Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 sie 2009, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lut 2008, 22:36
Posty: 16
GG: 10053471
Lokalizacja: Plocicz/Suera/Zaragoza

Ja na swoim egzaminie na kat. C wykorzystałem TRIK z wyznaczeniem sobie jakiegoś punktu z boku samochodu , nie było to trudne ponieważ przy łuku posadzone były jakies choinki czy coś takiego . Egzaminator przed egzaminem usatwił samochód w idealnej pozycji w jakiej powinien stać po zakończonym manewrze , wsiadłem do pojazdu i spojrzalem w lewo początek kabiny był równo z trzecią choinką . wiem że może to lekkie oszustwo ale mi to pomogło zdać . Więc to chyba dobry sposób znaleść sobie coś przed rozpoczęciem manewru i tego się trzymać 8)


Post Wysłano: 01 wrz 2009, 1:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Witam serdecznie!, chciałbym poruszyć temat cofania i na łuku placu egzaminacyjnego i w praktyce w życiu. Zdaje na kategorie C i mam problem z cofnięciem, z oceną odległości z tyłu. W jakie lustro patrzeć, pod jakim kątem, jak specjalistycznie cofnąć, chętnie zdjęcia. Po prostu chciałbym się bardziej zagłębić w temat. Nie piszcie o punktach które można obrać, jakieś rampy ale normalnie na lusterka czyste.

Nie zdałem egzaminu bo stanąłem 2 razy za wcześnie MAN TGL i gdy patrze w te lusterka to trudno tak z tyłu stanąć co do kilku CM. Chodzi mi o specjalistyczne techniki i wasze doświadczenia.

Dziękuje wam kierowcy.
I właśnie przez te twoje specjalistyczne cofanie i brak umiejętności kombinowania nie zdałeś egzaminu 2 razy i będziesz musiał robić Kwalifikacje Wstępną :)
Stary zrozum egzamin to egzamin, a jak zdasz będziesz pracować w takie sprawy będziesz miał okazję się zagłębiać.
Pozdrawiam :)

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 01 wrz 2009, 5:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

egzamin nie ma nic wspólnego z pracą w rzeczywistych warunkach kierowcy w transporcie. na egzaminie trzeba się sprężyć na 45min aby pozakazać, że zna się podstawy ruchu drogowego i umie się je stosować w ruchu. a praca to praca.

to tak jak sprawdza się normalność wariata przed wypuszczeniem z zakładu: potrafi on powiedzieć proszę, dziękuję, sika do pisuaru, czyta i rozumie instrukcję obsługi żelazka. ale później w normalnym życiu musi w pracy stanąć przy taśmie produkcyjnej. oczywiście umiejętność sikania do pisuaru będzie tu potrzebna, ale jeszcze jest ważnych 1000 innych rzeczy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Ostatnio zmieniony 01 wrz 2009, 12:44 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 01 wrz 2009, 12:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5952

Na egzaminie zauważyłem, że patrząc w lewe lusterko, odchylając się cały w jego stronę ("przytulając" się do szyby) widać lepiej koniec samochodu i łatwiej cofnąć. Do tego miałem jeszcze punkt odniesienia w postaci daszku i dzięki temu połączeniu zrobiłem poprawnie łuk za pierwszym razem.
Podobno jeżdżąc później samochodem można go już na tyle wyczuć, że wiesz ile Ci zostało z tyłu miejsca. Niestety, na egzaminie musisz dać się na sposoby, taka prawda :]


Post Wysłano: 01 wrz 2009, 12:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lip 2009, 13:13
Posty: 9
GG: 5515007
Samochód: 335d e92

jeżeli ktoś będzie zdawał egzamin c lub ce w WORD Jastrzębie zdrój to niech sobie policzy choinki
albo jako punkt odniesienia jedna z latarni :D

POZDRO

_________________
B - 29.01.2008
C - 03.12.2008
CE - 03.08.2009


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: