Strona 1585 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11583 1584 1585 1586 15873468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 mar 2017, 8:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Zwir3k.Lidl Wymaga ciągnika Euro 5 oraz naczepy min. 2013rok z dwoma parownikami.Podczas wykonywania kontraktu wymagają również dwóch zastępczych pojazdów (Euro5) które będą stały w gotowości gdyby któryś uległ awarii.Pojazdy zastępcze mają być tylko i wyłącznie na wyłącznośc Lidla.Oczywiście postojowe płatne.


Kaufland również od nowych wymaga Euro5. Wszystkie naczepy z dwoma parownikami.

Tak jak Żwir3k napisał,na kraju coraz więcej nowego taboru się pojawia a wcisnąć się z magnolią czy inną paryżaną z trytytkami na dobrą robotę jest praktycznie niemożliwe.

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 20 mar 2017, 8:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Akcja ciężarówka - łysa opona - pęknięta szyba.

Niby rutynowo, a juz 20min :) .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 20 mar 2017, 8:52

Cytuj:
Użytkownik nie żebym się czepiał czy coś ale jak przychodzi do mnie kierowca zawodowy i mówi żebym wymienił mu żarówki w aucie to lekko mnie śmiech ogarnia(...)
Właśnie chodzi o to, że nie zrozumieliśmy się. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żebym jeździł z przepaloną żarówką, i czekał aż szef mi wymieni. A wielu kierowców właśnie tak robi. Ma to w głębokim poważaniu, czy coś mu świeci, czy nie. Musiałbym być skończonym idiotą, by iść do właściciela: szefie, bo mi żarówka nie świeci.
Cytuj:
(...)Po drugie kij ma dwa końce, Wiesz dla czego co poniektórzy nic nie zgłaszają, przez strach (boją się konsekwencji), żeby nie było na nich że zepsuli pojazd bo jest to sygnał dla szefostwa do możliwości obciążenia pracownika naprawą, co robi taki pracownik próbuje się szybko pozbyć klamota przez przekazanie innemu pracownikowi, lub się zwalnia z firmy.
Nie zgodzę się. A to z racji faktu, że w każdej firmie, w której pracowałem, zawsze miałem w chwili rozpoczęcia pracy podpisywany protokół zdawczo/odbiorczy. Wszystkie uszkodzenia, stan wyposażenia itp. Nie raz było tak, że coś się stało (zdarzenie losowe, czy ja dałem ciała) i sprawę zawsze załatwiało się w sposób bezkonfliktowy. Kwestią było podejście do samego tematu przez kierowcę (w sensie mnie) i powiedzenie: tak, moja wina. Zdarzyło się czy to przytrzeć plandekę (w firmie z Katowic), czy też zgiąć zderzak na zamarzniętej kupie śniegu (na kurierce) - ale wszystko było powiedziane otwarcie.
Cytuj:
(...)I jeszcze masa przykładów, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę. Robota nie jest ani z transa, ani z elkawi frydryś. Także według mnie nie odrazu Rzym zbudowano, co raz lepiej będzie ;)
I oby szło ku lepszemu, a takie "firmy" jak Duda i pochodne, czy im podobne - szybko skończyły karierę na rynku TSL.
Cytuj:
(...)
Tak jak Żwir3k napisał,na kraju coraz więcej nowego taboru się pojawia a wcisnąć się z magnolią czy inną paryżaną z trytytkami na dobrą robotę jest praktycznie niemożliwe.
I bardzo dobrze, że sami zleceniodawcy zaczynają mieć świadomość taboru, jakim wykonuje się zlecenia.
Podejrzewam, że są i będą firmy, którym "u gwizdka lata", czym są wożone ich towary. Można by w nieskończoność wyliczać. Ot choćby huty. No, ale huty, stalownie to "państwo w państwie".


Post Wysłano: 20 mar 2017, 9:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Prawda idzie ku lepszemu jednak zeby bylo dobrze to jeszcze wiele wody w Wiśle musi uplynac i wiele zmienić sie w głowach. Nawet na pudlach zaczynaja miec lepsze fury ;)

Użytkownik o ogarniczeniu dostepu bardziej mysle o pracy u podstaw czyli kurs na przewoznika nie moze byc tak odrealniony. Liczonie stawek w tonokilometrach dzis moze sie uzywa na wywrotkach (Kierowniku ?). Czemu nie liczy sie stawki na kilometr? Trzeba pokazac takim co chca miec tira jaki maja koszt przejechania jednego kilometra nowym autem. Jak ja policzylem u siebie to padlem na serce w sumie ;D i gadanie ze on ma splacone i jezdzi dla siebie i moze jechac za 2 zlote? Co to zmienia! Jezdzi dalej za 5 zeta i kup synowi chate... ehhh temat rzeka ;D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 20 mar 2017, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2015, 12:28
Posty: 100

Panowie sie zobaczyc jakos temat, ktory zostal usuniety z forum?


Post Wysłano: 20 mar 2017, 11:29

Nie - usunięty temat jest nie do odzyskania.


Post Wysłano: 20 mar 2017, 13:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

czyżby już temat scanii r450 spadł z rowerka za alimenty, trihalogienium itd? :roll:

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 20 mar 2017, 14:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
czyżby już temat scanii r450 spadł z rowerka za alimenty, trihalogienium itd? :roll:
Nie starczyło na trihalogeniumy. Jest duo.

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 20 mar 2017, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Ok to przepraszam najmoc niej jednak nie zmienia faktu ze transport nie jest jego glownym zrodlem zarobku. Moj dobry kolega pracuje w pewniej duzej firmie obslugujacej pudla z Hamburga i tak jak Użytkownik mowi. W jedna strone jest elegancko. W druga na pusto plakac sie chce... a nie powinno tak byc!
Nie wiem w jakiej robi spedycji, ale jeśli 0.78-0.85 centa za KAŻDY kilometr w kółku Hamburg-PL-Hamburg (pełno-pusto, czy tam pusto-pełno) jest zapłacone to powód do płaczu... Czegoś chyba nie kumam :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 20 mar 2017, 19:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

A ja jestem na goscinnych występach w Rabenie w Legnicy :D jak ja nie lubie tych molochów. Człowiek ze wsi to jednak do małych rzeczy przyzwyczajony


Post Wysłano: 20 mar 2017, 19:27

Przeglądam właśnie fotki w laptopie i wpadło mi w ręce dość ciekawe. Taka oto pamiątka z jednego z rozładunków:
Obrazek
Z tego co pamiętam, to znaleźli tego "jegomościa" we włóknach kokosowych, które były w kontenerze przywiezionym gdzieś z Azji...


Post Wysłano: 20 mar 2017, 19:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Podobnego bądź nawet takiego samego kiedyś w jakimś supermarkecie znaleźli. Szum na całą Polskę. Pewnie ten pająk bardziej posrany od innych był.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 20 mar 2017, 19:36

Chłopaki na rozładunku mówili, że to już drugi taki znaleziony, którego mają w swoim "terrarium". Żeby było śmieszniej, ciekawiej, to mówili, że zdarzały się w tych kontenerach węże, skorpiony.
Ciekawe, ile jaj taki pająk złożył i czy aby później nie wykluła się taka "niespodziewajka" u kogoś w domu. Szczerze mówiąc - średnia przyjemność obudzić się z czymś takim w łóżku.
Nie żebym bał się pająków, ale od węży to stronię.


Post Wysłano: 20 mar 2017, 19:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Znam przypadek z moich okolic, że przyjeżdżali odbierać z "zoologu" z Poznania przesyłkę z kontenera w postaci węża.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 20 mar 2017, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
czyżby już temat scanii r450 spadł z rowerka za alimenty, trihalogienium itd? :roll:
A boli strasznie?


Post Wysłano: 20 mar 2017, 20:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2015, 17:26
Posty: 121
Samochód: DAF CF
Lokalizacja: Olsztyn/Dobre Miasto

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Osobisty blog

http://tnijurl.com/dc93d995a045/


Post Wysłano: 20 mar 2017, 20:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Cytuj:
Akcja ciężarówka - łysa opona - pęknięta szyba.

Niby rutynowo, a juz 20min :) .
Widzę że nie tylko na Ślasku taka akcja,jak jechałem na serwis to co chwila kontrole.

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 20 mar 2017, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Zaraz potem mnie puścili. Niby że do końca tygodnia mają nas trzepac.

Dostałem nowe okulary. W starych widzę lepiej. Ręce opadają.
Pan dochtór coś skiepścił, bo osobno widzę na 100%, problem mam kiedy chce skupić wzrok, na czymś, a nie mogę. Mam astygmatyzm, pewnie cylindry źle dobrane, dobrze rozumuję?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 20 mar 2017, 20:42

Cytuj:
(...)pewnie cylindry źle dobrane, dobrze rozumuję?
Oj tam od razu cylindry. Pierścienie wymień i powinno być ok ;)


Post Wysłano: 20 mar 2017, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2009, 18:03
Posty: 245
Samochód: Iveco Daily II 98'
Lokalizacja: Olkusz

W Krakowie na Stella-Sawickiego w kierunku Rybitw pół dnia ściągali tylko duże, nawet z wewnętrznych pasów blokując reszte. :roll: Obstawa 3 radiowozów.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1585 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11583 1584 1585 1586 15873468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: