Strona 10 z 22 [ Posty: 440 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1222 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 21 lip 2007, 9:52

Ostatnio miałem bardzo nieprzyjemne zdarzenie, na SGL Carbon Racibórz, tam nie chcieli mnie wpuścić z przyszłą małżonką. To samo jest w firmie Ugitech w Ugine (F).


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lip 2007, 0:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2007, 19:55
Posty: 19
GG: 5031959
Samochód: Volvo FH12 420
Lokalizacja: Bystrze k. Malborka

Nie wpuszczają także w Toruniu w Belli ale jak się schowamy na wyrku za kotarą to nas nie wywęszą :>

_________________
Niczym wielki pociąg po stalowych torach pędzę ciężarówką po asfaltowych drogach.

VOLVO FH12 420


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 17:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2007, 9:14
Posty: 16

Własnie, jak to jest?
Czy kierowca może zabrać ze sobą osobę towarzyszącą?
Np. Powiedzmy ze szfagier chciałby ze mną pojechać w trasę, czy mogę go zabrać?

_________________
WITAM WSZYSTKICH. JESTEM TU NOWY. CHCĘ ROZPOCZĄĆ MOJĄ PRACĘ W ZAWODZIE KIEROWCA. JEST TO MOJĄ PASJĄ.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

W trasę możesz go Kolego jak najbardziej zabrać, ewentualnie musi się liczyć z tym, że na niektóre zakłady nie wjedzie razem z Tobą i będzie czekał na bramie aż Cię załadują/rozładują.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2007, 9:14
Posty: 16

A jaki jest powód po0dawany przez firmy, ze nie chcą wpuścić osoby która jest z kierowcą?
Wyżej, w pierwsztm poście przeczytałem że ochrona sprawdza czy w wozie nie ma alkocholu i aparatu fotograficznego.
A w czym przeszkadza aparat?
Przecież im fotek nie będę strzelał, a chciałbym sobie np zfotografować autostradę.

_________________
WITAM WSZYSTKICH. JESTEM TU NOWY. CHCĘ ROZPOCZĄĆ MOJĄ PRACĘ W ZAWODZIE KIEROWCA. JEST TO MOJĄ PASJĄ.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Czesto jest tak, że wpuszczają na zakład tylko kierowcę ze względu bezpieczeństwa i na jego terenie nie moga znajdować się osoby postronne, bo w razie jakiegoś wypadku ktoś będzie musiał ponieść konsekwencje.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sie 2007, 15:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2007, 19:55
Posty: 19
GG: 5031959
Samochód: Volvo FH12 420
Lokalizacja: Bystrze k. Malborka

Mój tata kiedys opowiadał że na jeden zakład meblarski wpuścili gościa z dwójką dzieci a potem zabronili bo jednego z nich prawie widlak rozjechał.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sie 2007, 17:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 19:20
Posty: 175
GG: 1361427
Samochód: Scania R420 Topline
Lokalizacja: Wrocław

Polar Wroclaw
Coca-Cola Radzymin
Arcelor Gent
No i do wszystkich zakladow ADR-owskich typu rafineria gdanska, plocka

_________________
Bednarski, Nysa

"Niezły syf mają na bazie. To ma być firma? To jakiś PGR nie firma."
"Jeżeli ktoś ma burdel i syf na swoim podwórku to odrazu świadczy o człowieku."
- Leszek Foss


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sie 2007, 17:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2006, 22:40
Posty: 87
Lokalizacja: Bisztynek

Tymbark-Olsztynek tam nie chcą wpuścić drugiej osoby

_________________
Ciężarówki i Transport mój zawód , życie i pasja!

Co nas łączy? Miłość do Ciężarówek która nigdy sie nie skończy..


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sie 2007, 7:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 11:39
Posty: 89
GG: 0
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Osterode am Harz

....


Ostatnio zmieniony 08 wrz 2007, 20:33 przez J.Rodzynek, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 08 sie 2007, 20:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2007, 19:05
Posty: 56
GG: 0
Lokalizacja: Pyrlandia

Pozwolę się zapytać. Czy jeśli jedzie 2 kierowców to wpuszczają obydwu czy tylko jednego?


Tytuł:
Post Wysłano: 12 sie 2007, 8:08

Cytuj:
Pozwolę się zapytać. Czy jeśli jedzie 2 kierowców to wpuszczają obydwu czy tylko jednego?
Zależy wszystko od firmy i jej wewnętrznych przepisów, które ustala Zarząd. Są firmy, które tylko wymagają podania danych personalnych obu osób wjeżdżających, są również takie, jeśli nie ma awizowanej podwójnej obsady wówczas jeden z nich "oczekuje" ;) na dyżurce oraz zdarzają się takie, w których obowiązuje kategoryczny zakaz wjazdu 2 kierowców. Nie pomagają tłumaczenia, prośby i inne temu podobne metody "perswazji" i czasem nawet i kilka godzin zdarza się czekać na wyjazd kolegi. Pół biedy, gdy jest gdzie przeczekać. Problemy zaczynają się, gdy nie ma takiego miejsca...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 sie 2007, 9:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

co inne go jest dwóch pracowników, czyli kierowców, a co innego osoba towarzysząca.
ponieważ kierowca nie jest właścicielem pojazdu którym jeździ powinien wcześniej uzgodnić i uzyskać zgodę właściciela.
oczywiście w praktyce nie jest to robione, bo nikt nie dopuszcza do myśli, że może się coś stać. jednak w razie wypadku ponoszenie kosztów leczenia i przewozu do domu itp. muszą być jasno określone.
skala tego zjawiska wzrasta gdy kierowca z osobą towarzyszącą przebywa za granicą.
dodatkowo jeżeli kieroca ma uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych to w kabinie może być tylko kierowca zmiennik również z uprawnieniami, lub konwojent po dpowiednim przeszkoleniu.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sie 2007, 9:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2007, 14:07
Posty: 74

Mnie to raz nie wpuścili do Selgrosu nie wiem dlaczego ale musiałem wysiąść i za bramą czekać na fathera . Ale nie ma jak to Makton w Warszawie oni zawsze wiedzą że jestem drugim kierowcą <zmiennikem> :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 27 sie 2007, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2007, 20:56
Posty: 58
GG: 0
Samochód: ..

W Toyocie w Wałbrzychu nie puszczają.


Tytuł:
Post Wysłano: 27 sie 2007, 22:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2007, 20:20
Posty: 60
GG: 0

W Gdańsku na baze Dr.Otker chyba nie wpuszczają ale nie pamiętam czy wpuszczają tylko kierowce bez pasażera czy nie wpszuszczają dzieci.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 wrz 2007, 10:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Zakazy wjazdu dla osob towarzyszacych, przepustki itp to pomijajac wzgledy bezpieczenstwa nie tylko widzimisie ochrony, ani nawet samego wlasciciela/zarzadu firmy, ale czesto wymagania klientow. Sam pracuje w zakladzie z roznymi ISO, certyfikatami bezpieczenstwa itp zrobionymi po to zeby klient ulokowal produkcje wlasnie w tym zakladzie, i od ich przestrzegania zalezy czy nie pojdzie do konkurencji, to wszystko jest sprawdzane na roznych audytach, w duzym zakladzie zdazaja sie one naprawde cczesto i bywaja bardzo dokladne - zalezy od klienta. Np jeden ze strategicznych klientow wymaga kontroli dostepu (strefy dostepu, przepustki, klucze itd), stosowania "polityki kluczowej", "reguly czterech oczu", monitoringu (i to wzmozonego - brak "martwych stref" bedacych poza polem widzenia kamer), odgrodzenia "jego" dzialu od reszty hali i przyznaniu wstepu tylko osobom pracujacym w tym dziale, zapisywania i podpisywania sie doslownie pod wszystkim itp. Produkcja dla tego klienta jest mozna powiedziec marginalna, ale razem z nim trafilo do nas wielu innych klientow, ktorzy wiedza ze jeslli spelniamy warunki firmy X i produkujemy dla nich to znaczy ze jestesmy w tym dobrzy. Wiec jesli firma chce produkowac cos dla takiego klienta to musi spelnic jego wymagania. I ochrona nie ma tu nic do gadania, maja takie wytyczne i musza je stosowac, a jesli w trakcie audytu zleconego przez takiego klienta dopatrza sie jakichs niezgodnosci (np ktos wjechal z niepowolana osoba na teren zakladu, albo audytor przegladajac tasmy ochrony dopatrzy sie ze ktos niepowolany krecil sie po zakladzie a ochrona na to nie zareagowala), to firma moze miec powazne klopoty. 1 raz moze byc niedopatrzenie, ale 2 czy 3 - to znaczy ze taka firma nie spelnia wymagan i trzeba jej podziekowac, a to moze byc bolesne.
A co do aparatow fotograficznych - chodzi tu o tzw szpiegostwo przemyslowe. Nikogo oprocz klienta i producenta nie powinno obchodzic, co, kiedy, w jakiej ilosci i dla kogo sie w danym zakladzie produkuje.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 paź 2007, 1:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

No było parę takich przypadków że na zakład nie mogłem wjechac z tatą, ale wcześniej się na CB popytało i jak nie można było to na wyrko za kotare i problem z głowy, tam posiedziałem sobie,przeczekałem rozładunek bądź załadunek i już.W Rico na plac w Osterode nie wpuszczają na VW w Poznaniu też nie.W ND do jakiegoś czasu był ogólny zakaz przewożenia pasażerów w autach ale niedawno zniesili ten "głupi" przepis no i w następne wakacje bądź ferie oczywiście lecę z tatą w trasę... :D


Tytuł:
Post Wysłano: 08 paź 2007, 15:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2007, 20:56
Posty: 58
GG: 0
Samochód: ..

W Czestochowie na hucie nie wpuszczaja, ale wystarczy pojsc na lozko i przejedzie sie bez problemow! A pozniej mozna nawet wyjsc bo hale sa daleko od bramy glownej i straznicy nic nie widza, a pracownicy huty nic nie mowia , maja to w dup.. czy ktos jest oprocz kierowcy czy nie.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 paź 2007, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3146
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Wszystko do czasu. Kiedyś Cyryl o tym wspominał.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 22 [ Posty: 440 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1222 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: