Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 sty 2007, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Witam. Dzisiaj zaprezentuje moją kolekcję (jak na razie skromną) Poloników z Herpy.

Na pierwszy ogień - firma K.Polak i dwa modele - M-B Axor i M-B Actros (tzw. gablotowiec).

M-B Axor
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M-B Actros
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Volvo z PKS'u. Model ten kupiłem na Allegro - cena przystępna, model stał podobno gdzieś na półce - ale został umyty i doprowadzony do stanu świetności :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Następny Polonik - M-B Actros z firmy przewozowej RiCo. Tu na razie jeden model - ale jak będą odpowiednie środki płatnicze to na zakupy udam sie na niemiecki ebay - duży wybór ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek


I na koniec - firma SAF. Może nie mają żadnych fabryk w Polsce (a zajmują się produkcją min osi do naczep), to uważam, że należy ich umieścić w tej kategorii.
Model to Scania T z ciekawą naczepą 4-osiową (seria Exlussive).

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 18:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

FH z Pekaesu to oczywiście Albedo. Ale nie tylko moim zdaniem (temat był poruszany na forum) lepiej się ono prezentuje od modelu wyprodukowanego przez Herpę. Modele wszystkie bardzo interesujące. Na uwagę szczególnie zasługuje Scania w ciekawej konfiguracji, a co mi się najbardziej podoba, w rzadko spotykanej kabinie Topline w Scaniach T.
Podsumowując kolekcja bardzo przyjemna. Życzę udanych kolejnych zakupów.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 18:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 17:56
Posty: 2

Piekne ja nie z bieram herpy ale te sa piekne ja skladam italleri modele w skali 1:24 tylko ciezarowki i naczepy

_________________
Konto oddane dla brata.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 18:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Rafcio! mała errata:

Jest:

"FH z Pekaesu to oczywiście Albedo. Ale nie tylko moim zdaniem (temat był poruszany na forum) lepiej się ono prezentuje od modelu wyprodukowanego przez Herpę"

Powinno być:

"FH z Pekaesu to oczywiście Herpa. Ale nie tylko moim zdaniem (temat był poruszany na forum) lepiej się ono prezentuje od modelu wyprodukowanego przez Albedo"

czyżby czeski błąd :?: :twisted:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 18:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Spaliłem... Volvu się tak nie przyglądałem bo widziałem, takie nie raz, spojrzałem na naczepę i widze Albedo. Faktycznie ciągnik jest z Herpy. Masz racje petrzask. Ale naczepa moim zdaniem to Albedo. Mam nadzieje, że znowu mi się coś nie pokręciło?? A no i o ile mnie pamięć nie myli to w tym temacie bardziej podobało się Albedo, właśnie ze względu na naczepę, która Herpie nie koniecznie się udała(srebrno burty i czerwone kłonice)...


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 18:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

FH z Pekaesu i Actros RiCö (wkrótce również ja stanę się jego szczęśliwym posiadaczem :D) - te modele spodobały mi się najbardziej. Natomiast jakoś nie mogę się przekonać do Axora K.Polaka... Sam ciągnik nawet mi się podoba, ale naczepa już nie... Moim zdaniem o wiele ciekawiej byłoby, gdyby Herpa wyprodukowała na przykład Actrosa MPII Megaspace sprzęgniętego z białą izotermą - Polak posiada w swojej flocie taki zestaw, a model ten byłby z pewnością zdecydowanie bardziej atrakcyjny.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 19:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Rafcio, model należący do Ola jest oryginałem w całości podukcji Herpy,zaś model ze sebrno-czerwoną naczepą o którym niegdyś dyskutowaliśmy był pawdopodobnie składakiem z naczepą nie od kompletu. Jeśli chodzi o model Albedo to składa się on z ciągnika Albedo i naczpy podukcji Herpy.
A co do Polaków, to dla mnie Axor również nie bardzo się podoba, (choć kupiłem go ze względów patriotycznych :D ), a Actros nie podoba mi się wcale przypominając jakiś ruchomy nagrobek :twisted:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

No tak... Przecież to ten sam odlew... Jak to się mówi, spaliłem jana... :D petrzask masz racje, zmyliła mnie ta dyskusja na forum, myślałem że to oryginał...


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2007, 9:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 wrz 2006, 19:04
Posty: 67
Lokalizacja: Syców

Super kolekcja - też posiadam oba Polaki i chętnie dorwałbym tego Rico.
Czyli rozumiem teraz czekamy na MoDo :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: