Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 paź 2006, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Witam !!

Co sądzicze o mojej mini kolekcji modeli.
http://www2.com.pl/scania/galeria.php

Kolekcja być może się powkiększy, bo poluje na volvo z pekaesu.
I jest jeszcze szansa na zestaw K.Polak

Pozdrawiam wszystkich z wywrotek ;-)


ps. Popoprawiałem błędy w poście ;-)


Ostatnio zmieniony 18 paź 2006, 22:31 przez jamra, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2006, 22:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Po pierwsze Modeli a nie "moeli"
Po drugi mini powinnes wzisc w cudzysłow bo tak kolekcja modeli wcale nie taka mini. Pozatym bardzo ładna.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2006, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2006, 18:46
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Po pierwsze Modeli a nie "moeli"
Po drugi mini powinnes wzisc w cudzysłow bo tak kolekcja modeli wcale nie taka mini.
Kolego, bawisz sie w moderatora?
Powracajac do tematu, bardzo ladna kolekcja. Przypadla mi do gustu niebieska Tatra 148 z niskopodwoziowka :P

_________________
Niech żyją lata 80-te!


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2006, 0:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Cytuj:
Powracajac do tematu, bardzo ladna kolekcja. Przypadla mi do gustu niebieska Tatra 148 z niskopodwoziowka :P
Wlasnie - ta Tatra (w bylej firmie takie Tatry nazywalismy babcie ;-)) jest piekna ... Stare czasy sie przypominaja - ile to swego czasu takich ladnutkich Tater popylalo na drogach .... :D


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2006, 7:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2006, 17:12
Posty: 14
Samochód: Man
Lokalizacja: ŚLĄSK

Ladna kolekcja.Dam wam zdjęcia mojej tatry 148

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b0 ... dde5e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b0 ... dde5e.html

co o niej sądzicie??? :lol:


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2006, 8:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Hmmm, zastanawiam się czy się zachować jak Wodecki, czy jak Czarna Mamba :?: :wink:
Z zaprezentowanych "modeli" większość modelami niestety nie jest, w gruncie rzeczy są tylko reklamówkami lub zabawkami. Na ich tle wyróżnia się MB laweta z Herpy, i Tatra z Igry która choć efektowna, niezgodna jest jednak z prawdą historyczną poprzez połączenie z współczesną naczepą niskopodwoziową. Magnum, Man f8 i Daf pochodzące z Wikinga są ciekawostkami, jednak jakość ich wykonania nie przystaje do współczesnych standartów wyznaczanych przez Herpę czy AWM.
Z drugiej zaś strony to fajne że połknąłeś bakcyla kolekcjonowania i z czasem napewno wyeliminujesz zabawki a wprowadzisz prawdziwe modele.
Pamiętaj że o wartości kolekcji nie decyduje ilość modeli tylko ich jakość, dlatego zawsze radziłem zakup jednego porządnego nowego modelu Herpy niż 10 zabawek, połamańców czy Wikingów.
Tak więc trzymam kciuki i liczę na dalszy rozwój Twojej Kolekcji :D

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2006, 8:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Hmmm, zastanawiam się czy się zachować jak Wodecki, czy jak Czarna Mamba :?: :wink:
Z zaprezentowanych "modeli" większość modelami niestety nie jest, w gruncie rzeczy są tylko reklamówkami lub zabawkami. Na ich tle wyróżnia się MB laweta z Herpy, i Tatra z Igry która choć efektowna, niezgodna jest jednak z prawdą historyczną poprzez połączenie z współczesną naczepą niskopodwoziową.
Narazie się zgadza. Jednak są to już te reklamówki z wyższej półki - mają już odwzorowane podwoznie i "plecy" kabiny. A co do tatry, to w mojej okolicy jest firma która podobnym zestawem operuje. Stara Tatra + Nowia naczepa ze Zrembu chyba.
Cytuj:
Magnum, Man f8 i Daf pochodzące z Wikinga są ciekawostkami, jednak jakość ich wykonania nie przystaje do współczesnych standartów wyznaczanych przez Herpę czy AWM.
Może i masz rację, ale ja mam na to odmienne zdanie. Są tanie i dobrej jakości. Kupuje je z drugiej ręki. Tylko zazwyczaj ktoś się nimi bawił i są poobijane. No i modele z KIBRI też są fajne. :)

Cytuj:
Z drugiej zaś strony to fajne że połknąłeś bakcyla kolekcjonowania i z czasem napewno wyeliminujesz zabawki a wprowadzisz prawdziwe modele.
Pamiętaj że o wartości kolekcji nie decyduje ilość modeli tylko ich jakość.
Tak, tak co do tego się zgadzam. Własnie poluje na model PeKaeSu ;-)
Dzięki za opinie i konstruktywną krytykę.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2006, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

Każdy zaczyna od czegoś na początku,ja też swoje pierwsze kroki zaczynałem od tych reklamówek,trochę tego miałem.Wiadomo że tego typu miniaturki są tanie,wykonanie odbiega od firm typu:Herpa,awm\amw,albedo,rietze itp...
Ale można spotkać tego typu modele na dobrym wykonaniu,były to wyjątki.Tanie są i cena przystępna,więc nie ma co krytykować innych i oraz różnego rodzaju uwagi pisać na temat kolekcji.Jeszcze Jamra scania się rozkręci zapewne.
Kiedyś za małolata zbierało się i miało tzw resoraki typu:MATCHBOX,CORGI,to były lata.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: