Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 kwie 2008, 14:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2006, 10:36
Posty: 15
Lokalizacja: Chojnice

Sądząc po Twoim poprzednim poście masz wadę 5 dioptrii (nie wiem czy + czy -). Sugerując się rozp. nim. zdrowia lekarz nie dopuścił by Cię.
Ja jednak sugerowałbym następujące rozwiązanie: przy najbliższej wizycie u okulisty po prostu zapytaj się. Lekarz na pewno udzieli ci fachowej odpowiedzi. Sam również zamierzam tak uczynić i będę wiedział na czym stoję.


Post Wysłano: 13 kwie 2008, 14:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

A co myslicie o laserowej korokcji wzroku??? Czy sa jakes skutki uboczne i czy wogule jest to bezpieczne??


Post Wysłano: 13 kwie 2008, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2006, 10:36
Posty: 15
Lokalizacja: Chojnice

W Polsce jest chyba 9 ośrodków, które się tym zajmują. Są różne metody laserowej korekcji wzroku (Lasik, Epi Lasik). Przede wszystkim jest to koszt (6 tys. można liczyć, w zależności od ośrodka). Tak jak pisałem wcześniej zabieg nie jest refundowany, gdyż NFZ uznaje go jako zabieg kosmetyczny (!). Nie każdy kwalifikuje się do zabiegu. Przeciwwskazania to: wiek poniżej 18 roku życia, brak stabilnej wady wzroku (wada powinna być stabilna co najmniej 6 miesięcy), jaskra, zaćma, cukrzyca i inne choroby metaboliczne, zespół suchego oka, odwarstwienie siatkówki, stożek rogówki i zmiany w rogówce, stany zapalne oczu, patologiczne zmiany dna oka, choroby tkanki łącznej (tzw. Kolagenozy) – reumatoidalne zapalenie stawów, sklerodermia, toczeń, łuszczyca, zespół Sjogrena, choroby nowotworowe.
Żaden lekarz nie da 100 % gwarancji, że nie będzie powikłań. A te się zdarzają (np. podwójne widzenie). Ale jeżeli ktoś ma wadę uniemożliwiającą pracę na stanowisku kierowcy to operacja jest właściwie jedyną i ostatnią deską ratunku. Chociaż są przypadki, że wada może się skorygować sama, poprzez noszenie okularów czy szkieł kont.


Post Wysłano: 13 kwie 2008, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Znalazlem na necie cwiczenia na wzrok. Czy to pomaga???


Post Wysłano: 15 kwie 2008, 11:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2008, 11:33
Posty: 3
GG: 10561659

Kolego ANDREW całkowicie sie z Tobą zgadzam!!

Jestem zartudniony jako kierowca\magazynier i byłem na badaniach u lekarza medycyny pracy i nie miał żadnych przeciwskazań? Jak sam spostrzegłeś, kierujący pojazdami kat. CDE (z korekcją okularami lub soczewkami) "plus minus" 4 dioptrie, a na ABET korekcja bez ograniczeń Z resztą wszystko jest napisane w

ROZPORZADZENIu
MINISTRA ZDROWIA z dnia 7 stycznia 2004 r.
w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegajšcych się o uprawnienia do kierowania pojazdami
Dz.U. z 2004, Nr 2 poz. 15

Załącznik Nr 3

Dla mniej dociekliwych:

`osoby

ubiegające się o prawo jazdy lub posiadające
prawo jazdy kategorii C, C1, D, D1, C+E, C1+E, D+E, D1+E

Ostrość wzroku

oka lepiej widzącego nie mniej niż 0,8, oka gorzej widzącego nie mniej niż 0,5

Korekcja

- przy ostrości wzroku każdego oka co najmniej 0,5
- korekcja okularowa lub soczewkami kontaktowymi pod warunkiem dobrej tolerancji i adaptacji do korekcji
- przy ostrości wzroku każdego oka poniżej 0,5 - dopuszczalna korekcja w granicach:
±4,0 Dsph
±2,0 Dcyl
- dopuszczalna anizometropia ±3,0 D

Rozpoznawanie barw

prawidłowe rozpoznawanie barwy: czerwonej, zielonej, żółtej

Pole widzenia

prawidłowe

Widzenie obuoczne

prawidłowe

Widzenie zmierzchowe i wrażliwość na olśnienie

prawidłowe

Kod:
ANDREW
Czy wie ktoś, czy podane wyżej rozp. min. zdrowia dotyczy tylko zdawania na prawo jazdy, czy też wykonywania pracy na stanowisku kierowcy? 
To rozporządzenie dotyczy zdawania i wykonywania pracy.
Dzisiaj będe dzwonił do mojej okulistki (która wcześniej nie zgodziła sie na wypisanie mi zaświadczenia teraz jej przedstawie tą ustawe i zobaczymy co powie a dodam że moja wada jast w granicach podanych przez ministerstwo. W górnych bo w górnych ALE ZAWSZE W GRANICACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisze co mi powiedziała..



Zawsze warto walczyć o marzenia


Post Wysłano: 15 kwie 2008, 11:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2008, 11:33
Posty: 3
GG: 10561659

ANDREW miałeś może taką korekcje??

Niestety co do ceny to nie masz racji. W prywatnych klinikach może i tak kosztuje ale w Katowicach na ceglanej to jest koszt od 1350 do 1500 zł. Zależy od pacjęta tzn. jego wady itd.


Post Wysłano: 15 kwie 2008, 13:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2006, 10:36
Posty: 15
Lokalizacja: Chojnice

Noszę soczewki. Zamierzam iść na CE. Przy najbliższej wizycie kontrolnej u okulisty będę chciał zaświadczenie i zobaczymy co mi powie. Bo jeżeli chodzi o inne badania (cukier i słuch) to u mnie ok. A jeżeli mnie nie zakwalifikuje to będzie trzeba kasę przeznaczoną na prawo jazdy przeznaczyć na operację (no chyba, że do operacji też mnie nie zakwalifikują).


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: