Strona 117 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1115 116 117 118 119162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lut 2014, 11:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2014, 10:40
Posty: 14
GG: 3771559
Lokalizacja: rzeszów

Nie ma lekarstwa na to naruszenie. Przepis został naruszony i tyle. Możesz faktycznie opisać sytuację z tyłu, iż zapomniałeś wyciągnąć tarczę, rozrysować to ładnie. Ale jeśli bedziesz miał kontrole to już zalezy od kontrolującego czy cię pouczy czy nałoży mandat.


Post Wysłano: 09 lut 2014, 1:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 mar 2012, 10:29
Posty: 63
GG: 1
Samochód: 106
Lokalizacja: Łódź

Witam :) mam pytanko o 19 w sobote zakonczylem dzien( odruchowo wyjalem karte), a bede ruszal w poniedzialek o 7 rano(bez urlopowki), jak prawidlowo zaznaczyc moja pauze? zrobic wydruki na 3 dni tzn. (sobota, niedziela, poniedzialek) i recznie wyrysowac na odwrocie czy wpis manulany wystarczy?


Post Wysłano: 09 lut 2014, 2:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Zapyta Cie o wpis manualny to go zrob i chyba załatwi sprawę, tak na którymś z wykładów uniwersytetu parkingowego, wydział Prom Stena Line, kierunek Karlskrona słyszałem. Jeśli jest wpis manualny nie trzeba urlopówki, w końcu to on zachowuje ciągłość 28 dni. Trzymie się to kupy.


Post Wysłano: 09 lut 2014, 14:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 mar 2012, 10:29
Posty: 63
GG: 1
Samochód: 106
Lokalizacja: Łódź

Z uniwersytetow to nigdy nic dobrego nie wychodzi :mrgreen: , zapytalem bo wiem ze karta, bez urlopowki moze byc wyjeta na max 24h, na proste rozumowanie wpis M powinien wystarczyc, w koncu po to jest ta opcja, ale wiadomo jak to bywa :roll:


Post Wysłano: 09 lut 2014, 15:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Wpis manualny wystarczy....
Wyrysowanie na wydrukach pauzy też będzie prawidłowe, tylko po co?
Po to masz wpis żeby nie niszczyć lasów, no chyba że zdarzy się niechcący nie zrobić wpisu i nie mieć możliwości wzięcia zaświadczenia, wtedy tylko wyrysować albo urlopówka...

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 09 lut 2014, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1311
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Mnie też się tak kilka razy zdarzyło. Robiłem wpis manualny, a przy okazji bycia na bazie szedłem do biura i brałem weekendówke.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 09 lut 2014, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 mar 2007, 17:39
Posty: 13
Lokalizacja: Bełchatów

Witam szybkie pytanie, zostawiłem auto w Sosnowcu i zjechałem do domu okazją, jutro będę jechał do Sosnowca również okazja, urlopówke mam wystawioną w Bełchatowie czyli jak mam ją od 7 rano to na dojazd mam później wyrysować dyspozycyjność na Śląsk na tarczce ? czyli czas pracy mi się zacznie o 7 rano czy jak zacznę jazdę bo już się pogubiłem?


Ostatnio zmieniony 09 lut 2014, 19:22 przez Pawson91, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 09 lut 2014, 19:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Witam szybkie pytanie, zostawiłem auto w Sosnowcu i zjechałem do domu okazją, jutro będę jechał do Sosnowca również okazja, urlopówke mam wystawioną w Bełchatowie czyli jak mam ją od 7 rano to na dojazd mam później wyrysować dyspozycyjność na Śląsk na tarczce ?
Tak,

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 12 lut 2014, 13:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Cytuj:
Witam szybkie pytanie, zostawiłem auto w Sosnowcu i zjechałem do domu okazją, jutro będę jechał do Sosnowca również okazja, urlopówke mam wystawioną w Bełchatowie czyli jak mam ją od 7 rano to na dojazd mam później wyrysować dyspozycyjność na Śląsk na tarczce ?
Tak,
Nie koniecznie, ale tak by było najlepiej, uczciwie itd.
Choć można powiedzieć że np. byłeś na spacerze i na tarczkach wyrysować sobie pauze i zaczynasz z Sosnowca "czas pracy", bez zaświadczenia.
Druga sprawa to że zaświadczenie jest wystawione np. na 07:00 to nie koniecznie to musi oznaczać że "czas pracy" zaczął się o 07:00. Jeśli odpowiednio to zapiszemy to można to "przeciągnąć". Co jeśli np. na bazę gdzie miał być o 07:00 przyjechał o 09:00, to jak ma liczyć od 07:00 jak on w tedy spał w domu.
Ale i tak już za późno bo chłop pojechał.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 13 lut 2014, 23:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

coś mnie zaorało wiec spytam
jeżeli włoże tarczke o 7 i kreci się pauza a jazde zaczynam o 9 to moja doba kierowcy jest od 7 czy 9?


Post Wysłano: 13 lut 2014, 23:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Od 7ej


Post Wysłano: 14 lut 2014, 19:41

Moich wątpliwości odnośnie cyfrowego tachografu ciąg dalszy:

Zaczynam prace o 4:50. Wkładam kartę do tachografu, robię wpis manualny, zaznaczam kraj rozpoczęcia PL. O 8:20 wyjmuję kartę z tachografu i mam odpoczynek. O 12:35 wkładam kartę do tachografu i kończę pracę o godzinie 16:15.

Czy przy wyjęciu karty o 8:20 i włożeniu jej o 12:35 mogę lub powinienem pominąć kraj zakończenia i rozpoczęcia? Czy wystarczy wpisać kraj rozpoczęcia o 4:50 i kraj zakończenia o 16:15? o 16:15 kończę pracę w danej dobie.


Post Wysłano: 14 lut 2014, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Moich wątpliwości odnośnie cyfrowego tachografu ciąg dalszy:

Zaczynam prace o 4:50. Wkładam kartę do tachografu, robię wpis manualny, zaznaczam kraj rozpoczęcia PL. O 8:20 wyjmuję kartę z tachografu i mam odpoczynek. O 12:35 wkładam kartę do tachografu i kończę pracę o godzinie 16:15.

Czy przy wyjęciu karty o 8:20 i włożeniu jej o 12:35 mogę lub powinienem pominąć kraj zakończenia i rozpoczęcia? Czy wystarczy wpisać kraj rozpoczęcia o 4:50 i kraj zakończenia o 16:15? o 16:15 kończę pracę w danej dobie.
wpisać kraj rozpoczęcia o 4:50 i kraj zakończenia o 16:15? o 16:15 kończę pracę w danej dobie,bo to są momenty rozpoczęcia i zakończenia pracy a to że tacho pyta to tylko dlatego że nie jest tak inteligentne żeby wiedzieć że jeszcze nie skończyłeś dziś :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 14 lut 2014, 22:17

Chodzi mi o to, czy jak wpiszę kraj rozpoczęcia i zakończenia w pierwszej części pracy i potem po odpoczynku zrobię to samo, to czy to nie będzie błąd?


Post Wysłano: 14 lut 2014, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Chodzi mi o to, czy jak wpiszę kraj rozpoczęcia i zakończenia w pierwszej części pracy i potem po odpoczynku zrobię to samo, to czy to nie będzie błąd?
różnie można to interpretować, niby masz prawo tak postąpić bo równie dobrze po zakończeniu pierwszej części pracy mogłeś nie wiedzieć że będziesz dziś jeszcze pracował a wynikło to z nagłej sytuacji :D ,a z drugiej strony jest to dwukrotne rozpoczęcie pracy w dobie nie rozdzielonej odpoczynkiem dobowym miedzy tymi okresami :) także to tak na dwoje babka wróżyła ale zawsze mniejszym złem jest nie wpisać zakończenia (50zł ) niż dwukrotnie rozpoczynać prace (nie znam tej pozycji taryfikatora ale bedzie z 10 razy drożej na moje oko )

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 14 lut 2014, 22:36

Tylko że ja wiem, że będę jeszcze pracował, bo tak wygląda moja praca: kurs do określonej miejscowości, odpoczynek i kurs powrotny.


Post Wysłano: 15 lut 2014, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

to po co wyciągasz kart?
chyba nie można wyciągać?
chyba jak napisał kolega wyżej że myślałeś że juz pauza długa a tu wychodzi że jeszc ze w tej dobie wychodzi praca -ale właśnie z tego musisz sie tłumaczyć że podczas jednej doby wyciągałeś kartę?


Post Wysłano: 15 lut 2014, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
to po co wyciągasz kart?
chyba nie można wyciągać?
chyba jak napisał kolega wyżej że myślałeś że juz pauza długa a tu wychodzi że jeszc ze w tej dobie wychodzi praca -ale właśnie z tego musisz sie tłumaczyć że podczas jednej doby wyciągałeś kartę?
zaraz zaraz czegoś nie rozumiem.


dlaczego nie można wyjąć karty jeżeli kierowca idzie na przerwę i opuszcza pojazd? jest to zgodne z przepisami - karta czy tarczka są zawsze z kierowcą.

dlaczego ma się tłumaczyć - skoro przepisy dopuszczają dzielenie przerwy dobowej - więc co można? można bo jest to zgodne z przepisami. kierujący rozpoczął pracę, a następnie zgodnie z grafikiem ma przerwę - co więcej wie do której ma pauzować.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 lut 2014, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Chodzi mi o to, czy jak wpiszę kraj rozpoczęcia i zakończenia w pierwszej części pracy i potem po odpoczynku zrobię to samo, to czy to nie będzie błąd?
Nie,nie będzie....
Cytuj:
Tylko że ja wiem, że będę jeszcze pracował, bo tak wygląda moja praca: kurs do określonej miejscowości, odpoczynek i kurs powrotny.

No to skoro wiesz że będziesz jeszcze pracował (na 100%) to nie rób zakończenia ani rozpoczęcia tylko pomiń to strzałką w lewo. I dopiero jak już będziesz robił odpoczynek dobowy zrób wpis o zakończeniu.
Cytuj:
a z drugiej strony jest to dwukrotne rozpoczęcie pracy w dobie nie rozdzielonej odpoczynkiem dobowym miedzy tymi okresami :) także to tak na dwoje babka wróżyła ale zawsze mniejszym złem jest nie wpisać zakończenia (50zł ) niż dwukrotnie rozpoczynać prace (nie znam tej pozycji taryfikatora ale bedzie z 10 razy drożej na moje oko )
No i co z tego że dwa razy?
I skąd Ty wziąłeś te 50zł?
Cytuj:
to po co wyciągasz kart?
chyba nie można wyciągać?
chyba jak napisał kolega wyżej że myślałeś że juz pauza długa a tu wychodzi że jeszc ze w tej dobie wychodzi praca -ale właśnie z tego musisz sie tłumaczyć że podczas jednej doby wyciągałeś kartę?
Np. po to żeby ktoś mógł Twoim autem pojechać to jak zostawisz swoją kartę ?
I nic nie zabrania wyciągania karty nawet 10 razy dziennie z tacho.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 15 lut 2014, 22:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
a z drugiej strony jest to dwukrotne rozpoczęcie pracy w dobie nie rozdzielonej odpoczynkiem dobowym miedzy tymi okresami :) także to tak na dwoje babka wróżyła ale zawsze mniejszym złem jest nie wpisać zakończenia (50zł ) niż dwukrotnie rozpoczynać prace (nie znam tej pozycji taryfikatora ale bedzie z 10 razy drożej na moje oko )
No i co z tego że dwa razy?
I skąd Ty wziąłeś te 50zł?
z taryfikatora naruszeń pozycja 13.15-
Okazanie wykresówki, która nie zawiera wymaganego wpisu:
p4. miejsca lub daty końcowej używania wykresówki

50 za brak każdego
wpisu

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 117 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1115 116 117 118 119162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: