Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 kwie 2009, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2009, 15:50
Posty: 9
GG: 1935169
Samochód: Scania 164 V8 480
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

no ja juz dawno po psychotestach... bo okolo 2,5 roku... robilem testy bo kazano mi kiedy przyjmowalem sie na stanowisko kierowca zaopatrzeniowiec... dostalem Mercedesa Sprintera i latalem... teraz jak juz mam kat C mam mozliwosc przejscia na Mercedesa Atego... mam juz przewoz rzeczy i karte kierowcy... tylko ze zauwazylem jedna niescislosc... w badaniach psychoogicznych kobieta napisala mi ze stwierdza "brak przeciwskazan psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy" i dopisala pod tym zdaniem "o kat B"... robiac badania przed zapisaniem sie na kurs C pani doktor powiedziala ze testy psychologiczne na B i na C niczym sie nie roznia... jak to jest do konca?? moge na tych psychotestach smigac czy musze znowu nabijac dla psycholozki kieszen?? testy moje wazne jeszcze 2,5 roku!!

_________________
B - 18.07.2001
C - 18.03.2009
CE - 25.10.2011


Post Wysłano: 24 kwie 2009, 21:53

Sądzę, że nie powinno być problemu. Ja robiłem kurs na przewóz rzeczy mając kat. B (w trakcie kursu na C) i mam wpisaną tylko kat. B, a przy szukaniu pracy nie było problemu.


Post Wysłano: 25 kwie 2009, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2009, 15:50
Posty: 9
GG: 1935169
Samochód: Scania 164 V8 480
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

no ja nie zmieniam roboty tylko chce przejsc na wieksza fure... mysle ze w pracy nie bedzie problemu tylko czy w razie zatrzymania przez itd nie bedzie czepiania sie :) dzisiaj juz nawet udalo mi sie smignac Atego w traske... w koncu "rozdziewiczylem" karte do tacho :D

_________________
B - 18.07.2001
C - 18.03.2009
CE - 25.10.2011


Post Wysłano: 05 maja 2009, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2009, 21:06
Posty: 1
GG: 0
Samochód: Ford

Pracownie mają pewną dowolność w stosowaniu testów psychologicznych.

Podczas przeprowadzania testów psychologicznych dla kierowców skupić się należy na sprawdzeniu:

1. cech osobowości
2. sprawności intelektualnej
3. sprawności psychofizycznej

Wspominane tu często "ustawianie prętów" - czyli badanie stereometrem zalicza się do 3 grupy i dotyczy badania wzroku.
Jeśli wzrok jest OK, nie ma problemu by zmieścić się w przewidzianych odchyleniach/normach.
W moim gabinecie do tej pory wyniki tego testu były bardzo dobre :)

Pozdrawiam,


Post Wysłano: 06 maja 2009, 17:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

pani psycholog u ktorej robilem psychotechnike powiedziala ze psychologowie 'starszej daty' wpisuja wlasnie kategorie prawa jazdy

ale odchodzi sie generalnie od tego.

_________________
B C D


Post Wysłano: 19 cze 2009, 10:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2008, 19:52
Posty: 9
GG: 4622432
Samochód: Man 12.240
Lokalizacja: SULĘCIN

witam!
mam takie pytanie:

czy jak pracuje w polskiej firmie transportowej ale tylko za granica jeżdżę to musze mieć psychotesty?


Post Wysłano: 19 cze 2009, 15:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

musisz

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Post Wysłano: 14 lip 2009, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2009, 17:19
Posty: 1
GG: 7744467

Siemka
Dzisiaj sie zapisalem na C. Zawsze myslalem ze przed kursem robi sie badania psychotechniczne aby orzec czy kandydat jest zdolny do pracy zawodowej jako kierowca, natomiast w szkole gdzie sie zapisalem jak zapytalem o badania psychotechniczne powiedziano mi ze lekarz bedzie na miejscu i w szkole sie to zalatwi. Przypuszczam ze te badania to pic na wode.

Pamietam ze na komisji wojskowej wczesniej mialem paragraf "lekkie uposledzenie rozrozniania barw" czyli ten niby daltonizm, chodzi o te odczytywanie cyferek z zakropkowanych tablic. Niby nic powaznego ale moze byc problem przy otrzymaniu papierka wiec:

1. Czy te badania moge zrobic teraz przed kursem? Jezeli tak to ile mniej wiecej trwaja te badania psychotechniczne.


Post Wysłano: 14 lip 2009, 17:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
natomiast w szkole gdzie sie zapisalem jak zapytalem o badania psychotechniczne powiedziano mi ze lekarz bedzie na miejscu i w szkole sie to zalatwi.
Najwyraźniej ktoś myślał, że chodzi Ci o badania do prawka... Jedno i drugie to całkiem co innego. Musisz się udać do lekarza uprawnionego do wykonywania takich badań i wtedy okaże się czy to taki pic na wodę. To już było mówione, ale po co czytać, skoro można napisać któryś raz bzdurę i liczyć się z tym, że ktoś Cię poprawi. :roll: Niektórzy psycholodzy godzą się na zrobienie badania jeśli jesteś w trakcie kursu.


Post Wysłano: 14 lip 2009, 18:24

Cytuj:
Pamietam ze na komisji wojskowej wczesniej mialem paragraf "lekkie uposledzenie rozrozniania barw" czyli ten niby daltonizm, chodzi o te odczytywanie cyferek z zakropkowanych tablic. Niby nic powaznego ale moze byc problem przy otrzymaniu papierka wiec:
To może być dosyć poważny problem, dlatego lepiej dobrze się zbadaj, bo wywalisz kasę na kurs na darmo, a przy badaniach lekarskich i psychotechnicznych będzie problem..


Post Wysłano: 19 lip 2009, 9:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 8:10
Posty: 28
GG: 7265459

a ja mam pytanie bo przechodziłem kiedyś coś podobnego jak psychotesty ale w pewnym zakładzie pracy i te badania raczej już ni są ważne ale pamiętam, że poszło mi całkiem dobrze i sądzę, że teraz nie będzie gorzej.

Czy mogę zrobić teraz te badania przed skończeniem kursu na kat C? Czy lepiej zrobić je po odebraniu prawka? Po prostu po odebraniu prawka C już badania miałbym z głowy i zająłbym się kursem na przewóz rzeczy (jeśli zdążę :P).


Post Wysłano: 19 lip 2009, 10:36

Cytuj:
Czy mogę zrobić teraz te badania przed skończeniem kursu na kat C? Czy lepiej zrobić je po odebraniu prawka?
Temat wałkowany wiele razy.

Najlepiej byłoby je wykonać przed rozpoczęciem kursu, bo chyba lepiej wydać 100 zł i się dowiedzieć czy nadajesz się na kierowcę czy nie, niż wywalić kilka tysięcy po to, żeby mieć dodatkową kategorię w dokumencie, ale bez możliwości pracy.


Post Wysłano: 20 lip 2009, 8:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 8:10
Posty: 28
GG: 7265459

Cytuj:
Cytuj:
Czy mogę zrobić teraz te badania przed skończeniem kursu na kat C? Czy lepiej zrobić je po odebraniu prawka?
Temat wałkowany wiele razy.

Najlepiej byłoby je wykonać przed rozpoczęciem kursu, bo chyba lepiej wydać 100 zł i się dowiedzieć czy nadajesz się na kierowcę czy nie, niż wywalić kilka tysięcy po to, żeby mieć dodatkową kategorię w dokumencie, ale bez możliwości pracy.
dlaczego miałbym się nie nadać? tak jak napisałem przechodziłem już podobne badania ale podpięte pod konkretną pracę i poradziłem sobie dobrze. Poza tym cały czas pracuję jako kierowca (tyle, że B) - w ostatnim roku zrobiłem 100 tys km, chcę podwyższyć kategorię i jeździć większymi autami. Czuję to i lubię i nie przeszkodzi mi w tym ułożenie 2-3 patyczków :twisted:

nie odpowiedziałeś na pytania bo na kurs to ja się dawno zapisałem i już go kończę ;)


Post Wysłano: 29 sie 2009, 23:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2009, 21:25
Posty: 78
GG: 0
Samochód: mitsubishi

mozna zrobic psychotechnike przed kursem, w jego trakcie lub po... nie ma z tym problemu. idziesz mowisz ze chcesz zrobic badania placisz stowe i nik nic nie chce wiedziec. mi spisali nr prawa jazdy ( robilem przed kursem na C ) i powiedzieli ze nie ma problemu. badania te sa wystawiane i ak terminowo wiec nie wiem w czym widzicie problem...
BADANIA PSYCHOTECHNICZNE NIE SA DO KONKRETNEJ KATEGORII TYLKO NA KONKRENY OKRES CZASU

_________________
Kat. B --> 04.05.05 (zdane za pierwszym razem)
Kat. C --> 02.09.09 (zdane za pierwszym razem)
Kat. CE --> 21.04.10 (zdane za pierwszym razem)
Psychotechnika, Kurs na przewóz rzeczy, Badania lekarskie, Karta kierowcy --> do 2014r.


Post Wysłano: 05 wrz 2009, 17:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

W odniesieniu do realiów, mam takie pytanie - Czy zdarzyło się komuś odbyć badania psychotechniczne takie od picu? Żeby tylko dać kasę i poczekać na kwitek?

Pytam bo jak wiadomo, od picu można zrobić zarówno badania lekarskie przed kursem na C, kurs na C, kurs na przewóz rzeczy ... :roll: :P to też tak mi przyszło do głowy czy te psychotechniczne można "obejść"? :wink:

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Post Wysłano: 05 wrz 2009, 20:00

Cytuj:
W odniesieniu do realiów, mam takie pytanie - Czy zdarzyło się komuś odbyć badania psychotechniczne takie od picu? Żeby tylko dać kasę i poczekać na kwitek?

Pytam bo jak wiadomo, od picu można zrobić zarówno badania lekarskie przed kursem na C, kurs na C, kurs na przewóz rzeczy ... :roll: :P to też tak mi przyszło do głowy czy te psychotechniczne można "obejść"? :wink:
Raczej nie spotyka się takich praktyk, aczkolwiek wszystko jest możliwe.


Post Wysłano: 06 lis 2009, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2009, 22:54
Posty: 4
GG: 0

ja miałem jakąś skróconą wersję psychotestów na początek kilka pytań czy się pije itd a potem 2 zadania w ciemni 1 na czas reakcji potem dwie tarcze i słupki nieważne ile komu zeszło każdy miał na 5 lat:)


Post Wysłano: 08 lis 2009, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2009, 19:53
Posty: 47
GG: 0
Samochód: Lancia Kappa
Lokalizacja: k. Mińska Maz

To i ja dorzucę swoje 3 grosze w temacie. Prawko C zdaje dopiero za 2 tyg. ale psychotechnike zrobiłem wcześniej. I tak w moim przypadku wyglądała: najpierw ankieta osobowa, potem patyczki których defakto najbardziej się bałem, następnie pasowanie obrazków, plansza z cyferkami i refleks, najlpierw na nodze, a potem paluszkami po klawiaturce. Ostatnim elementem była ciemnia, a tam 10 min. na przyzwyczajenie, potem zegar, oślepiający reflektor i figurki. Ogólny czas badania jakieś 50- 60 min. Koszt 90 zł i 5 lat spokoju. Teraz poczekam na skrócona kw :D i jazda

_________________
kat. B -> 2005
kat. C -> 2010
kat. C+E -> 2010
kat. A -> 2010
... i na tyle starczyło sił...


Post Wysłano: 19 sty 2010, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2010, 15:40
Posty: 1

Cytuj:
Siemka
Dzisiaj sie zapisalem na C. Zawsze myslalem ze przed kursem robi sie badania psychotechniczne aby orzec czy kandydat jest zdolny do pracy zawodowej jako kierowca, natomiast w szkole gdzie sie zapisalem jak zapytalem o badania psychotechniczne powiedziano mi ze lekarz bedzie na miejscu i w szkole sie to zalatwi. Przypuszczam ze te badania to pic na wode.

Pamietam ze na komisji wojskowej wczesniej mialem paragraf "lekkie uposledzenie rozrozniania barw" czyli ten niby daltonizm, chodzi o te odczytywanie cyferek z zakropkowanych tablic. Niby nic powaznego ale moze byc problem przy otrzymaniu papierka wiec:
I co przeszedles te badania??
Mam pytanie odnosnie badan psychologicznych czy na nich wystepuje ta ksiazeczka z zakropkowanymi polami z ktorych trzeba odczytywac liczby?? Chodzi o tablice ishihary czy to wystepuje na badaniu psychologicznym, bo ja mysle ze NIE..


Post Wysłano: 19 sty 2010, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Z tego co pamiętam to na psychotestach tego nie było ale Badanie Widzenia Barwnego Tablicami Ishihary odbywa się podczas badania lekarskiego potrzebnego do robienia prawa jazdy dowolnej kategorii - tzn. powinno bo każdy z nas wie jak często w praktyce te badania wyglądają. Dodatkowo także wtedy gdy zatrudniasz się w jakiejś firmie na stanowisku kierowcy i wysyła Cię ona przed zatrudnieniem do lekarza z którym ma umowę - on też powinien to sprawdzić. Jeśli jesteś daltonistą to nie ma co ukrywać, że jako kierowca pracować nie powinieneś.

TEST NA DALTONIZM

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: