Strona 11 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 1344 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 lut 2010, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2007, 21:41
Posty: 154
GG: 0
Samochód: Volvo S80 2.5D
Lokalizacja: Piła

Cytuj:
Mam pytanie co do karty kierowcy, czy jeżeli nie mam 21 lat, dostanę kartę? Bo jak wiemy, na potrzeby własne można jeździć bez wieku :wink:
I jak się tyczy karta do prawa jazdy, czy jeżeli mam tylko kat. C, jak zrobię C+E musze wyrabiać nową kartę??

_________________
B, B+E, C, C+E: W 11 miesięcy i starczy ;)
VOLVO FH440 E5 Globetrotter + Kogel maxx


Post Wysłano: 09 lut 2010, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
Cytuj:
Mam pytanie co do karty kierowcy, czy jeżeli nie mam 21 lat, dostanę kartę? Bo jak wiemy, na potrzeby własne można jeździć bez wieku :wink:
I jak się tyczy karta do prawa jazdy, czy jeżeli mam tylko kat. C, jak zrobię C+E musze wyrabiać nową kartę??
Było, Było, Było - nawet kilka postów wstecz. NIE MUSISZ !!! Jednak jeśli zdasz egzamin na C+E i tuż po nim wyślesz wniosek z kopią prawa jazdy z C (czyli zanim dostaniesz nowe z C+E) to wstrzymają Ci wyrobienie karty do momentu odebrania przez Ciebie i dostarczenia kopii tego najnowszego. Ja zdałem na C+E wysłałem kopię C bo nowego jeszcze nie miałem i przedłużyło mi się wyrabianie karty o dwa tygodnie bo PWPW wysyła powiadomienia o wstrzymaniu wydania karty pocztą (priorytet, polecony z potwierdzeniem odbioru szedł do mnie 8 dni), mimo tego, że we wniosku podajesz e-mail i tel kontaktowy - dobrze, że zadzwoniłem wcześniej bo czekanie wydłużyłoby się o miesiąc. Nie będę ukrywał, że wqurwiony byłem niemiłosiernie bo przez to wszystko zacząłem pracować pod koniec stycznia a nie na początku.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 23 maja 2010, 19:56

Cytuj:
Dodam, że nawet kierowca który jeździ na zwykłym tacho a ma wyrobioną taką karte musi ją mieć przy sobie. Pozdro
Masz na to jakąś podstawę prawną? Pytam, ponieważ do tej pory też tak uważałem, natomiast dzisiaj dowiedziałem się od inspektora ITD, że nie ma nigdzie takiego przepisu i nie ma obowiązku posiadania karty przy sobie jeśli masz ją wyrobioną, a jeździsz autem z analogowym tacho.


Post Wysłano: 24 maja 2010, 12:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Jest taki przepis, mówi on o udokumentowanym czasie prowadzenia pojazdów wstecz a że karta jest takim samym dokumentem jak tarczka więc powinieneś ją miec nawet pustą, ponieważ w firmie mogą byc pojazdy o obu rodzajach zapisu czasu pracy i inspektor ma podstawę przypuszczac że masz przegiętą kartę i przeszłeś na analog


Post Wysłano: 24 maja 2010, 12:31

To samo powiedzieliśmy inspektorowi, że przecież ktoś może jeździć 9h na karcie, potem 9h na analogowym tacho, ale on tylko wzruszył ramionami, że dokąd w użyciu będą dwa rodzaje tacho, to takie sytuacje mogą mieć miejsce. Ja jednak wciąż czekam na konkretny przepis prawny, który mówi o tym obowiązku.


Post Wysłano: 28 maja 2010, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Rozporządzenie 561/2006 WE

„7 a) Jeśli kierowca prowadzi pojazd wyposażony
w urządzenie rejestrujące zgodnie
z załącznikiem I, kierowca ten musi być w stanie
okazać, na każde żądanie funkcjonariusza służb
kontrolnych:
i) wykresówki z bieżącego tygodnia oraz wykresówki
używane przez kierowcę w ciągu
poprzednich 15 dni;
ii) kartę kierowcy, jeśli ją posiada; oraz
iii) wszelkie zapisy odręczne i wydruki sporządzone
w ciągu bieżącego tygodnia oraz
poprzednich 15 dni zgodnie z wymaganiami
niniejszego rozporządzenia oraz rozporządzenia
(WE) nr 561/2006.
Jednakże po dniu 1 stycznia 2008 r. okresy,
o których mowa w ppkt i) oraz iii), obejmują
bieżący dzień i poprzednie 28 dni.


Post Wysłano: 29 maja 2010, 6:54

Cytuj:
kartę kierowcy, jeśli ją posiada;.
Ten przepis nie mówi wyraźnie czy ma okazać jeśli posiada przy sobie czy jeśli została wydana, to ma obowiązek ją mieć ze sobą :> Czepiam się, ale skoro inspektor ITD powiedział, że nie trzeba, to mamy tutaj lukę w prawie.


Post Wysłano: 02 cze 2010, 0:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

jak Ci będzie brakować tarczek to zaczną szukać

poza tym zapewne maja w systemie czy do twojego prawa jazdy została wydana karta kierowcy
tak samo jak ewidencjonują pkt karne
jeśli nie to to jest MEKSYK :lol:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 02 cze 2010, 15:31

Cytuj:
jak Ci będzie brakować tarczek to zaczną szukać
Wiadomo, że jeśli nie mam udokumentowanych dni, to wtedy kombinuję z zaświadczeniami (nie ja, bo obecnie nie jeżdżę).
Cytuj:
poza tym zapewne maja w systemie czy do twojego prawa jazdy została wydana karta kierowcy
tak samo jak ewidencjonują pkt karne
jeśli nie to to jest MEKSYK :lol:
Owszem, mają dostęp, ale sprawdzenie tego jest dosyć "upierdliwe". Pytałem znowu ostatnio innego inspektora: jeśli masz udokumentowany wymagany okres czasu i jeździsz na tacho analogowym, to nie szukają dziury w całym i nie wnikają czy masz kartę czy nie (ale tutaj też na pewno wszystko zależy od inspektora).


Post Wysłano: 02 cze 2010, 19:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
ale tutaj też na pewno wszystko zależy od inspektora
dokładnie tak, jak mówisz

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 17 cze 2010, 14:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

Witam, mam takie pytanko.
Mam jeździć autem które ma cyfrowy tachorgraf ponieważ moj szef który jeździ tym autem spadł z naczepy i złamał reke tak ze nie moze porowadzić. Niestety ja nie mam karty kierowcy i tu mam pytanie, bo wiem ze inspektor gadał ze można krótki okres czasu jeździc bez KK autem ale nie na dłuższą mete. Ja czekam na karte która powinna ze niedługo być ale nie moge czekac na jej odbiór bo mamy załadowane auto i trzeba jechac. Tenszef oczywiście poleci ze mną w podwójnej. Wiem ze trzeba robić wydruki dziennie i je opisywac tylko nie wiem jak, wiec moze ktoś podrzucić jak to zrobić najlepiej zeby w razie kontroli było jak najmniej problemów??
dzięki za szybka odp.

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Post Wysłano: 17 cze 2010, 14:56

Jeśli miałbyś kartę już wydaną, ale uległa by zniszczeniu, zaginięciu itp. to mógłbyś jeździć 15 dni bez karty. Przed rozpoczęciem pracy i po zakończeniu robisz wydruk, opisujesz z tyłu, piszesz nr prawa jazdy i swoje imię i nazwisko. Jeśli nie masz jeszcze wydanej karty kierowcy, to NIE WOLNO CI TEGO ROBIĆ.


Post Wysłano: 17 cze 2010, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

a jeżeli miałem i zgubiłem to jest jakis sposób żeby oni sobie to sprawdzili ?

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Post Wysłano: 17 cze 2010, 15:37

Cytuj:
a jeżeli miałem i zgubiłem to jest jakis sposób żeby oni sobie to sprawdzili ?
Teoretycznie ITD ma dostęp do info czy kierowca ma wydaną kartę czy też nie, jednak jest to dosyć kłopotliwe do sprawdzenia na drodze podczas kontroli. Jeśli masz wydaną kartę i ulegnie np. zniszczeniu, to Twoją kolejną cyfrowe tacho będzie odczytywać jako duplikat (chociażby w tym celu, żeby uniknąć sytuacji gdzie kierowca wyrabia nową kartę twierdząc, że pierwsza uległa zniszczeniu, a potem jeździ np. na dwóch kartach.)


Post Wysłano: 17 cze 2010, 15:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 paź 2009, 18:23
Posty: 93
GG: 12544520
Samochód: Volvo FH

A szef jak sobie cos zlamal to jest chyba na zwolnieniu lekarskim,no i jak ma reke zlamana to jak moze jechac w podwojnej(i prowadzic pojazd) cos tu niegra...


Post Wysłano: 17 cze 2010, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

wiesz w polsce to poł biedy ale jak to wytlumaczyc niemcom :lol:

on pojedzie tylko w celu tłuamczenia nie prowadzenia.

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Post Wysłano: 28 cze 2010, 23:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2010, 12:03
Posty: 22
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
kartę kierowcy, jeśli ją posiada;.
Ten przepis nie mówi wyraźnie czy ma okazać jeśli posiada przy sobie czy jeśli została wydana, to ma obowiązek ją mieć ze sobą :> Czepiam się, ale skoro inspektor ITD powiedział, że nie trzeba, to mamy tutaj lukę w prawie.
Kartę kierowcy należy mieć przy sobie w dwóch sytuacjach:
1/ kierowca prowadzi obecnie pojazd wyposażony w tachograf cyfrowy (co oczywiste)
2/ kierowca prowadzi obecnie pojazd wyposażony w tachograf analogowy, a w okresie bieżącego dnia bądź 28 dni wstecz prowadził również pojazd wyposażony w tachograf cyfrowy (a więc w okresie, za jaki powinien "wylegitymować się" z dokumentów dotyczących swej aktywności jako kierowca)

_________________
www.DoradztwoTransportowe.pl


Post Wysłano: 29 cze 2010, 9:07

Cytuj:
2/ kierowca prowadzi obecnie pojazd wyposażony w tachograf analogowy, a w okresie bieżącego dnia bądź 28 dni wstecz prowadził również pojazd wyposażony w tachograf cyfrowy (a więc w okresie, za jaki powinien "wylegitymować się" z dokumentów dotyczących swej aktywności jako kierowca)
To jest oczywiste. Z tego można wywnioskować, że jeśli w ciągu ostatnich 28 dni kierowca jeździł tylko na analogowym tacho, to nie musi mieć przy sobie karty?


Post Wysłano: 29 cze 2010, 17:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2010, 12:03
Posty: 22
GG: 0

Może nie tak, że nie musi (gdyż do art. 15 ust 7 pkt a ii rozp. 3821/85 nie odnosi się termin bieżącego dnia i 28 wstecz), ale jeśli za ten okres kierowca ma udokumentowany czas przy pomocy wykresówek i zaświadczeń, to praktyka jest taka, że nie żąda się jeszcze karty kierowcy.

_________________
www.DoradztwoTransportowe.pl


Post Wysłano: 04 lip 2010, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

Panowie wytłuamczcie Mi jak wygląda sprawa z karta kierowcy w tachografie, tzn jutro odbieram karte co teraz?
jak ją włoże pierwzy raz trzeba coś specjalnie klikac albo co ?
Co to znaczy wpis manualny?
Co to znaczy jak wkładam albo wyjmuje karte " dane dnia i jakas data sie wyswietla"
Jak jade w podwójnej to normalnie zmieniamy sie miejscami i kartami w tachografie?
Czy jak na weekend zostawiam auto na bazie to wyciagam karte, jak szef jeździ w weekend autem?
Dzięki za odp :) ja nie miałem do czynienia z cyfrowym tacho.. mam nadzieje ze pomożecie.
I prosił bym o tłumaczenia słowne a nie wklejanie jakichś instrukcji z neta. Na chłopskim rozum wytlumaczcie.

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 11 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 1344 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: