Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

GrzegorzPPP

Dokładnie tak.

Oczywiście teoretyzując, to 21 latek z przejechanymi 0 km, nie jest lepszy od 18latka który przejechał 0 km, ale takie przypadki sa skrajnością.

Poza tym jest szansa, że 21 latek ma wiecej oleju w glowie niz 18latek, ale to tez tylko teoria.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
zgadzam się z Wami że forum jest duzo rzeczy na ten temat ale wiekszość jest błędnych bądz juz nieaktualnych...
podziwiam Twoje samozaparcie, ale zamiast szukać na forum i w innych źródłach nie lepiej sprawdzić u źródła?

dwa dokumenty, które regulują te sprawy:
1. http://www.abc.com.pl/serwis/du/1997/0602.htm
2. http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/akty_prawne ... 4_2007.pdf

i będziesz wszystko wiedzieć, a jak nie to dopiero po przeczytaniu mogę rozwiać Twoje wątpliwości.


1-szy link. czy dane z niego są aktualne ????

bo jeśli tak to :

Art. 89. 1. Do kierowania:
1) samochodem ciężarowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 24 t, pojazdem uprzywilejowanym oraz taksówką osobową - jest uprawniona osoba posiadająca prawo jazdy odpowiedniej kategorii przez okres co najmniej 3 lat; kierujący taksówką osobową powinien również znać topografię miejscowości, w której prowadzi lub zamierza prowadzić działalność,



a więc twierdzenie że od 21 roku zycia mozna jeździc bez ograniczen DMC jest błede.
żeby jeździc bez ograniczen musimy miec prawo jazdy danej kat. przynajmniej przez 3 lata!

wd danych które podał mi użytkownik Cyryl



dodatkowo 2 link
Art. 39a

" 1. Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta:
1) ukończyła 21 lat "


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Faktycznie w tym pierwszym linku są jakieś błędy
Cytuj:
Art. 90. 1. Prawo jazdy otrzymuje osoba, jeżeli:
1) osiągnęła wymagany dla danej kategorii wiek,
2) uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem,
3) odbyła wymagane szkolenie,
4) zdała z wynikiem pozytywnym egzamin państwowy.
2. Wymagany dla danej kategorii wiek wynosi:
1) 16 lat - dla kategorii A1, B1 lub T,
2) 17 lat - dla kategorii A lub B,
3) 18 lat - dla kategorii B+E, C, C+E, C1 lub C1+E,
4) 21 lat - dla kategorii D, D+E, D1 lub D1+E, z zastrzeżeniem ust. 4.
3. Osoba, która nie ukończyła 18 lat, może uzyskać prawo jazdy kategorii A, A1, B, B1 lub T za zgodą rodziców lub opiekuna.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

założyłem ten temat zeby otrzymac odpowiedzi na czasie ..wzyscy pisza ze było,było szukac itp
a nawet użytkowncicy pseudo szukajacy głupoty podawają ;/

Odbycie KW wstępnej na dzien dzisiejszy obchodzi ograniczenia DMC ?? tzn <7,5t


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Napisałem w tej sprawie maila do "Na Osi", dość ciekawa tematyka, więc może odpiszą ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
założyłem ten temat zeby otrzymac odpowiedzi na czasie ..wzyscy pisza ze było,było szukac itp
a nawet użytkowncicy pseudo szukajacy głupoty podawają ;/
To ja Ci teraz chłopie prawdę powiem :)

Art. 89 został uchylony. Przynajmniej tak twierdzi mój kodeks drogowy z roku 2008


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

wiem że został usunięty. a uzytkownik Cyryl mogłbym w końcu piszać wnosić coś na forum nie tylko się wymądrząć :|

jak cos mógł podać linki do aktualnych ustaw. nie pierwszych lepszych co znalazł ..o ruchu drogowym ;/

Prosze Cyryl przeczytaj sobie:

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (stan na kwiecień 2009 r.)
http://www.mi.gov.pl/files/0/1791068/Pr ... ogowym.pdf


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

czy to tak trudno znaleźć aktualną stronę o prawie o ruchu drogowym samodzielnie, oraz przeczytanie go?

ja podałem pierwszy lepszy link z googli nawet nie czytając, a dalej zdaję się na Twoją samodzielność.

ale tej samodzielności nie używaj po to, aby udowodnić mi pomyłkę, ale spróbój się czegoś dowiedzieć.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

dobrze :)

teraz juz nie potrafie sobie znależć odpowiedzi także bądz tak dobry i jak to napisales że jeśli czegos nie będę wiedział to mi pomożesz :)


1. Odbycie KW wstępnej na dzien dzisiejszy obchodzi ograniczenia DMC ?? tzn <7,5t

2. Czy obecnie jest zapis ze do pracy zarobkowo jako kierowca mogę się zatrudnic mając min 21 lat??


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

ustawa o transporcie drogowym Art. 39a

proponuję, abyś skontaktował się przez GG i omówimy punkt po punkcie, aby było zrozumiałe.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

nom tak. ale najnowszą udało mi się znależć z stanem na kwiecień 2009roku
wd niej:
=> do 21 lat DMC 7.5t
=> powyżej 21 lat brak ograniczeń DMC < oprocz max. dopuszcalnej w pol czy tam dla danej naczepy etc. nie znam sie na tym >


a przecież podobno nowe rozporządzenia weszły w tej sprawie??
ze nowa KW z 280h daje mozliwosc jazdy bez ograniczenia tonazowego od 18 lat ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

jak widać wcale nie weszły i nie wiadomo czy w ogóle wejdą w życie te zasady:
Cytuj:
A zatem wychodzi na to, że osoby, które mają prawo jazdy kat. C/C+E ale nie przechodziły Kwalifikacji Wstępnej (bo np. zdobyły te kategorie przed 10.09.2009) będą mogły pracować od 21 roku życia (od 18 na pojazdach o DMC do 7,5 tony - to wynika z "Ustawy o tranporcie drogowym"). Natomiast osoby, które przejdą KW będą mogły pracować bez ograniczeń tonażowych od 18 roku życia.

Podobnie z kierowcami autobusów; bez odbytej KW minimalny wiek do kierowania autobusami to będzie 24 lata (jeśli np. ktoś zdobył kat D przed 10.09.2008) a z odbytą Kwalifikacją Wstępną – 21 lat.

Tak to rozumiem. Ale jeszcze raz podkreślam, to na razie projekt ustawy a dobrze wiecie, że nasi posłowie są baaardzo zdolni i nikt nie wie, co w ich szlachetnych umysłach się jeszcze urodzi.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2009, 17:30
Posty: 29
GG: 11099498

Mam takie pytanko, wybieram się na kurs prawa jazdy kat. C i muszę zrobić badania. Dostałem taką kartę i powiedziano mi, abym poszedł kolejno: do okulisty, laryngologa, lek. med. pracy. Poszedłem do jednej z przychodni w mojej miejscowości z pustą tą kartą i gość w recepcji powiedział abym poszedł do laryngologa, okulisty i zrobił psychotesty i dopiero wtedy do lek. med. pracy. U okulisty już byłem, do laryngologa zaraz pójdę, tylko nie wiem, czy robić psychotesty? Czy one są potrzebne do kursu prawa jazdy czy tylko tamta przychodnia sobie zażyczyła???
Prosiłbym o szybką odpowiedź, bo te papiery muszę złożyć do poniedziałku.

_________________
^^^^^^^^^^^^^^^||......|"\
| ZIMNA WÓDKA..||......||'""|""\__,_
| ______________ ||__..|I__|__I___ |)
|(@) |(@)"""**|(@)(@)********* |(@


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Psychotesty nie są obowiązkowe do przystapienia do kursu i mało kto je wtedy robi.

Co do badania na kurs, to w większości przypadków jest bezdotykowe, trwa 3 minuty i kosztuje 70-100 zł, tak więc wybrałeś się w wyjątkowo rzetelne miejsce.


Cytuj:
Psychotesty nie są obowiązkowe do przystapienia do kursu i mało kto je wtedy robi.
Jednak rozsądek nakazuje, żeby przed wydaniem kilku tysięcy złotych na prawo jazdy i Kwalifikację Wstępną odżałować te 80-100 zł i zorientować się czy nadajemy się do pracy jako kierowca.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2009, 17:30
Posty: 29
GG: 11099498

Ja tam tylko tak spytałem, myślałem, że może w jednym miejscu będą wszyscy lekarze, do których muszę iść, ale to i tak mi nic nie da i muszę latać po całym mieście. Tam nie pójdę.
I tak się domyślałem, że teraz mi nie potrzebne. Czy będę pracował jako kierowca jeszcze nie wiem. Jak będę szedł do pracy to wtedy się będzie myśleć, ale powinienem przejść w razie czego te psychotesty.

_________________
^^^^^^^^^^^^^^^||......|"\
| ZIMNA WÓDKA..||......||'""|""\__,_
| ______________ ||__..|I__|__I___ |)
|(@) |(@)"""**|(@)(@)********* |(@


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: