Strona 10 z 88 [ Posty: 1744 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1288 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 mar 2008, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2007, 10:45
Posty: 478
GG: 5718619
Samochód: Scania R560 6x4
Lokalizacja: KaRsIn

Cytuj:
Kolego to sa Twoje czyste spekulacje, ale tak już jest w Gdyni.Uwierz mi bo mam 20 minut do terminalu jestem tam często to nieraz auta tak wolno jadą bo mają tak ciężko że rowery i skutery je wyprzedzają. Praca na pudła miała być do 2012 roku a teraz już wszystko powoli pada. Wszyscy biorą jak najwięcej się da.
No kolega Edler wie o co chodzi to widać kiedy ktoś jest przeładowany a kiedy nie. A co do tego powietrza w kołach to żeby we wszystkich było tak samo mało to się na prawdę mało zdarza. :) Może nie wszyscy kierowcy z Mławy albo z Sochaczewa targaja takie puszki ale przeważnie niestety tak jest. I nie mówię tego tylko dlatego że jestem z Pomorza a oni z Mazowsza ja tylko mówię co widzę. Pozdrawiam!!


Post Wysłano: 15 mar 2008, 13:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Kiedyś pamiętam jak auto mojego taty, miało bardzo ciężko kolo 45 ton :oops: :P To kierowca podniósł cały zestaw na poduszkach bo inaczej to jechać nie mógł. Pudła były do Tarnowa to troche przerąbane miał w górach. Podobno większość drogi w górach jechał na mułku poboczem :D
Gdynia welcome tu :D


Post Wysłano: 15 mar 2008, 14:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Tarnów i góry? No bez przesady.

Ot znajduje się w pasie podwzgórza, ale to jeszcze nie góry.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 15 mar 2008, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2008, 14:59
Posty: 30
GG: 0

Kolego Edler macie słabe samochody ? U mnie to tam na Nowy Targ jada i nie płaczą,dobra stawka i tylko świst idzie.Jak się chce wozić to trzeba inwestować w samochody a nie kasę do kieszeni a później mówicie,że słabe.Jak to się płakać nauczyli i narzekacie,że się nie opłaca to zmienić branże albo zamknąć i do kogoś iść,wtedy docenicie,że i na kontenerach nie jest źle.

Edit:
Zapomniałem dodać Edler jak się tak reklamujesz,że po 45ton wozisz to jak problem podjedz pod inspekcje i przestaniesz a może to jakiś inspektor czyta a później kroji kierowców takie tematy to wśród swoich przy gorzałce a nie publicznie :mrgreen:.


Post Wysłano: 16 mar 2008, 10:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2007, 10:45
Posty: 478
GG: 5718619
Samochód: Scania R560 6x4
Lokalizacja: KaRsIn

Cytuj:
Kolego Edler macie słabe samochody ? U mnie to tam na Nowy Targ jada i nie płaczą,dobra stawka i tylko świst idzie.Jak się chce wozić to trzeba inwestować w samochody a nie kasę do kieszeni a później mówicie,że słabe.Jak to się płakać nauczyli i narzekacie,że się nie opłaca to zmienić branże albo zamknąć i do kogoś iść,wtedy docenicie,że i na kontenerach nie jest źle.

Edit:
Zapomniałem dodać Edler jak się tak reklamujesz,że po 45ton wozisz to jak problem podjedz pod inspekcje i przestaniesz a może to jakiś inspektor czyta a później kroji kierowców takie tematy to wśród swoich przy gorzałce a nie publicznie :mrgreen:.
A kto powiedział że jest źle?? Jeśli Gdynia ma złe auta to już przestań lepiej się udzielać. Kolega mówił że się robota pogarsza bo coraz więcej przewoźników jest. A to że jego tacie się raz taki kurs trafił to chyba nic takiego. Robota nie jest zła ale i kokosów wielkich też nie ma. Pozdrawiam!!


Post Wysłano: 16 mar 2008, 12:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2008, 14:59
Posty: 30
GG: 0

Nigdzie nie ma i nie będzie kokosów,apetyt rośnie w miare jedzenia więc nikomu nie dopasuje nawet w najlepszych warunkach.Ostatnio był kryzys ale teraz to już jest dobrze,można troche wyciągnąć pudeł.


Post Wysłano: 16 mar 2008, 14:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2007, 10:45
Posty: 478
GG: 5718619
Samochód: Scania R560 6x4
Lokalizacja: KaRsIn

No tak ale i tak czasami są przestoje nawet do kilku dni. Dobrze jak ktoś ma robotę np. w kilku spedycjach a ten co lata w jednej to czasami stoi.


Post Wysłano: 16 mar 2008, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Widze że wszędzie kiepsko jest z robotą, nawet w Hamburgu kiepsko jest mam nadzieje że po świętach robota ruszy się na dobre. Co do 20 to ostatnio do łysomic wiozłem 970 kilo towaru

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 16 mar 2008, 14:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2008, 14:59
Posty: 30
GG: 0

Właśnie mozna lekko wozić bo sporo tego jest jak się jednej spedycji pilnuje to się nie dziwie,że nie ma roboty.Duże firmy mają umowy i najpierw tamci a dla małego ochłapy tak już jest.Ja mam temat,że 2x20 i 9 ton woze rzadko się zdarza,że 15 i wszystko pasuje 40 tysięcy obrotu bez wysiłku się robi miesiecznie.


Post Wysłano: 16 mar 2008, 14:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Nie koniecznie można brać tylko robotę z jednej spedycji tak jak umnie od 13 lat, właśnie jak się tak skacze po spedycjach to się dostaje same ochłopa i jak trafisz na nie sprawdzoną spedycje to ci mogą nawet za fracht nie zapłacić. Chyba że masz z 50 aut to bierzesz robotę z kilku spedycji

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 16 mar 2008, 14:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2008, 14:59
Posty: 30
GG: 0

Trzeba brać z kilku zawsze się coś zpasuje i trzeba brać z zaufanych spedycji i jak mówisz,że od 13 lat w tym siedzisz to już można nabrać doświadczenia i znalezć konkretne spedycje bez żadnych pośredników.


Post Wysłano: 16 mar 2008, 17:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Ziomuś jak kiedyś będziesz miał swoje auto i będziesz wiedział że roboty może nie być to będziesz brał wszystko tak jak my.Z tym kursem nam sie udało, ale z innym może być inaczej. Zresztą przeczytaj sobie mój podpis :)


Post Wysłano: 16 mar 2008, 18:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Ziomuś jak kiedyś będziesz miał swoje auto i będziesz wiedział że roboty może nie być to będziesz brał wszystko tak jak my
Czy to było do mnie, jeśli tak to powiem ci że auto jest moje i nie bierzemy wszystkiego i przede wszystkim nie przeładowujemy aut zwłaszcza gdy się jeździ na wschód bo to są nasze główne kierunki. Jeśli nie ma roboty na wchód do bierzemy coś na Polskę lub inne wynalazki na Czechy, Słowację czy Węgry. Bo realia w trójmieście dobrze znam przez jakiś czas jeździliśmy jednym autem w Gdyni.
Przede wszystkim sami sobie psujecie stawki. Jest ustalona tabela za transport kontenerów z Gdyni przez pomorskie stowarzyszenie przewoźników z siedzibą w Gdyni Hutnicza 1. Ale jak wy się zgadzacie aby pseudo spedycje czyli pośrednicy brali z tej tabeli dla siebie 10-20% i potem narzekacie że się nie opłaca i potem aby zarobić wozicie po dwie 20 ciężkie aby wyjść na swoje to wybacz.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 16 mar 2008, 18:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2008, 14:59
Posty: 30
GG: 0

Zgodzę się z Tobą kolego Man, że sami sobie psują stawki, a później narzekają. U nas to się nie jeździ za byle co, czasem wychodzą na minusie za te kursy, ale żeby tylko pojechać. Takie są realia, a później to strajków się chce o stawki, jak sami zjadą spowrotem farsa :twisted: .


Post Wysłano: 16 mar 2008, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Oto aktualna tabela zy stawkami minimalnymi za tansport kontenerów z trójmiasta
http://www.pspdgdynia.pl/?q=node/34

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 16 mar 2008, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2008, 14:59
Posty: 30
GG: 0

To widzisz MANiek,Edler napisał kiedyś,że do Łodzi jadą za 1500 i powrót za 1300 ale jak powrotu nie ma to dupa zimna.Ja ładuje 2x20 do Łodzi lekko i każda po 2000 złotych i nie potrzebuje powrotów to tak już zjazd,że stawki i jakiś pośrednik a jak mi gesti podpasuje to nawet za 1000 moge sobie wziąść tego powrota i tak wiecej mam.


Post Wysłano: 16 mar 2008, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

MAN spoko moja ostatnia nie była Do Ciebie tylko do szaleńca :D Crazy może powiesz mi od kogo bierzesz te pudła za 2000 zł? Bo nie powiem że czasem by się przydał taki strzał.


Post Wysłano: 17 mar 2008, 2:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Koledzy piszecie, ze robota sie pogarsza bo coraz wiecej konkurencji, i to konkurencji ktora jezdzi za nizsze stawki, ale ja bym nie powiedzial jak to ktos tam wczesniej napisal ze "wszystko pada".

No przeciez, nie przestana nagle przybywac kontenery do portu w Gdyni? Nie ma cudow, wydaje mi sie. Jakos te ladunki musza byc przywiezione. Poza tym czytalem gdzies ostatnio ze polskie porty w ciagu najblizszych kilku lat maja zwiekszyc przepustowosc, a to oznacza wiecej roboty dla Was.

Wraz z poprawa drog, wydaje mi sie ze wiecej ladunkow powinno tez trafiac do polski, jako ze czas transportu sie skraca.


Post Wysłano: 17 mar 2008, 8:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2008, 14:59
Posty: 30
GG: 0

z bardzo znanej spedycji jak poszukasz i nie zjedziesz ze stawki to napewno znajdziesz a tylko idiota by ci podal dane spedycji co ma robote i nie pseudo spedycje znalkezc ja mam umowe zawiazana i narazie nie narzekam jeszcze ze 3 auta sie dobierze w tym rok


Post Wysłano: 17 mar 2008, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 15:04
Posty: 52
Lokalizacja: RYBNIK

Cytuj:
z bardzo znanej spedycji jak poszukasz i nie zjedziesz ze stawki to napewno znajdziesz a tylko idiota by ci podal dane spedycji co ma robote i nie pseudo spedycje znalkezc ja mam umowe zawiazana i narazie nie narzekam jeszcze ze 3 auta sie dobierze w tym rok
Może to:
MAERSK
MAG
C HARTWIG

Panowie za ta calą sytuacją odpowiedzialni sa przewoznicy.Man przedstawił oficjalną tabelę a ciekawe kto jezdzi za takie stawki ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 88 [ Posty: 1744 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1288 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: