Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 lip 2009, 20:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2008, 18:00
Posty: 36
GG: 0
Samochód: mazda 3

Cytuj:
Cytuj:
chyba, że firma w której pracujesz wykonuje transport na potrzeby własne to wtedy możesz kierować pojazdami o masie powyżej 7,5t
To nie jest prawda.
Jedynie można jeździć na użytek własny, a to ogromna różnica.
Ewentualnie można też jeździć dorywczo, będąc zatrudnionym na innym stanowisku niż kierowca, gdy potrzebujesz sobie przewieźc np maszyny niezbędne do pracy itd.

Myślałem, że po bataliach w chyba najbardziej gorącym temacie powtarzanym 500x na tym forum wszyscy już wiedzą jak jest z wiekiem, a w szczególności starzy forumowicze:)

w takim razie Tobie tez polecam dział "kwestie prawne" :)


Cytuj:
Nikogo absolutnie nie chce przekonywać,pisze jak jest,że poglądy i patrzenie na rózne sprawy sie zmienia z wiekiem i 2,3 lata także do tego inaczej podchodziłem,podobnie jak Wy teraz.Każdy ma inne ambicje,jeden będzie kierowcą do emerytury(jak dożyje) i bedzie mu to odpowiadać, drugi będzie chciał sie bardziej rozwijać.
Powiedz mi więc czy mamy coś do stracenia?
Większośc młodych ludzi jako pierwszą prace ma prace typu biedronka, parkingowy, stacja benzynowa, tesco, wykładanie towaru, czy praca kierowcy jest gorsza?

Nie wydaje mi sie.
Nikt z nas sie nie deklaruje że to praca na cale życie, jednak każdy chce spróbowac.

Nie widze powodu, dla którego mielibyśmy z tego zrezygnować.
Mamy sobie powiedzieć "a jednak nie, olać to" i poszukać pracy w biedronce?

Nikt sie nie stal panem w garniturze w dniu ukonczenia szkoły (bez bogatego tatusia) i nie trzeba od razu szukać pracy na całe życie.
Co do biedronki czy parkingowego to bardzo się mylisz,jesli ktoś ma łeb na karku to po dobrych studiach a nawet w ich trakcie potrafi robić kasę o której nie masz pojęcia i nawet doświadczony kiero na międzynarodówce może pomarzyć o takich dochodach ,pisze np tu o informatyce.Z tym bogatym tatusiem tez nie masz racji,masz złe podejście jak większość 18czy 19 latków ,czyli nic niewazne, szkoła nieważna będe do emerytury kierowcą i będzie super.Pamiętaj żeby TERAZ przepracować w tym zawodzie 35 lat trzeba mić naprawdę duzo zdrowia i szczęcia przede wszystkim


Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 20:44 przez mati22, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 30 lip 2009, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2008, 20:09
Posty: 79
GG: 0

Cytuj:
czy praca kierowcy jest gorsza?

Nie wydaje mi sie.
Nikt z nas sie nie deklaruje że to praca na cale życie, jednak każdy chce spróbowac.
jeśli stać Cię na każdorazowe próbowanie czegoś nowego w życiu zawodowym wykładać po 10tys na nowe uprawnienia to gratuluje
Cytuj:
bogatego tatusia)
.


Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 20:45 przez boruta, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 30 lip 2009, 20:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Kolego DamianLenin i Marix, radze wam zajrzeć do działu kwestie prawne jeszcze raz i przeczytać cały temat dotyczący wieku 21 lat. Ja właśnie to zrobiłem i uważam, że nic co napisałem koledze Boniek, nie jest bzdurą. Co prawda mogłem tam dodać jeszcze jedno zdanie ale bez tego wypowiedź jest prawdą :twisted:


Post Wysłano: 30 lip 2009, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2008, 18:00
Posty: 36
GG: 0
Samochód: mazda 3

Cytuj:
Cytuj:
czy praca kierowcy jest gorsza?

Nie wydaje mi sie.
Nikt z nas sie nie deklaruje że to praca na cale życie, jednak każdy chce spróbowac.
jeśli stać Cię na każdorazowe próbowanie czegoś nowego w życiu zawodowym wykładać po 10tys na nowe uprawnienia to gratuluje
Cytuj:
bogatego tatusia)
.
to nie jest próbowanie,po prostu lubie jezdzić i sprawia mi to przyjemność ,ale nie wiąże tego z pracą na całe życie,pracuję ,lubie to co robie i mam kase na studia zaoczne,prace kierowcy traktuje jako łączenie przyjemnego z pożytecznym


Post Wysłano: 30 lip 2009, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2008, 20:09
Posty: 79
GG: 0

Jak Cię stać na wszystko to OK


Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Co do biedronki czy parkingowego to bardzo się mylisz,jesli ktoś ma łeb na karku to po dobrych studiach a nawet w ich trakcie potrafi robić kasę o której nie masz pojęcia i nawet doświadczony kiero na międzynarodówce może pomarzyć o takich dochodach ,pisze np tu o informatyce.Z tym bogatym tatusiem tez nie masz racji,masz złe podejście jak większość 18czy 19 latków ,czyli nic niewazne, szkoła nieważna będe do emerytury kierowcą i będzie super.Pamiętaj żeby TERAZ przepracować w tym zawodzie 35 lat trzeba mić naprawdę duzo zdrowia i szczęcia przede wszystkim
Masz racje, jak się dobrze kombinuje, to pieniądze leża na ulicy.
Jednak nie dla każdego kasa jest celem nr 1 i realizowanie własnych marzeń czasem moze być na 1 miejscu. to jest jedyny słuszny czas, kiedy jeszcze można eksperymentować, nie ma sie rodziny na karku, kredytów i domu na utrzymaniu.
Cytuj:
boruta napisał(a):
Cytuj:
czy praca kierowcy jest gorsza?


jeśli stać Cię na każdorazowe próbowanie czegoś nowego w życiu zawodowym wykładać po 10tys na nowe uprawnienia to gratuluje
Marix napisał(a):
bogatego tatusia)
.
Zdziwiłbyś sie i to bardzo, bo na przykład na kurs na przewóz rzeczy zarabiałem cieżką pracą weekendami.
To jest moja sprawa na co przeznaczam pieniądze, a papier jeść nie woła.

jumas, to Ty jednak musisz odwiedzić ten dział
W wieku 18 lat nie można pracować jako kierowca na aucie pow dmc 7,5 tony w firmie która ma przewozy na potrzeby własne.


Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
jumas, to Ty jednak musisz odwiedzić ten dział
W wieku 18 lat nie można pracować jako kierowca na aucie pow dmc 7,5 tony w firmie która ma przewozy na potrzeby własne.
Można i zapewniam cię, że firma nie musi nawet wozić na potrzeby własne :twisted:

Ale niech wam będzie, że nie można i już. Nie chce mi się przekrzykiwać i przeforsowywać swojej racji. 13 stron tematu o granicy wiekowej a namieszane tak, że nie idzie się połapać czy w końcu można czy nie. Polecam jeszcze raz przeczytać całe rozporządzenie i przeanalizować każde słowo. Uroczyście oświadczam, że to moja ostatnia wypowiedź w tym temacie :]


Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 21:13 przez jumas, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2008, 20:09
Posty: 79
GG: 0

Cytuj:
Zdziwiłbyś sie i to bardzo, bo na przykład na kurs na przewóz rzeczy zarabiałem cieżką pracą weekendami.
to poradz matiemu jak ma zarobić te 7koła na KW. Cena starego kursu to pikuś (Pan pikuś :lol: ), do tego robiony bezterminowo. Jak wiesz nowa KW musi być odnawiana co 5lat.


Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przyczepiasz sie do mnie, a nie do matiego.
Ja właśnie dlatego zrobiłem papiery wcześniej zeby tych 7 tys. uniknąć, ale wg Twojego rozumowania i przedmówców zrobiłem źle.

Gdyby przyszło mi być teraz matim to faktycznie trzeba by sie poważnie zastanowić, a moze nawet nie byłoby nad czym, bo to kwota abstrakcyjna.

Jednak nie nam to oceniać co dla kogo jest drogo...


Dyskutowaliśmy ogólnie o tym zawodzie, nie tylko w świetle zmian po 10 wrzesnia 2009

Cytuj:
to poradz matiemu jak ma zarobić te 7koła na KW. Cena starego kursu to pikuś (Pan pikuś :lol: ), do tego robiony bezterminowo. Jak wiesz nowa KW musi być odnawiana co 5lat.
Nie wiem czy wiesz, ale z tą bezterminowością nie jest tak do końca


Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2008, 18:00
Posty: 36
GG: 0
Samochód: mazda 3

na całe szczęście mati ma ten cholerny kurs juz dawno za sobą :D


Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Happy end jest w amerykańskim filmie :lol:

jumas prawdą jest na pewno że nie można być 'zatrudnionym jako kierowca.."

widze, ze masz inne pomysły jak to obejśc, o których jeszcze nie słyszalem.
Co do tamtego tematu o wieku to jest faktycznie namieszane strasznie, jednak zawsze podstawa jest prawo transportowe art 39 a)


Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2008, 20:09
Posty: 79
GG: 0

Cytuj:
Ja właśnie dlatego zrobiłem papiery wcześniej zeby tych 7 tys. uniknąć, ale wg Twojego rozumowania i przedmówców zrobiłem źle.
nigdzie nie pisałem ,że zrobiłeś zle .To Ty się chwalisz ,że sam zarobiłeś na kurs. Mati wg mnie :powinien się dobrze zastanowić czy tego "miodu" chce spróbować. Różowo to może z boku wygląda.


Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jasne, Ty piszesz do mnie tekstem, ze mam bogatego tatusia, a ja w odpowiadając się chwalę...
Cytuj:
Jestem nowy więc na początku witam wszystkich i licze na miłą współprace.
Naczytałem sie już wiele i sie pogubiłem.
Na prawo jazdy kat C chce sie zapisać ale jak wygląda temat wszystkich przepisów abym mógł pracować jako kierowca wywrotki w firmie budowlanej a dokładnie: wiek bo mam lat 19, świadectwa kwalifikacji badania lekarskie itd. Pogubiłem sie bo od 10 września przepisy sie zmieniają a nie wiem czy mnie by to dotyczyło. Co musze zrobić i mieć od momentu zapisania sie na kurs do podjęcia pracy pomijając to że prace trzeba szukać?
czekaj czekaj bo teraz to ja sie pogubiłem.
Masz kurs (na p. rz) za sobą, ale to Cie nie chroni przed kwalifikacją wstępną bo nie masz prawa jazdy kat. C

Ile razy jeszcze? :(


Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2008, 20:09
Posty: 79
GG: 0

Marix użyłeś tego zwrotu , ja go tylko zacytowałem w poście do Matiego .


Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2008, 20:09
Posty: 79
GG: 0

Poczytaj dalsze POSTY i nie podchodz do wszystkiego tak emocjonalnie


Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 21:36 przez boruta, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Obrazek

trudno było określić w takiej sytuacji do kogo był Twój post


Post Wysłano: 30 lip 2009, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Są sposoby na zatrudnianie się jako pracownik fizyczny i takie tam, znam osoby które tak jeżdżą 12, 15 tonowymi autami. Jednak mało który pracodawca na to pójdzie, bo w razie czego mogą być problemy. Właściwie nie wiadomo czy daje to nietykalność. Normalnie nie można i raczej nikt Cię nie zatrudni.


Post Wysłano: 31 lip 2009, 6:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2008, 18:00
Posty: 36
GG: 0
Samochód: mazda 3

Cytuj:
Są sposoby na zatrudnianie się jako pracownik fizyczny i takie tam, znam osoby które tak jeżdżą 12, 15 tonowymi autami. Jednak mało który pracodawca na to pójdzie, bo w razie czego mogą być problemy. Właściwie nie wiadomo czy daje to nietykalność. Normalnie nie można i raczej nikt Cię nie zatrudni.
Każdy pracodawca zatrudniając kierowce w firmie podpisuje kwit,w którym jest określone ,że pracownik spełnia okreslone warunki,ma odpowiednie kwalifikacje i ma 21 lat.Więc trudno znalezć pracodawcę ,który będzie sam sobie pętle na szyje wiązał.


Post Wysłano: 31 lip 2009, 10:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2009, 10:44
Posty: 10
GG: 4258800
Samochód: Scania 124l 400

chłopaki uspokujcie się troche.....

a wracając do tematu, przecież może on studiować i pracować jednocześnie...
ja tak robię, a nie mam bogatego tatusia. Prawko na C zrobiłem w marcu i śmigam w pracy man-em z wodzisławia do katowic. Robota ciężka ale jakoś daje rady, a przy tym w sierpniu mam egzamin na C+E, a od października zaczynam ostatni rok na studiach inżynierskich. Faktem jest, że kolega będzie musiał wydać dużo więcej pieniędzy na kwalifikacje wstępną, ale dla chcącego nic trudnego.

_________________
B - 2006
C - 2009
C+E - 2009

"Żyj tak, abyś po latach mógł powiedzieć: przynajmniej się nie nudziłem"


Post Wysłano: 31 lip 2009, 11:59

Cytuj:
wracając do tematu, przecież może on studiować i pracować jednocześnie...
ja tak robię, a nie mam bogatego tatusia.
Ja również tak robię i wiele innych osób...
Cytuj:
Faktem jest, że kolega będzie musiał wydać dużo więcej pieniędzy na kwalifikacje wstępną, ale dla chcącego nic trudnego.
Wydanie sporej sumy na kwalifikację wstępną to żaden problem. Zdecydowanie większym problemem jest zdobycie takich pieniędzy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: