Strona 77 z 88 [ Posty: 1744 ] Przejdź na stronę Poprzednia 175 76 77 78 7988 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 cze 2016, 18:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Stała w Gdynii
Teraz stoję w mega korku od ronda na DCT ciekawe ile godzin zejdzie zanim pobiorę puszkę
Chłopak ode mnie wykręcił tam 9 ostatnio. Mogłeś się wstrzymać i jechać w nocy tak po 2.


Post Wysłano: 13 cze 2016, 19:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Panie rano to ja muszę być w Hamburgu z tą puszką i jeszcze rozładować na magazynach i odstawić pustą puszkę do portu.
Bo w środę ładuje puszkę do Rosji.
Niema jak to jazda w podwójnej obsadzie

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 13 cze 2016, 22:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2006, 23:17
Posty: 42

Cytuj:
1. Wjeżdżasz na parking.
2. Idziesz do budynku Pre-Gate, wyrabiasz przepustkę (tylko za pierwszym razem).
3. Awizujesz przyjazd po kontener (w tym samym okienku).
4. Wjeżdżasz na bramki (na 1 idą same ramy).
5. Zabierasz ticket-a z numerem rajki jedziesz pod wskazane miejsce.
6. Zawczasu (najlepiej na parkingu) rozsuń ramę, szlabanami masz całkowity zakaz wysiadania z samochodu. Jedynie w miejscu do zmiany rozstawu naczepy (dostaniesz mapkę).
7. Wjeżdżasz na miejsce, wrzucają Ci na ramę puszkę i odjazd. Zabezpieczenie kontenera albo w miejscu do rozsuwania naczep, albo już poza bramkami.

Generalnie jeden wielki rygor. Od 17:00 do 2 w nocy młyn jak cholera.

Na stronie DCT możesz sprawdzić stan kontenera, jaka jest kolejka itp.
Generalnie , puszke zabezpieczasz przy wyjezdzie jak staniesz pod szlabanem mozesz smialo wyjsc i go zabezpieczyc nikt Ci za to lba nie urwie , a jak kontroler ktory sprawdza nr puchy , plomby i generalnego stanu kontenera ,zauwazy ze masz go nie przylapanego tez moze szepnac slowo , akurat na bramkach jak i w okienkach sa normalni ludzie ;-) tylko przy wyjsciu kamizela kask .

Szkoda tego portu , bo jeszcze pare lat do tylu jak sie slyszalo ze pobranie z Gdanska to jechal czlowiek z usmiechem na twarzy bo 20 minut i bylo pozamiatane ,a odkad zmienil sie dyrektor portu jest ogromny bol , no i do tego wjechalo tam kilka innych gestii choc nie wiem czy to ma znaczenie .

MAN , tutaj moge jedynie potwierdzic ze wszystko przychodzi mailowo ,jedynie jak skladasz to zdajesz T1 do biura ,troche sie to tutaj rozni niz w niemczech :-)


Post Wysłano: 15 cze 2016, 8:42

Nawet nie chcę, nie próbuję myśleć, co będzie się działo, gdy otworzą DCT2...


Post Wysłano: 15 cze 2016, 9:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Nawet nie chcę, nie próbuję myśleć, co będzie się działo, gdy otworzą DCT2...
Ja słyszałem o konkurencji do Hamburga hahahaha


Post Wysłano: 15 cze 2016, 9:25

Dominik - ubaw po pachy ;)
Hamburg przerabia 7,5 mln TEU, a decet po rozbudowie ma mieć 4,0 TEU. Faktycznie konkurencja jak nic :twisted:


Post Wysłano: 15 cze 2016, 10:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Jakby doliczyć to co stoi w kolejce przed bramą plus to co jest w drodze to może jeszcze ze 300 sztuk się ustyka hahaha


Post Wysłano: 15 cze 2016, 10:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Dominik - ubaw po pachy ;)
Hamburg przerabia 7,5 mln TEU, a decet po rozbudowie ma mieć 4,0 TEU. Faktycznie konkurencja jak nic :twisted:
Tylko 4?
:-P
To Was 2 starczy. Każdy po 2 małe puszki i norma zrobiona ;-)

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 15 cze 2016, 10:32

Czeski błąd, miało być 4,0 mln. TEU :D


Post Wysłano: 20 cze 2016, 17:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

No i ciągną i nas na to nieszczęsne DCT. Procedura przy zdawaniu pełnego podobna jak wyżej dla pobierania? Najpierw wjeżdżać na parking i kierować się na pregate?

Jester ostatnio byłeś gdzieś w Nowych Skalmierzycach ale nie w Correcie, COM40 na Podkockiej może? :D Jak tak to szybko ładują i czy jest gdzie kimać? 8)


Post Wysłano: 20 cze 2016, 18:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
No i ciągną i nas na to nieszczęsne DCT. Procedura przy zdawaniu pełnego podobna jak wyżej dla pobierania? Najpierw wjeżdżać na parking i kierować się na pregate?

Jester ostatnio byłeś gdzieś w Nowych Skalmierzycach ale nie w Correcie, COM40 na Podkockiej może? :D Jak tak to szybko ładują i czy jest gdzie kimać? 8)
Wsio to samo. Musisz mieć numer kontenera i numer bookingu. Oczywiście na początek wyrobienie sobie karty.


Post Wysłano: 20 cze 2016, 18:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Jeszcze muszę zadzwonić co i jak bo podali adres sucharskiego 7 a tam jest depot bodajże balticonu z tego co widzę a nie DCT... Nie wiem czy ojca nastawiać na kolejkę czy nie :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 20 cze 2016, 20:24

Cytuj:
(...)Jester ostatnio byłeś gdzieś w Nowych Skalmierzycach ale nie w Correcie, COM40 na Podkockiej może? :D Jak tak to szybko ładują i czy jest gdzie kimać? 8)
Byłeś, byłeś :)
Parkingu na firmie do czorta i ciut-ciut. Ja zrzucałem, obok mnie chłopak czekał półtora dnia na załadunek. Ale ponoć miał bałagan w papierach.
A wjeżdża się nie tak, jak nawi prowadzi, tylko jedziesz przez Skalmierzyce, za kościołem w lewo pod 8 ton i za cmentarzem w lewo (przed przejazdem kolejowym w wąską drogę).


Post Wysłano: 20 cze 2016, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
A wjeżdża się nie tak, jak nawi prowadzi, tylko jedziesz przez Skalmierzyce, za kościołem w lewo pod 8 ton i za cmentarzem w lewo (przed przejazdem kolejowym w wąską drogę).
Zaraz za płotem cmentarza w tą drogę. Po okolo 150 metrach po prawej ręce musi być stacja paliw. Do końca jak droga prowadzi. Stoję od 2 h do rana pod rampą bo mam załadunek na 4 rano :D Odprawa jest na Correccie ;) Jak coś to PW :D

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 20 cze 2016, 20:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Odprawa na correcie czyli pewnie pół dnia z życia wyjęte jak zawsze tam... Dzięki wam dobre chłopaki :wink:


Post Wysłano: 20 cze 2016, 20:56

Eeeetam, mi dziś tylko 3h się zeszło na odprawie :)

Jutro będzie wesoło, bo odprawa przed rozładunkiem u klienta. I to przez mojego "ukochanego" pośrednika - Szenkiera :D


Post Wysłano: 20 cze 2016, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Odprawa na correcie czyli pewnie pół dnia z życia wyjęte jak zawsze tam... Dzięki wam dobre chłopaki :wink:
Ja miałem w correccie na 3.00 załadunek ale pojechałem sobie wczoraj na 22. O 22.30 pod rampą mnie ustawili a o 0.30 na parking wysłali. 8.00 telefon, że dokumenty już czekają. Kumpel z firmy ładował rano COM40 to znów na odprawę czekał około 3 godzin. Jak coś to do rana jestem tu do uchwycenia albo w drodze do Poznania na terminal :D

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 20 cze 2016, 21:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

3 godziny to i tak niezle tam, ja raz o 9 odjechałem i na sam koniec zmiany przed 14 papiery gotowe... Dobrze że tam większość co my wozimy idzie na Anglię, ale ostatnio coraz częściej jakieś śmieszne rzucanie między depotami, wcześniej było Szczecin-Ociąz-Szczecin i było pięknie


Post Wysłano: 21 cze 2016, 19:13

Ogólnie Ikea ma na załadunek i rozładunek 3 godziny, czy to Ociąż, czy Zbąszynek, Dobroszyce, Perzów, Genk, Thurrock, Edynburg czy kuźwa Dortmund. Każda godzina powyżej (ale pełna) podlega karze, którą można wystawić na Ikeę.

Nie mówię tutaj oczywiście o żadnej odprawie.

Więc jak ktoś czeka dłużej, to albo ma spedycje dupę, która się boi wychylić, albo się spóźnił po prostu.

A najlepsze są magazyny, my wozimy do Peterborough i Doncaster, przywozimy pełną z Polski i wstawiamy do 24 h przed slotem, bierzemy pustą/załadowaną (którą nam ładują sami :mrgreen: ) i wypierniczamy, bez czekania :D


Post Wysłano: 21 cze 2016, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Albo zlecenie jest z 4tej reki, Ikea opłatę za opóźnienie zapłaci, tylko kasa zostaje w spedycji, a tępy Janek przewoznik stoi w gratisie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 77 z 88 [ Posty: 1744 ] Przejdź na stronę Poprzednia 175 76 77 78 7988 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: