Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 15:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2009, 20:40
Posty: 8
GG: 5888154
Lokalizacja: Mrągowo

Ten kryzys to jest,ale w głowach szefów...
Cały ten kryzys to sobie ludzie jeden przez drugiego tworzy...

_________________
Prawka:
T-jest A1-jest B-jest C-jest.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 16:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2008, 11:52
Posty: 130
GG: 3686521
Lokalizacja: Kielce

Cytuj:
Wczoraj przypadkowo wpadła mi w ręce gazeta "Rzeczpospolita". Znalazłem tam artykuł, w którym mowa jest o wzroście transportu. Takie firmy jak DHL czy DPD w ciągu kończącego się kwartału odnotowały spory wzrost eksportu. SCHENKER np. otworzył linię to Turcji, ponieważ jest duże zapotrzebowanie na transport właśnie w tamte rejony. Jak w końcu wygląda sytuacja? Jedni mówią, że będzie dopiero źle, inni, że jest poprawa... Ten cały "kryzys" to tylko propaganda i nic więcej...


I o to właśnie chodzi, prawda jest taka że ktoś na tym "kryzysie" zarabia. Jedni eliminują drugich.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 16:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Spore znaczenie ma też fakt, że niektóre (zazwyczaj mniejsze) firmy posiadają własne auta, za które nie muszą płacić czynszu leasingowego. Takim firmom łatwiej przetrwać ten trudny okres.

@kalor - luzuj :) zażartowałem tylko. Sam kiedyś pracowałem jako listonosz...

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 16:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Kolego Cyryl czym motywujesz swoje przekonanie o kulminacji załamania rynku usług transportowych dopiero za rok ?
Czy aby opóźnieniem reakcji rynku na obecną sytuację ?
dzisiaj jest jeszcze 3 razy za dużo pojazdów i samochodów w stosunku do ilości towarów do przewiezienia.
jeżeli ktoś ma wątpliwości to proszę wejść na jakąś internetową giełdę ładunków. kursy z okolic Hannoveru na Dolny Śląsk za 260 euro rozchodzą się w mgnieniu oka.
czyli jeszcze jest za dużo przewoźników, jednak nie można wyżyć za takie stawki, więc umieranie firm powinno się zacząć po wakacjach. ponieważ jest pewna zwłoka liczę na wiosnę 2010 jako moment przełomowy.
w tej chwili dysponuję 10 samochodami z kierowcami za średnio - słabe pieniądze i nie ma jak na razie nadziei na następne, a lista chętnych (zapisuje tylko tych z kartami kierowców) przekroczyła 50 osób.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 17:16

Cytuj:
Cytuj:
...Kolego Cyryl czym motywujesz swoje przekonanie o kulminacji załamania rynku usług transportowych dopiero za rok ?
Czy aby opóźnieniem reakcji rynku na obecną sytuację ?
dzisiaj jest jeszcze 3 razy za dużo pojazdów i samochodów w stosunku do ilości towarów do przewiezienia.
Może w takim razie powinny zostać wprowadzone zmiany, aby nie było można tak łatwo założyć firmy transportowej? Wtedy przetrwają, którzy będą w stanie przetrwać, inni zajmą się inną działalnością, a część zrezygnuje całkiem. Ktoś kiedyś na forum wspominał o minimalnych stawkach, za które przewoźnicy powinni godzić się jeździć. Jest to chyba dobre rozwiązanie, ale dopiero przy ograniczeniu liczby aut/przewoźników. Wygląda to na bardzo drastyczne rozwiązanie, ale w obecnej sytuacji wydaje się stosunkowo rozsądnym, a kto wie czy taka sytuacja nie nastąpi wkrótce z powodu obecnej sytuacji na rynku transportowym.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 17:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Cytuj:
Cytuj:
...Kolego Cyryl czym motywujesz swoje przekonanie o kulminacji załamania rynku usług transportowych dopiero za rok ?
Czy aby opóźnieniem reakcji rynku na obecną sytuację ?
dzisiaj jest jeszcze 3 razy za dużo pojazdów i samochodów w stosunku do ilości towarów do przewiezienia.
jeżeli ktoś ma wątpliwości to proszę wejść na jakąś internetową giełdę ładunków. kursy z okolic Hannoveru na Dolny Śląsk za 260 euro rozchodzą się w mgnieniu oka.
czyli jeszcze jest za dużo przewoźników, jednak nie można wyżyć za takie stawki, więc umieranie firm powinno się zacząć po wakacjach. ponieważ jest pewna zwłoka liczę na wiosnę 2010 jako moment przełomowy.
w tej chwili dysponuję 10 samochodami z kierowcami za średnio - słabe pieniądze i nie ma jak na razie nadziei na następne, a lista chętnych (zapisuje tylko tych z kartami kierowców) przekroczyła 50 osób.
I co sie stanie po wiosnie w 2010 roku? Uwazasz, ze gdy bedzie mniej firm to stawki wzrosna?? Jesli bedzie mniej firm, a duzo kierowcow, bo warunki pracy sie zmienia. To beda straszne czasy, jesli sie to spelni:P
A jeszcze jedno, kiedys opublikowales Cyryl taki artykul o przyszlosci, gdzie ta sytuacje przewidziales. Szukalem go tutaj i nie znalazlem, moglbys podac tytul, jak jeszcze pamietasz:P ?


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 17:31

Cytuj:

I co sie stanie po wiosnie w 2010 roku? Uwazasz, ze gdy bedzie mniej firm to stawki wzrosna?? Jesli bedzie mniej firm, a duzo kierowcow, bo warunki pracy sie zmienia. To beda straszne czasy, jesli sie to spelni:P
Ja nie uważam, że wiosna 2010r. to jakiś sądny termin. Poza tym jeżeli zostanie mało firm, to i tak będzie wielu kierowców więc pracodawcy mogą nie szanować tych, których zatrudniają lub wynagrodzenie może drastycznie spaść. Wszystko zamyka się w błędne koło... Chyba pozostaje tylko czekać na to, co czas pokaże.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 19:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zastanawia mnie tylko, dlaczego skoro jest tak źle to nie ma ponownego odwrotu kierowców zagranicę?

Niedawno sie mówiło, ze wracają. Jakby część znowu wyjechała może by sie rynek ustabilizował ;-)

a może po prostu ci co mieli wyjechac to wyjechali i nie wracają, a część ma jednak w miare dobrą prace w Polsce..


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 19:15

Za granicą też jest bryndza z pracą. Nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja w transporcie, ale w innych działach gospodarki jest nieciekawie.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

za granicą jest mało pracy dla swoich kierowców i ci co wczoraj wybrzydzali dzisiaj się godzą na gorsze warunki, a i tak brakuje pracy.

jeżeli takie fabryki jak VW, MB, Opel, Ford, i pozostali zmniejszają produkcję, to musza zmniejszyć produkcję koncerny metalurgiczne, chemiczne, gumowe itp. a to oznacza mniejsze zapotrzebowanie na transport.

na sytuację kierowców w Polsce mają wpływ dwie rzeczy:
1. kondycja transportu,
2. zmiana wymagań wobec kierowców, te wprowadzane dzisiaj - ujednolicone w całej UE, są drogie i źle wprowadzane. efektem będzie utruniony dostęp do zawodu, ale może to i dobrze, bo zrobi się mjesce dla tych co będą wchodzić w ten zawód za 3 - 4 lata.

http://www.autocentrum.pl/?FF=124&type=1&id=1347722706
viewtopic.php?f=43&t=18333&p=245631&hil ... ji#p245631
viewtopic.php?f=43&t=13548

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

kiedys slyszalem ze Ludzie robia c+e zeby jezdzic tylko dla kasy zreszta jak kazdy czlowiek tylko ze taki co widzi tylko w tym kase pojezdzi rok i odpadnie... tym trzeba zyc:) taka jest moja opinia:)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 28 mar 2009, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Tak po przeczytaniu sobie mysle. Nie wiem dokladnie po ile teraz euro stoi, ale ostatnio bylo glosno, ze zloty jest slaby. Wiec czy transport miedzynarodowy nie oplaca sie teraz??


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 29 mar 2009, 0:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Tak po przeczytaniu sobie mysle. Nie wiem dokladnie po ile teraz euro stoi, ale ostatnio bylo glosno, ze zloty jest slaby. Wiec czy transport miedzynarodowy nie oplaca sie teraz??
Transport by sie może opłacał gdyby było co wozić.A że nie ma czego, to przy nadpodaży aut lecą w dół stawki.Jeśli od stawki 260 euro jaką podal Cyryl z Hanoweru na Dolny Śląsk odjąć cenę mautu w Niemczech rzędu 20-30 centów za km. razy 400 km. to co zostanie? Akurat na paliwo..

_________________
ego


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 29 mar 2009, 1:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

A jeszcze jedno niby wielki kryzys a zauwazcie ze na autosradach strasznie duzo Tirow jezdzi:)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 29 mar 2009, 4:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2008, 19:48
Posty: 5
GG: 0
Samochód: iveco4

Cytuj:
A jeszcze jedno niby wielki kryzys a zauwazcie ze na autosradach strasznie duzo Tirow jezdzi:)
DEMON masz już staż na tym forum to nie pisz że dużo jeżdzi, czy zapomniałeś już jaki był ruch na A-2 np. przed kryzysem? Jak nie stanąłeś na parkingu do 16-tej to potem marzenie, teraz jakoś luźniej na nich się zrobiło, mniej korków. Według mnie to ruch ciężarówek spadł min. 30%.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 29 mar 2009, 4:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2008, 19:48
Posty: 5
GG: 0
Samochód: iveco4

Miałem na myśli niemiecką A-2, a nie naszą polską.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 29 mar 2009, 7:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2008, 21:47
Posty: 20
GG: 0
Samochód: scania 420
Lokalizacja: Pruszków

Cytuj:
Kryzys - najmodniejsze słowo ostatnio. Sztucznie naciągane jak dla mnie to wszystko, to jest tylko głupie wytłumaczenie dla właścicieli firm - "zwalniamy bo kryzys", "obcinamy pensje bo kryzys". Głupota totalna, ja w kryzys nie wierzę. Pracę znalazłem ostatnio bez doświadczenia, dobrze płatną. Kryzys ma ten co chce go mieć.
Pisząc takie rzeczy to chyba jesteś dzieckiem neostrady i żyjesz w jakimś swoim wirtualnym świecie,nie wiesz co się dzieje w realu.Mnie to dziwi ,że ludzie jeszcze na ulice nie powychodzili,ale to już chyba niedługo nastąpi,co do pracy dla mlodziaków to fakt,że cięzko,dlatego żal mi dupe ściska jak ludzie ostatnie pieniądze na prawko wydaja z przekonaniem ,że dostana pracę od ręki i będą kokosy zarabić,po prostu żal


Ostatnio zmieniony 29 mar 2009, 11:01 przez duży mobil, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 29 mar 2009, 10:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2008, 20:53
Posty: 36
GG: 1

I w tym temacie to koniec , wychodzi na to ze w tej chwili szybciej sie załapie na grabienie liści...a w zeszłym roku mogłem zacząć jeździć to na buraczanym busie zostałem bo sie bałem do niemiec jechac z naczepą...fakt na busie swietnie zarabiałem ale mnie zwolnili bo ich finansowo przycisnęło.

_________________
Świat jest piękny zza szyby szoferki , ale nikomu o tym nie opowiesz...


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 29 mar 2009, 10:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Miałem na myśli niemiecką A-2, a nie naszą polską.
Jeśłi miałeś na myśli niemiecką to chyba nie o tych samych Niemczech mówimy.Jeszcze do niedawna jeśli się nie zatrzymało na noc do 18-20 to ze znalezieniem wolnego miejsca było problem i to nierzadko duży.W tej chwili wjeżdza się z marszu na dowolny właściwie parking.

_________________
ego


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 29 mar 2009, 13:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

KOlega ma racje wydaje mi sie tez ze niektore Firmy naprawde KRYZYS naciagaja:) w moim regionie np jest pare firm transportowych i na parkingach pusto:)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: