Strona 9 z 17 [ Posty: 335 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1117 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 lip 2010, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Elektryczny szyberdach jest chyba w standardzie od wprowadzenia "chińczyka". Ja szczerze nigdy, ale to nigdy nie widziałem Globtrottera XL z ręcznym szyberdachem a trochę tego sprzętu jeździ. W Globetrotterze XL na pewno masz burdelówki, bynajmniej w tych co latał mój ojciec burdelówki zawsze były. Nie dam sobie ręki uciąć, ale chyba w Globetrotterach są burdelówki bo coś mi się wydaje, że w Globie mego ojca są one zamontowane. Dzisiaj będę miał konkretną informację na temat burdelówek w Globetrotterze jak ojciec wróci z trasy.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 02 lip 2010, 21:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

Burdelówki są na 100%, w drzwiach na dole (tu przy kieszeni) też były czerwone klosze i po zmroku się miło jedzie (na miejscu pasażera :))

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Post Wysłano: 03 lip 2010, 1:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Porównywałem modele sprzed liftingu zarówno Actros, jak i FH. Wyposażone oba standardowo, więc moje minusy co do tego modelu są nadal aktualne, bo zostały poprawione dopiero w modelu po liftingu. Co do spalania... Może manualna skrzynia? Bo spalanie różni się sporo z tymi samymi ładunkami. Różnica ok. 4-5l.
Wiem, wiem, piszę tylko, żebyś wiedział, że Volvo naprawiło swoje błędy ;)

Actros z joystickiem, Volvo w I-Shifcie ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 03 lip 2010, 10:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2006, 21:21
Posty: 111

Cytuj:
Burdelówki są na 100%, w drzwiach na dole (tu przy kieszeni) też były czerwone klosze i po zmroku się miło jedzie (na miejscu pasażera :))
To nie burdelówki, tylko po to, żeby były widoczne otwarte drzwi w nocy. Poza tym... Co mi po tych lampkach, jak i tak nie mogę ich włączyć osobno, bo zapalają się razem z tymi górnymi białymi. Wiem, że w lepszych wersjach burdelówki były u góry w kloszach, więc elegancko. W standardzie w Globie tego na pewno nie ma. :)


Post Wysłano: 03 lip 2010, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
razem z bólem głowy przyszła myśl, ze wole dybać w kamazie niż jeździć volvo...
Kwestia gustu, jedni wolą duża kabinę inni (np ja-też zwykły szofer) komfort jazdy, który jest zdecydowanie na korzyść Volvo.


Post Wysłano: 04 lip 2010, 1:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Cytuj:
Burdelówki są na 100%, w drzwiach na dole (tu przy kieszeni) też były czerwone klosze i po zmroku się miło jedzie (na miejscu pasażera :))
To nie burdelówki, tylko po to, żeby były widoczne otwarte drzwi w nocy. Poza tym... Co mi po tych lampkach, jak i tak nie mogę ich włączyć osobno, bo zapalają się razem z tymi górnymi białymi. Wiem, że w lepszych wersjach burdelówki były u góry w kloszach, więc elegancko. W standardzie w Globie tego na pewno nie ma. :)
Swoją drogą dobra opcja przełożyć czerwone klosze z drzwi na tylne światła zapalane poprzez wciśnięcie, po drobnej przeróbce masz naprawdę fajne burdelówki, a to jakieś 20 minut na weekendzie - nikogo nie zbawi przecież ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 04 lip 2010, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2006, 21:21
Posty: 111

Mamy już to zrobione. Jednak jest to niezbyt wygodne, bo ciężko jest podczas jazdy je włączyć, bądź wyłączyć. ;) A na patentach to i ze STARa można zrobić komfortowe, wygodne auto, ale nie o to w tym chodzi. Przy tej klasie aut, za taką cenę nie powinniśmy się w ogóle w takie rzeczy bawić, bo to wszystko powinno już być. ;)


Post Wysłano: 07 lip 2010, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Przy tej klasie aut, za taką cenę nie powinniśmy się w ogóle w takie rzeczy bawić, bo to wszystko powinno już być. ;)
Czasem po prostu zamiast narzekać warto wziąć się do roboty ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 07 lip 2010, 23:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2006, 21:21
Posty: 111

Cytuj:
Cytuj:
Przy tej klasie aut, za taką cenę nie powinniśmy się w ogóle w takie rzeczy bawić, bo to wszystko powinno już być. ;)
Czasem po prostu zamiast narzekać warto wziąć się do roboty ;)
Jakbyś przeczytał uważnie mój post, to byś wiedział, że już to dawno mamy zrobione.


Post Wysłano: 08 lip 2010, 0:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Przy tej klasie aut, za taką cenę nie powinniśmy się w ogóle w takie rzeczy bawić, bo to wszystko powinno już być. ;)
Czasem po prostu zamiast narzekać warto wziąć się do roboty ;)
Jakbyś przeczytał uważnie mój post, to byś wiedział, że już to dawno mamy zrobione.
Przeczytałem go uważnie, ale mimo wszystko narzekasz, choć naprawdę przeróbka ta nie wymagała ani zbytnio dużego czasu, ani energii. Nie każdy lubi "burdelówki", więc nie możesz też wymagać od producenta, żeby wszystko robił pod Ciebie, niektóre rzeczy trzeba zrobić po prostu samemu zamiast marudzić, że "przy tej klasie aut, za taką cenę nie powinieneś się w ogóle w takie rzeczy bawić, bo to wszystko powinno już być."

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 08 sie 2010, 15:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2010, 15:07
Posty: 3
GG: 4992209
Samochód: volvo fh 12

volvo to chyba nalepsza marka , wady :drogie częsci ,z dolnego zderzaka farba odpada,
Zalety:twarde ,wytrzymałe wygodne ,dużo schowków w XL


Post Wysłano: 08 sie 2010, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2010, 21:34
Posty: 13
GG: 0
Samochód: Volvofh12 jelcz 622

Witam ja mam volvo fh12 z 1994 roku
Wady:Rozwiązanie hamulców na osi napędowej (kto rozbierał ten wie)
Zalety:Mocny silnik wytrzymałem i pod wywrotką mi przez 3 lata nic w nim porządnego nie wysiadło Wygodne fotele


Post Wysłano: 10 sie 2010, 11:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Ostatnio spotkałem się z informacją że w DXi po 300tys. km trzeba już robić góre silnika :/ Jest to prawdą?
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć ale mówił mi to człowiek który w swej flocie ma kilka takich aut.


Post Wysłano: 10 sie 2010, 14:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Ostatnio spotkałem się z informacją że w DXi po 300tys. km trzeba już robić góre silnika :/ Jest to prawdą?
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć ale mówił mi to człowiek który w swej flocie ma kilka takich aut.
Zależy co oznacza stwierdzenie "robić górę". Via internet to może być, pęknięty blok, wadliwe wałki, hydraulika zaworowa, uszkodzone wtryskiwacze, wypalona dziura w tłoku itp. Ja wiem, że D13 cierpiały na jedną wadę a mianowicie spadek kompresji na jednym z cylindrów.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 18 sie 2010, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Dowiedziałem się trochę więcej od innego użytkownika FH13. A dokładniej usłyszałem że od słabej jakości paliwa głowice padają. (podejrzewam że sie wypalają).
Aż trudno mi w to uwierzyć, bo dawne silniki chodziły po 2 mln km bez remontu a tu kicha.


Post Wysłano: 28 gru 2010, 13:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 gru 2010, 20:54
Posty: 30
GG: 0
Samochód: renault magnum
Lokalizacja: nowe maisto nad pilicą

ja uwazam ze takie volva jak f10/f12 są nie zjechania jeszcze pierwsze fh są dobre reszta to już szajs ja mam f12 400km ma juz ponad 2mln km i jeszcze zapala w mrozy tylko wiadomo itd nie daje mu szns


Post Wysłano: 28 gru 2010, 13:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
ja uwazam ze takie volva jak f10/f12 są nie zjechania jeszcze pierwsze fh są dobre reszta to już szajs ja mam f12 400km ma juz ponad 2mln km i jeszcze zapala w mrozy tylko wiadomo itd nie daje mu szns
W wieku 17 lat masz już swoją firmę transportową?

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 28 gru 2010, 15:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
W wieku 17 lat masz już swoją firmę transportową?
Może jest transportowym odpowiednikiem Doogie Howsera :lol:


Post Wysłano: 28 gru 2010, 16:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 gru 2010, 20:54
Posty: 30
GG: 0
Samochód: renault magnum
Lokalizacja: nowe maisto nad pilicą

kolego ja pisze pod nickiem syna. a jesli tobie się nie podoba to co piszę o tym złomie jakim jest volvo fh12 chinczyk to powiedz to wprost


Ostatnio zmieniony 28 gru 2010, 16:50 przez eRKaZet, łącznie zmieniany 1 raz.
Już nie jeden taki bajkopisarz był na forum.


Post Wysłano: 28 gru 2010, 17:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5891
Samochód: Volvo FH

Tylko patrzec ogloszen na allegro "zamienie chinczyka na starą F12".

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 9 z 17 [ Posty: 335 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1117 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: