Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 8 z 19 [ Posty: 378 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1019 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 sty 2013, 13:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2012, 12:57
Posty: 195
Samochód: Scania R500 \8/ TOPLINE
Lokalizacja: NO

Nie wiem czy już gdzieś o tym pisałeś a może nie zauważyłem ale jak ze spalaniem? Ciekaw jestem. ;)


Post Wysłano: 15 sty 2013, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 18:47
Posty: 354
GG: 10157934
Samochód: Fiat Ducato / DAF XF
Lokalizacja: Kobylin [PKR]

Kolego, pozostaje mi tylko pogratulować maszynki. Jeśli możesz to uchyl nam rąbka tajemnicy, co do zderzaka? Jakie masz plany co do niego? Pozdrawiam i bez awaryjnych życzę :D


Post Wysłano: 10 lut 2013, 12:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Widziany w czwartek około południa na wylocie z Radomia na Lublin. Genialnie wygląda ta czcionka :wink:


Post Wysłano: 12 lut 2013, 16:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 19:38
Posty: 220
Lokalizacja: POS

Widziany o godzinie 12:25 w Ostrowie Wielkopolskim. Pięknie prezentuje się na żywo, od razu rzucił się w oczy. Pozdrawiam.


Post Wysłano: 14 lut 2013, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Cytuj:
Fajny w przyjemnym kolorze ten maniek, dosc charakterystyczny i nawet gdy sie sciemnia mozna go rozpoznac... dzis przed Kaliszem od strony Pleszewa mialem okazje go minac. :wink:
Dziękuje ślicznie ;) Zgadza się, jechałem tą drogą tego dnia ;)
Cytuj:
Nie wiem czy już gdzieś o tym pisałeś a może nie zauważyłem ale jak ze spalaniem? Ciekaw jestem. ;)
W zależności od wagi towaru oczywiście, mieści się w przedziale 25 - 32 L/100km ;)
Cytuj:
Kolego, pozostaje mi tylko pogratulować maszynki. Jeśli możesz to uchyl nam rąbka tajemnicy, co do zderzaka? Jakie masz plany co do niego? Pozdrawiam i bez awaryjnych życzę :D
Na wiosnę zobaczysz ;) Zima niestety nie pozwala mi teraz popracować przy aucie ;)
Cytuj:
Widziany w czwartek około południa na wylocie z Radomia na Lublin. Genialnie wygląda ta czcionka :wink:
Dzięki! Zgadza się, wracałem z trasy i tego dnia po zatrzymaniu się pod domem, Maniek wyglądał tak, warstwa śniegu około 10cm ;)
Obrazek
Cytuj:
Widziany o godzinie 12:25 w Ostrowie Wielkopolskim. Pięknie prezentuje się na żywo, od razu rzucił się w oczy. Pozdrawiam.
Zgadza się, ale to Tatuś jechał, bo ja musiałem zostać w kraju ;)

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Post Wysłano: 26 lut 2013, 14:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 kwie 2011, 15:27
Posty: 56
GG: 0
Samochód: Scania

Piekny man, latasz na Kraków?


Post Wysłano: 26 lut 2013, 14:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Tym autem jeszcze nie miałem okazji być w Krakowie, ani w jego okolicach ;)
Aktualnie stoję w Staropolu koło Swiebodzina i czekam na załadunek ;)

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Post Wysłano: 26 lut 2013, 15:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2012, 21:27
Posty: 152
GG: 38240430
Samochód: Scania R420

Daniel to jak stoisz to wrzuć jakieś aktualne fotki wnętrza. :D Wydaje mi się, że pojawiły się jakieś pokrowce. :wink:

_________________
Pranie tapicerek samochodowych urządzeniami marki
Kärcher.Ciechocinek trasa Włocławek-Toruń możliwy dojazd do klienta.Kontakt 669-916-374.


Post Wysłano: 26 lut 2013, 16:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Cytuj:
Tym autem jeszcze nie miałem okazji być w Krakowie, ani w jego okolicach ;)
Aktualnie stoję w Staropolu koło Swiebodzina i czekam na załadunek ;)

Jeżeli jesteś na Rockwool'u, to zdradź ( ale na PW ), jak tam dotarłeś. Jak byłem ostatnio, to był tam dojechać b.duży problem.
Btw, to najładniejszy jak dotychczas TGX na forum - jak dla mnie.


Post Wysłano: 02 mar 2013, 17:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Cytuj:
Daniel to jak stoisz to wrzuć jakieś aktualne fotki wnętrza. :D Wydaje mi się, że pojawiły się jakieś pokrowce.:wink:
Zgadza się, nie dawno kupiłem pokrowce na Meer, ale zdjęcia wrzucę, jak więcej porobię we wnętrzu ;)

I mała aktualizacja tematu. Tydzień temu przyprowadziliśmy do domu pierwszą naszą naczepę.
Jest to Schmitz'ka z 2006 roku. Plandeka wygląda jak wygląda, nie jest może w idealnym stanie, ale z czasem w miarę możliwości będzie można ją wymienić na nową. To jednak nie jest najważniejsze, a bardziej stan techniczny, który oceniamy na bardzo dobry, a co najważniejsze naczepa wyposażona jest w podnoszoną oś, na czym bardzo nam zależało. (Zdjęcia z telefonu)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Post Wysłano: 02 mar 2013, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2008, 11:11
Posty: 18
GG: 766343
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Krotoszyn

Plandeka jest w porządku, tylko brakuje jej trochę sztywności chyba ;) Ogółem bardzo ładna naczepa się wam trafiła. Czyli teraz własna robota czy ze swoją naczepą pod spedycją DBA?


Post Wysłano: 02 mar 2013, 23:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Holuję taką samą Schmitzkę, problem jest przy bocznych podmuchach wiatru - mimo "krzyża" z tyłu i na środku, to jednak ma tendencję do "wyginania się" na boki w koleinach, dziurach itp podczas jazdy. Mocniej nie zepniesz, bo szkoda dachu, słabiej będzie za bardzo "wyginała się". Ale jak najbardziej naczepa na duży +. Nie bardzo widać na zdjęciu, dach podnoszony masz hydraulicznie?


Post Wysłano: 03 mar 2013, 0:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3586
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Też mam taką i potwierdzam spinanie z tyłu na krzyż to konieczność. Jedno co mi się nie podoba to te kołowrotki do zaciągania plandeki, normalna wajcha prostsza, a wygodniejsza. Duży plus natomiast za ocynkowaną ramę, praktycznie wieczna.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 03 mar 2013, 0:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2010, 23:09
Posty: 353
Samochód: MAN TGA/Opel Vectra B
Lokalizacja: Góra Kalwaria

My mamy z 08r. to pasami trzeba spinać to trzyma jakoś a paru miało u nas i nie spinało to co jakiś czas robili zawiasy więc pasami spinajcie


Post Wysłano: 03 mar 2013, 12:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Cytuj:
Plandeka jest w porządku, tylko brakuje jej trochę sztywności chyba ;) Ogółem bardzo ładna naczepa się wam trafiła. Czyli teraz własna robota czy ze swoją naczepą pod spedycją DBA?
Sztywności jej nie brakuje, jest bardzo dobrze napięta i podczas jazdy nawet nie drgnie ;)
Współpraca tym autem z DBA została zakończona.
Cytuj:
Holuję taką samą Schmitzkę, problem jest przy bocznych podmuchach wiatru - mimo "krzyża" z tyłu i na środku, to jednak ma tendencję do "wyginania się" na boki w koleinach, dziurach itp podczas jazdy. Mocniej nie zepniesz, bo szkoda dachu, słabiej będzie za bardzo "wyginała się". Ale jak najbardziej naczepa na duży +. Nie bardzo widać na zdjęciu, dach podnoszony masz hydraulicznie?
Nic takiego przy naszej nie zauważyłem, pasów na krzyż też nie mam. W naczepach DBA, które ciągamy też nic takiego się nie działo ;)
Nie, na przednich i tylnych słupkach naczepy są dźwignie do podnoszenia dachu.
Cytuj:
Też mam taką i potwierdzam spinanie z tyłu na krzyż to konieczność. Jedno co mi się nie podoba to te kołowrotki do zaciągania plandeki, normalna wajcha prostsza, a wygodniejsza. Duży plus natomiast za ocynkowaną ramę, praktycznie wieczna.
Jak wyżej, ja na krzyż nie spinam i wszystko jest ok ;)
Co do naciągania plandeki, stoję murem za kołowrotkiem. Dzięki niemu bardzo dobrze można naciągnąć plandekę, czego nie mogę powiedzieć o drugiej przez Ciebie wymienionej opcji, z którą miałem do czynienia w naczepach z DBA. Ta, którą ciąga nasz TGA jest z 2010 roku i miała już dwa razy wymieniane te wajchy, bo się wyrobiły i nie dało się poluzować plandeki do rozpinania oraz pękały te metalowe części ( nie wiem jak to fachowo nazwać ;) ), które zakłada się na wajchę podczas napinania ( i nie było to robione na siłę ).
Poza tym ta jest z 06 r., a firany, kłonice i dach chodzą dużo, dużo, dużo lżej, niż w tej, którą ciąga TGA, a jest o 4 lata młodsza.
Nie chciałbym, żeby ktoś odebrał to jako przechwalanie swojego sprzętu, ale do pracy naprawdę ta naczepka bardzo mi się podoba, nie trzeba się szarpać ze wszystkim jak z tą z DBA. ;)
Cytuj:
My mamy z 08r. to pasami trzeba spinać to trzyma jakoś a paru miało u nas i nie spinało to co jakiś czas robili zawiasy więc pasami spinajcie
Jak wyżej ;)

Pozdrawiam.

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Post Wysłano: 03 mar 2013, 13:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Cytuj:
Jak wyżej, ja na krzyż nie spinam i wszystko jest ok
Co do naciągania plandeki, stoję murem za kołowrotkiem. Dzięki niemu bardzo dobrze można naciągnąć plandekę, czego nie mogę powiedzieć o drugiej przez Ciebie wymienionej opcji, z którą miałem do czynienia w naczepach z DBA. Ta, którą ciąga nasz TGA jest z 2010 roku i miała już dwa razy wymieniane te wajchy, bo się wyrobiły i nie dało się poluzować plandeki do rozpinania oraz pękały te metalowe części ( nie wiem jak to fachowo nazwać ), które zakłada się na wajchę podczas napinania ( i nie było to robione na siłę ).
Poza tym ta jest z 06 r., a firany, kłonice i dach chodzą dużo, dużo, dużo lżej, niż w tej, którą ciąga TGA, a jest o 4 lata młodsza.
Nie chciałbym, żeby ktoś odebrał to jako przechwalanie swojego sprzętu, ale do pracy naprawdę ta naczepka bardzo mi się podoba, nie trzeba się szarpać ze wszystkim jak z tą z DBA.
I tutaj też się z Tobą zgodzę Danielu ;) Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że wajchy to jest niewypał. Mamy przy dwóch Kronach to i co jakiś czas trzeba to rozbierać i naprawić. Za to przy nieco starszych Schmitkach mamy właśnie te kołowrotki i nie ma z tym żadnych problemów. To na tyle z mojej strony. Jak wygląda podnoszenie dachu w Twojej Schmitz? Pompki masz schowane z kłonicach?

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 03 mar 2013, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Ja nie spinam, a naczepa żyje i ma się dobrze.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 03 mar 2013, 19:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Si, a Ty już wiesz kto Cię wołał w tygodniu w Legnicy? :D

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Post Wysłano: 04 mar 2013, 8:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Auta nie poznałem ale nick kojarzyłem ;)

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Ostatnio zmieniony 04 mar 2013, 13:47 przez Lukassz, łącznie zmieniany 1 raz.
Popsrzątałem problematyczne dywagacje o szerokim laczku.


Post Wysłano: 04 mar 2013, 23:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2012, 19:25
Posty: 144
GG: 24669342

Nie wiem dlaczego ale te fotki na początku zrobiły na mnie wielkie wrażenie! Auto podoba mi się bardzo zwłaszcza z tym kolorkiem,szerokości!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 8 z 19 [ Posty: 378 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1019 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: