Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 sty 2012, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

A mało to na forum chłopaczków co to ich marzeniem jest jazda TIR-em i twierdzą że są do tego stworzeni.Jak dobrze pamiętam to czytałem też o takich co to na początku mogą jeżdzić za miskę ryżu żeby tylko doświadczenie zdobyć.Więc oferta w sam raz :lol:

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 28 sty 2012, 12:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2012, 11:44
Posty: 5
GG: 0

Marzenia marzeniami. Na chwile obecna jeżdze busem po calej europie. I taka praca nie jest moim marzeniem. Mam dwójke dzieci wiec moim marzeniem jest spedzac z nimi jak najwiecej czasu. A w naszym pieknym kraju jest ciezko zarobic godziwe pieniadze. Wiec transport pozostaje. A jak ktoś tłumaczy że na tym nie ma kasy bo jak sie przeliczy czas w którym nie ma cie w domu a kase jaka za to przyniesiesz to zarabiasz mniej niz pani kasjerka w biedronce. Przyznaje racje, ale co musi zrobic kasjerka zeby przyniesc 3500-4000 tyś za miesiąc. Ja osobiscie sie zastanawiam nad skorzystaniem z oferty tej firmy. Tylko chcialbym wiedziec jak wyglada umowa jaka daja do podpisania.


Post Wysłano: 28 sty 2012, 15:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Weź lepiej kredyt, albo sprzedaj samochód.


Post Wysłano: 28 sty 2012, 16:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

waldi77k lepiej jeździj tymi busami. Zrobisz CE za ich pieniądze a potem parę lat będziesz jeździł całymi miesiącami za gówniane pieniądze. Jak możesz to sobie odkładaj na zawodowe. Lepiej przez 5 lat odkładać po 200 zł co miesiąc niż przez 5 lat zapieprzać jak niewolnik za półdarmo. Trzeba mieć swoją godność ;)


Post Wysłano: 28 sty 2012, 16:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2012, 11:44
Posty: 5
GG: 0

Czyli tam sie jeździ 5 lat na ich warunkach?
Ja juz nie chce jezdzic busami wiec dlatego mysle o poszerzeniu kwalifikacji. Kredytu nie dostane z przyczyn "innych". w trase na trzy tyg moge wyjechac początkiem lutego wiec dlatego szukam kogos kto umowe podpisal z tą firma żeby wiedziec czy warto w trase nie jechac i rozpocząc kurs. To co na spotkaniu mowili to jedna sprawa. To czy ktos sie z tego powodu ubawił mie raczej nie interesuje. Moim zdaniem jest to oferta do przemyslenia i skonsultowania z osobą która mi powie czy ta umowa to nie cyrograf.


Post Wysłano: 28 sty 2012, 18:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Żadna dobra firma takich kursów nie sponsoruje... Gdyby płacili uczciwe pieniądze to kierowcy sami by się znaleźli.

Tak, że przemyśl to sobie.


Post Wysłano: 28 sty 2012, 18:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2012, 11:44
Posty: 5
GG: 0

To fakt ale z drugiej strony za kilka lat kierowców braknie. To można sobie na wiele sposobów tlumaczyc. Dlatego chciałbym wiedziec jak ta umowa wyglada. Zeby sie nie obudzic z reką w nocniku.


Post Wysłano: 28 sty 2012, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Byłeś na którymś z tych spotkań? Zapytaj się w tej firmie. Moim zdaniem na Twoim miejscu lepiej się jeszcze trochę pomęczyć na tych busach, odłożyć sobie kasę na kurs, zrobić wszystko samemu, a i zaoszczędzisz jeszcze co najmniej połowę tej kwoty jaką oni sobie krzyczą.


Post Wysłano: 28 sty 2012, 22:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2012, 11:44
Posty: 5
GG: 0

Mało sobie nie życza bo jakies 200% realnej wartosci. i splata tego to nie problem jeżeli 1000-1500 bedą co miesiac brac. Wtedy masz pewnosc ze masz prace przez jakis okres. Ale jak rozmawialem z tym gosciem co to organizuje to powiedzial ze tam sie nie podpisuje lojalki i mozesz w kazdej chwili splacic "konkret" i odejsc do innej firmy. Wiec moze byc taka sytuacja ze dostaniesz wysrubowany na maxa czas dostawy trafi sie melepet na zakazie a roos Ci podziekuje za współprace i wtedy 25000 juz musisz oddac.


Post Wysłano: 30 sty 2012, 11:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2012, 11:44
Posty: 5
GG: 0

No i chyba sobie bede musiał isc na to spotkanie i zobacze jaka umowe dadzą do podpisania. jeżeli sie cos mi nie spodoba to zrobie z niej samolot dzieciakowi :)


Post Wysłano: 31 sty 2012, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2008, 19:17
Posty: 39
GG: 6213383

waldi77k przejedz się do swojego UP i popytaj urzędasów, jest początek roku więc mają kasę do dyspozycji. Nie wiem jak w innych UP ale u mnie bardzo często są organizowane kursy na rozszerzenie kwalifikacji zawodowych i czy to dla bezrobotnych czy pracujących.
Ja osobiście mam prawko za free... C-wojsko zasponsorowało, E- właśnie UP a kurs na przewóz wtedy przyszły a dziś obecny szef.
Warto popytać, nic to nie kosztuje a może pomóc!


Post Wysłano: 01 lut 2012, 12:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Tylko trzeba zarejestrować się jako bezrobotny i w tym problem....

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 18 maja 2012, 9:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2012, 20:09
Posty: 1

Ja zgłosiłem się przez stronę internetową i ma e-maila dostałem umowę, więc jakby ktoś był zainteresowany to mogę udostępnić treść. W umowie jest w zasadzie wszytko to o czym piszą ale jest jedno ale, gwarantują zatrudnienie na 10 miesięcy ale z możliwością rozwiązania za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia, no i jeśli przestaniesz tam pracować to masz natychmiast spłacić całość a i oni mogą zawsze rozwiązać umowę bo może czegoś nie dopełniłeś wg nich.

Podsumowując, chętnie bym skorzystał tylko boje się, że po kursie dostane jakieś warunki pracy nie do zaakceptowania albo firma w jakiś sposób się wywinie z zatrudnienia i zostanę z długiem 25 tyś zł.

Czy ktoś przeszedł okres szkoleniowy i podjął u nich zatrudnienie? Jeśli tak to proszę o info jak to wygląda w praktyce.


Post Wysłano: 18 maja 2012, 10:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Ja zgłosiłem się przez stronę internetową i ma e-maila dostałem umowę, więc jakby ktoś był zainteresowany to mogę udostępnić treść. W umowie jest w zasadzie wszytko to o czym piszą ale jest jedno ale, gwarantują zatrudnienie na 10 miesięcy ale z możliwością rozwiązania za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia, no i jeśli przestaniesz tam pracować to masz natychmiast spłacić całość a i oni mogą zawsze rozwiązać umowę bo może czegoś nie dopełniłeś wg nich.

Podsumowując, chętnie bym skorzystał tylko boje się, że po kursie dostane jakieś warunki pracy nie do zaakceptowania albo firma w jakiś sposób się wywinie z zatrudnienia i zostanę z długiem 25 tyś zł.

Czy ktoś przeszedł okres szkoleniowy i podjął u nich zatrudnienie? Jeśli tak to proszę o info jak to wygląda w praktyce.
wiesz firma też musi sie zabezpieczyć, a powiem tak - jak nie masz innych możliwości to tu stajesz sie kierowcą z uprawnieniami z 10cio miesięcznym stażem a to też już nie mało

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 18 maja 2012, 11:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

tylko weźcie pod uwagę, że firma na tym może nieźle zarobić. jak ktoś wyżej napisał, na spotkaniu powiedzieli że nie mają już miejsc ale przyjmą 20-30 kierowców których wyszkolą.
co jak połowę z różnych przyczyn zwolnią po miesiącu ?
szczerze powiem, że bałbym się takiego układu. wolałbym odłożyć, zrobić C, później KW, małymi krokami, złapać prace na solówkę, odrobić się trochę i znów zacząć kurs, z tym że już CE. małymi krokami, wyjdzie taniej, mniej stresu.

_________________
B, BE, C, CE


Post Wysłano: 19 maja 2012, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

wiesz jedni wolą sie całe życie dorabiać żeby na starość kupić sobie domek a inni mają go na starcie i mogą sie nim cieszyć przez całe życie kosztem spłacanego kredytu :? to i tak samo z tą ofertą - za darmo nikt na ciebie nie wyłoży kasy :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 31 sie 2012, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2012, 15:36
Posty: 4

Firma Konkret organizuje kolejne spotkanie na początku września w Zamościu. Dzwoniłem tam i umowę dostałem na e-mail. Zastanawia mnie tylko co się dzieje w przypadku, kiedy po szkoleniu nie zdam jakiegoś egzaminu dajmy na to na C czy CE. Wtedy nie mogą mi zaoferować pracy i co? Mam płacić 25 000 zł za szkolenie? Poza tym z tego co się orientuję C+CE+ kurs kwalifikacji to koszt około 8 tyś zł. A gdyby wszystko robić na raz w jednym miejscu to pewnie dało by się jeszcze coś utargować. A oni chcą za to 12 tyś. Natomiast ADR i cysterny to jakieś 600zł a oni chcą 10 tyś! Za to umowa kwaterunkowa na 3tyś (z wyżywieniem i podwózkami) wydaje się być nieco zaniżona. Wydaje mi się, że oni jedynie pozyskują kursantów dla jakiejś innej firmy, która robi kursy. Jednocześnie współpracują z jakąś jeszcze inną firmą transportową, oferując pracę po to, aby zwerbować jak najwięcej osób. Wymagają też zawarcia ubezpieczenia (z firmą wskazaną przez Konkret) na wypadek między innymi utraty pracy, życia czy zdrowia. Wydaje mi się, że nawet jeśli ktoś dotrwa do końca szkolenia to i tak niema gwarancji podjęcia pracy, a Konkret odzyska te 25 tyś jeśli nie od nas to od ubezpieczyciela. Tak czy siak wyjdą na swoje. Oczywiście nie omieszkam zapytać o to na spotkaniu. A może się mylę? Może wcale tak nie jest? Poprawcie mnie jeśli coś źle napisałem.


Post Wysłano: 07 paź 2012, 11:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2008, 20:45
Posty: 77
GG: 6687777
Lokalizacja: Rypin

Tak dla ciekawych, ażeby trochę naświetlić sprawę http://etransport.pl/forum15705.1.html

_________________
Iveco Stralis II 460 ECO viewtopic.php?f=44&t=38336


Post Wysłano: 07 paź 2012, 13:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 kwie 2009, 22:08
Posty: 22
GG: 0
Lokalizacja: Bytom

Cytuj:
Tak dla ciekawych, ażeby trochę naświetlić sprawę http://etransport.pl/forum15705.1.html
Post Wysła
Nie wiem co to ma naświetlić, nie da się czytać tych głupot co tam są wypisywane co wejdę tam na jakiś temat to jest napisane jedno i to samo "złodzieje, 5 miesięcy w kabinie, itp." Jak dla mnie to to forum jest niezbyt wiarygodne ... i jak ktoś kieruje się nim przy wyborze pracy to nigdy nie będzie pracować.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: