Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 kwie 2010, 23:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 14:23
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Jelon

Cytuj:
Cytuj:
alternator wysyłam na stół.

mam jeszcze jedną prośbę. chciałbym uruchomić światłą awaryjne jak mi wcześniej pisano układ oryginalnie pyka na 2przerywaczach w desce jest fabryczny przycisk (trójkąt) ale światła niemigają.

czy jakiś elektryk mógłby mi szkicnąć schemat jak to podłączyć na tych dwóch przerywaczach. czy może da się zrobić na jednym. :|



Jak znajdę schemat jutro w pracy to zrobię zdjęcie i pośle na fotosika.
Można przerobić na układ elektroniczny ale to już musisz wezwać fachmana od elektryki.

fajnie by było.
a jeśli wiesz jak przerobić to też możesz podać. 8)


Post Wysłano: 12 kwie 2010, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2009, 17:21
Posty: 17
GG: 2026916

Cytuj:
mam jeszcze jedną prośbę. chciałbym uruchomić światłą awaryjne jak mi wcześniej pisano układ oryginalnie pyka na 2przerywaczach w desce jest fabryczny przycisk (trójkąt) ale światła nie migają.
Światła awaryjne są zabezpieczane osobnym bezpiecznikiem, więc sprawdź dokładnie wszystkie oraz czy jest napięcie pod wyłącznikiem awaryjnych. Przeróbka na jeden przerywacz jest bardziej skomplikowana (przerywacze i przekaźniki do awaryjnych wraz z instalacją trzeba wyeliminować), więc raczej bez pomocy fachowca się nie obędzie.


Post Wysłano: 13 kwie 2010, 20:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 14:23
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Jelon

bezpieczniki są ok. jest napięcie na przycisku, tylko źle podłączone może jest coś. schemat by mnie podratował. :|


Post Wysłano: 13 kwie 2010, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

A gdzie się podział post z opisem podłączenie elektronicznego przerywacza.
Było to dokładnie opisane z odnośnikami do przerywaczy jakie pasują do tej przeróbki.
Ja znalazłem schematy do jelonka ale z 74r i są inne .

Na allegro za 30zł kupisz książkę -Obsługa Jelcza 1979r- tam znajdziesz schematy a i reszta wiadomości w niej zawarte się przyda.


Post Wysłano: 14 kwie 2010, 14:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 14:23
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Jelon

Post Wysłano: 14 kwie 2010, 16:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2009, 17:21
Posty: 17
GG: 2026916

Cytuj:
A gdzie się podział post z opisem podłączenie elektronicznego przerywacza.
Było to dokładnie opisane z odnośnikami do przerywaczy jakie pasują do tej przeróbki.
Uznałem, że lepiej zmienię posta zanim "p. kaprys" coś pomiesza w przewodach i spoli tego Jelona. Przeróbka migaczy z wykorzystaniem przewodów z oryginalnej instalacji jest dla mało doświadczonej osoby nieco kłopotliwa. Jeśli ktoś trochę "kuma" w elektryce to najlepszym (moim zdaniem) rozwiązaniem jest usunięcie fragmentu oryginalnej instalacji kierunkowskazów i zrobienie nowej. Jest niewątpliwie bardziej uproszczona a jednocześnie spełnia swoja rolę. Może wieczorem znajdę chwilę to wyślę na PW @mr_freak opis takiej przeróbki.
Odnośnie tej książki na aukcji- w opisie nic nie wspomniano o instalacji elektrycznej.


Post Wysłano: 14 kwie 2010, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Poszperałem , trochę się pobawiłem z robieniem zdjęcia bo na warsztacie światło kiepskie i znalazłem schemacik http://smislaw.fotosik.pl wiązki tablicy rozdzielczej, może Ci się przyda.
Dodałem oznaczenia kolorów przewodów. Daj znać jak Ci poszło. Powodzenia

A na allegro myślałem o tym: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=999875290


Post Wysłano: 14 kwie 2010, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 14:23
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Jelon

Cytuj:
Poszperałem , trochę się pobawiłem z robieniem zdjęcia bo na warsztacie światło kiepskie i znalazłem schemacik http://smislaw.fotosik.pl wiązki tablicy rozdzielczej, może Ci się przyda.
Dodałem oznaczenia kolorów przewodów. Daj znać jak Ci poszło. Powodzenia

Jo To D-pca :shock:

A na allegro myślałem o tym: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=999875290

podjade tam bo to w Siemianowicach.


Post Wysłano: 15 kwie 2010, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Cytuj:
Cytuj:
Poszperałem , trochę się pobawiłem z robieniem zdjęcia bo na warsztacie światło kiepskie i znalazłem schemacik http://smislaw.fotosik.pl wiązki tablicy rozdzielczej, może Ci się przyda.
Dodałem oznaczenia kolorów przewodów. Daj znać jak Ci poszło. Powodzenia

Jo To D-pca :shock:

A na allegro myślałem o tym: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=999875290

podjade tam bo to w Siemianowicach.
Jo To D-pca :shock: --------- Co to ma znaczyć na moim poście ???????????????????????????

Jeszcze kumple pomyślą że to Ja wstawiłem.


Post Wysłano: 16 kwie 2010, 13:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 14:23
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Jelon

ależ bardzo przepraszam myślałem :oops: że tak jak na innych forach będe mógł zacytować osobno :mrgreen:


Post Wysłano: 16 kwie 2010, 22:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Cytuj:
ależ bardzo przepraszam myślałem :oops: że tak jak na innych forach będe mógł zacytować osobno :mrgreen:
Nic się nie stało,może ja jestem mało obyty na forach.
Daj znać jak Ci idzie :)


Post Wysłano: 17 kwie 2010, 6:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 14:23
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Jelon

Cytuj:
Cytuj:
ależ bardzo przepraszam myślałem :oops: że tak jak na innych forach będe mógł zacytować osobno :mrgreen:
Nic się nie stało,może ja jestem mało obyty na forach.
Daj znać jak Ci idzie :)


czekam na ten drugi schemat. tan na jeden przerywacz jak będzie poryty to zachowam oryginał tylko go dobrze połącze.


Post Wysłano: 17 kwie 2010, 17:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2009, 17:21
Posty: 17
GG: 2026916

Cytuj:
czekam na ten drugi schemat. jak będzie poryty to zachowam oryginał .
Schemat poszedł, myślę że nie jest bardzo poryty. Nie masz obowiązku z niego skorzystać :|


Post Wysłano: 18 kwie 2010, 8:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 14:23
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Jelon

Cytuj:
Cytuj:
czekam na ten drugi schemat. jak będzie poryty to zachowam oryginał .
Schemat poszedł, myślę że nie jest bardzo poryty. Nie masz obowiązku z niego skorzystać :|

spoko bez stresu jest przejrzysty!!


Post Wysłano: 20 kwie 2010, 8:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Cytuj:
Cytuj:
czekam na ten drugi schemat. jak będzie poryty to zachowam oryginał .
Schemat poszedł, myślę że nie jest bardzo poryty. Nie masz obowiązku z niego skorzystać :|
tamboor mogę prosić o ten schemacik, mam w pracy jeszcze dwa takie Jelonki i może mi się przydać z góry dziękuje.
Na: smislaw@o2.pl


Post Wysłano: 20 kwie 2010, 9:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2009, 17:21
Posty: 17
GG: 2026916

Cytuj:
mam w pracy jeszcze dwa takie Jelonki i może mi się przydać.
Schemat poszedł. Myślę, że Twoje Jelonki nie są tak stare żeby w nich jeszcze bimetale pracowały :) .Typów przerywacza i wyłącznika awaryjnych nie podawałem, bo pewnie znasz. W razie czego-pytaj.
PS. Oczywiście ten układ można "rozbić" na dwa przerywacze- osobno L/P i awaryjne.
Generalnie chodzi o wyeliminowanie z oryginalnej instalacji przekaźników.


Post Wysłano: 20 kwie 2010, 10:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Cytuj:
Cytuj:
mam w pracy jeszcze dwa takie Jelonki i może mi się przydać.
Schemat poszedł. Myślę, że Twoje Jelonki nie są tak stare żeby w nich jeszcze bimetale pracowały :) .Typów przerywacza i wyłącznika awaryjnych nie podawałem, bo pewnie znasz. W razie czego-pytaj.
PS. Oczywiście ten układ można "rozbić" na dwa przerywacze- osobno L/P i awaryjne.
Generalnie chodzi o wyeliminowanie z oryginalnej instalacji przekaźników.
No niestety ale jeszcze chodzą na starych bimetalach :( Na lewo częstotliwość inna a w prawo inna o awaryjnych już nie wspomnę co się wyprawia, ale jak się :oops: to poprzerabiam a twój schemat mi ułatwi robotę. Dzięki i Pozdrawiam


Post Wysłano: 20 kwie 2010, 12:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2009, 17:21
Posty: 17
GG: 2026916

Cytuj:
Na lewo częstotliwość inna a w prawo inna o awaryjnych już nie wspomnę co się wyprawia.
To właśnie była bolączka Jelcza. Ja zastosowałem patent w tym pojeździe i hula już od (8-10?) lat :shock: Nie wiem jak wkleić obrazek :roll:


Post Wysłano: 20 kwie 2010, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Cytuj:
Cytuj:
Na lewo częstotliwość inna a w prawo inna o awaryjnych już nie wspomnę co się wyprawia.
To właśnie była bolączka Jelcza. Ja zastosowałem patent w tym pojeździe i hula już od (8-10?) lat :shock: Nie wiem jak wkleić obrazek :roll:
Ja też nie wiem ale wklejam do < FOTOSIK > i puszczam linka jak ktoś chce obejrzeć . Fajny filmik nakręciłem na warsztacie jak myszy chciałem złapać na łapkę. :) http://smislaw.fotosik.pl


Post Wysłano: 21 kwie 2010, 0:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2009, 17:21
Posty: 17
GG: 2026916

Cytuj:
Nie wiem jak wkleić obrazek
Tak na ścisłość mógłbym podać linka do stronki mojej firmy, gdzie m.in. jest zdjęcie tego jelcza, ale uznałem to za mało istotne. Odniosę się jeszcze do altka. W "naszym" Jelczu zamontowaliśmy taki stosowany m.in. w Volvo.Przy oryginalnym alternatorze był wiecznie problem z niedoładowanymi akumulatorami (włączone światła, koguty, praca silnika na wolnych obrotach). Po zmianie alternatora problem zniknął .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: