek. Także czytaj dokładnie.

Chodziło chyba o kategorie E // Igor

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2007, 21:42
Posty: 4
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Cytuj:
_tomek89 Przecież WPypek napisał że nie ma kat. C a z tego co mi wiadomo to RICO nie ma solówek. Także czytaj dokładnie.
On ma kategorię C tylko nie ma kategori E. To tak dla twojej wiadomości HitmaN

Ja słyszałem że Rico ma solówki. Też myślałem o robocie w Rico na solówkach.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lut 2007, 12:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Małe sprostowanie oczywiście chodziło mi o kategorię E :wink:

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 22 z 32 [ Posty: 634 ] Przejdź na stronę Poprzednia 120 21 22 23 2432 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: