Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2006, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Bardzo możliwe że jest to samochód na test, chociaż prędzej bym się skłonił do stwierdzenia że ktoś wozi po prostu ich reklamę i jeździ u nich na spedycji. Tak jak często też się widuje żółtego C423 w barwach TP.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2006, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Sory za jakość i szczeble ale nie było innej możliwości zrobienia fotki bo był na zakładzie ten Man. Czerwonego również widziałem. Myślę że Trans-Południe ma kilka sztuk tak jak i Scani R jak się sprawdzą to dokupią więcej. Trzeba jakiegoś kiermana podpytać to się więcej dowiemy w tej sprawie. Jeśli kogoś interesuje foto to mam jeszcze jedno :
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2006, 22:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2006, 15:14
Posty: 23
Lokalizacja: Małopolska

mam taka propozycje, może by tak ktos założył nowy temat pod tytułem " Widziałem..." tam można pisac kto co widział,wtedy nie będzie takiego śmietnika , generalnie sam temat jest ciekawy jak dla kogoć kto zbiera opinie i uwagi o firmach, w których szukałby zatrudnienia a przez te wszystkie off-top robi się bardzo długi i zawiły , no i przede wszystkim te wszystkie "widziałem..." nic nie wnoszą do głównego watku, wyśle ze w takich tematach jak ten powinni się wypowiadac ludzie , którzy mają stycznośc z firma, albo coś wiedzą o niej co byłoby cenną wskazówka dla ludzi choćby takich jak ja , którzy szukają pracy i chca wiedzieć jak najwięcej przed pujściem na rozmowe.
Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2006, 15:14
Posty: 23
Lokalizacja: Małopolska

Igorek, masz racje, informacje o taborze są wazne, ale nie w takiej formie że ktoś coś tam widział, no i nie w takich ilościach, nie chodzi tylko o Twój post, ale tego troche tu więcej jest, momentami miałem wrażenie ze każde autko jest opisywane osobno.

[ Dodano: Pon, 27.11.2006, 21:33 ]
Ponieważ jestem na etapie wyboru firmy i zbieram wszelkie info na temat ,który pomoże mi podjąć najkożystniejszą decyzje ,dlatego moje pytanie kieruje do ludzi , którzy wiedzą coś o Trans-Południe, albo w niej pracuja, pytanie dość konkretne , mianowicie na jakim poziomie kształtuja się u nich zarobki , oczywiście chodzi o kierowców, wiem że maja płacone od obrotu, ale jaki procent od obrotu? Prosze o odpowiedź, albo podpowiedź, ponieważ biore pod uwage trzy firmy, Zasada, Omega i Trans -Południe, jako ze jestem początkującu w tej branży i nieznam żadnej z firm, więc może ktoś , kto ma rozeznanie może podpowiedziec, która wypada najkożystniej?


Tytuł:
Post Wysłano: 05 gru 2006, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:00
Posty: 18
Lokalizacja: wieje wiatr...

Czy wie ktos z was moze, jak kierowcy w tej firmie rozliczani sa za paliwo? Jesli sa normy paliwowe? Jesli tak to jak one sie ksztaltuja na poszczegolne pojazdy. Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2006, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1311
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

A czy ktoś wie czy w związku z ograniczeniem samozatrudnienia od nowego roku w TP będą kierowcy spowrotem przechodzić na umowy o pracę?

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 sty 2007, 17:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Jeśli by kogoś interesowało to w obecnej chwili na bazie TP stoi około 150 pojazdów które potrzebują kierowców :!: :!: :!: :D

A tak poza tym to podobno ściągają kierowców z całej polski, starych jak i świeżo upieczonych, tyle że później z reguły po tych młodych jedzie kolejny zestaw który ściąga naczepę do wieltona na naprawę stelażu i plandeki jak również dość często też prostowanie zderzaków naczep.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 9:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 21:01
Posty: 10

waldii czy znasz może adres tej firmy w centralnej polsce np. mazowieckie sam szukam pracy tylko nie mam doświadczenia choć mnie to nie przeraża ,może masz jakieś podpowiedzi w tym temacie .


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 11:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

TP nie posiada chyba żadnych oddziałów w centralnej Polsce. Dzwoń do nich to się dowiesz wszystkiego jak jest tera z pracą itd. Wcześniej jeździłeś u nich na własnej działalności, niestety nie wiem jak rozwiązali to po 1 stycznia br. Wiem natomiast że zapotrzebowanie na kierowców jest tam ogromne.
Ludzie od nich odchodzą nagminnie. Nikt sobie nie chwali specjalnie roboty u nich, a dla tych co jeżdżą w niektórych przypadkach była to skrajność i dlatego tam poszli inni potrzebują złapać troszkę praktyki. Z reguły kierowca siedzi u nich jakieś 2-2,5 roku i później odchodzi.
A i jeszcze jedno jak wrócisz z trasy w piątek a w poniedziałek pójdziesz się zwolnić to na 99% nie dostaniesz całej należnej Ci kasy.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2006, 19:37
Posty: 64
GG: 0

Ja im wysłałem w tamtym miesiącu dwa maile i do tej pory nie odpisali. Jak by mi bardzo zależało to bym zadzwonił, ale chciałem tylko troche informacji zdobyć bo narazie nie będę zmieniał pracy.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
A i jeszcze jedno jak wrócisz z trasy w piątek a w poniedziałek pójdziesz się zwolnić to na 99% nie dostaniesz całej należnej Ci kasy.

Tak to niestety jest dość popularne. Takie okradanie kierowców przy zwalnianiu się. Offtopicując najlepiej iść "na chorobowe" i z dniem, w którym nasza wypłata bedzie na koncie podziękować za współpracę... :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 21:01
Posty: 10

to jest jedyny najlepszy sposób i najprostrzy ale nie oto w tym wszystkim chodzi wolałbym żeby nie dochodziło do takich sytuacji jak pewnie każdy z nas pozdrowienia


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 19:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Cytuj:
Cytuj:
A i jeszcze jedno jak wrócisz z trasy w piątek a w poniedziałek pójdziesz się zwolnić to na 99% nie dostaniesz całej należnej Ci kasy.

Tak to niestety jest dość popularne. Takie okradanie kierowców przy zwalnianiu się. Offtopicując najlepiej iść "na chorobowe" i z dniem, w którym nasza wypłata bedzie na koncie podziękować za współpracę... :wink:
Nie nazwał bym tego okradaniem. A najlepiej jest poinformować pracodawce wczesniej, najlepiej z 3 miesieczym termiem bo z tego co pamiętam,bo chyba taki termin wypowiedzenia umowy o prace jest w ustawie. Lepiej jest powiadomić pracodawce wczesniej i rozwiązać umowę o prace za porozumieniem stron. A jak wrócisz z trasy w piatek i w poniedziałek, wtorek i środe nie przyjdziesz to możesz dostać par.52 KP i szukaj sobie pracy z takim paragrafem. Pozatym takim zachowaniem kierowca psuje sobie opinie i pali mosty za sobą. A niewiadomo w jakiej sytaucji bedzie w przyszłości i jak bedzie chciał wrócić to mogą mu podziękować. Pozatym firmy często wymieniają międz sobą informacje o takich kierowcach, więc fama idzie szerokim fronetm. To tyle offopu.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Cytuj:
Pozatym firmy często wymieniają międz sobą informacje o takich kierowcach, więc fama idzie szerokim fronetm. To tyle offopu.
Tylko też dość często pracodawca jest w stanie tak obrzucić byłego pracownika mięsem że sobie nie wyobrażasz mimo że niczym nie zawinił u niego. Znam taki przypadek, kiedy znajomy odszedł od pewnej tarnowskiej firmy i poszedł do nowosądeckiej Olmy. W Tarnowie dostał nową wówczas 4, ale po pewnym czasie postanowił zrezygnować. Kolejny pracodawca chciał dostać opinie o nim, więc ją dostał, później szef olmy dał do poczytania swemu pracownikowi tą opinię- tragedia. Ojcic zna tego człowieka i wie jakim jest kierowcą- takim jakich obecnie mało w polsce. A poza tym bez powodu nie dostaje się nowej scanii 4 pod opiekę.
Sorki za OT

TP wyrobiło sobie już taką opinię na rynku wśród wielu przedsiębiorców i kierowców, że raczej bardziej już sobie zaszkodzić nie są w stanie. Nie będę wskazywał sposobów w jaki sposób odzyskują pieniądze kierowcy, czasem się uda a czasem nie.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Tylko też dość często pracodawca jest w stanie tak obrzucić byłego pracownika mięsem że sobie nie wyobrażasz mimo że niczym nie zawinił u niego.

Ja nie muszę dlaeko szukać. Brat pracował w firmie X, gdzie jeździł starym Volvem. Zgłaszał awarię, że auto dużo pali etc. Obciążyli go za paliwo. Gdy się zwolnił nagadali w innej firmie, że brat kradł paliwo... :idea: Soory za OT.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sty 2007, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1311
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Na marginesie nie da sie rozwiazać umowy o pracę za porozumiueniem stron, bo TP zatrudnia na działalności gospodarczej. Chyba, że od 1 stycznia przeszli na umowy.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sty 2007, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Cytuj:
Chyba, że od 1 stycznia przeszli na umowy.
Zgadza się kierowcy, dostali umowy z dniem 1 stycznia.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sty 2007, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1311
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Skoro teraz już mają umowy to może jesteś kolego poinformowany na jakich warunkach pracują, jaką mają podstawę ile z frachtu, czy płacą delegację itp.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sty 2007, 9:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Na papierze masz pełny etat na kwotę 1100 zł i od tego jeszcze odprowadzają ci składki emerytalno zdrowotne, może nie jest to jeszcze takie złe ale uje...ać się na te pieniądze trzeba nieźle.

_________________
Dostał funkcje i głupieje...


Tytuł:
Post Wysłano: 23 sty 2007, 9:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2006, 18:23
Posty: 19
Lokalizacja: Dębica/Grantham

Cześć!
Właśnie dogadałem się z vice prezesem TP, jutro robie psychotesty i startuje niezwłocznie. Warunki nienajgorsze
Zobaczymy, firma i prezes wywarli na mnie bardzo dobre wrażenie. Ze znajomymi którzy tam pracuja (nie mobilami) rozmawiałem - maja bdb opinie o firmie. Przede wszystkim firma jest 10 km od mojego domu.
Jak będzie - pożyjemy zobaczymy.
Szerokości!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: