Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 28 lut 2007, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2006, 19:09
Posty: 51
Samochód: Man TGX 18.440
Lokalizacja: LEGNICA

Ja mam -1 i -1,5 także mniej niż Kristo, czyli może być dobrze. :D


Tytuł:
Post Wysłano: 01 mar 2007, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2006, 1:13
Posty: 59
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Nie ma naprawde sie przejmowac jezeli chodzi o wade wzroku trzeba tylko sie zgłosic do okulisty o badania ze mozna jezdzic w okularach
( ja własnie jezdze w okularach :mrgreen: :mrgreen: ), lub jak ktos woli w soczewkach :D :D :D . A tak na marginasie to chciałabym wspomniec ze posiadam prawo jazdy bezterminowe 8) 8) 8) Wiec głowa do góry :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
Daf XF105

WAJHA TEAM


Tytuł:
Post Wysłano: 01 mar 2007, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
( ja własnie jezdze w okularach Mr. Green Mr. Green ), lub jak ktos woli w soczewkach Very Happy Very Happy Very Happy . A tak na marginasie to chciałabym wspomniec ze posiadam prawo jazdy bezterminowe Cool Cool Cool Wiec głowa do góry Laughing Laughing Mr. Green
Mogłabyś opisać na czym polega twoja wada wzroku.
Ja niedowidze na lewe oko ale z prawym nie ma problemu i widze idealnie więc myśle że nie będe miał problemu :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 02 mar 2007, 19:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2006, 1:13
Posty: 59
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
Mogłabyś opisać na czym polega twoja wada wzroku.
Ja niedowidze na lewe oko ale z prawym nie ma problemu i widze idealnie więc myśle że nie będe miał problemu Wink
Widzisz grzesiek masz taki sam problem jak ja :D :D ale nie ma sie czym przejmować głowa do góry :mrgreen: :mrgreen: na,pewno nie będziesz miał problemu ale musisz sie zgłosić do lekarza :| :| :D POZDROWIENIA

_________________
Daf XF105

WAJHA TEAM


Tytuł:
Post Wysłano: 02 mar 2007, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Widzę, że sporo jest forumowiczów z nie do końca sprawnym lewym okiem :wink: Pamiętam jak byłem młodszy i nie miałem żadnej wiedzy na ten temat, to bałem się, że jeżeli noszę okulary, to nie będę mógł zdawać na C. Całe szczęście moje ubzdurane obawy całkowicie mijały się z rzeczywistością.
Nie pozostaje mi już nic innego jak pozdrowić wszystkich "okularników" :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 02 mar 2007, 23:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2006, 10:10
Posty: 46
Lokalizacja: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy

E no już się nie martwię... mam wadę -0.25 i -0.3 chyba i narazie nie noszę okularów, ale już niedługo mnie to czeka, ale ja też sobie dałem za cel korekcje nawet jeżeli wada jest niewielka.

_________________
Zapraszam was http://www.photoblog.pl/italliandragon
Fratelli Galassini Autotrasporti Fan


Tytuł:
Post Wysłano: 02 mar 2007, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
Widzisz grzesiek masz taki sam problem jak ja Very Happy Very Happy ale nie ma sie czym przejmować głowa do góry Mr. Green Mr. Green na,pewno nie będziesz miał problemu ale musisz sie zgłosić do lekarza Neutral Neutral Very Happy POZDROWIENIA
No to chociaż jedna interesująca informacja z dzisiejszego dnia :)
To podobno można skorygować do prawie minimum ale to dużo czasu, samo się nie pogorszy :wink:
Musze na poważnie zacząć nosić okulary żeby to poprawić bo jak powiedział lekarz tego nie trzeba poprawiać bo widze ale jak by się coś stało z prawym okiem to kapica :?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 05 mar 2007, 19:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Mam takie pytanko odnośnie badań:

Czy aby zrobić badania okresowe (lekarskie i psycho) dla kierowcy muszę dostać na nie skierowanie z firmy, w której pracuję lub w której będę pracował, czy może sam sobie, na własną rękę mogę je zrobić :?: :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 05 mar 2007, 20:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Kolego emil, robiłem badania psychotechniczne i lekarskie na własną rękę, więc możesz iść śmiało. Na stronie jednego z wrocławskich ośrodków badań psychotechnicznych jest nawet serdeczne zaproszenie dla tych, którzy chcą je sobie zrobić tak po prostu, dla siebie, nawet jeśli jeżdżą tylko osobówką. Pozdrawiam.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 05 mar 2007, 20:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2006, 14:13
Posty: 111
Lokalizacja: Bartoszyce

Wracając do tej wcześniejszej rozmowy na temat wad wzroku. Kolega który chce robić prawko na ciężarówki akurat dzisiaj był u okulisty. Okulary nosi chyba od 6-7 roku życia. Ale wracając do sedna sprawy, dopuszczalne jest posiadanie do 2 dioptrii, powyżej tego dość ciężko dostać podpis okulisty (bynajmniej u mnie w mieście). Kolega ma na lewym oku (nie wiem czy plusy czy minusy) 1 a na prawym 2,5. Lekarz poinformował go że jeżeli będzie chciał robić E i nie poprawi mu sie ta wada, nie dostanie podpisu. Na samo C dostał - można powiedzieć - po koleżeńsku.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 mar 2007, 9:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2006, 1:13
Posty: 59
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
Lekarz poinformował go że jeżeli będzie chciał robić E i nie poprawi mu sie ta wada, nie dostanie podpisu.
Totalna bzdura :> :> Niech kolega zmieni lekarza :P :P W dzisiejszych czasach wszystko sie da załatwic, i jak widzisz dobrze w okularach możesz jeździć nie ma takiego prawa , że nie wolno :) :)

_________________
Daf XF105

WAJHA TEAM


Tytuł:
Post Wysłano: 06 mar 2007, 9:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
W dzisiejszych czasach wszystko sie da załatwic,
Racja :mrgreen:
Cytuj:
i jak widzisz dobrze w okularach możesz jeździć nie ma takiego prawa , że nie wolno Smile Smile
Ja zastanawiam się jak będzie dalej w moim przypadku bo prawe na oko widze idealnie ale lewe już z odległości metra nie przeczytam co wyżej napisała Kasia :? W okularach jest nieco lepiej, w przyszłym tygodniu jak znajde trochę wolnego czasu pójde do okulisty żeby się dowiedzieć jaki jest obecny stan i czy z takim wzrokiem jak mam teraz dostał bym zgode. :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 06 mar 2007, 10:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2006, 1:13
Posty: 59
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
W okularach jest nieco lepiej, w przyszłym tygodniu jak znajde trochę wolnego czasu pójde do okulisty żeby się dowiedzieć jaki jest obecny stan i czy z takim wzrokiem jak mam teraz dostał bym zgode. Wink

Po pierwsze w okularach zawsze widać lepiej :mrgreen: :mrgreen:
A po drugie pójdziesz to zobaczysz co i jak :P :P . A napewno da ci zgode oczywiście wiadomo że nie za darmo :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Daf XF105

WAJHA TEAM


Tytuł:
Post Wysłano: 06 mar 2007, 10:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2006, 14:13
Posty: 111
Lokalizacja: Bartoszyce

Cytuj:
Totalna bzdura :> :> Niech kolega zmieni lekarza Razz Razz
Popieram :) ja robiąc prawko również miałem na jednym oku 2,5 i dostałem bez problemu, a najdziwniesze jest to że u tego samego lekarza :)

_________________
Kubuś Puchatek zanim napisał jakiś post, to siadał i walił się w głowę pluszową łapą, mówiąc „myśl, myśl, myśl…”
Wy też myślcie zanim coś napiszecie !


Tytuł:
Post Wysłano: 06 mar 2007, 14:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Cytuj:
Kolego emil, robiłem badania psychotechniczne i lekarskie na własną rękę, więc możesz iść śmiało. Na stronie jednego z wrocławskich ośrodków badań psychotechnicznych jest nawet serdeczne zaproszenie dla tych, którzy chcą je sobie zrobić tak po prostu, dla siebie, nawet jeśli jeżdżą tylko osobówką. Pozdrawiam.
Psychotesty sam dziś zrobiłem. Potem byłem w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy i znów mi powiedziano, że muszę mieć skierowanie z firmy .... wcześneij to samo mi mówiono w szpitalu.
A jakbym owe skierowanie sobie załatwił z jakiejś firmy? Tyle, że i tak by mnie tam nie zatrudnili, co o tym myślicie? Czy na końcowym orzeczeniu będzie napisane dla jakiej firmy je robie?
Rozmawiałem z panią od psychotestów ona mówiła, żebym poszedł do jakiegoś prywatnego lekarza ... oni powinni mi wystawić. Poszukiwania prywatnego lekarza trwają ...


Post Wysłano: 11 lut 2008, 18:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2007, 16:33
Posty: 89
GG: 12923461
Samochód: Scania
Lokalizacja: Kraków

Koledzy mam 16 lat. 3 lata temu miałem wypadek na rowerze i mam uszczerbek na oku prawym. I mam pytanko bo jak patrze na kartę na temat mojego widzenia jest tak napisan
Ostrość wzroku Oko prawe
bez korekcji : 5.0/10.0
sn 1,25
Ostrość wzroku Oko lewe
bez korekcji : 5.0/5.0
sn 0.5

Tonometria Aplanacyjna Oko prawe
13.0 mmHG
Tonometria Aplanacyjna Oko lewe
12.0 mmHg

I mam pytanie bardzo ważne do was bo teraz muszę wybrać kierunek, ale czy mam szanse na prawojazdy kat C i C+E
Błaga i lecze na wasza szybkie odpowiedzi.

Albo niech kotś napisze z jakimi wadami oczów NIE można mieć prawka na ciężarówke.

_________________
Scania królowa autostrad i dojazdów do firm.


Post Wysłano: 12 lut 2008, 23:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2007, 11:15
Posty: 18
GG: 0

ROZPORZADZENIE
MINISTRA ZDROWIA z dnia 7 stycznia 2004 r.
w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegajšcych się o uprawnienia do kierowania pojazdami
Dz.U. z 2004, Nr 2 poz. 15

Załącznik Nr 3

i wszystko powinno być jasne


Post Wysłano: 12 kwie 2008, 12:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2008, 11:33
Posty: 3
GG: 10561659

Zdaję sobie sprawe że ostatni post był bardzo dawno ale mimo wszystko napisze a może ktoś pomoże :!:


Czytam Wasze posty i dajecie dużo do myślenia :D Mam 22 lata od od jakiegoś czasu (konkretnie od 2 lat) pracuje jako szofer busa. We wrześniu 2007 zrobiłem C, w swojej krótkiej karierze kierowcy zrobiłem ok 150 - 170 tys. km. (wiem że to nie wielkie doświadczenie ale zawsze jakieś). Mam wade ok 4D mimo tego nigdy nie miałem choćby "sytuacji awaryjnej" (poważnej oczywiście , bo chwila nieuwagi zdarzyła sie napewno każdemu) ani oczywiście stłuczki. Zrobiłem prawko, psychotesty. Potem lekarz medycyny pracy wysłał mnie do okulisty i ....... zostałem odrzucony :( Moje tłumaczenia że jeżdźe busem nieraz 20h na dobe nic nie dały. (ciężarówką można przecież tylko 9!!) Tłumaczenie lekarza:
"To co Pan robi amatorsko nie ma żadnego związku z jazdą zawodową"



Nie chce dać w "łapę" bo 1. etyka a 2. potem ja moge mieć Ciepło


pozdrawiam trucker'ów


Post Wysłano: 12 kwie 2008, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2006, 10:36
Posty: 15
Lokalizacja: Chojnice

Z tego co wiem od decyzji lekarza medycyny pracy przysługuje odwołanie i sugerowałbym pójście tą drogą. Zostaje jeszcze operacja, ale to koszt kilku tysięcy złotych (za które można zrobić CE, kurs na przewóz rzeczy, ADR i jeszcze sporo zostanie) i nie jest refundowana gdyż, NFZ uznaje operacje laserowe wzroku jako zabieg kosmetyczny (!). Rozumiem, że jesteś zatrudniony jako kierowca s/o. Przychodząc do tej pracy (jak do każdej innej) musiałeś iść na badania. I wtedy wada wzroku nie okazała się problemem? Jeżeli chodzi o łapówę to ja osobiście też bym nie ryzykował z tych samych powodów. A poza tym nigdy nie wiesz jak lekarz będzie nastawiony na te sprawy i wtedy zamiast za kierownicą można wylądować w zupełnie innym miejscu.
Trochę to dziwne, że mogłeś zrobić C, a jako kierowca pojazdu określonego w tej kategorii nie możesz podjąć pracy. Bo rozumiem, że nosisz okulary bądź też soczewki.
Czy wie ktoś, czy podane wyżej rozp. min. zdrowia dotyczy tylko zdawania na prawo jazdy, czy też wykonywania pracy na stanowisku kierowcy? Z ww. rozp. wynika, że można mieć wadę na kat. CDE (z korekcją okularami lub soczewkami) "plus minus" 4 dioptrie, a na ABET korekcja bez ograniczeń. Czy również taka sama wada jest dopuszczalna do wykonywania zawodu czy też istnieje inne rozporządzenie?

Moje osobiste zdanie jest takie, że równie dobrze minister mógł określić to na 1 diopt. lub 10 diopt. Przecież po coś te okulary i soczewki wymyślono. Przecież niezależnie od tego jakim pojazdem kierujemy, poruszamy się po tych samych drogach, widzimy te sami znaki, mijamy te same pojazdy itd. Jeżeli jadę osobówką i widzę znak, to wsiadając w ciężarówkę nagle przestaje go widzieć? Wydaję mi się, że nie, a wiem co mówię bo mam nawet podobną wadę jak kolega Juliano. Przecież jeżeli ktoś ma wadę (chociażby taką jak Juliano XF) to musi korygować wzrok okularami bądź soczewkami (z własnej praktyki wiem, że soczewki są lepsze niż okulary, ale niestety nie każdy może je nosić) i nie wsiądzie za kierownicę jeżeli tego nie zrobi. Uważam, że na każdą wadę (nie tylko wzroku) powinno się patrzeć indywidualnie, bo zdrowie to sprawa indywidualna i wrzucanie wszystkiego w jeden worek nie wydaje mi sie najlepszym rozwiązaniem.
A czy osoba ze wzrokiem na zero, jest lepszym kierowcą od tego z wadą wzroku? Bo moim zdaniem nie. Zagapić się może każdy.


Post Wysłano: 13 kwie 2008, 8:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2007, 16:33
Posty: 89
GG: 12923461
Samochód: Scania
Lokalizacja: Kraków

A ja zadaje ponownie pytanie. Jeśli np ktoś ma wade na jedno ok np: prawe to bedzie miał problemy przy badaniu okulistycznym czy nie.

_________________
Scania królowa autostrad i dojazdów do firm.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: