Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Z tym dyplomem to nie do końca tak jak mówisz. Teraz wszędzie trąbią, że na kierownika szaletów miejskich trzeba mieć magistra. A poza tym większe możliwości złapania ciepłej posadki w domu 7-15.
TE ceny jak rozumiem dotyczą kwalifikacji w wymiarze 280h???

viewtopic.php?f=47&t=18627


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2008, 10:22
Posty: 29
GG: 0
Lokalizacja: Staszów

Cytuj:
Nie chce zakładać nowego tematu. Ile kosztuje wyrobienie paszportu???
Za wyrobienie paszportu płaciłem w zeszłym roku 140zł + koszt zdjęć. Myślę, że nic się nie zmieniło. Paszport ważny 10 lat.


http://abc.onet.pl/1883,1395123,,paszpo ... ntent.html

i jeszcze:

http://www.mazowsze.uw.gov.pl/news.php?id=934

>pozdrawiam.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Papiery na paszport składam w starostwie powiatowym a odbieram w urzędzie wojewódzkim????


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2008, 10:22
Posty: 29
GG: 0
Lokalizacja: Staszów

Cytuj:
Papiery na paszport składam w starostwie powiatowym a odbieram w urzędzie wojewódzkim????
Nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ale to chyba zależy od województwa. Na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie:

http://www.mazowsze.uw.gov.pl/news.php?id=934

jest napisane, że wnioski można składać w starostwach, a np. na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego nie ma na ten temat nawet słowa:

http://www.uw.lodz.pl/index.php3?str=1720

Ja osobiście składałem wniosek i odbierałem paszport w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Więc najpewniej będziesz musiał przedzwonić do swojego Urzędu Wojewódzkiego po dokładne informacje.

Jedyny + , że znasz już dokładny koszt wydania paszportu :).


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

o fak.... drogo z tym paszportem, sory że Cie wprowadziłem w błąd, ja robiłem dawno i w szkolnych czasach, więc były pewnie jakieś zniżki

sorki za OT

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Długo się czeka na odbiór paszportu od złożenia wniosku. ( chodzi mi o przybliżony czas bo wiem, że różnie może być).
Busia jest ok.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2009, 23:05
Posty: 3
GG: 5402856
Samochód: honda

Koledzy a może wiecie gdzie w Rzeszowie można zrobić najtaniej C + E???? Byłbym wdzięczny za odpowiedź... :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

dlatego jezeli jestes pewien ze chcesz jezdzic to zbieraj pieniazki:):) bo jak sie znudzi ten zawod po roku daje przyklad to wtedy wyrzuciles je w bloto:)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:33
Posty: 19

Żadna inwestycja nie idzie w błoto (żadna sensowna). Bo nawet jeżeli mi się znudzi (jakoś się na to nie zanosi) to kto wie czy za parę lat nie zatęsknię za zawodem kierowcy. :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Panowie potrzebuje informacje czy wszedł podatek 22% na OSK już od tego roku i czy już ceny kursów na kategorie oraz kwalifikacyjnych są podniesione :?: :?:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2009, 12:39
Posty: 49
GG: 1
Lokalizacja: Śląsk

a nie prosciej jest sie isc zapytac do ktoregos z osk ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2009, 12:20
Posty: 18
GG: 0

Cytuj:
Panowie potrzebuje informacje czy wszedł podatek 22% na OSK już od tego roku i czy już ceny kursów na kategorie oraz kwalifikacyjnych są podniesione :?: :?:
W Szczecinie jeszcze nie podnieśli, instruktor mówił że nie ma jeszcze jakiegoś rozporządzenia (czy czegoś tam), ale to tylko kwestja czasu.

Cena C+E: 1799,90
http://www.fedenczak.com.pl/nauka-jazdy/?id=2

Ps.
w tej chwili chodzę na kurs C+E, w tamtym roku jak chodziłem na kurs C było około 30 kursatnów (kurs na B+E,C,C+E,D), dziś jest nas 7 osób (z czego tylko dwie robią samo C), jak gospodarka ruszy będzie kłopot z kierowcami.

W jednym z numerów Polskiego Trakera był wywiad z prezydentem IRU, w którym mówił że Komisja Europejska szacuje że do 2020r transport drogowy(ciężarowy) wzrośnie o 55% !.

Łatwo sobie wyobrazić, jakie będą skutki braku kierowców (zablokowanie dostępu po przez KW), gdzie już dziś mało kto robi uprawnienia - mówię tu o ludziach młodych, którzy by chcieli wejść w ten zawód, ale koszty które są na dziś bardzo wysokie nie pozwalają im na to.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
a nie prosciej jest sie isc zapytac do ktoregos z osk ?
Nie ponieważ jest mi to nie po drodze, mam wiele innych rzeczy na głowie a poza tym nie jest to dla mnie sprawa życie i śmierci.
Przeglądałem forum zadałem pytanie w odpowiednim temacie kolega NormalnY częściowo odpowiedział mi że to raczej nie nieuniknione i tyle. Chciałem się dowiedzieć czy robiąc kurs niedługo w tym roku mam szykować więcej pieniędzy czy też nie czy może zapowiadane zmiany odłożono w tej chwili na bok. Do OSK pójdę się zapisać a na forum mi było wygodniej zapytać.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Mniej więcej na dzien dzisiejszy
kat B 1600 pln
kat C 2300 pln
kat E 2200 pln
egzamin na kategorię B? pln
egzamin na kategorie C,E 2 x 160-180pln
lekarz badania około 150pl
psychotesty 100pln
kurs na przewóz rzeczy na dzień dzisiejszy 700pln po 10.09.2009 koszt kursu KW 7000-8000pln
Wyrobienie prawo jazdy? pln
wyrobienie karty kierowcy? pln
chciałbym jeszcze wspomnieć o niespodziance jaką Wam szykują, otóż jest projekt obłożenia w tym roku szkolenia kierowców podatkiem VAT (22%).
w tej chwili VAT = 0.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1356
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Nie ponieważ jest mi to nie po drodze, mam wiele innych rzeczy na głowie a poza tym nie jest to dla mnie sprawa życie i śmierci. Przeglądałem forum zadałem pytanie w odpowiednim temacie kolega NormalnY częściowo odpowiedział mi że to raczej nie nieuniknione i tyle. Chciałem się dowiedzieć czy robiąc kurs niedługo w tym roku mam szykować więcej pieniędzy czy też nie czy może zapowiadane zmiany odłożono w tej chwili na bok. Do OSK pójdę się zapisać a na forum mi było wygodniej zapytać.
Dziś byłem w WORDzie, Faworycie, Alfie oczywiście w Białymstoku, interesowały mnie ceny kursów (przewoz rzeczy, ADR, dodatkowe godz. jazdy C+E bo 3 razy nie zdałem egz. ;/) i tak Faworyt godz. jazdy C+E 50 zł Alfa 70 zł, ADRy 100 zł taniej w Faworycie jak w WORDzie (dokładnie chodziło mi o ADR+ cysterny), przewoz rzeczy Faworyt i WORD 550zł w Alfie sie nie zapytałem.

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Słyszałem że z tym vatem "nie przeszło", a tak straszyli...

ja dlatego pospieszyłem sie z c+e, chociaż sekretarka w moim ośrodku mówiła, ze według niej te 22% nie wejdzie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Słyszałem że z tym vatem "nie przeszło", a tak straszyli...

ja dlatego pospieszyłem sie z c+e, chociaż sekretarka w moim ośrodku mówiła, ze według niej te 22% nie wejdzie.
Zrobisz szybciej będziesz miał z głowy, nigdy nic nie wiadomo co wymyślą :wink: Dorobisz ADR kiedy i będziesz miał kompletne uprawnienia.

Fajnie słyszeć że z tym 22% to nie przesądzone. Może akurat tak szybko tego nie wprowadzą.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kurs to akurat dla mnie przyjemnosć, a nie męka, ale 2000 piechotą nie chodzi ;-) Ale pod tym kątem bede to już miał z głowy.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2009, 19:53
Posty: 47
GG: 0
Samochód: Lancia Kappa
Lokalizacja: k. Mińska Maz

Witam! Co do nieszczęsnego vatu, to niestety muszę Was zmartwić. Vat będzie, jeżeli już nie jest wprowadzony od 1.01. na poparcie mojej tezy stawiam artykuły z kilku poważnych gazet no i rozmowy z właścicielem ośrodka oraz instruktorami których znam. Obecnie robię kat. C+E i wszyscy Oni poradzili mi, żebym chociaż zapłacił do końca roku '09 bo jeszcze wtedy będą to pieniądze nie obłożone vatem, a przy cenach w granicach 1800 zl za kurs to dodatkowe 400 zł piechotką nie tupta. W końcu to 2 egz na w/w kat. A potem małe poczekanie na skróconą kw i do zobaczenia na trasie :) a na marginesie cenowym ceny w Mińsku Maz kształtowały się niedawno tak kat. B 1000- 1300, C i C+E 1600- 1800, D nie mam pojecia bo nie pytałem. A więc teraz do powyższych cen + 22% vat i robi się jeszcze większy kosmos niż jest. + tej całej sytuacji jest to, że być może ograniczy się troszke napływ kierowców do branży co podniesie zarobki jeżeli nie trafią się ochotnicy co za 2,5 tysia z doswiadczeniem pojada na międzynarodówke. Pozdrawiam

_________________
kat. B -> 2005
kat. C -> 2010
kat. C+E -> 2010
kat. A -> 2010
... i na tyle starczyło sił...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2008, 15:04
Posty: 43
GG: 0

Ceny w Tarnobrzegu
Ja robiąc prawo jazdy wydałem
B - 500 zł ale w 1999r. obecnie około 1200zł
C - 1600 zł
C+E - 1750 zł
egzaminy - jakies 800 zł (nie udało sie za pierwszym razem niestety :/
kurs na przewóz rzeczy - 650 zł
karta kierowca - 185 zł
badania ok.200 zł
paszport - 140 zł
kurs ADR - 850 zł
Jednym słowem wiadro diengów :/

_________________
Daf i Renówka to ch...j nie ciężarówka

„Kochaj szefa swego mogłeś trafić na mojego”


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: