Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Strona 9 z 19 [ Posty: 380 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1119 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lis 2010, 21:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2010, 17:38
Posty: 9
GG: 0

Dzięki.

A powie mi ktoś ile mniej więcej jest dostaw do biedronki. W sensie w jakim odstępie czasowym :roll:


Post Wysłano: 17 lis 2010, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Dzięki.

A powie mi ktoś ile mniej więcej jest dostaw do biedronki. W sensie w jakim odstępie czasowym :roll:
Sklep składa zamówienie, jeśli kończy się partia danych towarów. Niektóre Biedronki robi się raz na tydzień, inne rzadziej lub częściej.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 20 lis 2010, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3145
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Raz na tydzień... ciekawe kolego. Z tego co się troszkę orientuje to są dostawy na rano, noc, i popołudniu. Zależy jaki sklep.


A i Koszalin już ruszył ?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 20 lis 2010, 23:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Sklep składa zamówienie, jeśli kończy się partia danych towarów. Niektóre Biedronki robi się raz na tydzień, inne rzadziej lub częściej.
Może wujek bywa raz na tydzień lub rzadziej na danym sklepie,jednakże dostawy z DC na sklep realizowane są codziennie (ba bywa nawet 7 dni w tygodniu), różne są tylko godziny rozładunków choć większość to teraz "nocne" lub rano do 7.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 20 lis 2010, 23:38

Do poszczególnych sklepów wszystko (począwszy od mrożonego poprzez wodę, proszki do prania aż po "sraj-taśmę") jest wożone na chłodni Stonkowej, za jednym rzutem. Ustawiona na +4C - tak przynajmniej było, gdy tam pracowałem. Sporadycznie na plandece "gościnne występy" woziły wodę butelkowaną, ale to w okresie największego zapotrzebowania na napoje.
Częstotliwość dostaw na poszczególne punkty zależy od ruchu na danym sklepie. Zdarzało się, że co 2 dni dowoziłem na ten sam sklep towar.


Post Wysłano: 09 sty 2011, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wybaczcie, że nie przejrzę 9 stron, więc nie wiem czy temat był poruszany.

Co jest powodem, że Biedronka tak uparła się na te komicznie krótkie naczepy?

Czy znajduje to jakieś rzeczowe uzasadnienie, dlaczego taki zestaw jest lepszy od solówki? Bo wygląda to komicznie. Ciekawi mnie też jak prowadzi się taki zestaw.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to fakt iż ciągniki stają się samochodami uniwersalnymi i zamiast ciągników i solówek są tylko ciągniki, które w każdej chwili mogą pociągnąć pełnowymiarową naczepę.


Post Wysłano: 09 sty 2011, 22:39

Taka naczepa pięknie się prowadzi, pod warunkiem, że nie ma luzów na osi skrętnej, bo o ile pamiętam to pierwsza jest stała a druga skrętna. Sam jeździłem z taką raz, robiłem trasę z Wojnicza do Krakowa, tam 2 punkty zrzutu i powrót na C-D.
Część tych naczep jest wprowadzona wymogami przestrzeni na danym punkcie rozładunku bo ze standardową 13,6m (33 paletowa) nierzadko niemożliwym było wjechanie, wyjechanie na punkt. Czasem po prostu też z czystej ekonomii - nie zawsze załaduje się całą naczepę 13,6m towarem.
Jak pisałem wcześniej, naczepa pięknie się prowadzi, idzie niemalże torem ciągnika, samo manewrowanie na placu - trzeba się odrobinę przyzwyczaić, jako że szybciej "ucieka".
Poza tym wprowadzenie takich naczep powoduje to, że w porównaniu do solówki praktycznie auto nie stoi i oczekuje na rozładunek zwrotów, tylko zostawia naczepę, zapina załadowana i dalej jazda - oszczędność czasu. Chyba tak, jak wszędzie stosuje się zasadę elastyczności taboru, a takie naczepy to gwarantują.


Post Wysłano: 09 sty 2011, 23:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dzięki za odpowiedź, mimo wszystko zdecydowałem się na lekturę całego tematu i faktycznie Twoje słowa znajdują tu potwierdzenie :)

Odnośnie całego tematu, dochodzę do wniosku, że najlepiej w Biedronkach zarabiają Ci, którzy kasują po te "10 zł" za przyspieszenie pracy :)


Post Wysłano: 10 sty 2011, 18:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Wujek opowiadał o paru sklepach, gdzie szczególnie zimą wcofanie ze zwykłą naczepą pod drzwi magazynu zajmuje godzinę czasu. W takie miejsca wysyła się te krótkie naczepy. Często do jednego sklepu idzie tylko 15-16 palet, więc standardowa naczepa jest zbędna.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 12 sty 2011, 6:24

eRKaZet dlatego planiści tak planują trasy, że wysyłając standardową naczepę robi się czasem 2, czasem 3 punkty na raz. Oczywiście wtedy tylko, gdy są one możliwie blisko od siebie. Sam miałem kilka razy tak, że robiłem po 2 punkty np.: Łęg Tarnowski i Dąbrowa Tarnowska, 2 miejsca w Nowym Sączu, w Krakowie 2 miejsca (Jerzmanowskiego i os. teatralne), Stąporków i Suchedniów, 3 miejsca w Ostrowcu św.
Tak, jak pisałeś - wszystko zależy od ilości towaru.


Post Wysłano: 16 sty 2011, 19:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

czy jest ktoś kto jeździ, bądź jeździł pod DC Ruda Śląska ??

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Post Wysłano: 21 sty 2011, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2010, 17:42
Posty: 6
GG: 0

Post Wysłano: 23 sty 2011, 21:53

Naczepa numer boczny 9111 - z "9" centrum, czyli z Wojnicza? Kawał drogi pod Elbląg...


Post Wysłano: 24 sty 2011, 18:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 mar 2008, 23:29
Posty: 94
Samochód: W124
Lokalizacja: Grudziądz

Cytuj:
Naczepa numer boczny 9111 - z "9" centrum, czyli z Wojnicza? Kawał drogi pod Elbląg...
Może po prostu naczepę prze joł od was z Wojnicza :)
jest to skład z DC '7' Białego Boru k/ Grudziądza :P

_________________
Zresztą też latasz to wiesz o co chodzi...
http://www.michalskitowski.pamietajmy.com.pl/ [*]


Post Wysłano: 24 sty 2011, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3145
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Dobrze widze, że to CI ? On miał taką naczepe, no i mechaników poznaje :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 07 lut 2011, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2009, 16:45
Posty: 66
Samochód: 105.510
Lokalizacja: SCZ

Cytuj:
czy jest ktoś kto jeździ, bądź jeździł pod DC Ruda Śląska ??

Tomaszu mój starszy jeździł. A co się stało? :wink:

_________________
viewtopic.php?f=44&t=29941


Post Wysłano: 15 lut 2011, 1:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2009, 22:04
Posty: 44
GG: 10722238
Samochód: DAF XF 105SSC / OPEL VECTRA B
Lokalizacja: KOSZALIN CITY

A powiedzcie koledzy jak to z Koszalinem . I mam do was prośbę jak byście mogli to podajcie mi początki numerów naczep z danego DC biedronki albo chociaż z Koszalina. I moja ostatnia prosba wyjaśnijcie mi o co chodzi z tymi numerami na koniach np. KA617 itp.

_________________
[GRZELEK][KOSZALIN]
DAF XF105.460 SSC/Moja fotogaleria GREGU_SCANIA vel. Grzelek/Wbijać-Pobierać-Cieszyć się muzyką :D
Ciężarówki, wszyscy na nie narzekają... A gdyby stanęły, świat zatrzymałby się razem z nimi...
20.04.2012, 22:04 - Trzy lata na Wagaciężka.com :wink:


Post Wysłano: 15 lut 2011, 9:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3145
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Literki od firmy, pierwsza cyferka numer CD.
W Grudziądzu masz:
PA 7..
CI 7..
Sł 7..
RE 7..
i do niedawna jeszcze było JA 7.. ;)

Mszczonów 10
Kostrzyn 8
Ruda Śląska 4 (?)
Wojnicz 9

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 15 lut 2011, 10:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2009, 22:04
Posty: 44
GG: 10722238
Samochód: DAF XF 105SSC / OPEL VECTRA B
Lokalizacja: KOSZALIN CITY

Dziękuje za odpowiedz . a jaka cyferke ma Koszalin

_________________
[GRZELEK][KOSZALIN]
DAF XF105.460 SSC/Moja fotogaleria GREGU_SCANIA vel. Grzelek/Wbijać-Pobierać-Cieszyć się muzyką :D
Ciężarówki, wszyscy na nie narzekają... A gdyby stanęły, świat zatrzymałby się razem z nimi...
20.04.2012, 22:04 - Trzy lata na Wagaciężka.com :wink:


Post Wysłano: 15 lut 2011, 12:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3145
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Nie wiem, 6 ?
Jeszcze Lubin i Brzeg (?) bo Kąty się skończyły.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 9 z 19 [ Posty: 380 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1119 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: