Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 lis 2006, 18:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Ja tylko zamieszczę link do mojego rodzinnego albumu. Pierwsze, co tam widać, to fotki z trasy do miasta Calgary. Cała trasa przebiegała z Teksasu, przez Nowy Meksyk, Kolorado, Wyoming i Montanę do Calgary w Kanadzie, w prowincji Alberta. Później powróciłem przez Brytyjską Kolumbię do Stanów, i tu przejechałem całą Amerykę w poprzek, ze stanu Washington, przez Idaho, Montanę, Północną Dakotę, Minnesotę, Wisconsin, Illinois z Chicago, Indianę, Ohio, Pensylwanię do Bayonne w New Jersey.

W samym albumie jest więcej zdjęć, zwłaszcza na samym dole. Są tam także zdjęcia moich trucków. Zapraszam.


PS. (dodane 24. stycznia 2009) Przeglądam stare posty i w tym akurat jest jakiś link, który prowadzi w zupełnie inne miejsce. Ale nie szkodzi, to jest moje nowe forum, a tam masa zdjęć z innych tras. Zapraszam.

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Ostatnio zmieniony 24 sty 2009, 18:22 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2006, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

mam pytanko mieszkasz w stanach czy w polsce


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2006, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2006, 11:28

fajny album! najlepsze zdjęcia to te z VOLVEM :mrgreen:


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2006, 12:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2006, 21:22
Posty: 48
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
i tu przejechałem całą Amerykę w poprzek, ze stanu Washington, przez Idaho, Montanę, Północną Dakotę, Minnesotę, Wisconsin, Illinois z Chicago, Indianę, Ohio, Pensylwanię do Bayonne w New Jersey.

Ile czasu Ci t zajęło :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2006, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Kolego hiob traska ciekawa i piekne foty. Zycie zreszta tez miales i masz ciekawe. Bardzo ladnym Volviakiem smigasz. Mozna wiedziec ile km juz przejechales po amerykanskich drogach??? Ja ma jeszcze pytanko do tego zdjecia http://img333.imageshack.us/my.php?imag ... 3469zv.jpg Po rejestracji poznalem ze to Chelm wiec niedaleko mnie. Czy jestes jakos zwiazany z tym miatem czy ta rejestracja znalazla sie w Twoich rekach przypadkowo???

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2006, 21:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Kolego, a raczej panie Hiob jam mam takie pytanie, czy te wszystkie cięzarówki którymi pan jeździł były pana własne, czy pracował pan u kogos?????


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2006, 21:58

Cytuj:
Kolego, a raczej panie Hiob jam mam takie pytanie, czy te wszystkie cięzarówki którymi pan jeździł były pana własne, czy pracował pan u kogos?????
kolego włase :D tak mi się zdaje chyba kenworth k100e nie był własny bo widzę naklejki


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2006, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 14:07
Posty: 45
GG: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Pozwole sobie odpowiedziec za Hioba, chociaz moge sie mylic. Wlasne, z tym, ze ciagaly naczepy firmowe. Zgadlem? :wink:


Ostatnio zmieniony 06 lis 2006, 15:18 przez Kielas, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 06 lis 2006, 5:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
Cytuj:
i tu przejechałem całą Amerykę w poprzek, ze stanu Washington, przez Idaho, Montanę, Północną Dakotę, Minnesotę, Wisconsin, Illinois z Chicago, Indianę, Ohio, Pensylwanię do Bayonne w New Jersey.
Ile czasu Ci t zajęło :?:
Przede wszystkim gratuluję nicka, czy też imienia. Tak mi się podoba Victoria, że dałem tak na imię swojej własnej córeczce :D.

Ja jeżdżę po 11 godzin z dziesięciogodzinną przerwą. Przy takich dalekich trasach wygląda to w praktyce tak, że legalnie da się przejechać 3000 km w dwa dni. (11 godzin jazdy to co najmniej 1000 km, w praktyce nawet 1100, więc żeby przejechać 3000 km trzeba trzy tury jazdy po 10 godzin i dwie przerwy, razem około 50 godzin, dwie doby z haczykiem).

Czasem nie trzeba tak gnać, bo i tak muszę przestrzegać terminów dostaw, ale najczęściej próbuję dojechać wcześniej. Średnio przejeżdżam 5000 km każdego tygodnia, choć są i takie, gdzie jest tych kilometrów nawet 50% więcej.

Ta trasa wynosiła około 4000 km, więc wymagała trzech dni jazdy (40 godzin jazdy i 30 na przerwy). Czasem tylko dochodzi nam dodatkowa trudność, wynikająca z przepisów: Po przepracowaniu 70 godzin w czasie krótszym niż 8 kolejnych dni, musimy albo czekać, aż minie ósmy dzień, albo co najmniej zrobić przerwę 34-godzinną. Czasem więc trzeba taką podróż przedłużyć o dobę, żeby usatysfakcjonować policję drogową ;) A mnie dać czas na pisanie na moim blogu i forach. Pozdrawiam.


[ Dodano: Pon, 06.11.2006, 4:45 ]
Cytuj:
Mozna wiedziec ile km juz przejechales po amerykanskich drogach???

Ja ma jeszcze pytanko do tego zdjecia http://img333.imageshack.us/my.php?imag ... 3469zv.jpg Po rejestracji poznalem ze to Chelm wiec niedaleko mnie. Czy jestes jakos zwiazany z tym miatem czy ta rejestracja znalazla sie w Twoich rekach przypadkowo???
My mamy tylko jedną tabliczkę rejestracyjną w Północnej Karolinie, więc z przodu mam polskie rejestracje. Chciałem nową, ale trudno je zdobyć, bo trzeba je oddawać do urzędu. W końcu jeden chłopak z Chełma powiedział, że sprzedał kiedyś małą przyczepkę i została mu nowa rejestracja. Dostałem ją w prezencie i tak trafiła na moją Mazdę. On sam jest teraz taksówkarzem w New Jersey, więc i on trafił za rejestracją za ocean.

Co do ilości kilometrów, to z pewnością jest to ponad pięć milionów. Zwykle co cztery lata zamieniam auto na nowe i zwykle ma ono milion kilometrów przebiegu, czyli przejeżdżam 250 tys km rocznie, a jeżdżę tu już 25 lat.


[ Dodano: Pon, 06.11.2006, 4:54 ]
Cytuj:
Pozwole sobie odpowiedziec za Hioba, chociarz moge sie mylic. Wlasne, z tym, ze ciagaly naczepy firmowe. Zgadlem? :wink:
Poczynając od czerwonego KW K100 to były moje trucki. Te czerwone auta bez sleepera, to firmowe samochody. W tamtej firmie zaczynałem w USA i przepracowałem tam pierwsze dwa lata. Niebieski International to taka "niby moja" ciężarówka, w leasingu od firmy. Nigdy jej jednak nie miałem na własność, leasing trwał rok i potem rozstaliśmy się w zgodzie. Ja kupiłem swojego pierwszego trucka, właśnie tego czerwonego KW i od tego czasu jeżdżę swoimi.

Jak czytaliście opis mojego Volvo, to sami widzicie, że taki zupełnie normalny to ja nie jestem. :mrgreen: Mam pewien koncept, jak mój truck powinien wyglądać, co w nim chcę mieć, a firmowych ciężarówek nie można przerabiać i np. wiercić dziur w podłodze, żeby zamontować stolik pod laptopa. Do tego w firmie mogą kazać się przenieś do innego trucka. Dlatego zdecydowałem się jeździć swoimi. I Kielas ma rację, nigdy nie miałem swojej naczepy.

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lis 2006, 11:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2006, 21:22
Posty: 48
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Wiktoria napisał:
hiob napisał:
i tu przejechałem całą Amerykę w poprzek, ze stanu Washington, przez Idaho, Montanę, Północną Dakotę, Minnesotę, Wisconsin, Illinois z Chicago, Indianę, Ohio, Pensylwanię do Bayonne w New Jersey.


Ile czasu Ci t zajęło


Przede wszystkim gratuluję nicka, czy też imienia. Tak mi się podoba Victoria, że dałem tak na imię swojej własnej córeczce .

Dziękuje bardzo :U . Wiktoria to też moje prawdziewe imię :) Pozdrowienia dla Ciebie i córeczki prosto z Polski :U


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lis 2006, 18:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

A powiedz hiob jeżeli się orientujesz ile kosztuje prawo jazdy w USA, żeby prowadzić takiego 18-kołowca. I jakie są kryteria wiekowe. Bardzo mnie to interesuje. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lis 2006, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2006, 21:25
Posty: 71
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)

Trzeba przyznać ze jest tu wiele ciekawych histori związanych z trasami ale takich jak jak miał Hiob to żaden niemoże sie poszczycic.Naprawde super traski powodzonka życze;))

_________________
http://www.weglostal.com.pl
http://www.kemipol.com.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lis 2006, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
A powiedz hiob jeżeli się orientujesz ile kosztuje prawo jazdy w USA, żeby prowadzić takiego 18-kołowca. I jakie są kryteria wiekowe. Bardzo mnie to interesuje. :wink:
Takie pytanie możesz zadać TUTAJ albo otwórz nowy temat. Choćby "Zapytaja Hioba" ;)

Prawko kosztuje grosze, myślę, że mniej niż $100. Nie jestem na 100% pewny, moje ma już sporo lat. Szkoły nauki jazdy są droższe, ale wiele firm uczy za darmo, jak się u nich odpracuje. Trzeba mieć maturę, skończone 21 lat (wymaganie firm ubezpieczeniowych) i legalny pobyt w Stanach. (Obywatelstwo, zieloną kartę, albo wizę zezwalającą na pracę). Wymagana też jest znajomość języka angielskiego.

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: