Strona 13 z 18 [ Posty: 357 ] Przejdź na stronę Poprzednia 111 12 13 14 1518 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 28 sie 2016, 11:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Dlatego nie, że kabina będzie służyła przez kolejne ~20 lat i spodziewałem się, że będzie czymś innym niż była przez ostatnie 20 lat. Oczywiście, trzeba uczciwie przyznać, że sama jej konstrukcja zapewne się zmieniła, jest pewnie m.in bardziej bezpieczna, a i wiele elementów, które wymieniłem to zwykłe plastiki, które zostaną zmienione przy pierwszym lifcie. Jednak ogólna koncepcja praktycznie ta sama.

Zresztą, pod artykułem na 40ton można przeczytać podobny do mojego komentarz, tylko dotyczący wnętrza:
Panowie, nie oszukujmy się. Wnętrze miało być wielkim wydarzeniem a okazało się tylko mocniejszym liftem. Wszystkie elementy dostały nowych kształtów natomiast sama koncepcja kabiny została identyczna jak w R’ce. Układ deski rozdzielczej, boczki drzwi, kierownica, siedzenia itd. Wnętrze może i nowoczesne ale Ameryki to oni nie odkryli. O zmianie wnętrza można mówić w nowym Volvo czy Renault T jednak tutaj, to zwyczajny lifting.
w takim razie nie wiem czego się spodziewałeś. Zobacz co sam napisałeś?
Konstrukcja się zmieniła? tak, więc jest bezpieczniejsza ok. Jest większa niż poprzednia objętościowo, materac wraz z dolnym łóżkiem większy, co zarzucało się przedniej wersji, płaska podłoga, widać że wysoko umieszczone wyrko da większe schowki pod nim, dodatkowo z tego co widzę są jeszcze takie jak ma Actros, czyli między nadkolami a podłogą. Więc co byś chciał wycisnąć jeszcze więcej?
Volvo i Renault, a konkretnie Premium miały najgorsze kabiny do mieszkania, więc siłą rzeczy musieli to zmienić. Jednocześnie większe pole to popisu w wolnych wymiarach o które można kabinę powiększyć. W Premiumce chodzi się prawie na czworakach, a w FH poprzedniej generacji niewiele lepiej. Zresztą kabina nawet Magnumki jak dla mnie oprócz samego poruszania się w niej, nie była zbyt praktyczna. Scania już w 4 generacji miała lepszą kabinę od w/w modeli.

Lubię portal 40ton, ale opinie ludzi którzy przesiedzieli kilka tygodni na prawym fotelu nie są dla mnie wiążące.


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 28 sie 2016, 12:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

No widzisz, a Actros od MP1 do MP3 to była cały czas ewolucja w bardzo dobrą stronę, a w MP4 zaprojektowali samochód prawie od nowa. Po co?
Scania zapowiadała zupełnie coś nowego, a gdzie nie spojrzeć to jedynie grubszy lift - coś co robią co chwilę.


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 28 sie 2016, 13:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
to jedynie grubszy lift - coś co robią co chwilę.
kabina jest zupełnie nowa, dla mnie to nie jest grubszy lift.

jeśli chodzi o wygląd trzymają się swojej linii która jest charakterystyczna dla tej marki wg mnie to nic złego.

Każda marka po jakimś czasie tworzy nowy produkt, który teoretycznie ma byś lepszy niż poprzednik.


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 28 sie 2016, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Problem to tutaj leży chyba w tym, że większość miała mocno przesadzone oczekiwania o nowym modelu - spodziewała się wielkiej zmiany na plus, a Scania pokazała coś z mocno kontrowersyjnym wyglądem, nie robiąca rewolucji pod żadnym względem kabiną i się ludzie zawiedli. Wiadomo, że z kabiną jest to krok w dobrą strone - płaska kabina, większe łóżko, schowki etc są git, ale więszość chyba czegoś innego się spodziewała niż ciężarowego VAG'a :) . A już na pewno oczekiwania co do wyglądu zewnętrznego nowego modelu były inne niż to co powstało - sam raczej stawiałem na to, że pomimo całkiem nowej kabiny Scania jednak zachowa swój w miarę klasyczny design, a tu dupa...

I jak tak patrzę na te wszystkie nowe troki E6, to chylę czoła MB - jako jedyni zrobili coś nieodstraszającego wyglądem, nowoczesnego ale nie do przesady jak renault, scania, volvo i dodatkowo z mega przemyślaną kabiną.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 28 sie 2016, 14:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Czekam tylko na nową kabinę od MANa bo skoro teraz mają dzielić podzespoły to ciekawe co z kabiną. Osobiście właśnie spodziewałem się rewolucji na poziomie Mercedesa - nowy design itd a tu gruby lifting.


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 28 sie 2016, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Szwedzkim królem tuningu teraz zostanie Volvo - jest ładniejsze, ma to coś ... Później wg mojego gustu jest MB

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 28 sie 2016, 21:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Jak by sama Scania nie pierniczyła od ponad roku jaka to będzie nowość, rewolucja itp, to by ludzi tak nie nakręcili. Być może zmiany, których nie widać gołym okiem, są rewolucyjne ale o tym dowiedzą się użytkownicy jeżdżący obecnym modelem i tym wchodzącym na rynek.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 29 sie 2016, 8:39
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Tak jak pisałem wcześniej. Cała otoczka związana z premierą Scanii została napompowana jak zwiastun Greya co to za film nie będzie. Ludzie przyszli i większość stwierdziła, że tyłka nie urwało. Scania chyba trochę sama sobie jest winna, że ich nowa seria nie porwała serc publiczności.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 29 sie 2016, 8:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Może zacznijmy od tego, że Scania to już tylko nazwa. To w 99% Volkswagen i mogę się założyć, że nowy MAN będzie się różnił paroma detalami oraz znaczkiem na masce od tej nowej Scanii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 29 sie 2016, 9:04

Przyglądam się zdjęciom "popremierowym" i szału nie ma. Można powiedzieć, że kabina zrobiła się kanciasta jak w DAFie. Światła dalekosiężne w globie - ostatnimi czasy zapanowała jakaś dziwna moda na to. 2/3 sterowania oświetleniem w panelu drzwiowym - jakaś pomyłka wg mnie. Dlaczego? Ano niech kilka razy ktoś otworzy drzwi na załadunku/rozładunku podczas ulewy. Albo niech zostawi uchyloną szybę i zacznie padać. Skutki zalania będą oczywiste.
Jak będzie pracowało zawieszenie? Nadal będzie "kopała i biła zadem" po plecach na dołkach?
Generalnie nie spodziewałem się fajerwerków - ot kolejne wcielenie Szwedki.


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 29 sie 2016, 15:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2007, 16:33
Posty: 89
GG: 12923461
Samochód: Scania
Lokalizacja: Kraków

A mnie interesuje w nowej scani: czy jak zostawie buty na stopniach czy mi zmokna podczas jazdy w deszczu? Czy jak bede lezal to moge sobje wylaczyc radio, uchylic szyby i zaryglowac drzwi bez wstawania? Czy bedzie miejsce na zbiornik z woda? Czy oswietlenie wewnatrz jest wystarczajace by sppkojnie czytac i pisac dokumenty tak aby nie robic reka cienia? Czy oba foteke beda obrotowe?

_________________
Scania królowa autostrad i dojazdów do firm.


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 29 sie 2016, 16:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

No w Scani S będą raczej cztery stopnie (bo płaska podłoga), to najwyższy będzie wysoko i moknąć nie powinny.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 29 sie 2016, 18:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
A mnie interesuje w nowej scani: (...) Czy jak bede lezal to moge sobje wylaczyc radio, (...) zaryglowac drzwi bez wstawania?
Mamy we firmie R z 2004 i to ma a ja jeździłem R z 2006 i ona to miała na konsoli przy łóżku więc to zależy zapewne od wyposażenia. Ta R500 co teraz jeżdżę niby też dunka jak pozostałe ale ma biedniejsze wyposażenie i to dużo. Myślę, że w nowym aucie to żaden wielki bajer ;)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 30 sie 2016, 10:25
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
No w Scani S będą raczej cztery stopnie (bo płaska podłoga), to najwyższy będzie wysoko i moknąć nie powinny.
Tu raczej nie chodzi o wysokość a o zgranie drzwi ze stopnicą. Czy zachodzą drzwi na tyle by woda podczas pędu nie wbijała się do środka. Widziałem parę razy chłopaków co na drzwiach mieli po 4 paski silikonu jako uszczelki aby właśnie zniwelować tą dziurę. Jak nie mieli to wylewali z laćka wodę. No chyba, że klapki to na przelot woda poszła.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 30 sie 2016, 10:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Tu raczej nie chodzi o wysokość a o zgranie drzwi ze stopnicą. Czy zachodzą drzwi na tyle by woda podczas pędu nie wbijała się do środka. Widziałem parę razy chłopaków co na drzwiach mieli po 4 paski silikonu jako uszczelki aby właśnie zniwelować tą dziurę. Jak nie mieli to wylewali z laćka wodę. No chyba, że klapki to na przelot woda poszła.
Na postoju w Scanii po uszczelce cieknie woda idealnie na środek stopnia. Tak buty suszyłem :roll:

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 31 sie 2016, 15:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Tu raczej nie chodzi o wysokość a o zgranie drzwi ze stopnicą. Czy zachodzą drzwi na tyle by woda podczas pędu nie wbijała się do środka. Widziałem parę razy chłopaków co na drzwiach mieli po 4 paski silikonu jako uszczelki aby właśnie zniwelować tą dziurę. Jak nie mieli to wylewali z laćka wodę. No chyba, że klapki to na przelot woda poszła.
Tu nie chodzi o dziurę i pęd wciskający wodę tylko o tą co ścieka po uszczelce.
Na postoju więcej naleci niż podczas jazdy.

Ogólnie zasada jest prosta, wsadzisz buty do środka to nie pada, zapomnisz, ulewa gwarantowana :mrgreen:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 01 wrz 2016, 14:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

To teraz żółta folia będzie się okleja te lampki w atrapa? ? :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 01 wrz 2016, 16:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Niedawno mijałem nową sztukę w Hamburgu. Pewnie leciała do Zwolle, bo to ta od nich Transportlaboratorium czy coś takiego. Nie ma tragedii na żywo, chociaż lepiej by wyglądała z blendą nad szybą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 01 wrz 2016, 19:27
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

W końcu PolishLine jak to w MANie :D

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Tytuł: Re: Nowa Scania
Post Wysłano: 01 wrz 2016, 22:20
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
A mnie interesuje w nowej scani: czy jak zostawie buty na stopniach czy mi zmokna podczas jazdy w deszczu? Czy jak bede lezal to moge sobje wylaczyc radio, uchylic szyby i zaryglowac drzwi bez wstawania? Czy bedzie miejsce na zbiornik z woda? Czy oswietlenie wewnatrz jest wystarczajace by sppkojnie czytac i pisac dokumenty tak aby nie robic reka cienia? Czy oba foteke beda obrotowe?
Obrazek

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 13 z 18 [ Posty: 357 ] Przejdź na stronę Poprzednia 111 12 13 14 1518 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: