Strona 2153 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12151 2152 2153 2154 21553468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 kwie 2018, 14:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Gnój zabija jadącą na rowerze matkę i dwie córki, ojciec walczy o życie w szpitalu, a temu ch** postawili zarzut niedostosowania prędkości za co grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat za kratami. Nosz k**** ręce opadają...

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Powiem Ci tak, jeżdżąc zawodowo po naszych "pięknych" drogach wyrobiłem sobie takie zdanie na temat rowerzystów: fajnie sobie pojeździć na rowerku ale wyjezdzanie tym na drogi czy lokalne czy wojewódzkie(o dk już nie mówiąc bo to świadome samobójstwo) to igranie że śmiercią. A za zabieranie dzieci na rower pomiędzy jezdzace osobowki i ciężarówki to rodzice powinni dostawać wyroki w zawiasach. Nigdy nie rozumiałem tego fenomenu i "przyjemności" z jazdy na rowerze po drodze, wdychania spalin i bycia omijanym na centymetry przez tonę albo 40 ton zelastwa. Porostu głupota ludzka. Można w wiele ciekawszych sposób wolny czas spędzać, szczególnie z dziećmi niż po drogach na rowerze. My jak z dziećmi jeździmy, to zawsze rowery do auta i jedziemy tam gdzie ścieżki rowerowe, parki itp.
Nie wiem po jakiej drodze oni konkretnie jechali bo nigdzie tego nie znalazłem ale jak znalazł się tam poje* w osobowce i dał rady tak się rozpędzić to nie była to raczej droga gruntowa. Ten lebek 22 letni i tak by się rozj**** bo zapewne sadził jak głupi. Ale oni by żyli.
Kolarza to jeszcze zrozumiem bo gdzieś muszą trenować a i tak nieraz tak zapie* że ciężko dużym wyprzedzic :mrgreen:


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 16:24

Cytuj:
Cytuj:
Nie wypowiadam się za RLP.
To mimo wszystko są inne firmy. Inni ludzie i zarząd, inna struktura, inny zakres działalności, itd.

Jest jedno logo i dzięki temu RT zbiera cięgi za wymianę palet, dostawy do Biedronek i innych, dziwnego rodzaju obciążenia itp.
Jakież to typowo polskie... Jak coś się spieprzy w "grupie" to od razu obrona, że to nie moja działka, nie mój sektor, nie moja branża. A jeśli spływa nagroda to od razu podpinanie się pod sukces. Ech...
nie wiem jak teraz, ale kiedyś w ten sposób tłumaczyli obcinanie kilometrów. to nie oni, to firma zewnętrzna liczy, oni nic na to nie poradzą :)


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 19:14

Nawiązując do mojej rzekomej hipokryzji. Jestem egocentrykiem przejawiającym roszczeniowe postawy z autokratycznymi poglądami, wyznającym zasadę (cytując Ocia seniora): Może być źle, może być dobrze, ale ma być k***a po twojemu.


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 20:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:36
Posty: 415
GG: 2487564
Lokalizacja: Wilkowice k. Bielska-Białej

Mam takie pytanie, a zaraz prośbę.
Zna ktoś lub może ma, darmowy program do rozliczania tacha, potrzebuje przekonwertować pliki DDD do excela. Ewentualnie, z miłą chęcią jeśli ktoś mógłby udostępnić swoje dane z tachografu byłbym wdzięczny. Oczywiście wszystko anonimowo. Potrzebuje kilka odczytów, przekonwertowanych do excela do pracy inżynierskiej. Będe tworzył "prosty" program do rozliczania. Coś w stylu, oblicz czas pracy, jazdy, dystans, średnią prędkość.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 20:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Sprawdzałem w tachospeedzie i chyba się nie da tego zrobić. Można zapisać do wielu plików zapisać, ale do excela nie widzę opcji konwersji.
https://imgur.com/a/25XI7

Ewentualnie zostanie ci wklepanie ręczne danych na podstawie wydruków lub screena z programu.


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 20:47

Supertacho masz na 14 dni na próbę, to może sobie zobacz.


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 21:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

by napisac taki program musisz mieć wszystkie dane z jednego pojazdu i jednego kierowcy.
mając dane z różnych pojazdów i kierowców nie będziesz miał możliwości prawidłowego wyliczenia.
a tak w ogóle to chcesz dane z tacho czy z karty kierowcy?
na dobrą sprawę powinieneś mieć z jednego i drugiego zapisu.
ja korzystam z czegoś takiego co się nazywa - "readesm"
i będzie ciężko o anonimowość bo te zapisy (w ddd) są nieedytowalne ( a może ja nie potrafię) poza tym jest to naprawdę coś bardzo prostego "do popatrzenia" i ewentualnie wydrukowania lub przesłania w całości

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 22:28
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Moja laska miała dwa razy staż w Rabenie w Gądkach (uprzedzam jakieś sugestie- ostatni był w zeszłym roku) i jak wspominała ile obciążeń na kierowców idzie za palety, braki w dokumentach, braki podbitych dokumentów to jak dobrze byś się przyłożył jednego dnia to resztę miesiąca jeździsz już za darmo.
Ale dlaczego przykładowo Raben ma dokładać za to, że kierowca nie podbił dokumentów, nie dostarczył dokumentów ? Klient dostaje niepełne potwierdzenie dostarczenia towaru i zapłaci im część frachtu albo jeszcze najlepiej ze wstrzyma platnosc za to, to kto tu jest winny ? Raben czy kierowca, który tego nie dopilnował ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 22:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:36
Posty: 415
GG: 2487564
Lokalizacja: Wilkowice k. Bielska-Białej

Cytuj:
by napisac taki program musisz mieć wszystkie dane z jednego pojazdu i jednego kierowcy.
mając dane z różnych pojazdów i kierowców nie będziesz miał możliwości prawidłowego wyliczenia.
a tak w ogóle to chcesz dane z tacho czy z karty kierowcy?
na dobrą sprawę powinieneś mieć z jednego i drugiego zapisu.
ja korzystam z czegoś takiego co się nazywa - "readesm"
i będzie ciężko o anonimowość bo te zapisy (w ddd) są nieedytowalne ( a może ja nie potrafię) poza tym jest to naprawdę coś bardzo prostego "do popatrzenia" i ewentualnie wydrukowania lub przesłania w całości
Wystarczą dane samego kierowcy, jak będzie kierowca i samochód to też będzie dobrze. To ma działać na podstawie jednego, kilku dni. Optymalnie by było np z dwóch tygodni. Anonimowość jak najbardziej, jeśli się uda przekonwertować do excela to usuwasz dane kierowcy, zapisujesz i ja już do tego nie mam dostępu. Poza tym, w pracy nie mogą znaleźć się dane osobowe osób postronnych.
Jeśli ktoś mógłby udostępnić jakieś dane, byłbym bardzo wdzięczny. Niestety mam same analogi.


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Nawiązując do mojej rzekomej hipokryzji. Jestem egocentrykiem przejawiającym roszczeniowe postawy z autokratycznymi poglądami, wyznającym zasadę (cytując Ocia seniora): Może być źle, może być dobrze, ale ma być k***a po twojemu.
A ja tam z tego wszystkiego dochodzę do wniosku, że wyżej srasz jak dupę masz.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 23:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Widzę że nie próżnowaliście przez ostatnich kilka tygodni w tym temacie :lol: . Jedno stwierdzenie mi się ciśnie do ust że sukces ma wielu ojców zaś porażka jest zawsze sierotą (tyle w komentarzu do firmy X), nie zdziwcie się jak za kilka lat będą Was wszyscy wytkali palcami i przykleją Wam naklejkę (metkę) wydy..ny pracownik roku z firmy X (nie takich gości przeżuły i wydaliły duże korporacje). Co do tego dzielenia firmy na części (spółki córki) to komentarz jest jeden :lol: bądźmy realistami i myślmy racjonalnie po co powstały takie części :?: Nie odpowiadajcie bo każdy z nas zna odpowiedz.
Co do sukcesów zrobiłem sobie mały rozruch na rowerze i jeszcze żyje. Co do bezpieczeństwa w czasie jazdy na rowerze po naszych wspólnych drogach to szkoda się wypowiadać bo do puki nie powstaną prawdziwe dróżki rowerowe, które łączą większe miejscowości dotąd będzie dochodzić do tak makabrycznych wypadków. O ile w dużych miastach powstają te dróżki rowerowe o tyle w mniejszych miejscowościach nadal nie jest to temat nawet brany pod uwagę.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 15 kwie 2018, 23:38

Cytuj:
A ja tam z tego wszystkiego dochodzę do wniosku, że wyżej srasz jak dupę masz.
Jeszcze kilka lat temu bym toczył pianę o takie słowa, robił zadymę. Dziś powiem krótko: wali mnie to.
Piszę co myślę. Żyję w zgodzie sam ze sobą. A że komuś ze mną nie po drodze. "(...)A idi pan na chryn(...)"


Post Wysłano: 16 kwie 2018, 0:13

dokładnie, szkoda zdrowia...


Post Wysłano: 16 kwie 2018, 6:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Zdania na dany temat mogą być podzielone ale opinie każdego należy uszanować. Jeśli ktoś się z Tobą nie zgadza nie musisz się z nim waflować ale uszanować należy jego zdanie. A z podejściem: Nie zgadzasz się ze mną? To idź Pan w chuj, to daleko się nie zajdzie.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 16 kwie 2018, 11:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Moim zdaniem,każda sugestia powinna być dla człowieka powodem do małej refleksji nad sobą i zastanowienia się ile w tym osądzie jest prawdy...Przyjąć krytykę wielka sztuka,a jeszcze zrobić z nią coś konstruktywnego to podwójny sukces.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 16 kwie 2018, 16:48
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Scorpu, w Szczecinie stoisz ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 16 kwie 2018, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Dziś załadowany ciekawy temar. Ze Szczecina Angli przez Norwegie. Zmiana papierow na Granicy i prom z Goteborga do Immingsham. Kierowca sie wybyczy 26 godzin w czasie rejsu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 16 kwie 2018, 18:03

Powodzenia w szukaniu powrotu :D Z tamtych rejonów dużo ryby idzie.


Post Wysłano: 16 kwie 2018, 18:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Powodzenia w szukaniu powrotu :D Z tamtych rejonów dużo ryby idzie.
Pod "blandekę" jak znalazł ;)


Post Wysłano: 16 kwie 2018, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Pod "blandekę" jak znalazł ;)
Diesla sie wozi plandekami to ryby nie da rady? :D

ps. kto juz widział mrożącą krew w zyłach scene zjazdu scanii w lesie jak prawie wózek do rowu połozyli na potrzeby produkcji? :D megatransporty podobno to były albo inne gunwo

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2153 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12151 2152 2153 2154 21553468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mariuszduzy i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: