Strona 9 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1144 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 lis 2009, 17:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:37
Posty: 61
GG: 7708160
Samochód: Scania R 500 V8 & DAF 95XF 430
Lokalizacja: Kościerzyna-POLAND FANS(PL)

Jeżeli jestem w trakcie wyrabiania karty a chce jechać pojazdem z tachografem elektronicznym

a karta jeszcze domnie nie doszła a już musze np jechać co w tej sytuacji trzeba zrobić

jechać bez karty i potym co dzienie robić wydruk i sie podpisywać na odwrocie swoim imieniem i nazwiskiem ?

_________________
WWW.JURAS-PHOTOGRAPHY.OCOM.PL
http://www.youtube.com/pawel480

'' Koniec Imprezy,Dziękuje Dobranoc ! ''


Post Wysłano: 04 lis 2009, 19:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 paź 2009, 10:09
Posty: 193
Samochód: Mercedes Actros 1845
Lokalizacja: Katowice

Przeczytaj dokładnie ten temat a będziesz wiedział że nie możesz jechać.

_________________
TIR
według szefa Transport I Robota
według kierowcy Turystyka I Rekreacja


Post Wysłano: 08 lis 2009, 23:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 cze 2008, 22:41
Posty: 68
GG: 2997953
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cytuj:
Przeczytaj dokładnie ten temat a będziesz wiedział że nie możesz jechać.
można bez karty jechać 7 dni maksymalnie -> dojazd do serwisu.. ae z bazy nie wolno ruszać, chyba że do serwisu tachografu, lub po terenie firmy.
Cytuj:
Cytuj:
Zczytane?
Jeszkin - http://www.sjp.pl/co/sczytywa%E6
hahahaha


Ostatnio zmieniony 13 lis 2009, 15:16 przez FragLee, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 09 lis 2009, 17:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 maja 2007, 20:07
Posty: 11
GG: 0
Samochód: R500
Lokalizacja: Brusy -GCH-

dostałem również dziś kartę, wniosek wysłałem 14 października a dopiero dziś doszło :/


Post Wysłano: 11 lis 2009, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

W najnowszym POLSKIM TRACKERZE (listopad 2009)

Jest ładnie opisane logowanie na tacho cyfrowym


Post Wysłano: 13 lis 2009, 15:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 cze 2008, 22:41
Posty: 68
GG: 2997953
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cytuj:
Cytuj:
Przeczytaj dokładnie ten temat a będziesz wiedział że nie możesz jechać.
można bez karty jechać 7 dni maksymalnie -> dojazd do serwisu.. ale z bazy nie wolno ruszać, chyba że do serwisu tachografu, lub po terenie firmy.
Cytuj:
Cytuj:
Zczytane?
Jeszkin - http://www.sjp.pl/co/sczytywa%E6
hahahaha
witam
chciałem dodać do tego że bez karty można jeździć 15 dni! w chwili oczekiwania na wyrobienie karty, musi to byś w odpowiedni sposób udokumentowane oraz jak się poruszacie bez kart należy robić wydruki i wypisy reczne aktywności.


Post Wysłano: 16 lis 2009, 0:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Cytuj:
W najnowszym POLSKIM TRACKERZE (listopad 2009)

Jest ładnie opisane logowanie na tacho cyfrowym
Miałbyś możliwość zrobienia skanu tego artykułu gdzie jest to opisane. :)


Post Wysłano: 16 lis 2009, 1:00

Cytuj:
witam
chciałem dodać do tego że bez karty można jeździć 15 dni! w chwili oczekiwania na wyrobienie karty, musi to byś w odpowiedni sposób udokumentowane oraz jak się poruszacie bez kart należy robić wydruki i wypisy reczne aktywności.
Właśnie, można bez karty jechać na odręcznych notatkach umieszczonych na wydruku z tachografu.
Pytanie pojawia się wówczas, jak zalogować kartę gdy:
Samochód trafił na bazę, nowy, bez tzw. pierwszej instalacji tachografu (nieskalibrowany). Odebraliśmy samochód, pakujemy manatki, robimy wydruk i jedziemy np. 100 km bo z tym serwisem ma umowę nasza firma transportowa, zainstalować tachograf.
Tachograf zainstalowany, wydruk uzupełniony, logujemy kartę i... Co wpisać od momentu rozpoczęcia jazdy z bazy do chwili włożenia karty? Inna praca? Nie dokonywać wpisu manualnego?
Nie mówię już o sytuacji, gdy zostawiamy nasze auto na warsztacie, wsiadamy w samochód z tachografem "na koliczka" i później logujemy kartę. Nie wpisywać żmudnie od do pauza-inna praca (w miejscu jazdy)-odpoczynek? Czy też może nie dokonywać wpisu manualnego i wozić, jak Pan bóg przykazał przez 28 dni tarczki?
Kolejna sprawa, co zrobić, jak się zmienia pracę i wsiada z samochodu na tarczki do samochodu z chipem? Mieć ze sobą kopie tarczek, które musimy zdać poprzedniemu pracodawcy?
Zresztą ostatnia sprawa nie dotyczy tylko przypadku z cyfrówką, ale i jak się siada na samochód z "analogiem"

Proszę mi wybaczyć lekki O/T, ale nurtuje mnie właśnie ta kwestia od pewnego czasu.


Post Wysłano: 16 lis 2009, 18:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 paź 2009, 10:09
Posty: 193
Samochód: Mercedes Actros 1845
Lokalizacja: Katowice

Przy pierwszym wydaniu karty kierowcy nie ma takiego prawa jazdy na paragonach.


Zgodnie z art 16. 2. ROZPORZĄDZENIE RADY (EWG) NR 3821/85 "W przypadku, gdy karta kierowcy działa wadliwie, zostanie zniszczona, zgubiona lub skradziona kierowca, na koniec swojej podróży, drukuje informacje odnoszące się do okresów rejestrowanych przez urządzenie rejestrujące oraz zaznacza na tym dokumencie szczegóły, które umożliwią jego identyfikację (numer karty kierowcy lub nazwisko lub numer prawa jazdy) włącznie ze swoim podpisem. "

Inaczej mówiąc kierowca powinien...

a) na koniec jazdy zrobić wydruk z tachografu za te okresy czasu kiedy kierowca wykonywał jazdę, przerwy i odpoczynki bez karty (wydruk z pojazdu),

b) zaznaczyć na tym wydruku (na rewersie papieru z tachografu cyfrowego) numer karty kierowcy lub nazwisko lub numer prawa jazdy,

c) złożyć podpis kierowcy.

Nie ma natomiast obowiązku dokumentować w tym przypadku dokonywania odręcznych obrysów na rewersie wydruku z tachografu cyfrowego bo informacje te i tak znajdują się na wydruku.

1. W razie uszkodzenia lub wadliwego działania urzadzenia pracodawca zobowiazany jest do jego
naprawy przez uprawnionego instalatora lub warsztat, natychmiast, gdy tylko okolicznosci na to pozwola.
Jeżeli sprowadzenie pojazdu do siedziby przedsiebiorstwa nie jest możliwe w ciagu tygodnia, liczac od
dnia uszkodzenia lub wykrycia wadliwego działania, wówczas naprawy dokonuje sie w drodze.
Panstwa Członkowskie, zgodnie z przepisami art. 19, moga upoważnic własciwe organy do wydania
zakazu używania pojazdu w przypadku, gdy uszkodzenie lub wadliwe działanie nie zostało naprawione
zgodnie z okreslonymi powyżej warunkami.
2. Jesli urzadzenie rejestrujace nie działa lub działa wadliwie, kierowcy zaznaczaja na wykresówce,
wykresówkach lub na tymczasowej wykresówce dołaczonej do wykresówki albo do karty kierowcy, na
której powinni przedstawic dane umożliwiajace ich identyfikacje (numer karty kierowcy lub nazwisko lub
numer prawa jazdy) wraz ze złożeniem podpisu - wszystkie informacje dotyczace okresu, w którym nie
były poprawnie rejestrowane lub drukowane przez urzadzenie rejestrujace.
W przypadku, gdy karta kierowcy działa wadliwie, zostanie zniszczona, zgubiona lub skradziona kierowca,
na koniec swojej podróży, drukuje informacje odnoszace sie do okresów rejestrowanych przez urzadzenie
rejestru jace oraz zaznacza na tym dokumencie szczegóły, które umożliwia jego identyfikacje (numer karty
kierowcy lub nazwisko lub numer prawa jazdy) włacznie ze swoim podpisem.
3. W przypadku, gdy karta kierowcy zostanie zniszczona lub działa wadliwie, kierowca zwraca ja do
własciwych władz Panstwa Członkowskiego, w którym posiada miejsce normalnego zamieszkania.
Kradzież karty podlega formalnemu zawiadomieniu własciwych władz panstwa, w którym dokonano
kradzieży.

Zaginiecie karty kierowcy musi zostac zgłoszone w formie formalnego zawiadomienia własciwych władz
panstwa, które ja wydało, oraz odpowiednich władz Panstwa Członkowskiego, które stanowi miejsce
normalnego zamieszkania kierowcy, o ile sa one różne.
Kierowca może kontynuowac jazde bez karty kierowcy w maksymalnym okresie 15 dni kalendarzowych
lub w okresie dłuższym, jesli konieczne jest odstawienie pojazdu do jego bazy, pod warunkiem, że może
on udowodnic niemożnosc przedstawienia lub użycia karty podczas tego okresu.

W przypadku, gdy władze Panstwa Członkowskiego, w którym kierowca posiada miejsce normalnego
zamieszk ania sa inne od władz, które wydały jego karte i gdy do tych ostatnich wpłynał wniosek
o odnowienie, zastapienie lub wymiane karty kierowcy, informuja one władze, które wydały stara karte
o dokładnej przyczynie jej odnowienia, zastapienia lub wymiany.

Także kolego niestety nie możesz jeździć jeśli nie miałeś wydanej karty kierowcy. Możesz jej nie posiadać jeśli zgubiłeś lub ukradli.

A tak na marginesie to wniosek złożyłem 20.11 a dostałem kartę dzisiaj :lol:

_________________
TIR
według szefa Transport I Robota
według kierowcy Turystyka I Rekreacja


Post Wysłano: 17 lis 2009, 11:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Cytuj:
W najnowszym POLSKIM TRACKERZE (listopad 2009)

Jest ładnie opisane logowanie na tacho cyfrowym
Miałbyś możliwość zrobienia skanu tego artykułu gdzie jest to opisane. :)

Proszę bardzo:

Obrazek Obrazek


Post Wysłano: 17 lis 2009, 15:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
W najnowszym POLSKIM TRACKERZE (listopad 2009)

Jest ładnie opisane logowanie na tacho cyfrowym
Miałbyś możliwość zrobienia skanu tego artykułu gdzie jest to opisane. :)

Proszę bardzo:

Obrazek Obrazek
Dziękuje bardzo ;)


Post Wysłano: 01 sty 2010, 16:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2010, 16:29
Posty: 56
GG: 5757466
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Mikołów

Witam Wszystkich
Mam pytanie co do Karty Kierowcy, którą posiadam. Ale teraz zrobiłem kat.E i czy muszę na nowo wyrabiać karte jeśli podniosłem kwalifikacje.
Z góry dziękuje za odpowiedź
Do siego 2010 szerokości i przyczepności, oraz ile wyjazdów tyle zjazdów każdemu :)

_________________
B 2002
C 2007
E 2009

wózki widłowe wszystkiego typu 2007
HDS 2008
koparko - ładowarki 2011r
koparki III kat 2011r
Cały czas podwyższam kwalifikacje zawodowe...


Post Wysłano: 01 sty 2010, 17:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Nie musisz ;)

Wzajemnie!

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 01 sty 2010, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2010, 16:29
Posty: 56
GG: 5757466
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Mikołów

Cytuj:
Nie musisz ;)

Wzajemnie!

Pytam bo na KK jest nr PJ, który po wydaniu nowego prawka z kategorią E się nie zmieni? Będzie ten sam :?:

Jeśli tak mówisz to uratowałeś mój portfel kolego. Dziękuje :)

_________________
B 2002
C 2007
E 2009

wózki widłowe wszystkiego typu 2007
HDS 2008
koparko - ładowarki 2011r
koparki III kat 2011r
Cały czas podwyższam kwalifikacje zawodowe...


Post Wysłano: 01 sty 2010, 18:02

Cytuj:
Pytam bo na KK jest nr PJ, który po wydaniu nowego prawka z kategorią E się nie zmieni? Będzie ten sam :?:

Jeśli tak mówisz to uratowałeś mój portfel kolego. Dziękuje :)
Nie zmieni się. Wymogiem do wyrobienia karty kierowcy jest posiadanie kat. C, więc potem spokojnie dorabiasz sobie kat. E, a o kartę kierowcy nie ma się co martwić.


Post Wysłano: 01 sty 2010, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2010, 16:29
Posty: 56
GG: 5757466
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Mikołów

Cytuj:
Cytuj:
Pytam bo na KK jest nr PJ, który po wydaniu nowego prawka z kategorią E się nie zmieni? Będzie ten sam :?:

Jeśli tak mówisz to uratowałeś mój portfel kolego. Dziękuje :)
Nie zmieni się. Wymogiem do wyrobienia karty kierowcy jest posiadanie kat. C, więc potem spokojnie dorabiasz sobie kat. E, a o kartę kierowcy nie ma się co martwić.


Dziękuje kolego jeszcze raz za wyjaśnienie :) jak dobrze,że są takie strony co wyjaśniają niejasne sprawy 8)

Pozdrawiam Szczęśliwego Nowego Roku pod każdym względem :)

_________________
B 2002
C 2007
E 2009

wózki widłowe wszystkiego typu 2007
HDS 2008
koparko - ładowarki 2011r
koparki III kat 2011r
Cały czas podwyższam kwalifikacje zawodowe...


Post Wysłano: 04 sty 2010, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

Przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Jestem w trakcie składania wniosku o KK, co mam wpisać w polu 'Kategorie prawa jazdy" jest w nawiasie informacja (patrz pole nr 9.) tam mam tylko CE.
Na wniosku zaznaczyć tylko CE, czy wszystkie kat. które posiadam (B C BE CE) ?

I jeszcze drobny szczegół, jako poczta zaznaczyć konkretny Urząd, czy wystarczy miasto?
Pozdrawiam w nowym roku

_________________
Nightcrawler


Post Wysłano: 05 sty 2010, 17:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 paź 2009, 10:09
Posty: 193
Samochód: Mercedes Actros 1845
Lokalizacja: Katowice

Wszystkie kategorie a pocztę to swoje miasto piszesz.

_________________
TIR
według szefa Transport I Robota
według kierowcy Turystyka I Rekreacja


Post Wysłano: 05 sty 2010, 19:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 19:09
Posty: 198
GG: 0

Na stronie masz taki załącznik, jak prawidłowo wypełnić wniosek. Przeczytaj to, zobacz prawidłowo wypełniony... tam jest wyjaśnione praktycznie wszystko...

Ja złożyłem 12 grudnia, zobaczymy ile im zajmie wyrobienie :)


Post Wysłano: 05 sty 2010, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

No akurat to nie było dokładnie w instrukcji wyjaśnione, ale wniosek poszedł, mam nadzieje że przyjdzie szybko.

_________________
Nightcrawler


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 9 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1144 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: