Strona 147 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1145 146 147 148 149162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 gru 2015, 20:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Pany, takie pytanie. Zaczynam w poniedziałek o 5.35, pauzę weekendową muszę zacząć ostatecznie w niedziele o 5.35 czy tak? Po 6 cyklach 24 h z tego co wiem. Bo już mnie rozpier... ta planistka z roboty, a jej głupota staje się zaraźliwa. Tak na marginesie, jaki mandat mógłby przysługiwać jak bym zaczął weekendówke w niedziele, ale o godz. np. 7.00?
http://www.krakow.witd.gov.pl/karypieniezne.htm

już kiedyś podawałem ten adres strony - teraz zostaje tylko poczytać i zapamiętać.
taryfikator przewiduje kary dla kierowcy, zarządzającego transportem i dla przedsiębiorcy.
tak na mój gust od wszystkich zbierze się ok.2500 zł.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 17 gru 2015, 21:43

Cytuj:
Masz 144h na tydzień "pracy", cykli jazdy możesz mieć ile chcesz, oczywiście z zasadami ilości 9h pauz...
Rozumiem. Sześć dni to to samo co sześć cykli 24-godzinnych dla mnie :mrgreen:


Post Wysłano: 18 gru 2015, 1:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Możesz zrobić więcej cykli, np. jedziesz 2h, robisz 11-stkę, jedziesz dalej... i tak w kółko tygodnia...
W ten sposób robisz np. 9 cykli jazdy i jest ok....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 25 gru 2015, 15:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Szybkie pytanie.
Jak to jest z czasem pracy i włożeniem karty kierowcy.
Czy rozpoczęcie max 15h czasu pracy liczy się od włożenia karty kierowcy do tacho, czy od pierwszego ruszenia ??

Chodzi o sytuację kiedy wkładamy kartę do tacho, logujemy itp i np. stoimy jeszcze 3h (czego nie mogliśmy przewidzieć). Po tych przykładowych 3h dopiero ruszamy fizycznie autem.

Czy czas pracy zaczyna lecieć od momentu włożenia karty, czy od ruszenia autem ??

Dzięki.

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 25 gru 2015, 17:30

Co ustawiasz w tacho po zalogowaniu karty? Masz samą jazdę i łóżeczko czy używasz też młotków i kopertki?


Post Wysłano: 25 gru 2015, 17:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

czas pracy zaczyna się w momencie pierwszej aktywności poza pauzą, czyli jeśli po włożeniu karty nadal leci pauza to czas pracy zacznie się dopiero w momencie gdy łóżeczko na tacho zmieni się na coś innego, np kopert, młotki, czy też na najbardziej oczywistą kierownicę :wink: więc w przypadku który opisałeś czas pracy zacząłby się dopiero po tych 3h od momentu włożenia karty.

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 25 gru 2015, 18:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2660
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
czas pracy zaczyna się w momencie pierwszej aktywności poza pauzą, czyli jeśli po włożeniu karty nadal leci pauza to czas pracy zacznie się dopiero w momencie gdy łóżeczko na tacho zmieni się na coś innego, np kopert, młotki, czy też na najbardziej oczywistą kierownicę :wink: więc w przypadku który opisałeś czas pracy zacząłby się dopiero po tych 3h od momentu włożenia karty.
Przy wkładaniu karty tacho pyta sie o wpis manualny oraz "KRAJ ROZPOCZĘCIA: PL ?" jak dasz OK no to zrobisz rozpoczecie i wielki zegar zacznie liczyc czas pracy, jak dasz X to nie zrobisz rozpoczecia i bedzie gut, swoja droga gdy ja mam taki dylemat,że jestem przy samochodzie a nie zamierzam jeszcze ruszac to nie wkladam karty tylko jak juz bedzie sygnal ze jedziemy(i wiem ze pojade na sicher) to wtedy logowanie i wpisem manualnym zabijam pustke w pamieci i jest czysto w tacho.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 26 gru 2015, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Poza kopertką używam wszystkiego jak trzeba ...
Czyli dalej są dwie szkoły ... Mnie uczyli że, czas pracy zaczyna lecieć od pierwszej aktywności po pauzie ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 26 gru 2015, 17:36

Nie rozumiem, po co kompilować sobie życie, wyważać otwarte drzwi. Wg mnie Kermiter podał najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji, czyli logowanie karty bezpośrednio przed wyjazdem.


Post Wysłano: 02 sty 2016, 18:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 mar 2012, 10:29
Posty: 63
GG: 1
Samochód: 106
Lokalizacja: Łódź

Witam w Nowym Roku, otoz sytuacja wyglada nastepujaca. W listopadzie ostatni raz jechalem ciezarowym(rozstanie z firma), w poniedzialek, czyli 4.1.16, bede wyjezdzal w nowej firmie, umowa od daty j/w . Jak powinna byc wypisana urlopowka od nowego pracodawcy?


Post Wysłano: 02 sty 2016, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam w Nowym Roku, otoz sytuacja wyglada nastepujaca. W listopadzie ostatni raz jechalem ciezarowym(rozstanie z firma), w poniedzialek, czyli 4.1.16, bede wyjezdzal w nowej firmie, umowa od daty j/w . Jak powinna byc wypisana urlopowka od nowego pracodawcy?
jak jazda na karcie to wpis manualny jak jazda na tarczki to powinieneś u obecnego pracodawcy złozyć oświadczenie o tym co robiłeś między "listopadem" a datą obecnego zatrudnienia tak by pracodawca mógł ci wystawić stosowne zaświadczenie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 sty 2016, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 mar 2012, 10:29
Posty: 63
GG: 1
Samochód: 106
Lokalizacja: Łódź

Dzieki za odpowiedz, jazda tylko na karcie(u poprzedniego pracodawcy, jak i u nowego), czyli co, tak naprawde urlopowka jest mi nie potrzebna?


Post Wysłano: 02 sty 2016, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Dzieki za odpowiedz, jazda tylko na karcie(u poprzedniego pracodawcy, jak i u nowego), czyli co, tak naprawde urlopowka jest mi nie potrzebna?
tak naprawdę przepisy nie precyzują w jaki sposób masz udokumentować swoją aktywność jako kierowca lub jak spędziłeś czas wolny po prostu masz to mieć udokumentowane.
Podstawę prawną w tym zakresie stanowi art. 34 Rozporządzenia WE nr 165/2014 z 4 lutego 2014r. :
"Jeżeli w wyniku oddalenia się od pojazdu kierowca nie jest w stanie używać tachografu zainstalowanego w pojeździe, to okresy, o których mowa w ust. 5 lit. b) ["inna praca", "okresy gotowości" , "przerwy lub odpoczynek"]:
a) jeśli pojazd wyposażony jest w tachograf analogowy – wprowadza się na wykresówkę ręcznie, w drodze automatycznej rejestracji lub innym sposobem, czytelnie i nie brudząc wykresówki; lub
b) jeśli pojazd wyposażony jest w tachograf cyfrowy – wprowadza się na kartę kierowcy przy użyciu urządzenia do manualnego wprowadzania danych, w jakie wyposażony jest tachograf.
Państwa członkowskie nie nakładają na kierowców obowiązku przedkładania formularzy potwierdzających ich czynności w trakcie oddalenia się od pojazdu."
UWAGA! Nadal obowiązuje konieczność posiadania zaświadczenia o działalności kierowcy poświadczające okresy nieprowadzenia pojazdu w przypadku przewozów wykonywanych zgodnie z umową AETR.
Źródło: www.40ton.net.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 sty 2016, 22:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Od siebie dodam, że Austriacy, Włosi i Francuzi ostatnio upominali się o urlopówki, więc lepiej chyba mieć.


Post Wysłano: 07 sty 2016, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Urlopówki od tego roku są zniesione


Post Wysłano: 07 sty 2016, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3279
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Urlopówki od tego roku są zniesione
Od zeszłego :)


Post Wysłano: 07 sty 2016, 23:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Dobrze to honorowane :p


Post Wysłano: 12 sty 2016, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2016, 18:49
Posty: 5
Samochód: Volvo FM
Lokalizacja: Kielce

Witam, bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwość ponieważ chciałbym uniknąć różnego rodzaju mandatów. Rozpocząłem pracę w nowej firmie i charakter tej pracy jest trochę inny niż normalnie 4.5h jazdy 45min pauzy. I nie bardzo wiem czy dobrze to rozumiem.

Pracę zaczynam o godz. 7:00 i teraz tak o 13:00 mija 6h (faktycznej jazdy mam max 2h/2.5h reszta młotki) i jeżeli rozumiem do tego momentu muszę zrobić pauzę min. 30 min tak jeżeli będę pracował max 9h (czyli 16:00 lub czas jazdy będzie wynosił 4.5h) a jeżeli powyżej to przed upłynięciem 9h pracy (16:00) robię kolejne 30min pauzy i czas mi się zeruję i od tego momentu mogę jechać albo kolejne 4.5h lub do max 15h pracy? dobrze to rozumiem? Bardzo bym prosił aby ktoś mi to wyjaśnił jeżeli napisałem coś nie tak będę bardzo wdzięczny.


Post Wysłano: 12 sty 2016, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 kwie 2010, 18:08
Posty: 120
Samochód: Scania 124L 400 KM
Lokalizacja: Dębiny/Lublin

Witam Kolegów. Panowie śmigam już około 6 lat grzecznie ładnie i przepisowo dużym autkiem :D jakiś czas temu miałem kontrole ITD inspektor przyczepił się do tarczek, Dokładnie nie ta tarczka do tego typu tacho. Śmigałem dotąd na tarczkach takiego typu jak na zdjęciu http://tirczesci.home.pl/pl/p/TARCZA-TA ... IR-ORG/153 teraz muszę zakładać tarczki troszeczkę inne dokładnie takie jak tu http://archiwum.allegro.pl/oferta/tarcz ... 62938.html tarczka z przodu wiadomo co i jak ale z tyłu jestem ciemny :( potrzebuje pomocy jak na tych nowych tarczkach narysować że odpoczywałem od godz 00 do np 6 rano ?? i nic z tego nie rozumiem. Chyba jestem za głupi na to :(

_________________
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest piękne... SCANIA :)
Ten kto jedzie MAN-em ten jest Panem ;)
http://www.fotosik.pl/u/mctraker


Post Wysłano: 12 sty 2016, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5950

Przecież Ci podałem link do odpowiedzi w innym temacie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 147 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1145 146 147 148 149162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: