Strona 10 z 13 [ Posty: 241 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 13 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 mar 2010, 14:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:08
Posty: 50
GG: 0

A po co robić za 3500zł, jak można w tym samym miejscu zapisać się na przyspieszoną i zrobić za 2950zł. Ustawa podobno jest już w druku i lada dzień się ukaże, więc myślę kwestia s tygodni, a zapisy są już prowadzone. Sam jadę w PONIEDZIAŁEK DO POZNANIA, jeśli jest ktoś chętny z Elblaga lub okolic to zapraszam, jedno miejsce mam wolne, zawsze to niższe koszta podróży. mój numer 883 381 123. Pozdrawiam.


Post Wysłano: 20 mar 2010, 16:51

Dzisiaj na K.W. dowiedziałem się wszystkiego dokładnie. Otóż samo wejście w życie ustawy nic nie daje, ponieważ jeszcze musi wejść w życie odpowiednie rozporządzenie, ale to kwestia około miesiąca czasu.


Post Wysłano: 20 mar 2010, 17:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Tak czy inaczej odwrotu od kwalifikacji wstepnej przyspieszonej juz nie ma :mrgreen:

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Post Wysłano: 22 mar 2010, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2010, 0:01
Posty: 11

i wiadomo juz cos z ta kw przyspieszona


Post Wysłano: 23 mar 2010, 19:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2010, 0:01
Posty: 11

Cytuj:
czyli KW przyspieszona wchodzi w zycie 3 kwietnia.lol zajebiscie dobrze


Post Wysłano: 24 mar 2010, 11:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2009, 21:35
Posty: 13
GG: 0
Samochód: MAN

Na takie wiadomości Warto czekać...ciekawe kiedy będą wprowadzały to ośrodki szkolenia np auto szkoła..bo oni gdy się pyta o przyspieszoną mówią ze nie ma takiej KW :D:D


Post Wysłano: 26 mar 2010, 12:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2009, 21:35
Posty: 13
GG: 0
Samochód: MAN

A oto co odpowiedział mi OSK na pytanie w jakim czasie będą prowadzić nabór na Przyspieszoną KW

W odpowiedzi na Pana pytanie odpowiadam, że jak będzie można robić ta kwalifikacje przyśpieszoną to na pewno u nas będziemy ją robić. W tej chwili ustawowo wprowadzili taką możliwość, ale musimy czekać na rozporządzenie w kwestii ilości godzin i tematyki części teoretycznej i praktycznej. Już ten temat ruszyliśmy w Warszawie i czekamy na ich odpowiedź. Proszę być cierpliwy i kontaktować się z nami e-mailowo, bądź telefonicznie na nr 13 43 424 23.
Pozdrawiam Paweł H - księgowy OSK.


Post Wysłano: 26 mar 2010, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Projekt rozporządzenia jest:
http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_ak ... oz_drogowy

Jedna z firm z Krakowa ma już w ofercie KW przyśpieszoną, rozpoczęcie kursu 30.03.2010, ale czy wystartują z tą datą tego już nie wiem ;-)
http://www.strychalski.eu/


Post Wysłano: 26 mar 2010, 20:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2010, 23:46
Posty: 37
Lokalizacja: PKL

No to pasuje! Z tego co widzę w projekcie skrócili godziny w ruchu drogowym i na płycie poślizgowej. Także warto było czekać.


Post Wysłano: 26 mar 2010, 22:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2009, 21:35
Posty: 13
GG: 0
Samochód: MAN

no no warto... ciekawe teraz ile czasu zajmie to OSK by wzbogacili swoje oferty...oby jak najszybciej...


Cytuj:
No to pasuje! Z tego co widzę w projekcie skrócili godziny w ruchu drogowym i na płycie poślizgowej. Także warto było czekać.
Akurat skrócenie godzin praktycznych nie jest żadnym plusem, bo przecież warto więcej potrenować. Większa korzyść jest ze zmniejszenia liczby godzin teoretycznych, ponieważ materiał z 280h spokojnie można przerobić w 140h (wiem, bo sam jestem teraz na 280h K.W.).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:08
Posty: 50
GG: 0

Słyszałem, że ta przyśpieszona tak szybko nie wejdzie, podobno znowu mają jakieś 21 dni na wprowadzenie zmian, ponieważ Związek Kierowców wysłał do ministra protest, czy jakoś tak. W każdym bądź razie, tu w Elblągu jest jedna wielka kicha i jak narazie żaden ośrodek się nie podejmuje szkoleń z Kwalifikacji, dobre co, Boże gdzie ja żyje...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 mar 2010, 20:25
Posty: 36
GG: 926130
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Łódź

Ja czytałem w "Polskim Trakerze", że obniżono wiek kandydatów na kierowców ciężarówek do 18 lat o ile spełnią pewne warunki między innymi ukończyć pełną kwalifikacje wstępną (280 h a nie skróconą do 140 h) reszty warunków nie wymieniono. Ustawa ma jeszcze trafić do prezydenta. :D Pisałem to już wcześniej. :mrgreen:

_________________
#wagaciezka


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Ja czytałem w "Polskim Trakerze", że obniżono wiek kandydatów na kierowców ciężarówek do 18 lat o ile spełnią pewne warunki między innymi ukończyć pełną kwalifikacje wstępną (280 h a nie skróconą do 140 h) reszty warunków nie wymieniono. Ustawa ma jeszcze trafić do prezydenta. :D Pisałem to już wcześniej. :mrgreen:
Tak to już było oczywiste dawno.
Tak samo wiek na kat.D jeśli zrobisz KW 280 h to możesz jeździć bez ograniczeń od 21 lat jeśli po zdaniu kat.D zrobisz KW 140 h nie możesz jeździć autokarami za granicę tylko do 24 roku życia w miejskiej lub na trasie nie przekraczającej 50 km od firmy.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 31 mar 2010, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2009, 21:33
Posty: 16
GG: 0
Samochód: Solbus

No nie do konca tak jest.

Zadalem sobie trud i przeczytalem ustawe o zmianach, oraz fragmenty ustawy do ktorej sie te zmiany odnosza. Okazuje sie, ze nie taki diabel straszny...

W kwestii wieku:
jesli masz 18 lat to pracodawca moze Cie zatrudnic w charakterze kierowcy ciezarowki, do prowadzenia ktorej wymagane jest prawo jazdy C lub C+E (o ile masz KW 280H) albo ciezarowki, do ktorej wymagane jest C1, lub C1+E (o ile masz KW przyspieszona).

jesli masz 21 lat to pracodawca moze Cie zatrudnic jako kierowce ciezarowki, do prowadzenia ktorej wymagane jest PJ C lub C+E (o ile masz KW przyspieszona). Mozesz byc zatrudniony takze jako kierowca autobusu, ktory wymaga D lub D+E (o ile masz KW 280H), albo kierowca autobusu, ktore prowadzenie wymaga D1 lub D1+E (o ile masz KW przyspieszona ORAZ przewoz wykonywany jest na liniach regularnych ktorych trasa nie przekracza 50 km).

majac 23 lata mozesz byc zatrudniony jako kierowca autobusu, do prowadzenia ktorego wymagane jest PJ D lub D+E i wystarczy KW przyspieszona.

W skrocie, jesli masz KW przyspieszona i PJ kat. C to mozesz byc zatrudniony jako kierowca "duzej" ciezarowki od 21 lat. Jesli masz KW przyspieszona i 23 lata mozesz byc zatrudniony jako kierowca "duzego" autobusu.

Nigdzie nie znalazlem wzmianki o 24 latach i wyjazdach zagranicznych, co nie znaczy, ze nie istnieje takie ograniczenie.

Pytanie do ogarnietych: czy pojecie bycia zatrudnionym jest tozsame z posiadaniem uprawnien? Innymi slowy, czy moge zrobic KW przyspieszona i cierpliwie czekac az bede mial 23 lata, zeby moc pracowac?


Post Wysłano: 01 kwie 2010, 15:00

Cytuj:
Pytanie do ogarnietych: czy pojecie bycia zatrudnionym jest tozsame z posiadaniem uprawnien? Innymi slowy, czy moge zrobic KW przyspieszona i cierpliwie czekac az bede mial 23 lata, zeby moc pracowac?
Według mnie wiek to wiek. Kończysz 23 lata, możesz robić przyśpieszoną i pracować bez ograniczeń. Jeśli masz mniej niż 23 lata, robisz przyśpieszoną i możesz jeździć do 50km na regularnych liniach, a po skończeniu 23 wchodzisz na możliwość jazdy bez ograniczeń.


Post Wysłano: 08 kwie 2010, 21:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2010, 16:03
Posty: 7
GG: 11791002
Samochód: brak

Panowie kwalifikacja przyśpieszona już weszła w życie sejm uchwalił i minister infrastruktury podpisał :D


Post Wysłano: 08 kwie 2010, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:08
Posty: 50
GG: 0

I co z tego jak Ośrodki Szkoleniowe zachowują sie jak "czeski film"- wiem że nic nie wiem... Zna ktoś juz jakieś ośrodki, które zaczęły juz praktycznie KW Przyśpieszoną, będę wdzięczny za adresy. pozdro.


Post Wysłano: 08 kwie 2010, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

Nie gorączkujcie się tak.
Rozporządzenia nie ma.

_________________
Nightcrawler


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 13 [ Posty: 241 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 13 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: