Strona 1822 z 3479 [ Posty: 69569 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11820 1821 1822 1823 18243479 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 wrz 2017, 16:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2006, 18:26
Posty: 205
Samochód: Cytryna c4
Lokalizacja: EPJ

Cytuj:



Weekendy kręcili pod dużymi marketami na szutrowym parkingu... bez kibla, prysznica itp. :D
Takich asów "u nas" w sezonie patelkowym jest więcej...
U nas tez takie cos zaobserwowalem z tym ze nie TKI a EWE tyle ze upokarzaja się tylko od poniedziałku do piątku lub soboty a szczególnie jeden CF w małej budzie.


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 16:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

EWE to wiem kto :D

Dafy z wieltonami, szmitami i intecarsami?
Część oświetlona, CFki takie dobite XF ładniejsze...

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 16:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2006, 18:26
Posty: 205
Samochód: Cytryna c4
Lokalizacja: EPJ

Tak jest :wink: ale serio patologia na pełny gwizdek , koleś śpi tam gdzie ja parkuje czasami auto na szutrowym targowisku , masakra zero toalety i tak dalej ale za to do sklepu blisko ale w upały kurzu więcej niż czegokolwiek i zero cienia ale jak kto woli :wink:


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 16:20

Cytuj:
Wg mnie to wygląda troszkę inaczej...masz rację, że 60 dni dają spedycje bez kasy, bo same na kasę czekają. I tak: przewoźnik rozładuje towar np. 01.09, jeździ na przerzutach i wraca do domu 15.09. Wystawia fakturę i wysyła do spedycji, spedycja otrzymuje 21-22.09. Potem oni muszą przefakturować i też wysłać do klienta/ spedycji, do niemiec czy austrii list idzie ok. 7 dni czyli dostają papiery ok. 29.09.
I teraz czekają na swoje 30 dni płatności. Klient wysyła kasę ok. 30.10, a nasza spedycja ma ją na koncie ok. 3-6.11 i tak to się moim zdaniem kręci...A potem wysyłają przewoźnikowi na konto w terminie...albo i nie :)
P.S
Dobrze to policzyłem?
Ja Ci powiem nawet lepiej jak to działa.

Zaletą dużych klientów (np. taka Ikea) jest może nie stawka a generalny hurt tych ładunków. W tygodniu na exporcie przytniesz 200 e, w piątek nie przytniesz nic już, a na imporcie to nawet w piątek nic nie przytniesz :D

Ale jest jeden szczegół - tego nie wysyła Pani Krysia tylko do póki ktoś nie zablokuje płatności ze względu na jakąś szkodę, mega opóźnienie czy inny kwas to płatność wystawia automat. Nawet dokumentów nie trzeba wysyłać bo wystarczy, że magazynier postawi ptaszka w systemie, że rozładowane i ok.

Termin? 14 dni.

Termin od spedycji? Sami wiemy jak to działa.

Wiadomo, że są też mali klienci, ale bazując na stałych układach, dużych kontraktach, faktury, cmr-ki i inne wynalazki to tylko maszyna do przedłużania terminów.

Ja do dzisiaj nie rozumiem fenomenu oryginalnych dokumentów do zdania (wraz z fakturą), skoro i tak to ostatecznie będzie zeskanowane, a fakturę można wysłać drogą mailową.


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 16:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5896
Samochód: Volvo FH

Ja mam na jednej robocie na rejonie TK asów z Torunia, też urzędują tu po 2-3tyg, jeden średni Daf, Kania najmniejsza możliwa, taki Ceefik bez globa, jednego nie pamiętam.
Nawet na weekend nie jadą, tylko gniją w budzie. Tani motelik jest w Tk za 40zl doba...

Wozy w stanie agonii, pękające resory, strzelające chinki, nie kręcące rozruszniki są na porządku dziennym.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 16:30
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Oni zawsze byli debeściaki, jak woziliśmy razem jedną kopalnię, po robocie razem pili, rano się kłócili kto pierwszy i czemu tamten ma dalej od niego :lol:
Pauzy oczywiście pod kopalnią, żeby nie daj Bóg ktoś przed nimi na szlaban wjechał :D

Tam było tylko dwóch mądrych kierowców, jeden jeździ do tej pory, drugi to rzucił jak wymyślili plandeki, ale gadam z nim czasem na telefonie, to sobie poplotkujemy :wink:

Hitem był temat gdy w zimę woziliśmy temat na budowę, ehhhh gdzie te czasy, styczeń -20 a my kamyki wozimy :/ e dobre i zjechaliśmy na wyrobisko, załadowali chłopaka ( bardzo młody i świeży, pierwsze kursy robił) i siup w dafie zamarzł osuszacz.... Chłopak wyszedł, nie wie bardzo co robić, wszyscy źli bo kolejka...

W ten czas jeszcze synki szefa jeździli z ekipą ( de 2 dafy takie ładne w SSC, aerografy itp, granat i seledyn... ) przyszli pytają co się dzieje... nie dość że te synki nic przy aucie nie zrobili... jeszcze ten młody, chyba tofik na niego mówili (szybko się zwolnił) dostał yeby... za to że auto mu zamarzło, synki poburkali i obrócili się na pięcie i chcieli się zawijać... jak się wtedy uruchomiłem... :D od tego czasu jakoś mi nie mówią cześć :mrgreen:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 18:55

Z tego co wiem to ekipa obsługująca Lidla w Pruszczu Gd ańskim też tam weekenduje ,bo jak powiedzieli : nam się nie opłaca do domu jechać :lol: Auta też stare szroty. Patola na maxa żeby na krajówce takie szopki [wycenzurowano].Tym bardziej ,że w tej robocie kierowca teoretycznie powinien być dziennie w domu :roll:


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 20:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5896
Samochód: Volvo FH

Jak ktoś woli tańczyć po parkingach niż w domu, to i może się nie opłaca.

Aaa, ta budowa jest od 2 miesięcy, jednego widzę nonstop w tych samych porozciaganych, brudnych dresach...
Już pierwszego dnia jak przyjechał, były brudne :D .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 645
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Wy tu o robocie ,a se siedzę na urlopie w Dębkach , pogoda bajka i flądra w cenie łososia haha .
8)


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 21:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
a se siedzę na urlopie w Dębkach
Zajrzyj do Pana Kurczaka, podobno mają zaj*bistą pizze.


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 22:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 645
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Zajrzę jutro , choć wątpię że otwarte będzie bo teraz cisza spokój ludzi jak na lekarstwo .


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 22:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Pierwszy raz lądował na Amazonie. Dokumenty na bramie dałem, a babka od razu mi mówi pod którą rampe się podstawić. Myślę - zajebiscie. I tak 3h upłynęły na poczekalni zanim auto załadowali :(
Jutro rozładunek we Francji, również na Amazonie. Aż strach się bać.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 22:59
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Teraz amazony idą dobrze, jedź przed świętami :)

Co ambitniejsi we Wrocławiu to 45h pauzy zrobili do rozładunku :]

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 23:45
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4168
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Użytkownik, chodzi mi o zdjęcie naszej wesołej gromadki zanim moce procentowe i kadziła zbeszcześciły moją pamięć. :)

Z tymi problemami z płatnością od dużych firm to prawda. Pracując u szwagra jako dekarz, woleliśmy zrobić kilka dachów u rolnika czy zwykłych ludzi niż u takich Januszów biznesu. Na Q7 czy inne bzdety kasa była a jak przychodziło płacić za robotę to na raty żeby rozłożyć. A u takiego rolnika ostatni dzień roboty, kapucha do rączki, uścisk dłoni i nie rzadko darmowe śniadania i obiady mieliśmy. W obecnej firmie mieliśmy taki temat w okolice Grabowa. Gościowi zawoziliśmy towar, i zaraz po rozładunku koperta z kasą za transport była. Ale zrezygnowaliśmy ze względu na to, że ładowało się w hucie a tam czas to rzecz bardzo elastyczna.

To co odwaliły dziś knedle w Mikulovie z objazdem to nagroda roku. Napizgane tych pachołków a znaków ze strzałkami tyle, ze każdy jechał jak chciał a hitem był wjazd na rondo z którego zjechać nie można było w stronę granicy ale za szlabanami tablica pomarańczowa, żeby jechać na Wiedeń. Tylko jak do chvja Wacława skoro szlabany ustawione, że i osobówką nie przejedziesz. Pojechałem przez miasto na pałę i w środku miasta nagle tablica, z kierunkiem na Wiedeń gdzoe wcześniej tylko kierunek Brno i Znojmo. Nie ma co knedle to są asy z tymi objazdami.

No i niekwestionowani miszczowie z Austriakami z jazdą na przeciwmgielnych i drogowych po autostradzie. To już jest karwa fenomen obu krajów.

Ps. Widzę, że obgadujemy firmę Pana K. :D w sumie nazwa pasuje idealnie do tego co się tam jak widać dzieje. W sumie robiłem u nich na bazie podbitkę na hali i altanę to ponadto sami sobie klamoty myją. Namiętnie kiedyś kleili szwagra ale gdzieś ich tam namierzyli i niby jest lepiej w tym temacie. Ale.dobre było jak zareklamowali naczepę Intercarsa a gość o mało im nie anulował gwarancji jak podpiął komputer i sprawdził z czujników naciski na oś :D Dał im ostatnią szansę, żeby ładować ile można bo imaczej ze wszystkich naczep im zabiorą gwarancje. :P

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 11 wrz 2017, 23:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Takie pytanie mam do tych co się bardziej interesują albo w ogóle interesują tą Iwonką całą, ona do tej Kanady pojechała jakoś w powiązaniu z Rafałem czy nie ?
Lubię oglądać relacje nolibab-a z tras ale jak będzie coś z nią nagrywał to nie zdzierżę normalnie :twisted: :twisted:


Post Wysłano: 12 wrz 2017, 2:27
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Oni CFkami byli na 40 tonach, w Lesznie ich wyciągnęli...
Auta 2007-8 a tacha na kółka :)

Nie wiem jak ja dziś dojadę, cały dzień na obrotach, pierwsza kawa idzie w ruch, byle za Brzesko 30 min na PB i dalej i tam się już A4 dłuży do RZE :?

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 12 wrz 2017, 10:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Kocham DDR.
Według zlecenia rozładunek 12.09 10.00-14.00. W CMR 12.09 8.00-10.00. A na bramie wyciągnęli jakąś swoją listę i napisali mi na karteczce 13.09 6.00. Te szwaby chyba mają w genach "problem". Wczoraj ładowałem w Belgii i mimo młynu jak cholerka i czekaniu 20minut do okienka to od wjazdu do wyjazdu 1.30h. Teraz mija 1.30h od informacji "ustalamy co i jak".

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 12 wrz 2017, 11:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2010, 23:09
Posty: 353
Samochód: MAN TGA/Opel Vectra B
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Sergiej to może kojarzysz biały Daf 105 z czarnymi naklejkami i niebieska schwarzmulllerka

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 12 wrz 2017, 11:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Nic, a nic..musiałbyś się czymś wyróżniać :) Panie, Bauera to ja za zakrętem dojrzę :)


Post Wysłano: 12 wrz 2017, 11:29

Na Czechach te tabliczki do objazdów to mistrzostwo świata.Tak samo jak to , że Pepik musi ci jebnać długimi po oczach , bo inaczej byłby chory. Swoją drogą na zadupiach rozumiem , że ktoś na długich jedzie ,ale jak ktoś nie widzi autostrady ,to powinien za kółko nie wchodzić.
Co do DDR to potwierdzam : tam rzadko coś idzie sprawnie :roll:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1822 z 3479 [ Posty: 69569 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11820 1821 1822 1823 18243479 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: smotylo i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: