Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 cze 2013, 23:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Nie jest napisane co wyskakuje na jezdnie. Czy jest to dzik trzystu kilowy czy kuna lesna-zwyczajna czy ocios skalny ważący 6429538 ton.
Wiec pedał w podłogę. Lepiej jebn*ć przy 80 jak przy 100.
chociaż i przy 80km/h i tak tatar

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 28 cze 2013, 11:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
W pytaniu pisze-Jadąc autobusem pełnym ludzi i bagażu-ale nie pisze jaką prędkością i w jakich warunkach klimatycznych,ale załóżmy że pada deszcz i jedziemy 100km/h.To jak Ci wyskoczy(dla mnie wyskoczy to jest jakieś 5 do 10metrów przed autobusem) dzik 300kg,to i tak nie wyhamujesz i go potrącisz i uszkodzisz autobus tak czy siak.A gwałtownie hamując dodatkowo sam siebie i pasażerów narazisz na niebezpieczeństwo.Ja rozumiem że jak bym był w takiej sytuacji to człowiek instynktownie hamuje gwałtownie(awaryjnie),ale nie powinien tak robić.

Człowieku nie filozofuj tyle, w pytaniu nie ma nic o warunkach jazdy - równie dobrze możesz jechać 20kmh i zobaczyć lecący w Ciebie meteor :D

Pytanie jest proste, jadąc pełnym autobusem zauważasz obiekt który stwarza niebezpieczeństwo dla Twojego zdrowia oraz ruchu drogowego. Hamujesz czy nie? No hamujesz, to chyba logiczne. To, że autobus pełen ludzi nie znaczy że masz popełnić honorowe sepuku byleby babcia sobie bioderka nie złamała.

Za bardzo sobie wziąłeś do serca tę zasadę o niehamowaniu, bo zrobisz krzywdę pasażerom. Owszem, mała zwierzyna leci po drodze to nie hamuj, ale jak przed Tobą będzie kolizja to też nie będziesz hamował bo może się zmieszczą między kołami?


Post Wysłano: 01 lip 2013, 19:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lip 2013, 13:32
Posty: 2

Witam, a ja mam takie pytanie, mam prawko C+E, nie mam jeszcze zrobionej kwalifikacji wstępnej. Chcę sobie jeszcze zrobić prawko D, zastanawiam się czy teraz robić kwalifikacje wstępna czy po zrobieniu D ?

_________________
Masz dosyć regularnej depilacji? http://www.esteti-med.pl/zabiegi/depila ... ightsheer/ Sprawdź to!


Post Wysłano: 03 lip 2013, 22:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2013, 16:53
Posty: 4
Samochód: Audi A3

Witam mam pytanie ponieważ mam prawko kat c+e i już jezdze w jednej firmie na przyuczenie i za tydzień mam egzamin z KW i tutaj moje pytanie czy do czasu zanim nie wymienią mi prawa jazdy z wbitym kursem KW i psycho mogę jeździć za kierownicą i w razie kontroli pokazać zaświadczenia o ukończeniu kursu i kserokopii aktualnych badań lekarskich?


Post Wysłano: 05 lip 2013, 13:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Witam mam pytanie ponieważ mam prawko kat c+e i już jezdze w jednej firmie na przyuczenie i za tydzień mam egzamin z KW i tutaj moje pytanie czy do czasu zanim nie wymienią mi prawa jazdy z wbitym kursem KW i psycho mogę jeździć za kierownicą i w razie kontroli pokazać zaświadczenia o ukończeniu kursu i kserokopii aktualnych badań lekarskich?
Kod:
 Odnośnie do wniosku dotyczącego wprowadzenia sankcji karnych za brak wpisu kodu 95 do prawa jazdy potwierdzającego uzyskanie przez kierowcę wykonującego przewóz drogowy kwalifikacji wstępnej lub szkolenia okresowego:

   Obowiązujące przepisy prawa przewidują sankcje karne za prowadzenie pojazdu bez wymaganych dokumentów. Art. 95 Kodeksu wykroczeń wyraźnie wskazuje: ˝Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany˝. Oznacza to, że kierowca, który kieruje pojazdem, wykonując przewóz drogowy bez wymaganego szkolenia, potwierdzonego wpisem kodu 95 w prawie jazdy, może zostać ukarany grzywną w wysokości 250 zł.

   Dodatkowo należy wskazać, że zgodnie z przepisami art. 39a ust. 1 ustawy o transporcie drogowym przedsiębiorca może zatrudnić kierowcę wyłącznie w przypadku, jeżeli kierowca spełnia m.in. warunek ukończenia kwalifikacji wstępnej lub odpowiednio szkolenia okresowego. Zgodnie z przepisem art. 19 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095, z późn. zm.) przedsiębiorca jest obowiązany zapewnić, aby czynności w ramach działalności gospodarczej były wykonywane bezpośrednio przez osobę legitymującą się posiadaniem odpowiednich uprawnień zawodowych. Tak więc w przypadku stwierdzenia wykonywania przewozów przez kierowców nieposiadających odpowiednich uprawnień zatrudniający ich przedsiębiorca może zostać ukarany nawet zakazem wykonywania działalności gospodarczej w tym zakresie przez 3 lata.
Uprawnienie nabędziesz w momencie odbioru PJ z wpisem. Nie kombinuj za dużo, lepiej poczekać te dwa tygodnie jak sobie narobić biedy.


Post Wysłano: 12 lip 2013, 16:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2009, 15:22
Posty: 59
Samochód: Solaris Urbino
Lokalizacja: Grudziądz

Posiada jeszcze ktoś z Was jakieś materiały do nauki na egzamin z KWP? Z góry dzięki ;)

_________________
B : jest (2010)
C: jest (2011)
C+E: jest (2011)
KWP: jest(2013)


Post Wysłano: 15 lip 2013, 0:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2013, 16:53
Posty: 4
Samochód: Audi A3

Witam posiadam płytę z credo z testami książkę z e-kierowcy wraz z książką pytań oraz jeszcze jedną książkę z cargo część techniczną z pytaniami do egzaminu z KW ja się z nich przygotowywałem więc teraz już jestem po i mogę je odsprzedać jbc kontakt na PW


Post Wysłano: 01 sie 2013, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2013, 18:49
Posty: 7

Jakby ktoś miał jakies przydatne materiały do nauki KWP na C byłbym bardzo wdzieczny gdyby podesłał mi na emaila: adamos112iso@wp.pl

Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 10 sie 2013, 15:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2013, 6:51
Posty: 75

Witam, testy na egzaminie są takie same jak na tej stronie http://osk.e-kierowca.pl/testowy/kursKW_online.html ???


Post Wysłano: 24 sie 2013, 14:48

Post Wysłano: 12 wrz 2013, 18:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2013, 10:40
Posty: 4
GG: 845648

Witajcie, jestem właśnie po teście , he pytania są PROZAICZNE I BANALNE, nie ma się czym przejmować. pytania typu :
Ile kaw można wypić przed jazdą?
Czy jazda po alkoholu szkodzi osobą na drodze??
Dlaczego w aucie powinna być gaśnica
Czym dla Ciebie jest bezpieczeństwo??


Post Wysłano: 19 wrz 2013, 9:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2013, 14:02
Posty: 113
Samochód: man tgl 12.240
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie CSW

Na egzaminie pytania takie jak: 1-na czym polega bezpośrednie mocowanie ładunku 2-czy dozwolone jest używanie retardera na ślizgiej nawierzchni 3-czy pracodawca ma obowiązek wystawienia zaświadczenia jeśli kierowca przebywał na urlopie 3-co powodują leki przeciwhistaminowe 4-dla zachowania bezpieczeństwa zalecana jest nieco późniejsza czy wcześniejsza zmiana biegów 5-co to jest ad blue. Więcej nie pamiętam.

_________________
C 25.03.2013 E 8.07.2013 KW 17.09.2013

https://zapodaj.net/87245133f1509.jpg.html
https://zapodaj.net/4673c6e710981.jpg.html
https://zapodaj.net/d269733c2e5bf.jpg.html


Post Wysłano: 19 wrz 2013, 10:33

Jednym słowem pytania są banalnie proste ? ja egzamin mam jakoś pod koniec października dopiero.


Post Wysłano: 19 wrz 2013, 12:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

no nie wiem czy są takie proste. Ja zdawałem w grupie 6 osób i zdało tylko 3. Ja na KWP C a reszta na KWP D. Właścicielka auto szkoły gdzie robiłem KW powiedziala, że w Warszawie doszli do wniosku, że za duzo osob zdaje i troche utrudnili wstawiajac pytania o których nie było mowy na kursie. Wystaryczy pomyśleć i się zda ;)


Post Wysłano: 23 wrz 2013, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2012, 15:20
Posty: 74
Samochód: czerwony
Lokalizacja: Wlkp

Ja się dziś dowiedziałam, że w czwartek mam egzamin z KW... pozostawię to bez komentarza. :roll:

Od jakiegoś czasu rozwiązuję sobie te testy i rzeczywiście, wiele pytań jest banalnych, co nie zmienia faktu, że zdarzają się testy, w których jest spore zagęszczenie pytań, na których odpowiedź nie jest wcale oczywista.

Pomijam już fakt, że znajomość poszczególnych artykułów konwencji bazylejskiej nie przyda mi się raczej w pracy kierowcy...


O, przed chwilą trafiłam na pytanie z serii idiotycznych:

"Ile procent ofiar śmiertelnych jest następstwem wypadków drogowych z udziałem samochodów ciężarowych w Polsce?"
A. 0,7%
B. 11,2%
C. 30%

Skąd mam to wiedzieć i po co?

_________________
Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało wielkie sprawy głupią miłością...
__________________
C+E, KW, ADR, HDS


Post Wysłano: 24 wrz 2013, 11:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2009, 15:22
Posty: 59
Samochód: Solaris Urbino
Lokalizacja: Grudziądz

Egzamin miałem wczoraj w Grudziądzu, w grupie 7-osobowej zdały 3 osoby. Pytania w 90% inne niż te na znanych portalach(e-kierowca, baza wiedzy). Moim zdaniem egzamin nie był aż taki prosty, w części specjalistycznej były chyba 3 pytania dotyczące mocowania, ładowania(np. kiedy mocowanie ładunku poprzez opasanie nie jest skuteczne - nie pamiętam dokładnie ale mniej więcej tak to brzmiało). Na szczęścia większość pytań wymagała nie tyle konkretnej wiedzy ile chwili zastanowienia i na drodze eliminacji można było dojść do prawidłowej odpowiedzi. Byłem w gronie szczęśliwców, którym udało się zdać. Mój wynik to 20/20 z ogólnej i 6/10 ze specjalistycznej.
Poniżej pytania, które udało mi się zapamiętać :

Czy przewóz na potrzeby własne to to samo co niezarobkowy przewóz drogowy?
Czy spedytor jest odpowiedzialny za spedytorów i inne osoby, którymi posługuje się podczas wykonywania swojej pracy?(jakoś tak to brzmiało, nie pamiętam dokładnie)
Co należy robić podczas poruszania się w terenie górzystym ze stałą prędkością w celu uzyskania korzystnego spalania( do wyboru było : używanie tempomatu, stosowania retardera na zjazdach, dostosowanie biegu do prędkości)
Czy Poczta Polska w swoim działaniu stosuje niezarobkowy przewóz drogowy ?(to pytanie było chyba trochę inaczej sformułowane ale mniej więcej o to chodziło)
Kto odpowiada za nadaną przesyłkę podczas realizacji przewozu? (do wyboru nadawca, przewoźnik, kierowca)
Kto odpowiada za nadaną przesyłkę do czasu dostarczenia jej odbiorcy?( do wyboru nadawca, przewoźnik, kierowca)
Czego nie obejmują listy przewozowe(do wyboru - mienie przesiedleńcze, produkty spożywcze, elektronika)
Było jeszcze pytanie związane z mocowaniem ładunku - kiedy dany sposób mocowania nie jest skuteczny - gdy kąt między podłożem a pasem wynosi mniej niż 30 stopni, więcej niż 30 stopni i gdy wynosi 45 stopni - dokładnej treści tego pytania nie jestem pewien.
Czy inspektor ITD może samodzielnie zatrzymać pojazd do kontroli?(Nie - musi być razem z Policjantem, Tak - jeżeli jest umundurowany, trzeciej możliwości nie pamiętam).
Czy kierowca jest jednocześnie przewoźnikiem?(Tak, Nie, Nie zawsze kierowca musi być przewoźnikiem)

To tyle ile pamiętam, było jeszcze kilka perełek. Tak jak wspomniałem, pojawiły się też pytania, które znamy z np. e-kierowca.

Podsumowując, ludzie którzy przyszli na egzamin a nie mieli ogarniętych nawet portali typu e-kierowca, uzyskiwali po 5-6 punktów. Jeden gościu zdawał już 3 raz, jaki zdziwiony był, że trzeba mieć ze sobą badania lekarskie i psychotesty(koniecznie oba papierki!!). Musiał szybko jechać do domu bo inaczej nie mógłby zdawać egzaminu. Niestety na niewiele się to zdało, nie wstrzelił się w odpowiedzi.
Pan z komisji mówił już po odczytaniu wyników, że baza pytań i ogólnie materiał jest tak potężny, że czasami same testy z e-kierowca mogą być niewystarczające. Chociaż osobiście ja podczas nauki korzystałem tylko z tego portalu no i czasami z bazy wiedzy. Wystarczy opanować nerwy, każde pytania co do którego mamy wątpliwość dobrze przemyśleć, wziąć tak na "chłopski rozum". No i mimo wszystko, jak już zapłaciliśmy te 3-5 tysięcy to jednak warto posiedzieć i poczytać te slajdy. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkiego co tam jest ale może niektóre informacje kodują się gdzieś w podświadomości i później trafiając na pytanie będzie łatwiej o udzielenie odpowiedzi.
Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim tym, którzy będą zdawać egzamin.

EDIT: Przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie : Czy gwałtowne przyspieszanie ma wpływ na bezpieczeństwo? ( Nie | Może mieć wpływ jeśli nawierzchnia jest śliska/wilgotna | niewielkie jeśli pojazd wyposażony jest w ASR)

_________________
B : jest (2010)
C: jest (2011)
C+E: jest (2011)
KWP: jest(2013)


Post Wysłano: 24 wrz 2013, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 wrz 2013, 20:44
Posty: 1

a ja wlasnie chcialam sie podzielic moja porazka na testach... juz trzeci raz, rece mi opadaja, nie wiem jak sie przygotowac...


Post Wysłano: 24 wrz 2013, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2012, 15:20
Posty: 74
Samochód: czerwony
Lokalizacja: Wlkp

Masz na myśli testy na kwalifikację, czy na prawo jazdy?
Jaka kategoria?

_________________
Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało wielkie sprawy głupią miłością...
__________________
C+E, KW, ADR, HDS


Post Wysłano: 24 wrz 2013, 21:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2009, 15:22
Posty: 59
Samochód: Solaris Urbino
Lokalizacja: Grudziądz

Podejrzewam, że chodzi o testy z KW. W końcu o tym jest ten temat.
Koleżanko, może zaopatrz się w jakiś podręcznik do Kwalifikacji Wstępnej?

_________________
B : jest (2010)
C: jest (2011)
C+E: jest (2011)
KWP: jest(2013)


Post Wysłano: 26 wrz 2013, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2012, 15:20
Posty: 74
Samochód: czerwony
Lokalizacja: Wlkp

Dzisiejszy egzamin w Poznaniu - nie zdała tylko jedna osoba z jedenastu, więc wynik bardzo dobry.

Pytania w większości takie jak na e-kierowcy z małymi wyjątkami.

Padło między innymi pytanie o leki antyhistaminowe (czy wszystkie typy są zabronione przy prowadzeniu pojazdów?), oraz pytanie, którego nie spotkałam wcześniej - Kiedy zachodzi zjawisko zwane fading?

_________________
Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało wielkie sprawy głupią miłością...
__________________
C+E, KW, ADR, HDS


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: