Strona 1581 z 3477 [ Posty: 69536 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11579 1580 1581 1582 15833477 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 mar 2017, 9:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Dziękować za informacje.
Cytuj:
Cysterną tak daleko jedziesz? :)
E nie nie, koledze potrzebowałem takie info na szybko, ja swoje tour de europe zrobiłem w tamtym tygodniu.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 19 mar 2017, 10:12
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4167
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Marcin w dzień to jeszcze jest pal licho, aż tak po gałach nie daje. Ale jak popada deszcz i co drugi odpali te przeciwmgielne to jak spawarką po oczach. Z moich obserwacji to u nas nie jest tak źle, u Czecha jest dość gorzej ale prawdziwa plaga to Austria. Tam kasztany wieczorem to jadą sobie na długich po autostradzie i ciul, czy za tobą czy z przeciwka. On chce widzieć. Chociaz bardziej od przeciwmgielnych, krew w żyłach i pianę na ustach dawają wszelkiej maści gulfy, passaty, leony i inne hondy w pseudoksenonach. Czasem to, aż ochota rurką podejść i walić po tych lampach.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 19 mar 2017, 10:20

Mi osobiście właśnie ciśnienie podnoszą wszelakiej maści "pseudo-dzienne" i różnych odmian chińskie ksenony. Tak, jestem zasadniczy i uważam, że adekwatnie do sytuacji ma być używane takie światło, jakie do tego celu jest zamontowane, a nie jakaś-tam wolna amerykanka.
Bauer - nie martw się, ja to temat chińskich ksenonów przerabiam na kraju z Ukraińcami. Najczęściej to "Passeratti Quatroporte" czy inny VW T4. Nie wiem co oni mają z tymi światłami.
Swego czasu była policyjna nagonka na to (ksenony z biedronki), ale albo odpuścili, albo przycichło o tej akcji.


Post Wysłano: 19 mar 2017, 10:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Bo na wschodzie to jest i moda montować pseudo ksenony w halogeny
Potem jedzie taki na samych halogenach w nocy lub odpali wszystkie to przy mijance z takim to jeden wielki trzask w cymbał radiu tak sieją te przetwornice od ksenonów

Inna sprawa na takiej Ukrainie to kiepske oznakowanie dróg w znaki poziomie o słupkach na poboczach nie wspomnę a wisienką są dziury na drodze

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Ostatnio zmieniony 19 mar 2017, 11:00 przez MAN, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 19 mar 2017, 10:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Cytuj:
u Czecha jest dość gorzej ale prawdziwa plaga to Austria.

Bagiety nie lepsze. Prawie ciemno to jadą jeszcze bez świateł, a jak już nic nie widzą to włączą drogowe i mają głęboko to, że ktoś jedzie z naprzeciwka. No i zawsze włączony lewy kierunkowskaz na pasie innym niż prawy! 8)


Post Wysłano: 19 mar 2017, 10:59

Ja tez mam w passeratti dzienne w halogenach, ale wkodowane i jak zacznie padać/ściemniać się/tunel to się same mijania odpalają a halogeny gasną.


Post Wysłano: 19 mar 2017, 11:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3145
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Przeciwmgielne :o

PRZECIWMGŁOWE!

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 19 mar 2017, 11:15

Długi - spokojnie ;)
Ja tak kiedyś pod Wrocławiem, jednemu właścicielowi BMW powiedziałem: Weź człowieku i wyłącz te światła przeciwmgłowe, po co ci one? W rewanżu usłyszałem: To nie są przeciwmgłowe, tylko halogeny.
Zostałem bez słowa :roll:


Post Wysłano: 19 mar 2017, 11:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2013, 11:02
Posty: 130
Samochód: TGA
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Jorguś, reakcja prima sort! Do następnego. :)
Dzięki majster! Moze nastepnym razem w koncu ze swoją naczepą będe i czystym składem :)

Co do gównoburzy o halogeny... Zapalam tylko w dzień (jak kogos to razi po oczach w czasie dnia to troche dziwne :D),dosyć często przepalają sie żarówki z mijania a kiepsko sie je wymienia w 15 letniej magnolii.


Post Wysłano: 19 mar 2017, 11:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

A ja ostatnio trafiłem na patent z montowaniem w miejsce żarówek od kierunkowskazu dwufunkcyjnych ledowych które zachowują się jak dzienne w nowych autach, czyli świeci dzienne a jak się włączy kierunkowskaz to gasną i miga pomarańczowe światło


Post Wysłano: 19 mar 2017, 11:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3145
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Śjaaaa :o

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 19 mar 2017, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3274
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Bagiety nie lepsze.
Kto to bagiety?


Post Wysłano: 19 mar 2017, 11:24

Cytuj:
(...)Co do gównoburzy o halogeny... Zapalam tylko w dzień (jak kogos to razi po oczach w czasie dnia to troche dziwne :D),dosyć często przepalają sie żarówki z mijania a kiepsko sie je wymienia w 15 letniej magnolii.
Po pierwsze - JESZCZE gównoburzy nie ma, jest kulturalna wymiana zdań.
Po drugie - nikt tu nie pisał o tym, że razi w ciągu dnia.
Po trzecie - światła powinno się używać zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem.
Po czwarte - w DAFie też nie ma za specjalnie łatwego dostępu (dla niewtajemniczonych można na 3 sposoby wymienić żarówkę), ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, by włączać przeciwmgłowe zamiast świateł mijania.
Po piąte - częstą przyczyną przepalania się żarówek jest nagły skok napięcia z chwilą uruchamiania silnika z włączonymi światłami.

Dlatego niestety, takie tłumaczenia są dla mnie "żadne", a jedynie przemawia przez nie najzwyklejsza w świecie ignorancja.
Cytuj:
Kto to bagiety?
Dies - to jakaś "nowomowa" na Francuzów. Też pierwszy raz to określenie słyszę.


Post Wysłano: 19 mar 2017, 11:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3274
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Dies - to jakaś "nowomowa" na Francuzów. Też pierwszy raz to określenie słyszę.
W nowomowie bagiety to po prostu policja, ale ja się nie znam :)


Post Wysłano: 19 mar 2017, 11:35

No ja też - w końcu żaden ze mnie światowy człowiek, ot zwykły "krajówkarz".


Post Wysłano: 19 mar 2017, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Cytuj:
Cytuj:
Bagiety nie lepsze.
Kto to bagiety?
Francuzi :D

My Polacy wolimy ich Żabami określać, ale gdyby poczytać w internecie/posłuchać trochę pogadanek między Anglikami, a Francuzami to możecie się spodziewać określenia bagietki :D


Post Wysłano: 19 mar 2017, 13:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2013, 11:02
Posty: 130
Samochód: TGA
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Po czwarte - w DAFie też nie ma za specjalnie łatwego dostępu (dla niewtajemniczonych można na 3 sposoby wymienić żarówkę), ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, by włączać przeciwmgłowe zamiast świateł mijania.
Nie zrozumiałeś, trudno ;)
Cytuj:
Po piąte - częstą przyczyną przepalania się żarówek jest nagły skok napięcia z chwilą uruchamiania silnika z włączonymi światłami.
A robisz tak? Bo ja nie znam nikogo kto tak robi (no, może moja żona czasami :D)

Ten typ tak ma :)
Cytuj:
Dlatego niestety, takie tłumaczenia są dla mnie "żadne", a jedynie przemawia przez nie najzwyklejsza w świecie ignorancja.
Ignorantem bym był jakbym nie włączył żadnych świateł bo by mi się chciało.


Post Wysłano: 19 mar 2017, 14:02
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4167
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Co do gównoburzy o halogeny... Zapalam tylko w dzień (jak kogos to razi po oczach w czasie dnia to troche dziwne :D)
Równie dobrze, można jeździć na światłach drogowych. Przecież w dzień nie rażą.
Cytuj:
(dla niewtajemniczonych można na 3 sposoby wymienić żarówkę), ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, by włączać przeciwmgłowe zamiast świateł mijania.
1. Podniesienie lekko kabiny, by ułatwić dostęp łapy,
2. Odkręcenie "policzka", które również ułatwia dostęp łapy,
3. Staropolskie walnięcie się pod zderzak, włożenie łapy i wymiana.

Zgadłem? :D
Cytuj:
Ignorantem bym był jakbym nie włączył żadnych świateł bo by mi się chciało.
Jeśli uważasz, że za dnia dziwnym jest fakt oślepiania innych światłem przeciwmłowym to kiedy zapada zmrok, również jeździsz tylko na przeciwmgłowych czy może zapalasz światła mijania i wtedy problem niepalącej się jednej żarówki nie stanowi już problemu? A kiedy pójdą ci obie żarówki w swiatłach mijania to również nie będziesz zmieniał ze względu na problem z wymianą i dostępem? :)

Ogólnie jest kilka typów światłoumilaczy bym to nazwał.
1. Ludzi, którzy mimo nie będącej potrzeby jazdy na przeciwmgłowych oni i tak je odpalają,
2. Ludzi, którzy na widok lekkiej mgły walą wszystkie możliwe światła,
3. Ludzi, którzy mimo zmroku jadą bez świateł albo na dziennych,
4. Ludzi, którzy mimo ulewy i tak jadą na dziennych bo oni widzą (ich niekoniecznie).

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 19 mar 2017, 14:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Megatransporty na turbo.

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 19 mar 2017, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
u Czecha jest dość gorzej ale prawdziwa plaga to Austria.
A niemiec, a holender? on hooj, to przy włączaniu świateł mijania zaraz włącza halogeny...a te przeciwmgielne z tyłu w czasie deszczu...ahh, szkoda strzępić ryja...
Kiedyś na halogenach (bo się spaliła żarówka od dziennych w Manie i nie miałem na wymianę) wleciałem do Niemiec przez Olszynę...i pan BAGowiec mnie poinstruował jak się używa świateł w niemczech...koszt 60 € :)
Innym razem...leci ciężarówką z naprzeciwka na halogenach (po deszczu), no to yeb mu długimi...
- czego to świecisz tymi długimi? - pyta
- aa chciałem tylko zobaczyć co to za ciool jeździ na halogenach...
- aha...odpowiedział :)

Chopy...napiszcie mi, jak wymienić żarówki od postojówek w Dafie w lampie ze ksenonem? no za uja nie mam pojęcia, jak dojść do tej żarówki...zdjęcie poglądowe by się przydało jeśli możecie...:)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1581 z 3477 [ Posty: 69536 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11579 1580 1581 1582 15833477 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: