Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 gru 2011, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

W sumie racja. Ale przy badaniach o orzeczenie do prawka nie zaszkodzi poprosić o zaświadczenie do KW, to nic nie kosztuje. A może w jakiś sposób dostanę zastrzyk gotówki i zrobię KWP wcześniej (z tym, że do lipca będę miał kaganiec tonażowy).
Z tego co się orientuję to w prawku (tam gdzie są badania do KW) są psychotesty i lekarskie razem czyli wystawiają jedną datę. (?) To jak powtórzę badania do KW (bo załóżmy jednak będę robił w lipcu) to którą mi datę wpiszą jak psycho będę miał z grudnia ? Poza tym psycho musiałem zrobić do C (tak kazali mi w ośrodku) to w orzeczeniu lekarz mi napisał "C, C+E, przewóz rzeczy".

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 14 gru 2011, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 15:09
Posty: 57
Lokalizacja: Kontenery Gdynia

Wszystkim mającym wątpliwości co do badań na KW polecam przeczytać http://kwalifikacja-wstepna.pl/badania_lekarskie.php Wszystko jasno napisane z wyszczególnieniem konkretnych zapisów prawnych ... i ogólnie k-w pl polecam wszystkim przed zadawaniem pytań... ;) pozdrawiam

_________________
A,B,C,C+E + KW.


Post Wysłano: 15 gru 2011, 2:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Panowie, żadne zaświadczenia!! mają wam wystawić ORZECZENIA :!: i wbijcie to do głowy bo jest słowo klucz. Każde orzeczenie lekarskie jest rejestrowane w urzędzie wojewódzkim (jakim dokładnie, nie pamiętam) dlatego lekarze nieraz niechętnie je wydają.


Post Wysłano: 15 gru 2011, 11:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Poszedłem dzisiaj do ośrodka gdzie robiłem badania...Mówię kobiecinie, że mam zły druk i trzeba będzie sprawę naprawić. Ona do mnie, że już kilka osób u nich robiło i nie narzekali, poza tym ona nie ma takiego druku jaki ja chcę i musi go sprowadzić...O zgrozo...Kazała mi jutro przyjść :roll:


Post Wysłano: 15 gru 2011, 12:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2011, 10:24
Posty: 42
GG: 5459900

Cytuj:
Poszedłem dzisiaj do ośrodka gdzie robiłem badania...Mówię kobiecinie, że mam zły druk i trzeba będzie sprawę naprawić. Ona do mnie, że już kilka osób u nich robiło i nie narzekali, poza tym ona nie ma takiego druku jaki ja chcę i musi go sprowadzić...O zgrozo...Kazała mi jutro przyjść :roll:

No widzisz jako to jest w tym kraju płacisz wymgasz a i tak zrobią cię w konia, ja też musze zrobić te badania bo inaczej nie wyrobią mi prawka z KW, a już myślałem że koniec badań wydatków itp !!!!

_________________
SZUKAM PRACY
JAKO kierowca C+E kraj i zagranica


Post Wysłano: 15 gru 2011, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
Poszedłem dzisiaj do ośrodka gdzie robiłem badania...Mówię kobiecinie, że mam zły druk i trzeba będzie sprawę naprawić. Ona do mnie, że już kilka osób u nich robiło i nie narzekali, poza tym ona nie ma takiego druku jaki ja chcę i musi go sprowadzić...O zgrozo...Kazała mi jutro przyjść :roll:
Ja bym złożył skargę do dyrektora i zażądał wyjaśnień, jakie usługi ta instytucja wykonuje. Bo jeśli dla tej pani jest to wszystko jedno i to samo, to niech sama płaci klientom za te badania i niech sama składa dokumentacje do Prawa Jazdy każdego klienta. Zastanowiłbym się również nad zwrotem pieniędzy za badania, a jeśli nie, to wglądem do uprawnień lekarzy, bo teraz już nie masz pewności, czy personel jest w choćby najmniejszym stopniu wiarygodny i przede wszystkim legalny.
Zapytaj też pani, czy zapłaci za dojazdy do nich, za sprawę, którą ona/oni spieprzyli.


Post Wysłano: 16 gru 2011, 11:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Cytuj:
Cytuj:
Poszedłem dzisiaj do ośrodka gdzie robiłem badania...Mówię kobiecinie, że mam zły druk i trzeba będzie sprawę naprawić. Ona do mnie, że już kilka osób u nich robiło i nie narzekali, poza tym ona nie ma takiego druku jaki ja chcę i musi go sprowadzić...O zgrozo...Kazała mi jutro przyjść :roll:
Ja bym złożył skargę do dyrektora i zażądał wyjaśnień, jakie usługi ta instytucja wykonuje. Bo jeśli dla tej pani jest to wszystko jedno i to samo, to niech sama płaci klientom za te badania i niech sama składa dokumentacje do Prawa Jazdy każdego klienta. Zastanowiłbym się również nad zwrotem pieniędzy za badania, a jeśli nie, to wglądem do uprawnień lekarzy, bo teraz już nie masz pewności, czy personel jest w choćby najmniejszym stopniu wiarygodny i przede wszystkim legalny.
Zapytaj też pani, czy zapłaci za dojazdy do nich, za sprawę, którą ona/oni spieprzyli.
Ponownie byłem u tych ludzi. Dzisiaj myślałem, że uduszę tę babę. Pyta mnie czemu jestem podirytowany. Mówię jej, że są niekompetentni i nie wiedzą co robią i jakie dają zaświadczenia. Ona na to: "Czasem tak bywa..." No ja pierd.le, to stwierdzenie urąga jakiekolwiek podstawie logicznego myślenia.

Dała mi czyste zaświadczenie
http://images43.fotosik.pl/515/5e7bba60428466aamed.jpg
i kazała iść do dr orzecznika. Oczywiście medycyna pracy. Przychodzę do facia i tłukę mu historię od początku, a ten do mnie: "Co pan mi tu kit wciska, przecież nie ma takich zaświadczeń". Potem stwierdził, że "mącę" bo nie powiedziałem, że mam prawko i chcę badania do WK. No przecież tłukłem im, że chcę badania na kierowcę zawodowego (widział kto kierowcę zawodowego bez prawka?)....Na koniec dodał, że wszystkie badania były zbyteczne (czyt. wywaliłem kasę w błoto). To mnie rozwaliło....
Po chwili dodał, że nie podbije mi tego zaświadczenia i musi dać inne. Dał mi takie coś:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4de ... 1ac69.html

Ostro podminowany wyszedłem od tych tłuków. Po uspokojeniu się zadzwoniłem do macierzystego WK. Miła pani wytłumaczyła jakie zaświadczenia i orzeczenia są potrzebne do wyrobienia prawka z kodem 95.
U mnie trzeba takie (proszę zwrócić uwagę na podstawę prawną):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4de ... 1ac69.html
http://img140.imageshack.us/img140/7659/snc00595.jpg

Koniec końcem sprawa rozwiązana, ale olbrzymi niesmak pozostał. Ludziom z przychodni nie odpuszczę bo zrobili mnie w h.ja, narazili na zbyteczne koszty i traciłem swój cenny czas na prostowanie ich niekompetencji. W przyszłym tygodniu piszę pismo do dyrektora tej placówki i poproszę o wyjaśnienia.


Post Wysłano: 16 gru 2011, 12:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Dopiero, co ktoś wyżej pisał... Ma być ORZECZENIE, a nie zaświadczenie. Różnica prawie żadna, ale jednak wymagane jest orzeczenie. Aż dziw, że Wydział Komunikacji to przyjął (jeśli dobrze zrozumiałem). Poza tym, na tym zaświadczeniu jest mowa tylko o zgodności z Kodeksem pracy, a powinno być jeszcze zgodne z ustawą o transporcie.

A pani za "tak bywa" bym chyba nawrzucał tak, że uszy by jej zwiędły... Tępa komunistyczna dzida.


Post Wysłano: 16 gru 2011, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Cytuj:
Dopiero, co ktoś wyżej pisał... Ma być ORZECZENIE, a nie zaświadczenie. Różnica prawie żadna, ale jednak wymagane jest orzeczenie. Aż dziw, że Wydział Komunikacji to przyjął (jeśli dobrze zrozumiałem). Poza tym, na tym zaświadczeniu jest mowa tylko o zgodności z Kodeksem pracy, a powinno być jeszcze zgodne z ustawą o transporcie.
WK jeszcze tego nie przyjął. Dzwoniłem do nich, żeby uzyskać info jakie papierki są potrzebne. Wyraźnie powiedziała, że chce ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE na podst art. 43 pkt 2 (i tyle, o ustawie o transp. drogowym nic nie mówiła), z wyszczególnionymi kategoriami prawka i dwoma pieczątkami od lekarza. Pytałem dwa razy, żeby nie było niedomówień. Widać u mnie to honorują.
Cytuj:
A pani za "tak bywa" bym chyba nawrzucał tak, że uszy by jej zwiędły... Tępa komunistyczna dzida.
Mam nadzieję, że dostaną choćby naganę od dyrekcji za swoją tępotę.


Post Wysłano: 16 gru 2011, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2011, 23:08
Posty: 66
Samochód: Volvo FH 500 EEV
Lokalizacja: Tarnów

Ja jak dawałem do urzędu papiery i badania to chciała tylko zaświadczenie lekarskie .
Orzeczenie też mam może się kiedyś przyda .

_________________
[B+E][C][C+E][KW][KK]
This signature was removed by ACTA


Post Wysłano: 16 gru 2011, 17:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Bo ludzie nie znają przepisów (lub nie chce im się znać) dlatego jest taka sytuacja. Poza tym lekarze są rozliczani z wydanych orzeczeń co utrudnia im czasami przymykanie oczu na pewne sprawy.


Post Wysłano: 17 gru 2011, 11:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

No taaa, mi dziś wydali orzeczenie od psychologa i zaświadczenie od lekarza medycyny... :lol: Czeka mnie jeszcze podróż do WK czy przyjmą to, a jak nie, to znów przejażdżka po wymianę dokumentu :twisted:

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 27 kwie 2012, 19:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:05
Posty: 7
GG: 0
Samochód: osobowy

Witam ,mam ten sam problem z tym jeb...anym zaświadczeniem od pieprzonego lekarza medycyny pracy.Pieprzona mafia,pięć razy jeździłem z WK do Przychodni bo lekarz źle wypisywał.Mało te kur..wy zarabiajają jeszcze ,pieprzone nieroby.No i wreszcie stanęło na tym ,że dostałem takie same zaświadczenie jak kolega katerpi , babka w WK powiedziała ,że może być.A propo kolego katerpi ,składałeś jakieś zażalenie na lekarzy, bo też bym chętnie im nerwy popsuł tak jak oni mi przez ten cały tydzień,gdzie pięć razy mi przeprawiali zaświadczenie i musiałem całe dnie w przychodni sterczyć,bo kolejki jak za komuny.


Post Wysłano: 28 kwie 2012, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Myślę, że może być i zaświadczenie od lekarza medycyny pracy byleby była wpisana odpowiednia podstawa prawna przeprowadzenia tegoż badania. Znam WK w różnych starostwach, gdzie nie było problemem typ druku tj zaświadczenie czy orzeczenie ale istotna jest dla WK podstawa prawna.
W tym przypadku chodził o art 39. j ustawy o transporcie drogowym.

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 28 kwie 2012, 12:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:05
Posty: 7
GG: 0
Samochód: osobowy

Wiesz co właśnie byłem się pytać wczoraj w WK o tą postawę prawną i babka mi powiedziała że nie musi być tego 39j 39m. Mam takie samo zaświadczenie jak kolega katerpi czyli kończy się 43pkt 2 oraz art.229 paragraf 4 kodeksu pracy,orzeka się.


Post Wysłano: 28 kwie 2012, 13:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Cytuj:
Wiesz co właśnie byłem się pytać wczoraj w WK o tą postawę prawną i babka mi powiedziała że nie musi być tego 39j 39m. Mam takie samo zaświadczenie jak kolega katerpi czyli kończy się 43pkt 2 oraz art.229 paragraf 4 kodeksu pracy,orzeka się.


Zatem wynika z tego, że wszystko zależy od indywidualnej interpretacji urzędasa z WK. I może się zdarzyć, że w dwóch sąsiednich WK będą różne wymagania. A potem są wszyscy wyłupieni.

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 29 kwie 2012, 13:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:05
Posty: 7
GG: 0
Samochód: osobowy

No właśnie tylko żeby potem nie było problemów przy jakieś kontroli ITD.


Post Wysłano: 29 kwie 2012, 13:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Cytuj:
No właśnie tylko żeby potem nie było problemów przy jakieś kontroli ITD.

Jakiś czas temu pisałem w tej kwestii do itd i otrzymałem taką odpowiedź>

Pytanie brzmiało:


Witam serdecznie !

Proszę o informację zwrotną na temat jaka ma być podstawa prawna na zaświadczeniu lekarskim wydanym dla kierowcy wykonującego transport drogowy, czy:

- art.39 j. ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym,
- art.122 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym,
- art.43 pkt. 2 oraz art. 229 § 4 ustawy Kodeks pracy.

Pytanie zrodziło się stąd, ze różni lekarze wydają zaświadczenia z różnymi podstawami prawnymi i aby nie dopuścić do sytuacji w której zostanie zakwestionowane na drodze jakiekolwiek zaświadczenie przez Inspektora Transportu Drogowego zwracam się o rzeczową informację.
Nadmieniam, że przedmiotowe zaświadczenia są opatrzone dwiema pieczęciami tego samego lekarza, potwierdzającymi posiadanie przez niego kwalifikacji w zakresie przeprowadzania badań profilaktycznych pracowników i dodatkowo uprawnień do przeprowadzania badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.

Z poważaniem

XXXXXX


Po kilku dniach dostałem odpowiedź o następującej treści:


Szanowny Panie,

Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007, nr 125, poz. 874 ze zm.):

Art. 39j. 1. Kierowca wykonujący przewóz drogowy podlega badaniom lekarskim przeprowadzanym w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy.
2. Badania lekarskie, o których mowa w ust. 1, są wykonywane, z zastrzeżeniem ust. 3-6, w zakresie i na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.), zwanej dalej "Kodeksem pracy".
3. Zakres badań lekarskich, o których mowa w ust. 1, obejmuje ponadto ustalenie istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.
4. Badania lekarskie, o których mowa w ust. 1, są przeprowadzane:
1) do czasu ukończenia przez kierowcę 60 lat - co 5 lat;
2) po ukończeniu przez kierowcę 60. roku życia - co 30 miesięcy.
5. Pierwsze badanie lekarskie, o którym mowa w ust. 1, jest wykonywane przed dniem wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie kwalifikacji, a każde następne dla kierowcy w wieku do 60 lat - w terminie właściwym do ukończenia szkolenia okresowego, jednak nie później niż do dnia wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie szkolenia okresowego.
6. Badania lekarskie, o których mowa w ust. 1, wykonują lekarze uprawnieni do wykonywania badań profilaktycznych, o których mowa w przepisach Kodeksu pracy, posiadający dodatkowo uprawnienia do przeprowadzania badań lekarskich kandydatów na kierowców i kierowców określone w odrębnych przepisach.

Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku kierowcy ma szerszy zakres niż orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami. Jednakże do podjęcia pracy na stanowisku kierowcy wykonującego przewozy drogowe w rozumieniu przepisów u.t.d. konieczne jest potwierdzenie przeprowadzenia badań lekarskich i brak przeciwwskazań zarówno do pracy na stanowisku kierowcy, jak i do kierowania pojazdami o odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości kierowca wykonujący przewozy drogowe powinien posiadać zarówno zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy, jak i orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami. Taką konstatację potwierdza również treść art. 39j ust. 6 u.t.d., który określa krąg lekarzy uprawnionych do przeprowadzania badań lekarskich, którym podlegają kierowcy wykonujący przewozy drogowe. Przepis ten wskazuje bowiem, że badania takie mogą przeprowadzać jedynie lekarze uprawnieni do wykonywania badań profilaktycznych, posiadający dodatkowo uprawnienia do przeprowadzania badań lekarskich kandydatów na kierowców i kierowców. (Komentarz do art.39(j) ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.07.125.874), [w:] R. Strachowska, Ustawa o transporcie drogowym. Komentarz, ABC, 2010.)

Pragnę jednocześnie poinformować, iż Główny Inspektor Transportu Drogowego jest organem administracji publicznej powołanym w celu realizacji zadań określonych w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r. nr 125 poz. 874 ze zm.). Katalog zadań i kompetencji ustawowych nie zawiera obowiązku ani uprawnienia do formułowania wiążącej interpretacji przepisów obowiązującego prawa. Odpowiedzi udzielane przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego nie stanowią zatem wiążących wykładni przepisów prawa, lecz są informacją na ich temat oraz wyjaśnieniem w zakresie stosowania.

Z poważaniem,

( ..... )
Wydział ds. Informacji i Promocji
Gabinet Głównego Inspektora
Główny Inspektorat Transportu Drogowego



Myślę, że bardzo istotna jest w tej odpowiedzi część zaznaczona kolorem zielonym. Ponieważ, nierzadko się zdarza, że kierowca ma wykonane badania lekarskie do zaświadczenia, natomiast pracodawca na tym poprzestaje i nie kieruje już kierowcy na badania stanowiskowe zakończone wydaniem orzeczenia lekarskiego.

To natomiast jakie dokumenty chcą urzędasy do wydania PJ z kodem 95 - jest już zupełnie odmienną sprawą.

Z życia na drodze i prowadzenia firmy transportowej wiem, że ITD wchodząc na kontrolę do firmy żąda dokumentów wymaganych na podstawie UoTD ( badania lekarskie, badania psychologiczne i ten popularnie zwany "kurs na przewóz rzeczy " ) a także dokument wydany w oparciu o KP ( orzeczenie lekarskie - stanowiskowe ).

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 29 kwie 2012, 15:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:05
Posty: 7
GG: 0
Samochód: osobowy

Czyli jak dobrze zrozumiałem to potrzebne jest:a)badanie psychologiczne b)zaświadczenie lekarskie,pozwalające na pracę na wyżej wymienionym stanowisku c) i jeszcze jedno zaświadczenie(orzeczenie)? Tak w WK to pewnie w każdym województwie mają inne podstawy prawne>


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: