Strona 118 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1116 117 118 119 120162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lut 2014, 1:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

To dotyczy wypełniana tarczki, każdej pozycji, czy to imię czy to miejsca czy km itd.
Wpis w tacho o zakończeniu to inna bajka... W PL nie ma za to kary. Za brak wpisu na tarczce dostaniesz 50 zł za każdą pozycje, a za brak wpisu w cyfrówce nic Ci nie mogą zrobić choć byś wcale ich nie robił. Oczywiście pewnie za granicą jest inaczej.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 16 lut 2014, 12:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

No właśnie trafiłem w temat bo też mnie to męczy.....jakoś tak w zeszłym tygodniu miałem dojechać do Zielonej Góry tam wyjąć swoją kartę i miał wsiąść inny kierowca ja miałem zrobić z nim kółeczko po czym On miał wyjąć swoją kartę, a Ja zalogować się ponownie i wracać do domu.
Dziwne to gdyż ewidentnie wykonywałem pracę udając, że odpoczywam.
Niby to tak samo jak w podwójnej obsadzie tylko,że drugi kierowca mógł dopiero włożyć swoja kartę dopiero po 2 godzinach mojej zady z racji tego iż mieszka w Zielonej, stąd moje podwójne logowania w dobie.
......czyżby ktoś nie przewidział możliwości takiej kombinacji i nie określił tego w przepisach...

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Post Wysłano: 16 lut 2014, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Cytuj:
to po co wyciągasz kart?
chyba nie można wyciągać?
chyba jak napisał kolega wyżej że myślałeś że juz pauza długa a tu wychodzi że jeszc ze w tej dobie wychodzi praca -ale właśnie z tego musisz sie tłumaczyć że podczas jednej doby wyciągałeś kartę?
Np. po to żeby ktoś mógł Twoim autem pojechać to jak zostawisz swoją kartę ?
I nic nie zabrania wyciągania karty nawet 10 razy dziennie z tacho.[/quote]



Tak ale w sytuacji gdy np .masz kontrole i inspektor zapyta cię czemu tego dnia o tej i o tamtej godzinie miałeś wyciągniętą np.tarczkę a potem po 1- godzinie ją włożysz i dalej jedziesz tu już zaczyna się węszenie .Sprawdzanie czy nie przestawiałęś zegarka czy nie są rozpisane kilometry i sprawdzi jeszcze napewno viatola czy gdzieś cię nie było przypadkiem.

Oczywiście możesz się tłumaczyć żę ktoś miał używać auta podczas twojej dzielonej dobowej przerwy ale ostatecznie nie korzystał . Ogólnie np. tarczki nie powinno się wyjmować a gdy to robisz musisz się z tego tłumaczyć a inspektorek na pewno posprawdza zgodność czasów i km.


Post Wysłano: 16 lut 2014, 16:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3283
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Tak ale w sytuacji gdy np .masz kontrole i inspektor zapyta cię czemu tego dnia o tej i o tamtej godzinie miałeś wyciągniętą np.tarczkę (...)
Masz takie swojskie podejście do problemu :)
A jak mijasz patrol ITD to odwracasz głowę? Pocą CI się dłonie? Nadkładasz 20km, żeby nie mijać "krokodylków" :)

Kontrolujący musi najpierw udowodnić Ci wykroczenie, a nie domniemywać.


Post Wysłano: 16 lut 2014, 16:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:

Tak ale w sytuacji gdy np .masz kontrole i inspektor zapyta cię czemu tego dnia o tej i o tamtej godzinie miałeś wyciągniętą np.tarczkę a potem po 1- godzinie ją włożysz i dalej jedziesz tu już zaczyna się węszenie .Sprawdzanie czy nie przestawiałęś zegarka czy nie są rozpisane kilometry i sprawdzi jeszcze napewno viatola czy gdzieś cię nie było przypadkiem.

Oczywiście możesz się tłumaczyć że ktoś miał używać auta podczas twojej dzielonej dobowej przerwy ale ostatecznie nie korzystał . Ogólnie np. tarczki nie powinno się wyjmować a gdy to robisz musisz się z tego tłumaczyć a inspektorek na pewno posprawdza zgodność czasów i km.
Jeżeli inspektor zapyta mnie czemu w pewnym czasie nie było tarczki/ karty w tacho... to mu powiem że odpoczywałem tak jak jest to zapisane z tyłu tarczki lub wpisem manualnym, a tarczkę/kartę wyciągnąłem bo ktoś sobie tym jeździł, jeśli go to bardzo interesuje kto co jak to niech sobie sam sprawdzi. On mnie kontroluje a nie kogoś... Ja mam zaznaczoną pauzę i to jest moje wytłumaczenie, równie dobrze mogę powiedzieć że wyciągnąłem kartę bo poszedłem do znajomego na godzinkę, albo se namiot rozbiłem i grilla paliłem 500m od pojazdu wiec jako tako kartę zabrałem. I nic mu do tego.
A niech sobie sprawdza zgodność czasów, jak jest wszystko ok to nie znajdzie, a to że np. w dokumentach jest godzina załadunku taka jak na pauzie, to skąd on może wiedzieć że ja uczestniczyłem w załadunku więc to żaden dowód, bo są załadunki gdzie kierowca może mieć pauze. Km nie muszą się zgadzać, ja ze swoich mam się rozliczyć nie z kogoś, no chyba że kontrola na firmie to inna bajka.
Zawsze się zastanawiam o co chodzi z tym rozpisywaniem km... tylko jest jeszcze coś takiego w tacho jak sierżanty.
Cytuj:
No właśnie trafiłem w temat bo też mnie to męczy.....jakoś tak w zeszłym tygodniu miałem dojechać do Zielonej Góry tam wyjąć swoją kartę i miał wsiąść inny kierowca ja miałem zrobić z nim kółeczko po czym On miał wyjąć swoją kartę, a Ja zalogować się ponownie i wracać do domu.
Dziwne to gdyż ewidentnie wykonywałem pracę udając, że odpoczywam.
Niby to tak samo jak w podwójnej obsadzie tylko,że drugi kierowca mógł dopiero włożyć swoja kartę dopiero po 2 godzinach mojej zady z racji tego iż mieszka w Zielonej, stąd moje podwójne logowania w dobie.
......czyżby ktoś nie przewidział możliwości takiej kombinacji i nie określił tego w przepisach...
Żeby zrobić załogę drugi ma max. 1h na dosiadkę... jeśli nie, dopiero jak zrobicie pauzę min 9h możecie tworzyć załogę. Prawidłowo żeby odpoczynek dobowy był zaliczony pojazd nie może się poruszać, chyba że chodzi o przerwę np.45min to nie.
To po co Ty tam jechałeś z nim jak i tak tylko do domu potem wróciłeś, a on sam się wyrobił... No chyba że nie miałeś gdzie i się wolałeś przejechać. Według przepisów nie jest to zgodne z prawem ale jak się dobrze wszystko zapisze to da się zrobić żeby to nie wyszło i nikt nie doszedł do tego. Oczywiście kartę musisz mieć wyciągniętą bo jak byłaby w tacho to niezły bigos.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 16 lut 2014, 18:51

Cytuj:
to po co wyciągasz kart?
Wyciągam, bo autokar przejmuje inny kierowca i prowadzi go dalej. Ja idę na odpoczynek, a potem przejmuję autokar, który prowadzi inny kierowca, on wysiada, a ja prowadzę go do miejscowości docelowej.
Cytuj:
No to skoro wiesz że będziesz jeszcze pracował (na 100%) to nie rób zakończenia ani rozpoczęcia tylko pomiń to strzałką w lewo. I dopiero jak już będziesz robił odpoczynek dobowy zrób wpis o zakończeniu.
Tak właśnie zacząłem robić.


Post Wysłano: 16 lut 2014, 19:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
To dotyczy wypełniana tarczki, każdej pozycji, czy to imię czy to miejsca czy km itd.
Wpis w tacho o zakończeniu to inna bajka... W PL nie ma za to kary. Za brak wpisu na tarczce dostaniesz 50 zł za każdą pozycje, a za brak wpisu w cyfrówce nic Ci nie mogą zrobić choć byś wcale ich nie robił. Oczywiście pewnie za granicą jest inaczej.
to ciekawa teoria :) to kierowca ma różne wymogi wg przepisów w zależności o rodzaju tachografu???

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 16 lut 2014, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

na sierżanty też jest sposób))) :P


Post Wysłano: 16 lut 2014, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
na sierżanty też jest sposób))) :P
ciekawe jaki?
chetnie sie douczę.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 lut 2014, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2009, 21:15
Posty: 134
GG: 1
Samochód: FH 12 460

Również pogłębie swoją wiedzę.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

_________________
:)


Post Wysłano: 16 lut 2014, 23:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Cytuj:
To dotyczy wypełniana tarczki, każdej pozycji, czy to imię czy to miejsca czy km itd.
Wpis w tacho o zakończeniu to inna bajka... W PL nie ma za to kary. Za brak wpisu na tarczce dostaniesz 50 zł za każdą pozycje, a za brak wpisu w cyfrówce nic Ci nie mogą zrobić choć byś wcale ich nie robił. Oczywiście pewnie za granicą jest inaczej.
to ciekawa teoria :) to kierowca ma różne wymogi wg przepisów w zależności o rodzaju tachografu???
Nie, wymogi są takie same.... Tylko miejscowość wpisana na tarcze a wpis w tacho cyfrowym to całkiem inna sprawa. Wpis w tacho cyfrowe (kraj rozpoczęcia/kraj zakończenia) to jest zakończenie/rozpoczęcie cyklu, czyli coś takiego jak włożenie/ wyciągniecie tarczki z tacho. Za wpisy nie ma w taryfikatorze pl kary, ale pewnie coś z tym zrobią. Z tego co widzę to nie każdy robi wpisy jeżdżąc po kraju i przechodzą kontrole, choć może na upartego można to podciągnąć pod "złe operowanie selektorem" czyli chyba 100zł za dzień, ale wątpię. A za brak miejscowości wpisanych na tarczy np.28 tarczek i za każdą 50zł z marszu Ci wyliczy. 28x50=trochę.

Cytuj:
na sierżanty też jest sposób))) :P
Odłączenie zasilania...
Ale nie o to chodzi, chodzi i rozpisywanie km, już widziałem właśnie takie triki i po prostu dopisuje się km do poprzedniej lub następnej tarczki które się przejechało bez, "na otwartym tacho". Tylko że to czysty debilizm, bo sierżanty nie zgrają się i (chyba nawet podjazd z 200-300 metrów idzie wypatrzyć). No chyba żeś plastyk i ołówkiem dorysujesz, a jedna kreska to 5km.
Więc lepiej już narysować sobie pauzę z tylu tarczki, a o przejazd tłumaczyć że ktoś inny to jeździł, zawsze lepsze to niż jakieś dopisywanie czyt. fałszowanie zapisów o czasie pracy kierowcy.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 17 lut 2014, 0:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Oj bułkowski jak już tłumaczysz to rób to dokładnie.
Jak jedna kreska to 5km, a więc wsadzając tarczkę po równych 10km (z metrami) ta kreska zacznie się w tym samym miejscu w którym się skończyła. Jedyny minus taki ze brakuje tej kreski którym gołym okiem nie wypatrzysz ale jak sprawdzą porządnie to sprawdzą pewnie wszystkie tarczki pod tym kątem.
No i ten podjazd, do 500m ciężko zauważyć go gołym okiem.
Jak by nie było wszystko jest do udowodnienia, jedne rzeczy łatwiej, inne trudniej ale każde kombinatorstwo ma krótkie nóżki ;)

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 17 lut 2014, 0:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Łatwo wypatrzeć 50 km "dopisane" do tarczy?


Post Wysłano: 17 lut 2014, 0:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

No na logikę, weź kiedyś nawet lupę i spróbuj policzyć sierżanty, sytuacja ekstremalna że jechałeś dwa razy po 4,5H masz przejechane ponad 700km czyli ponad 70 sierżantów, z 50km dopisanymi brakuje 5.

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 17 lut 2014, 0:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Sorry, ale dokładniej nie potrafię i mi się wydaje że piszę dość zrozumiale ale to może tylko mi... Ja więcej mam wspólnego z tachografami cyfrowymi ale...
Cytuj:
Jak jedna kreska to 5km, a więc wsadzając tarczkę po równych 10km (z metrami) ta kreska zacznie się w tym samym miejscu w którym się skończyła. Jedyny minus taki ze brakuje tej kreski którym gołym okiem nie wypatrzysz ale jak sprawdzą porządnie to sprawdzą pewnie wszystkie tarczki pod tym kątem.
Ja nie wiem jacy tam ludzie pracują ale sądzę że brakujące 10km (nawet jeśli co do metra włożysz tarczkę po 10km) większość się dopatrzy brakujących dwóch wielkich kresek... Zresztą (nie widziałem tego) oni mają teraz skanery i tylko wrzuci tarczki i zaraz wszystko wyjdzie. Trochę to parkingiem zalatują takie sposoby.
Cytuj:
No i ten podjazd, do 500m ciężko zauważyć go gołym okiem.
Jest coś takiego jak lupa, albo wspomniany sprzęt, myślę że bez problemu wykryje taki podjazd.
Cytuj:
Jak by nie było wszystko jest do udowodnienia, jedne rzeczy łatwiej, inne trudniej ale każde kombinatorstwo ma krótkie nóżki ;)
No tu się zgodzę :D

Cytuj:
Łatwo wypatrzeć 50 km "dopisane" do tarczy?
eeeee co Ty :mrgreen: jeszcze jak będziesz miał parę "sierżantów" i ok 1h jazdy to nie do wykrycia :lol: to nawet po rysach od prędkości nie dobrze wyglądałoby.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 17 lut 2014, 0:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

To co przy 9 godzinach lotu te 50 km od razu wypatrzą :> :U


Post Wysłano: 17 lut 2014, 1:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
To co przy 9 godzinach lotu te 50 km od razu wypatrzą :> :U
To pewnie średnio jakieś 500-800km na tarczy, więc 50 km raczej nie ukryjesz... 8)
Wiesz, tak teraz poważnie to nie wiem czy nie lepiej wyrzucić tej tarczki, za ten czas weź zaświadczenie z firmy, bo na firmie będą brakowały km do samochodu, ale u Ciebie pierwsza kontrola i będzie to jako fałszowanie zapisów z tachografu.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 17 lut 2014, 1:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

To sam nie wiem, może skoryguję jutro tarczę, znaczy kilometry.
:roll:


Post Wysłano: 17 lut 2014, 1:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Kwiatula z choinki się urwałeś :lol:

za brak wpisania literki D, przy rozpoczęciu dostałem mandat 20euro


Post Wysłano: 17 lut 2014, 1:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
Kwiatula z choinki się urwałeś :lol:

za brak wpisania literki D, przy rozpoczęciu dostałem mandat 20euro
Z baobabuuuu :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 118 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1116 117 118 119 120162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: