Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 cze 2006, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 20:33
Posty: 30
Lokalizacja: Żywiec

Oki. W trase wyjechalismy w pierwszy dzień ferii zimowych Luty2006 , od razu pojechaliśmy załadować ciężarówkę do Bielska-Białej , załadowaliśy silniki do Fiata Punto Grande. Wysłali nas do Melphi chyba największej fabryki Fiata Punto we Włoszech , jest środek Włoch więc panowała tam temperatura ok. 20st.C. Przed przyjazdem do Melphi zaliczylismy Wenecje. Po rozladunku w Melphi czekaliśmy cały dzień tam na bazie na załadunek spotkaliśmy przy okazji drugi naszy wóz i razem się ładowaliśmy on troszke dłużej od nas czekał na załadunek ale później nas dogonił. Rano pojechaliśy samym ciągnikiem do San Giovani Rotondo (tam mieszkał O.PIO) po zwiedzeniu dostaliśmy już sms od spedytora że jedziemy do Palagiano na samo południe Włoch. Gdy dojechaliśy do Palagiano panowała tam temp. ok 24st.C i Pomarańcze rosły sobie normalnie na drzewach :] ja pierwszy raz coś takiego widziałem w środku zimy :) Długo szukaliśy miejsca załadunku w Palagiano poniewarz spedycja podała zły adres. Po załadunku dostaliśy CMR-a i miejsce rozładunku BELGIA Kortrijk , z Palagiano tą samą trasą podążyliśy do Belgii , w Niemczech musieliśmy zakupić toll-collecta poniewarz mój tata miał tylko GoBOX-a i TelePASS a Toll-Collecta założonego nie mieliśy teraz już jest. W Niemczech dopadła nas zima a w Belgii spokoj. OTO CAŁA TRASA

WENECJA
Obrazek
Obrazek
Na tym placu co stoji ten Fiat Punto co 5minut stawało ich 30 tyle zjeżdżało z taśmy co 5 minut akurat my staliśmy pierwsi w całej kolejce tirów więc z tatusiem oglądaliśmy TV i patrzyliśy czy podjedzie pomarańczowy , w ciągu całego dnia pomarańczowy grande punto pojawił się ok 40 razy :]
Obrazek
A oto jeden z wielu Parkingów na których stały same GP
Obrazek
A to już gdzieś 20km przed San Giovani Rotondo
Obrazek
Małe zakupy pod San Giovani Rotondo
Obrazek
Obrazek

_________________
Iveco Stralis - King Of The Road


Ostatnio zmieniony 26 cze 2006, 16:40 przez ŁukaszTEMA, łącznie zmieniany 3 razy.

Tytuł:
Post Wysłano: 25 cze 2006, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2006, 14:15
Posty: 98
Lokalizacja: LUBLIN

No proszę proszę..... STRALIS jest!! wybaczam Ci jakość, ponieważ uchwyciłeś straliskaa :lol: A tak pozatym to mogło by być więcej opisów :twisted:

_________________
....:::::ŚLĄSK WROCŁAW & MOTOR LUBLIN::::...Na zawsze razem....Motor&Chełmianka


Tytuł:
Post Wysłano: 26 cze 2006, 9:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 20:33
Posty: 30
Lokalizacja: Żywiec

Oki następnym razem się bardziej postaram.

_________________
Iveco Stralis - King Of The Road


Tytuł:
Post Wysłano: 26 cze 2006, 16:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Myśle , że traska była bardzo fajna bo każdy wypad ciężarówka jest super.Jak możesz to napsz coś więcej o trasce.

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 26 cze 2006, 16:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 20:33
Posty: 30
Lokalizacja: Żywiec

Już wszystko zrobione tak jak należy :]

_________________
Iveco Stralis - King Of The Road


Tytuł:
Post Wysłano: 26 cze 2006, 18:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

No to jak pisałem traska bardzo fajna jak ją opisałeś to wogule ciekawie miałeś u nas był mróz a tam 20-24 stopnie ciepła.no i te pomarańcze... .Pozdrawiam.

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 26 cze 2006, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 20:33
Posty: 30
Lokalizacja: Żywiec

No to jest prawda w Polsce był straszny mróz a tam ciepło :]

POZDRAWIAM!!

_________________
Iveco Stralis - King Of The Road


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 0:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Cytuj:
musieliśmy zakupić toll-collecta poniewarz mój tata miał tylko GoBOX-a i TelePASS a Toll-Collecta założonego nie mieliśy teraz już jest
wytłumacz mnie laikowi o czym mowisz w tym zdaniu, bo kompletnie nie wiem co to za dziwne rzeczy są...
Pozdrawiam

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 6:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 20:33
Posty: 30
Lokalizacja: Żywiec

Telepass - przy przejeździe przez bramki na autostradzie nie musisz wrzucać pieniędzy tylko szlaban sam ci sie podnosi , jak masz takie małe pudełko na szybie przyklejone , działa on tylko we Włoszech

To samo to GoBOX to jest poprostu zwykła opłata za autostradę działa tylko w Austrii

Tollcollect - działa w NIEMCZECH

Zaraz powklejam fotki żeby ci pokazać mniej więcej jak to wygląda

http://www.elstal.pl/tc.htm-tollcollect
Obrazek Takie mają ciężarówki w naszej firmie
ObrazekTELEPASS

_________________
Iveco Stralis - King Of The Road


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 10:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2006, 14:36
Posty: 12

Trasa full wypas :) Jeszcze takim pojazdem jak Stralis z Temy to już wogóle :D Pozdrawiam i życze więcej takich tras

_________________
Nie kapuje co ludzie mają do Stralisa :P
Scania - King of the Road


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 20:33
Posty: 30
Lokalizacja: Żywiec

No nasz Stralis chodzi super , to moja chyba najciekawsza trasa do Włoch tak to cały czas z Polski do Turynu , Villanowej i tak w kółko :] a raz za czas Irlandia okazuje się że już TEMATRANS nie będzie posyłał ciężarówek do Hiszpani.
POZDRAWIAM!!

_________________
Iveco Stralis - King Of The Road


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 18:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2006, 21:31
Posty: 18
Lokalizacja: ...:::Choszczno:::...

Fajnie tak w środku mroźnej zimy wyjechać se do cieplutkich Włoch:D Tylko pozazdrościć:D Pozdro


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2006, 14:15
Posty: 98
Lokalizacja: LUBLIN

Heh zobaczicie ilu miłośników stralisów się uzbierało :twisted: Jak doszedłem na forum byłem sam z moim białym iveco.. Rośniemy w siłę chłopaki!! :twisted: :twisted: A co do temetu: Nareszcie sobie można poczytać gdzie się wożą koledzy :mrgreen: :mrgreen:

_________________
....:::::ŚLĄSK WROCŁAW & MOTOR LUBLIN::::...Na zawsze razem....Motor&Chełmianka


Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2006, 11:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 20:33
Posty: 30
Lokalizacja: Żywiec

No ja jestem wielkim miłośnikiem tego samochodu , :)
Teraz kolejna trasa sie szykuje az na 2 miechy przywioze zdjecia i wszystko opiwiem z wycieczki.
POZRAWIAM!!

_________________
Iveco Stralis - King Of The Road


Tytuł:
Post Wysłano: 30 cze 2006, 12:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2006, 20:12
Posty: 46
GG: 4224041
Samochód: Alfa Romeo
Lokalizacja: Wrocław

Telepass dobra rzecz. Przez bramiki idziesz 40 i narazie, raz mi sie udalo przejechac 50, ale we wloszech jak sie wyjezdza z bramek i popatrzy na inne auta to widac, jakby taka szarańcza sie rzucala na te dwa pasy autostrady. z 5 wyjazdow wujezdza 5 ciezarowken na jeden pas i nikt sie nie rozbije. Moim zdaniem wlosi to sa jedni z lepszych kierowcow w europie


Tytuł:
Post Wysłano: 12 wrz 2006, 15:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2006, 10:10
Posty: 46
Lokalizacja: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy

Tylko trzeba pamiętać żeby Telepass dobrze przyklejić :wink: Wiem coś o tym...

_________________
Zapraszam was http://www.photoblog.pl/italliandragon
Fratelli Galassini Autotrasporti Fan


Tytuł:
Post Wysłano: 12 wrz 2006, 16:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Taa, wlosi moze dobrze jezdza, ale te ich ronda... no comment. Kto sie wepcha ten jedzie. Nato,iast z drugiej strony nie powiem ze przejezdzanie przez bramki z predkoscia 40-50km/h jest madre. Nie zawsze telepass otwiera bramki. czasem jest to wina bramki lub telepassa. Wystarczy wycofac i jeszcze raz podjechac i otwiera. A gdy taka sytuacja sie przytrafii to ciezko bedzie z predkoscia 40km/h wyhamowac

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 13 wrz 2006, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2006, 10:10
Posty: 46
Lokalizacja: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy

Cytuj:
Taa, wlosi moze dobrze jezdza, ale te ich ronda... no comment. Kto sie wepcha ten jedzie. Nato,iast z drugiej strony nie powiem ze przejezdzanie przez bramki z predkoscia 40-50km/h jest madre. Nie zawsze telepass otwiera bramki. czasem jest to wina bramki lub telepassa. Wystarczy wycofac i jeszcze raz podjechac i otwiera. A gdy taka sytuacja sie przytrafii to ciezko bedzie z predkoscia 40km/h wyhamowac
Zgadzam się w 100% z kolegą Igorkiem. Włosi wpadli na "świetny" pomysł zastępowania sygnalizacji świetlnej rondami. Tam gdzie ja mieszkam we Włoszech aby pojechaćnad morze (ok 20 km) spotykam 6 rond! W samyej miejscowości w której mieszkam rond jest z 5 (ok 6 tys. mieszkańców). Krótko mówiąc Włosi nie mieli głupiego pomysłu z tymi rondami, ale kierowcy chyba kiepsko sobie radzą... rzadko widzę kierowce który sygnalizuje zamiar skrętu :roll: (na rondzie oczywiście).
Co do Telepassu to nie odworzył bramki jak wracałem do Polski (autobusem). Kierownik zaczął wycofywać,a za nim ciągnik z naczepą :roll: !! Ale przejechaliśmy... do bramki obok :lol:

P.S. Pozdrawiam wszystkich, Polskich kierowców, którzy jechali przez Tresigallo (FE), a szczegulnie kierowców z białego mana TGA na czeskich numerach...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: