Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 sty 2017, 20:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Jakby coś to mam na sprzedaż materiały do CKZ.

Pytania 1800 w wersji papierowej, chociaż na egzaminie pojawiło się może z 8 z tej książki.
Książkę CKZ najnowsze wydanie
Przykładowe zadania z rozwiązaniami (czas pracy + ZUS/Leasing itd)

Jakby ktoś był zainteresowany to niech pisze PW.
Wysłać mogę dopiero 3 lutego.

Ogólnie egzamin to taka trochę loteria, szczególnie pytania testowe. Jak na zadania się trafi dobre, to wystarczy napisać jedno całe dobrze i część drugiego (tak żeby uzyskać 60%) a z testu wg mnie ktoś kto jeździł to 32 powinien nazbierać.
Ja pierwszy egzamin oblałem bo źle rozwiązałem zadanie z leasingu, do tego z czasu pracy miałem mega trudne. Godziny nocne, podwójna obsada, kilka załadunków rozładunków, duża odległość itd.


Post Wysłano: 07 lut 2017, 22:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2017, 16:07
Posty: 8
Samochód: ;)

Witam.
Potrzebowabym ksiazke i różnego rodzaju materiały w formie pisemnej i elektronicznej potrzebne do przygotowania się na egzamin na przewoz rzeczy. Poproszę o pomoc osoby ktore zdawaly w ostatnim czasie ktore uczyly sie z tych materiałów i zdały.
Prosze o pomoc.


Post Wysłano: 08 lut 2017, 12:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2016, 17:09
Posty: 16

Ja mam materiały przeróżne, ale ciągle czekam na wyniki. Niebawem minie 2 tygodnie od egzaminu a tu ciągle cisza.


Post Wysłano: 08 lut 2017, 16:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2017, 14:00
Posty: 9

Ja się uczyłam głównie z książki kupionej od its. Zadania które miałam na egzaminie dużo trudniejsze od tych które przerabiałam bo przy obliczaniu płacy był urlop bezpłatny i dodatek stażowy i w czasie pracy czas pracy kierowcy w nocy. Kilka pytań z adr miałam... test ogólnie trudny ale wszystkiego da się nauczyć. Nie chodziłam nigdzie na kurs. Zdałam za pierwszym razem;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 10 lut 2017, 11:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2017, 16:07
Posty: 8
Samochód: ;)

Cytuj:
Ja się uczyłam głównie z książki kupionej od its. Zadania które miałam na egzaminie dużo trudniejsze od tych które przerabiałam bo przy obliczaniu płacy był urlop bezpłatny i dodatek stażowy i w czasie pracy czas pracy kierowcy w nocy. Kilka pytań z adr miałam... test ogólnie trudny ale wszystkiego da się nauczyć. Nie chodziłam nigdzie na kurs. Zdałam za pierwszym razem;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moze ktos podać tytuł tej książki??

Potrzebuje taiej książki w której będzie napisane jak liczyć godziny nocne, urlopy bezpłatne, podwójna obsada itp. Żeby to było dobrze wytłumaczone.


Post Wysłano: 10 lut 2017, 12:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Post Wysłano: 10 lut 2017, 20:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 wrz 2014, 20:25
Posty: 37
Samochód: Volvo FH12

Jeśli książka od ITS to raczej o tą chodzi:
http://www.its.waw.pl/9862,pl,Organizac ... zeczy.html


Post Wysłano: 10 lut 2017, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2017, 14:00
Posty: 9

Ja sie uczyłam z tej od its ale nie ma tam rozwiązań zadań... praktycznie sama teoria...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 16 lut 2017, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2016, 17:09
Posty: 16

Pisałam egzamin pod koniec stycznia. Moje wrażenia:

Uczyłam się z książki od ATiP i korzystałam z ich testów. Nie chodziłam na żadne kursy. W części pierwszej były pytania o rzeczy, których nie było w książce, warto więc przeczytać sobie po prostu akty prawne, wbrew pozorom nie ma tak dużo czytania.

W drugiej części miałam zadanie z podwójną obsadą, był podany czas godzin nocnych, ale wydaje mi się, że to była zmyłka. Trzeba było pilnować czasu PRACY kierowców, bo w zadaniu było sporo czasu na oczekiwanie, doładunki i mimo niewykorzystania maksymalnego czasu JAZDY, wykorzystali swój czas pracy. Kazano też w zadaniu zrobić krótki harmonogram powrotny do danego miejsca załadunku.

Kolejne moje zadanie dotyczyło liczenia płac kierowców, tu bardzo trzeba zwracać uwagę czy chodzi o netto, czy brutto. Ogarnijcie sobie jak odejmuje się urlopy bezpłatne, jak dodawać premie (w zadaniu to był bodaj dodatek kadrowy?), jak wyliczyć podatek dochodowy faktycznie odprowadzony do US.

Nie wiem ile i jakie błędy popełniłam, ale zaliczyłam za pierwszym razem.


Post Wysłano: 19 lut 2017, 19:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 wrz 2014, 20:25
Posty: 37
Samochód: Volvo FH12

W jaki sposób trzeba złożyć wniosek do ITS? Pocztą tradycyjną czy może być mailowo?


Post Wysłano: 19 lut 2017, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2017, 14:00
Posty: 9

Cytuj:
W jaki sposób trzeba złożyć wniosek do ITS? Pocztą tradycyjną czy może być mailowo?

Możesz wysłać poczta lub kurierem. Zgłoszeń elektronicznych czy faksowych nie przyjmują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 19 lut 2017, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 wrz 2014, 20:25
Posty: 37
Samochód: Volvo FH12

Dzięki.


Post Wysłano: 21 lut 2017, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2016, 0:50
Posty: 7

Witam wszystkich, potrzebuje jakieś chociaż jedno zadanie mogą być dwa przykładowe takie jak pojawiają się na egzaminie zadania z czasu pracy kierowców. Chce się tego nauczyć nie mam żadnych zadań oprócz tych co znajdują się w książce.


Post Wysłano: 21 lut 2017, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2006, 16:27
Posty: 81

Pewnie nie wiele Ci to pomoże, ale zadania z harmonogramem i leasingiem są analogiczne do tych z książek. Za wiele to tam wymyślić nie mogą.
Zadania, które ja miałem to:
1. Harmonogram przejazdu z Warszawy do jakieś miejscowości w Szwecji. Doładunek gdzieś w Polsce, przeprawa promowa, z góry założone że jedzie jeden kierowca i ma dojechać na kolejny dzień na 15. Była w zadaniu podana pora nocna. Mi wyszło że nie da się dojechać na podaną godzinę, opisałem dlaczego. Nie pamiętam dokładnych odległości. Uwzględniłem porę nocną.
2. Leasing, 3 auta, podane koszty początkowe, koszty stałe i koszty eksploatacyjne. Obliczyć stawkę za tkm z 8% nadwyżką przychodu, obliczyć dochód.

Jak widziałem to najwięcej dziwnych rzeczy może pojawić się w zadaniu z pensjami (L4, urlopy płatne i bezpłatne, premie). Ale w książce to jest opisane, jak to obliczyć.


Post Wysłano: 22 lut 2017, 12:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2016, 17:09
Posty: 16

Otrzymałam wreszcie certyfikat pocztą :) Chętnie odsprzedam książkę, notatki i 100 testów po 64 pytania.


Post Wysłano: 06 mar 2017, 15:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2017, 18:01
Posty: 4

Fibby jeżeli chodzi o testy to można znać zródło? czy duzo pytan sie powtórzyło? i czy uczyłeś się tylko z notatek ktore miałes? chodziłes na kurs?


Post Wysłano: 07 mar 2017, 11:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2016, 17:09
Posty: 16

Testy są z platformy ATiP, niektóre pytania były słowo w słowo takie same. Nie chodziłam na kurs, uczyłam się z książki, korzystałam z pytań ATiP, czytałam akty prawne, to wystarczyło :)


Post Wysłano: 12 mar 2017, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 wrz 2014, 20:25
Posty: 37
Samochód: Volvo FH12

No i po egzaminie :D Takiego stresa chyba jeszcze nigdy nie miałem chociaż po tym jak dostałem test emocje opadły, bo jakiś szczególnie trudny nie był choć zdarzały się pytania przy których robilem wyliczankę :D Co do zadań to w jednym miałem trasę z dwoma miejscami rozładunku i godziny nocne, ale za to miałem jasno napisane że pojedyncza obsada. Musiałem podać czas jazdy i określić ile kursów można zrobić w tygodniu.
W drugim zadaniu dwóch kierowców i wyliczyć płacę netto dla jednego który ma 20% dodatku i płacę brutto dla drugiego kierowcy który miał 2 dni urlopu bezpłatnego i kilka godzin nadliczbowych w niedzielę.
Ogólnie to jestem dobrej myśli, ale kto wie.


Post Wysłano: 22 mar 2017, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2017, 14:42
Posty: 2

Witam, egzamin zdałem za pierwszym razem w lutym 2017 r.
Nie byłem na żadnym kursie, a moje przygotowanie to dokładnie 10 dni nauki w domu.
Posiadam materiały którymi mogę się podzielić.
Zapraszam do kontaktu [EDIT by Użytkownik] przez P-W.


Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 13:28 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyedytowano treść


Post Wysłano: 24 mar 2017, 13:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 wrz 2014, 20:25
Posty: 37
Samochód: Volvo FH12

Również zdałem za pierwszym razem bez kursu.
Mam do sprzedania materiały: Książka ATiP, pytania, zadania itp.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: