Strona 7 z 17 [ Posty: 336 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 917 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 16 lis 2012, 10:11

Cytuj:
Jeżeli kolego myślisz, że tym wpisem mnie zripostowałeś to muszę Cie zasmucić. Ponieważ domniemam, że forma wypowiedzi jaką użyłeś w stosunku do mnie wyciągając fragmenty cytatów nie miała w sumie znaczenia gdyż mając w swoim profilu znaczek mercedesa nie przyjmujesz do wiadomości, że jakaś inna marka może być lepsza.

Fakt nie siedziałem w wymienionych ciężarówkach, ale widziałem film i powiem Ci, że gdybyś trochę pomyślał i też go zobaczył, to doszedłbyś do wniosku, że DAF będzie palił mniej paliwa niż ukochany Actros. Zrozumiałbyś także, że chociaż nowy pojazd z gwiazdką w logu jest naszpikowany elektroniką i wyznacza standardy luksusu, to właśnie DAF będzie się lepiej sprzedawać, będzie chwalony przez kierowców i co ważniejsze - będzie zapewne wygrywał z Actrosem testy ekonomiczności!

A co do uchwytów na napoje to napisz mi, czy w Actrosie są one dostosowane pod domowe kubki?
I jeśli uważasz, że taki element w kabinie jest wart śmiechu, to chyba Ty nie jeździłeś w transporcie w ogóle. Ja trochę kilometrów zrobiłem i wiem, że dobrze mieć uchwyt, gdzie można włożyć kubek z gorącym płynem by potem nie stękać że boli brzuch od picia napojów gazowanych.

Tak wiec takimi akcjami z cytatami to ty mnie rozśmieszyłeś. I wiedz, że nie kocham ślepo marki DAF, po prostu jestem obiektywny!
:lol: Naprawdę wierzysz tym marketingowym bzdurom ? Na filmie Ci zapomnieli powiedzieć, że ta 2 letnia praktyka za oceanem pokazała, że ten silnik jest kompletną kaszną (o wiele lepiej wypada DD montowany obrecnie w Actrosie) turbiny padają nie raz nie dwa po 3 tyś mil, a po paruset tysiącach silniki kończą z wielką dziurą w bloku, bo mają go zrobionego z pseudo kompozytu :lol:

Ale wierz filmikom na youtube, jasne.

Nie mówię, że ten Daf będzie zły czy dobry, nie wiem, ale wychwalanie go na podstawie filmiku stworzonego przez producenta jest zabawne.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 16 lis 2012, 11:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Trudno żeby producent nie wychwalał swojego produktu w filmie który sam nakręcił :mrgreen:
Nie raz były nieścisłości w firmowych gazetkach jak jeden przez drugiego się przechwalał że ma mocniejszy silnik itp a w praktyce nie była to prawda

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 16 lis 2012, 11:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Wydaje mi się że to Ty chcesz błysnąć, nie czytasz ze zrozumieniem i sam patrzysz ślepo w dodatku kreujesz jakąś dodatkową rzeczywistość. Nie masz pojęcia czym jest obiektywizm i niczym politycy tworzysz pewien oksymoron (wyj. sprzeczność) czyli tzw. "mój obiektywizm".

Taka mała rada - jeśli chcesz komuś dosrać, pokazać, że coś wiesz lepiej - sprawdź go. Poczytaj jego posty, dowiedz się więcej na jego temat. Najczęściej powtarzanym przeze mnie zdaniem na tym forum odkąd tu jestem jest - "nie ma ciężarówki idealnej". Tak owszem jestem fanem Mercedes-Benz tyle, że przeoczyłeś fakt, że chodzi głównie o auta osobowe w dodatku stare (powiedzmy od początku istnienia firmy, do modelu W124). Actrosem jeździłem i owszem (MPII) ponadto uważam go za dobre auto ale na pewno nie idealne.

Cytuj:
DAF będzie palił mniej paliwa niż ukochany Actros. Zrozumiałbyś także, że chociaż nowy pojazd z gwiazdką w logu jest naszpikowany elektroniką i wyznacza standardy luksusu, to właśnie DAF będzie się lepiej sprzedawać, będzie chwalony przez kierowców i co ważniejsze - będzie zapewne wygrywał z Actrosem testy ekonomiczności!
Poczytaj o ATE Dafa i wtedy pogadamy o spalaniu. Sprzedawał się będzie na pewno lepiej bo jest tańszy a to jest najważniejszy wyznacznik w obecnej sytuacji ekonomicznej.
Cytuj:
Fakt nie siedziałem w wymienionych ciężarówkach, ale widziałem film
Zdjęcia które w tym temacie wrzuciłem zrobiłem swoim telefonem więc widziałem go i "dotykałem", przejechałem Dafami trochę kilometrów więc mam prawo mieć swoje zdanie w tym temacie a Gesslerowa też wygląda dobrze w TVN'ie a naprawdę jest odpicowaną starą babą, do tego wulgarną i bezczelną a jej rewolucje to poprostu sprzątanie knajp i kilka trików.
Cytuj:
A co do uchwytów na napoje to napisz mi, czy w Actrosie są one dostosowane pod domowe kubki?
I jeśli uważasz, że taki element w kabinie jest wart śmiechu, to chyba Ty nie jeździłeś w transporcie w ogóle. Ja trochę kilometrów zrobiłem i wiem, że dobrze mieć uchwyt, gdzie można włożyć kubek z gorącym płynem by potem nie stękać że boli brzuch od picia napojów gazowanych.
Pisałeś "kupki" a mój syn już nie wali w pieluchy a córka dopiero będzie.

Jeśli chodzi o uchwyty na kubki to Actros MPII już takie miał, Volvo ma więc naprawdę ciężarówka roku dla Dafa za ten innowacyjny element kabiny :) O wyższości kawy/herbaty nad gazowanymi napojami też chcesz podyskutować?

Cytuj:
Tak wiec takimi akcjami z cytatami to ty mnie rozśmieszyłeś.
Proszę bardzo i na zdrowie ale z drugiej strony sobie podziękuj bo Ciebie cytowałem :)


Tych wyrazów w nie ma w polskim języku.
Cytuj:
zripostowałeś, domniemam
Nie będę już bił piany ale jak już dostanę nowego Dafa to dam Ci znać :)

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 16 lis 2012, 13:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Cytuj:
Fakt nie siedziałem w wymienionych ciężarówkach, ale widziałem film i powiem Ci, że gdybyś trochę pomyślał i też go zobaczył, to doszedłbyś do wniosku, że DAF będzie palił mniej paliwa niż ukochany Actros. Zrozumiałbyś także, że chociaż nowy pojazd z gwiazdką w logu jest naszpikowany elektroniką i wyznacza standardy luksusu, to właśnie DAF będzie się lepiej sprzedawać, będzie chwalony przez kierowców i co ważniejsze - będzie zapewne wygrywał z Actrosem testy ekonomiczności!
po REKLAMIE jesteś w stanie napisać z takim przekonaniem że będzie palił mniej paliwa od actrosa (który już jeździ, i wiemy że mało pali) że będzie chwalony , lepiej będzie się sprzedawał itd?!
nie żebym był złośliwy ale zastanów się co napisałeś.
bo to jest tak samo jak bym teraz napisał "oglądałem reklame fairy i wiem że będzie on najlepszy,bo mówili że umyje nim 10xwięcej naczyń"
to jest TYLKO REKLAMA.
a daf już się popisał poprzednim silnikiem więc nie zachwalaj , bo oceniać to będzie można go jak ukręci z 200/300tys km


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 16 lis 2012, 15:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

To co napisaliście po mojej odpowiedzi na wypowiedź kolegi filippo świadczy tylko o tym, że na forum zanika swoboda wolnej wypowiedzi. Dlaczego?
Bo wyraziłem swoje zdanie i postanowiłem odpowiedzieć na zaczepkę kogoś kto chciał mnie zgasić i ośmieszyć tylko dlatego, że wyraziłem swój entuzjazm.

Muszę Was jednocześnie zasmucić, nie zmieniam zdania. Możecie myśleć, że łyknąłem to co pokazali w filmie, ale niektórzy łykają bez popitki to co daje im na przykład nowe Volvo czy Actros.

Nie było by całego szumu gdyby: kolega filippo nie zachciał mi dowalić po tym jak wyraziłem swoją opinię bo była niezgodna z jego.
Również gdyby miał świadomość, że na forum każdy ma prawo się wypowiedzieć jak chce też było by inaczej.

Zrozumcie mnie, na innych tematach ludzie piszą co chcą i jakoś nikt nie czepia się jednej osoby za swoje zdanie. Ja już po raz kolejny w ciągu ostatnich lat mam za sobą ogon krytyki bo.. No właśnie, wypowiadam się w specyficzny sposób? Podaję wyjęte z kosmosu argumenty? Mam inne zdanie niż wszyscy?

Stałem się nagle ofiarą trollingu, czyli wyraziłem swoje zdanie zgodnie z wolnością słowa i nagle według nie tylko samego atakującego ale i popierających go mam się tłumaczyć, zaprzeczać sobie i może jeszcze żałować że w ogóle się wypowiedziałem? Otóż nie. Dalej sądzę, że moja wypowiedź na temat DAF- a jest słuszna a moje zdanie prawdopodobnie udowodnią testy w terenie.

W filmie pada informacja, że nowy DAF XF oficjalnie wejdzie do sprzedaży w 2014, przez co możliwe, że zostanie ciężarówką roku, tak jak w ubiegłym Actros MP4 a w obecnym Iveco Hi-Way.

No ale oczywiście nie mam racji bo spodobały mi się uchwyty na kubki. Tak to bardzo dobry argument by kogoś zripostować.

Dodam jeszcze, że gdybym był przedsiębiorcą i miał kupować lub wymieniać flotę, to zamówiłbym DAF-y, choćby za to, ze nie zminiejszają przestrzeni w kabinach tak jak np Iveco czy nowa super aerodynamiczna kabina MP4 w podstawowej wersji.

A jeśli widzi to jakiś admin i za moją wypowiedź dostanę bana to mówi się trudno. Za możliwość swobodnej wypowiedzi też czasem człowiek cierpi.

Myślę, że można zamknąć OFF Top skupiający się na mojej osobie i zająć wrażeniami nad nowym ciągnikiem XF

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 16 lis 2012, 15:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
To co napisaliście po mojej odpowiedzi na wypowiedź kolegi filippo świadczy tylko o tym, że na forum zanika swoboda wolnej wypowiedzi. Dlaczego?
Bo wyraziłem swoje zdanie i postanowiłem odpowiedzieć na zaczepkę kogoś kto chciał mnie zgasić i ośmieszyć tylko dlatego, że wyraziłem swój entuzjazm.
Nie pisz, że zanika swoboda wolnej wypowiedzi, bo nikt nie kasuje twoich postów, ani nie zmusza cie do zmiany treści postów.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 16 lis 2012, 15:56

Po oglądnięciu filmu mam jeden wniosek - marketing, marketing i jeszcze raz marketing.
Owszem, u wielu osób wygląd nowego XF-a budzi mieszane uczucia - o gustach się nie dyskutuje.
Wyciągając jedna z wielu podkreślanych przez projektantów rzeczy rozbawiło mnie zachwalanie zalet, które niosą za sobą narożne owiewki. Projektant opowiadał o nich z taką pasją i przejęciem, że mogło wydawać się, że we wcześniejszych modelach tego elementu nie było. A co lepsze - wyglądało to jak prezentacja dodatkowego (opcjonalnego) wyposażenia bez którego będzie się nam ciężko obejść.
Owszem, na własnej skórze przekonałem się o zaletach tych owiewek, ale one były seryjnie w XF95. Więc zastanawia mnie ten marketingowy bełkot. Bełkot dotyczący spraw, które już DAF stosował wcześniej.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 16 lis 2012, 17:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Po oglądnięciu filmu mam jeden wniosek - marketing, marketing i jeszcze raz marketing.
Owszem, u wielu osób wygląd nowego XF-a budzi mieszane uczucia - o gustach się nie dyskutuje.
Wyciągając jedna z wielu podkreślanych przez projektantów rzeczy rozbawiło mnie zachwalanie zalet, które niosą za sobą narożne owiewki. Projektant opowiadał o nich z taką pasją i przejęciem, że mogło wydawać się, że we wcześniejszych modelach tego elementu nie było. A co lepsze - wyglądało to jak prezentacja dodatkowego (opcjonalnego) wyposażenia bez którego będzie się nam ciężko obejść.
Owszem, na własnej skórze przekonałem się o zaletach tych owiewek, ale one były seryjnie w XF95. Więc zastanawia mnie ten marketingowy bełkot. Bełkot dotyczący spraw, które już DAF stosował wcześniej.
O czymś mówić musieli, jakby chcieli tam pokazać jedynie nowości to pewnie materiału by nie starczyło na 5 min. filmu....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 17 lis 2012, 10:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
To co napisaliście po mojej odpowiedzi na wypowiedź kolegi filippo świadczy tylko o tym, że na forum zanika swoboda wolnej wypowiedzi. Dlaczego?
Bo wyraziłem swoje zdanie i postanowiłem odpowiedzieć na zaczepkę kogoś kto chciał mnie zgasić i ośmieszyć tylko dlatego, że wyraziłem swój entuzjazm.

Muszę Was jednocześnie zasmucić, nie zmieniam zdania. Możecie myśleć, że łyknąłem to co pokazali w filmie, ale niektórzy łykają bez popitki to co daje im na przykład nowe Volvo czy Actros.

Nie było by całego szumu gdyby: kolega filippo nie zachciał mi dowalić po tym jak wyraziłem swoją opinię bo była niezgodna z jego.
Również gdyby miał świadomość, że na forum każdy ma prawo się wypowiedzieć jak chce też było by inaczej.

Zrozumcie mnie, na innych tematach ludzie piszą co chcą i jakoś nikt nie czepia się jednej osoby za swoje zdanie. Ja już po raz kolejny w ciągu ostatnich lat mam za sobą ogon krytyki bo.. No właśnie, wypowiadam się w specyficzny sposób? Podaję wyjęte z kosmosu argumenty? Mam inne zdanie niż wszyscy?

Stałem się nagle ofiarą trollingu, czyli wyraziłem swoje zdanie zgodnie z wolnością słowa i nagle według nie tylko samego atakującego ale i popierających go mam się tłumaczyć, zaprzeczać sobie i może jeszcze żałować że w ogóle się wypowiedziałem? Otóż nie. Dalej sądzę, że moja wypowiedź na temat DAF- a jest słuszna a moje zdanie prawdopodobnie udowodnią testy w terenie.

W filmie pada informacja, że nowy DAF XF oficjalnie wejdzie do sprzedaży w 2014, przez co możliwe, że zostanie ciężarówką roku, tak jak w ubiegłym Actros MP4 a w obecnym Iveco Hi-Way.

No ale oczywiście nie mam racji bo spodobały mi się uchwyty na kubki. Tak to bardzo dobry argument by kogoś zripostować.

Dodam jeszcze, że gdybym był przedsiębiorcą i miał kupować lub wymieniać flotę, to zamówiłbym DAF-y, choćby za to, ze nie zminiejszają przestrzeni w kabinach tak jak np Iveco czy nowa super aerodynamiczna kabina MP4 w podstawowej wersji.

A jeśli widzi to jakiś admin i za moją wypowiedź dostanę bana to mówi się trudno. Za możliwość swobodnej wypowiedzi też czasem człowiek cierpi.

Myślę, że można zamknąć OFF Top skupiający się na mojej osobie i zająć wrażeniami nad nowym ciągnikiem XF

Masz jeden podstawowy problem z którego jak widzę nie zdajesz sobie sprawy. Nie przyjmujesz do wiadomości właśnie tego, że ktoś inny może mieć inne zdanie w dodatku wyrobione na podstawie jakiegoś tam doświadczenia a nie chciejstwa, lubienia czegoś czy jakiś filmików.
Ja nie mam z Tobą problemu bo szanuję każdego zdanie ale nie bardzo mogę zgodzić się na czyjeś stwierdzenie, że coś jest najlepsze poparte tak naprawdę niczym.

Gdybyś używał w swej wypowiedzi takich słów jak "prawdopodobnie", "wydaje mi się", "moim zdaniem" "uważam, że" - to nie byłoby problemu ale Ty jesteś pewny, uważasz że jesteś obiektywny, że absolutnie masz rację a Ci którzy ZWRACAJĄ CI UWAGĘ są wg. Ciebie trollami i gwałcicielami wolności słowa a Ty tego gwałtu jesteś ofiarą. Tyle, że Ty nie masz pojęcia czym jest dyskusja, argumenty czy wyrażanie opinii - napiszesz swoje i oczekujesz oklasków albo milczenia - nie na tym to polega. Możesz sobie sądzić co tylko uważasz ale jak prezentujesz swoje poglądy publicznie musisz liczyć się z tym, że ktoś może mieć inne zdanie lub zwrócić uwagę na Twoje błędy w rozumowaniu. Chcesz poklasku - idź do przedszkola a tam mali chłopcy będą z otwartym ustami słuchali Twoich peanów na temat Dafa czy jakiejkolwiek innej ciężarówki bo nas dorosłych nie przekonasz do swoich racji tymi argumentami które prezentujesz.

Naprawdę nie chodzi mi o atakowanie Ciebie personalnie, czy gasić Twojego zapału bo mimo tego, że używam pewnych ironicznych form stylistycznych to a jedynie zwracam Ci uwagę na to, że Twoje wypowiedzi same do tego prowokują.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 17 lis 2012, 13:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Czyli wychodzi na to że w salonach DAFa będą kolejki z zamówieniami na nowego XF bo w uchwyt wchodzi domowy kubek... Czym tu się podniecać (również na filmie przesadzili z tą "nowością"), to że będą takie uchwyty to raczej wstyd się przyznawać że wcześniej nie było gdzie położyć kubka z herbatą, bo wgłębienie w drzwiach na 3cm nie można nazwać miejscem na takie rzeczy(pomijam co się dzieje z zawartością gdy zamykamy drzwi.
Jeśli chodzi o film to co tu się dziwić że wychwalają wszystko, a co mieli powiedzieć: ZROBILIŚMY NOWEGO DAFA ALE CHYBA NAM NIE WYSZEDŁ BO MOGLIBYŚMY SIĘ BARDZIEJ POSTARAĆ???Z każdego testu (czy to w gazetach czy w TV) można się raczej pośmiać bo choć by nie wiem jaką markę, model testowali to zazwyczaj wygląda to tak:
Kierowca cieszy się wygodą i nowoczesnymi rozwiązaniami kabiny , przewoźnik zyskuje wiele przez zamontowanie nowych bezawaryjnych podzespołów którą sprawdzą się w każdych warunkach. Jest to czołówka w ekonomice pojazdów ciężarowych. Dynamiczny i agresywny wygląd przyciąga uwagę przez co firma cieszy się lepszym uznaniem zdobywając klientów i tak bez końca wiele innych pierdół.
Gdy pojawił się nowy actros czy fh to wszyscy mówili że to już nie będzie to i że te auta kosmici z marsa zrobili(choć mi od początku się podobały), to gdy DAF nie zmienia za wiele tez są mieszane uczucia, ja sam spodziewałem się czegoś więcej bo to faktycznie tylko lift, ale czy wygląd zewnętrzny to wszystko? I do wyglądu nowego XF nie mam nic a w SSC wygląda bardzo dobrze. Wiec DAF wprowadza najlepszą ciężarówkę jaką do tej pory zrobili, (sądząc po minach i przejęciu ludzi na filmie jest to najlepszy produkt świata) tylko poczekajmy jak to całe "ełro syść" przejedzie trochę km. Czy nie będzie się "sypać" na początku gdzie dostęp do regenerowanych części będzie ograniczony, no właśnie jak zrobi z pół miliona to można będzie coś powiedzieć.
Ale teraz coś dobrego na temat... DAFa lubię, dla mnie jest po prostu przyjemny w miarę prosty, przestronny, wygodny( łóżko przynajmniej jest takie jak być powinno), wygląda nieźle, psuje się można powiedzieć jak każdy.
Nie znam dokładnie cen nowych ciągników ale gdybym miał dopłacać za scanie(auto w którym powinni dawać przy zakupie materace naczepowe bo na tym czyś za fotelami to na bank nie da się spać, nie wiem kto strugał wnętrze tej kabiny ale Gepetto by na pewno tak tego nie spiertolił) VOLVO czy ACTROSA w największych kabinach pewnie z 50tyś zł to powiem tak, wolę tego "jelcza" bo nic mu nie brakuje a zrobi to samo.

Moim zdaniem DAF jest dobrym samochodem i nie spodziewajmy się nie wiadomo czego od ludzi żyjących w kraju gdzie "trawka" jest legalna, ale to tylko moje zdanie. :D

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 17 lis 2012, 13:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Zgadzam sie z kolegą powyżej. Reklama reklamą, nawet jeśli produkt jest kiepski przez media można wmówic ludziom ze jest i tak lepszy od konkurencji.
Poczekajmy na pierwsze testy kierowców, którzy napiszą czy wszystko jest tak idealne, jak pokazali na filmie z youtube.
Sam osobiście spodziewałem sie przełomu po 6 latach badań przez Dafa, głównie w środku.Bardzo żałuję ze nie dali kilka opcji zagospodarowania kabiny, jak to sie ma w przypadku Actrosa IV, Renault Magnum. Dlaczego prawy fotel pasażera nie jest obrotowy, dlaczego siedzisko nie jest składane? Inzynierowie z Dafa mogli sie troche bardziej postarać. Takie rzeczy jak stopnie obite blachą, jak również kolorowy wyświetlacz powinni wprowadzic w przeciągu 6 lat, a nie czekać na lifting. Nie wiem jak wygląda sprawa z mechanicznego punktu widzenia, czy naprawde jest tak kolorowo, mogę ocenić tylko wygląd zewnętrzny jak tez wewnętrzny. Łózko ogromne, chyba najwieksze ze wszystkich producentów, szkoda tylko ze nie da sie regulować pod kątem, jak to ma sie rzecz w Volvie.
Tak jak wspomniałem jest OKEY, ale zawsze mogło być lepiej.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 12 gru 2012, 17:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Obrazek

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 12 gru 2012, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Na kolanie sklepałem coś takiego - moim zdaniem miliard razy lepiej, klasycznie.

Obrazek

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 13 gru 2012, 16:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5945

Mógłbyś zostać blacharzem, rzeźba to Twoje drugie imię :mrgreen:
Ale masz rację, zdecydowanie lepiej wygląda - mniej chińsko, mniej tandetnie. Chociaż faktem jest, że i tak na tym zdjęciu wygląda dość korzystnie, bo nie widać "kwadratowego" boku kabiny. Gdyby przestylizowali resztę kabiny, a nie tylko przodu i odświeżyli "kocie oczy", całość wyglądałaby całkiem znośnie.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 14 gru 2012, 0:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1819
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Według mnie, udał się im ten DAF-ik i bardzo ładnie wygląda ten biały w SSC. :) Sam bym chciał takiego przygarnąć... :/

Ma może ktoś jakieś info na temat skrzyń biegów? Będzie tylko automat czy też będzie wybór pomiędzy manualem i automatem?

_________________
C, CE, KW :)


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 14 gru 2012, 1:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2012, 14:36
Posty: 74
GG: 2447799
Samochód: MAN TGX XXL, Hyunday Sonata IV
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Co mi się podoba w Dafie to to że nie zmieniają zbytnio jego wyglądu :)

_________________
B:19.09.2011, C:17.07.2012, C+E:28.11.2012 KW:29.04.2014
Pół świata zjeździłeś, pół życia straciłeś, po trasach cię nosiło, ciągle w domu cię nie było... to nie jest tylko praca... to nie jest tylko jazda... to jest coś więcej... bo to jest moja pasja...


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 21 gru 2012, 22:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 22 gru 2012, 0:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Cytuj:
Ja tego nie rozumiem, na stronie DAFa piszę ze produkcja modelu ruszy na wiosnę 2013, a tutaj są zdjęcia że nowe DAFy już jeżdżą. :roll: To jak to w końcu jest?


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 22 gru 2012, 1:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4067
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Działają szybciej niż GDDKiA

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 23 gru 2012, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
Cytuj:
Ja tego nie rozumiem, na stronie DAFa piszę ze produkcja modelu ruszy na wiosnę 2013, a tutaj są zdjęcia że nowe DAFy już jeżdżą. :roll: To jak to w końcu jest?
Wyprodukowano na razie 500 sztuk egzemplarzy przedprodukcyjnych, które mają trafić do różnych dilerów a później firm w całej Europie. W Polsce trafią do kilku firm jakoś w drugiej połowie stycznia 2013 a sprzedaż ma się rozpocząć w marcu 2013.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 17 [ Posty: 336 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 917 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: