Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 cze 2009, 16:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Panowie no naprawdę jestem zaskoczony tym co piszą inni.
Może osobiste odczucie kazało by poszukać innego zawodu, pewnie dając lekarzowi można by zostać. Pozostaje pytanie o rozsadek :!: :!:
Rozumiem doskonale twoje zamiłowanie i wszystko ale pomyśl że możesz być zagrożeniem dla innych. Temu że chcesz jeżdzić Scanią ktoś może zginąć przez Ciebie z powodu twojego upośledzonego narządu wzrokowego.
Nawet jeśli zrobisz prawko zawodowe ciekawi mnie czy przejdziesz psychotechnikę wtedy co znów dasz w łapę żeby je zaliczyć.
Ktoś poruszał sprawę wypadku autokaru pod Jeżewem koło Białegostoku z Jesieni 2005 wypadek do którego doprowadził kierowca nie było może akurat w tamtej chwili spowodowany jego stanem zdrowia ale zaczęto węszyć i naprawdę lekarka która wystawiła to zaświadczenie ma zajebiste problemy grozi jej kryminał. Tak samo może być z tobą za najmniejsza stłuczkę będą ciągać Ciebie i osoby który poręczyły za Ciebie więc warto się zastanowić nad tym co robisz.
Masz 16 lat jeszcze wiele może się zmienić u Ciebie. Znam osoby które jeżdżą mimo tego astygmatyzmu. Może Ci się uda także a ja wyraziłem tylko swoje zdanie. Nie odbierz źle mojej wypowiedzi rozumiem twoja miłość i twoje marzenia.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 27 cze 2009, 17:18

Cytuj:
wolfzan nie wiem czy jesteś kierowcą ciężarówki ale jeśli tak to odpowiedz sobie na pytanie dlaczego zostałeś jej kierowcą... a poza tym chce spróbować i wiem, że to ciężka praca i w ogóle pełna stresu bo nasłuchałem się tego od wielu osób i te osoby to byli kierowcy z dużym stażem pracy w tym zawodzie bo aż 25 lat. A jeszcze jedno, chodziło mi o to, że kocham ciężarówki. Przepraszam ale źle napisałem bo napisałem zawód kierowcy i ciężarówki obok siebie. Chcę mieć prawo jazdy bo chcę iść do pracy w tym zawodzie. Praca + pasja = radość
Ja nie miałem nic złego na myśli. Jestem kierowcą i z własnego doświadczenia napisałem to, co napisałem. Inaczej to wygląda jak ma się 16 lat, a inaczej jak trochę więcej i jest się kierowcą. Oczywiście nie mówię, że zawsze jest zmiana na gorsze, ale co niektórzy bardzo się rozczarowują i marzenia zmieniają się w zupełnie coś innego...


Post Wysłano: 27 cze 2009, 19:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

Misztal tak zastanowiłem się właśnie... no cóż muszę się z tym pogodzić.

wolfzan tak, rozumiem... i dziękuje za wypowiedź.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 21:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Mam tapie pytanie. Do ktorego lekarza powiniennem sie najpierw zglosic, aby mi powiedzial, czy jestem zdolny do zawodu kierowcy i ktore badania najpierw zdrobic? Jest mozliwosc zrobienia badan technicznych bez posiadania prawa jazdy na C?

Tez nosze okulary, ale mam wade krotkowzrocznosci z okularami wszystko widze, moj tata tez ma okulary i jest kierowca od 30 lat.
Pytam sie, zeby potem nie wyrzucic pieniedzy w bloto. Kurs prawka i kwalifikacja to nie jest mala kwota.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 21:36

Cytuj:
Mam tapie pytanie. Do ktorego lekarza powiniennem sie najpierw zglosic, aby mi powiedzial, czy jestem zdolny do zawodu kierowcy
Do lekarza uprawnionego do badania kierowców.
Cytuj:
Jest mozliwosc zrobienia badan technicznych bez posiadania prawa jazdy na C
Badań psychotechnicznych. Jest taka możliwość.
Cytuj:
Tez nosze okulary, ale mam wade krotkowzrocznosci z okularami wszystko widze, moj tata tez ma okulary i jest kierowca od 30 lat.
Pytam sie, zeby potem nie wyrzucic pieniedzy w bloto. Kurs prawka i kwalifikacja to nie jest mala kwota.
Jeżeli w okularach widzisz poprawnie, to nie ma przeszkody, żeby pracować jako kierowca, chyba, że wada jest znaczna, wtedy lepiej skonsultować się z lekarzem.


Post Wysłano: 28 cze 2009, 10:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Narazie stoi w miejscu, mam nadzieje, ze juz sie nie bedzie pogarszac. Ostatnio tez czytalem, ze zawsze mozna isc na operacje laserem.
Wie moze ktos, czy po takiej operacji widzi sie calkowicie poprawnie??


Post Wysłano: 28 cze 2009, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 0:44
Posty: 43
GG: 7746268
Samochód: Scania
Lokalizacja: Szubin

Cytuj:
Narazie stoi w miejscu, mam nadzieje, ze juz sie nie bedzie pogarszac. Ostatnio tez czytalem, ze zawsze mozna isc na operacje laserem.
Wie moze ktos, czy po takiej operacji widzi sie calkowicie poprawnie??
Kolego wiem jedynie ze widzi sie o wiele lepiej ale czy na pewno w 100 % to nie był bym pewien :?

_________________
Jeśli ktoś zarzuci ci brak profesjonalizmu, powiedz mu że Titanica zbudowali profesjonaliści, a Arkę Noego amatorzy.


"Transport nie jest jak sklep spożywczy, że otwierasz i wszystko jest dobrze.Tu się może stać wszystko''


Post Wysłano: 28 cze 2009, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Byle, zeby sie w wiekszym stopniu poprawil, okulary moge dalej nosic bo je lubie:P


Post Wysłano: 28 cze 2009, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 0:44
Posty: 43
GG: 7746268
Samochód: Scania
Lokalizacja: Szubin

Cytuj:
Byle, zeby sie w wiekszym stopniu poprawil, okulary moge dalej nosic bo je lubie:P
Wiesz okulary mozna nawet miec "0" ale laser poprawie znacznie wzrok;) powodzenia :)

_________________
Jeśli ktoś zarzuci ci brak profesjonalizmu, powiedz mu że Titanica zbudowali profesjonaliści, a Arkę Noego amatorzy.


"Transport nie jest jak sklep spożywczy, że otwierasz i wszystko jest dobrze.Tu się może stać wszystko''


Post Wysłano: 29 cze 2009, 10:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

mariuszlol23 powiem Ci tylko tyle, że ja mam taki astygmatyzm, że lekarka w specjalistycznej klinice powiedziała, że będę widział lepiej ale wciąż nie będę mógł mieć prawa jazdy także możesz sobie wyobrazić jaką mam wadę ... :(


Post Wysłano: 29 cze 2009, 10:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 23:08
Posty: 13
GG: 6187151
Samochód: Volvo fh 12 380
Lokalizacja: Łańcut :)

Kolego CB radiowiec jeśli chodzisz ciągle do tego samego lekarza to ten sam lelakarz tak samo bedzie mówił za każdym razem pójdź do innego lekarza tez mam astygmatyzm i mam 18 lat i sie nie zamartwiam na zapas nosze okulary ale lekarza okulistycznego sie nawet nie pytam czy będe mógł robić prawo na kat.C i C+E jazdy ponieważ w życiu sie może jeszcze wiele zmienić,bo po co sie martwić na zapas.Takze masz jeszcze kupe czasu głowa do góry.
Pozdrawiam.

_________________
Człowiek samotny włóczący się po europie to właśnie ja dzięki temu żyje dzięki temu jestem wolnym człowiekiem !!
To nie kabina jest naszym domem lecz droga,droga która kiedyś zaprowadzi nas do celu....

Pozdrawiam Hanss


Post Wysłano: 29 cze 2009, 12:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

No dokladnie. A jak tam lubisz ciezarowki, to mozesz isc za mechanika itp.
A jak lubisz jazde i bedziesz mial B to na busy mozesz isc:P
A tak mozna wiedziec, bo jaka wade masz?? Dokladnie nie wiem na czym poleda twoja wada, ale nosisz +, czy -??


Post Wysłano: 29 cze 2009, 16:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

kompletnie nie rozumiem.

ludzi ze słabym wzrokiem, ba nawet niewidomi zdobywają atrakcyjne zawody, opływają świat, wchodzą na szczyty górskie, prowadzą takie życie przy którym praca kierowcy po prostu blednie.

czym się przejmować?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 29 cze 2009, 17:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
kompletnie nie rozumiem.

ludzi ze słabym wzrokiem, ba nawet niewidomi zdobywają atrakcyjne zawody, opływają świat, wchodzą na szczyty górskie, prowadzą takie życie przy którym praca kierowcy po prostu blednie.

czym się przejmować?
Cyryl no niestety tak to jest ty jakby to powiedzieć spróbowałeś tego chleba, albo inaczej z nie jednego pieca chleb jadłeś. Tobie to coś normalnego. Jazda, bycie w trasie, jeżdżenie ciężarówkami. A ten chłopak po prostu podchodzi do tego tak emocjonalnie że za usłyszenie głosu silnika ciężarówki jest gotowy oddać życie. Jest tak napalony że o innych zawodach nie chce nawet słyszeć. Doskonale go rozumiem...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 29 cze 2009, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

Hanss właśnie chodzi o to, że tak jak chodziłem do okulisty tego "zwykłego" to nie pytałem się o PJ na C i C+E i wkońcu niedawno postanowiłem udać się prywatnie do specjalistycznej kliniki okulistycznej i zapłaciłem 150 zł za to, żeby się dowiedzieć ze nie mogę mieć PJ. To była akurat lekarka, która robi takie badania dla kierowców i powiedziała, cytuję: "na kat. B - nie ma problemu ale na C i C+E - absolutnie nie ... a co do astygmatyzmu to zapewne wiesz, że u jednego jest gorszy a u innego lepszy - u mnie jest właśnie ten gorszy i w tym problem, że ta wada stoi w miejscu. Wiesz byłem na różnych ćwiczeniach, tych całych ***** wartych laserach i nic... wątpię czy się zmieni na lepsze.

mariuszlol23 na mechanika to ja idę w tym roku do zawodówki :) Miałem iść do technikum bo miałem dobre wyniki w nauce ale do tego zawodu to myślę, że lepiej zawodówka bo więcej praktyki. I tak właśnie sobie myślałem, że jak za 3 lata skończę szkołę to od razu na prawko na B, C i C+E i do pracy jako kierowca... a jeśli nie dostanę PJ na ciężarowe to myślałem, żeby kupić dostawczy samochód i iść za kuriera no bo co zrobić... Co do okularów to noszę "+" a wada to astygmatyzm.

Misztal dokładnie świetnie to określiłeś :) Wiesz jak byłem mały, czyli miałem jakieś 12 lat to wujek po raz pierwszy wziął mnie w trase (Kłobuck, Wieluń itd.) i pamiętam to jak wczoraj. To był MAN 18.403 i to było niezapomniane przeżycie a teraz jakoś rok temu wziął mnie SCANIĄ R420 2007r. również w "podróż" ale do Warszawy :D


Post Wysłano: 30 cze 2009, 9:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

chcesz iść do zawodówki zamiast do technikum czy liceum? :shock: nie no z takim podejsciem rzadko można sie spotkać.... chłopcze kształć się jak najdłużej, idź na studia i skończ je, bo nigdy nic nie wiadomo jak to bedzie wszystko wyglądało za 4 lata, a tak to będziesz miał licencjat i jak ci nie wyjdzie w zawodzie kierowcy to będziesz miał jakąś "furtkę".

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Post Wysłano: 30 cze 2009, 9:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

sprawa ze zdrowiem wygląda tak:

nawet jeżeli lekarz orzekający odrzuci Cię możesz iść do przychodni zajmującej się medycyną pracy i oni wydają ostateczną decyzję.

sam coś takiego kiedyś przechodziłem.

na skutek uprawiania sportu mam zwolniny puls i niskie ciśnienie krwi. każdy normalny lekarz podczas badania pyta się: czy uprawiał pan sport? po twierdzącej odpowiedzi wszystko jest jasne.
natomiast jedna z lekarek dopuszczjących do pracy kierowców kat. D nie zadała tego pytania i określiła te zmiany jako chorobowe wydając negatywą opinię.

w skutek czego zgłosiłem się do wspomnianej przychodni medycyny pracy (we Wrocławiu na ul. Oławskiej) i tam dostałem pozytywne rozstrzygnięcie.

natomiast nie rozumiem dlaczego nie technikum. uważam że mając więcej wiadomości możesz wykonywać prostsze prace. co do praktyki, to po skończeniu technikum masz jeszcze sporo czasu do emerytury aby nabrać wprawy w każdym zawodzie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 30 cze 2009, 11:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

Cyryl ok, zgłoszę się do poradni medycyny pracy ale myślę, że nie teraz. Zgłoszę się wtedy jak będę miał robione badania na B to od razu powiem, żeby zrobili mi na C. Ciekawe co wyjdzie...


Post Wysłano: 30 cze 2009, 12:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

dwie sprawy:

1. moim zdaniem powinieneś na 90% przygotować sobie plany życiowe jako niekierowca, jeżeli się uda to OK, jeżeli nie to będziesz miał coś innego.

2. nawet jeżeli zostaniesz dopuszczony do kursu prawa jazdy C, C+E to jeszcze nie koniec.
aby wykonywać zawód kierowcy w transporcie drogowym co 5 lat będziesz przechodził badania u lekarza uprawnionego do wydawania orzeczenia zdolności do zawodu, a tu okulista jest bardziej wymagający. dodatkowo będziesz przechodził testy psychotechniczne i moim zdaniem będziesz miał kłopoty ze stereoskopią (głębią widzenia - takie patyki) oraz w ciemni (testy na oślepianie).

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 30 cze 2009, 13:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

Cyryl hmm... właśnie myślałem o tych badaniach co 5 lat. Najgorzej będzie wtedy gdy dostanę pozwolenie na ciężarowe, pojeżdżę te 5 lat i nawet się nie naciesze tym zawodem i już trzeba będzie kończyć ... bo nie zdam tych badań okresowych na 99,9 % :( ehh... a co do kierowcy to zawsze mogę być kierowcą dostawczego samochodu bo w końcu to też kierowca :) tylko nie tego samochodu co bym chciał ... ale trzeba żyć dalej, los bywa okrutny. Co do dostawczego samochodu to chciałbym na kuriera iść. Na jakimś forum wyczytałem, że z własnym samochodem to idzie wyciągnąć 5-6 tys. ale po odliczeniu paliwa, ZUS-u, ubezpieczenie (OC, NW) to wychodzi jakieś 3000 na rękę ale w sumie paliwo się wlicza w koszty to zwrócą ze skarbówki.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: