Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Kat. D+E
Post Wysłano: 09 sty 2016, 2:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Witam

Zainteresowała mnie dziś rozmowa z pewną osobą, która twierdziła że jeżeli posiadam kat. C i C+E, to idąc na kat. D, po pomyślnym zdaniu egzaminu, otrzymuję "od razu" kat. D oraz D+E (temat Kwalifikacji Wstępnej zostawiamy na boku). Przeglądając dziś Internet, w poszukiwaniu wiedzy na ten temat, natknąłem się na fakt, że WORDy przeprowadzają jednak egzaminy na kat. D+E. Więc...
Czy jest to w ogóle możliwe, że po zdaniu egzaminu na kat. D, dostanę również kat. D+E? Z B+E jest tak, że otrzymuje się "z automatu", po zdaniu C+E, ale o takim "myku", na D+E nie słyszałem. Czy egzamin na kat. D+E obowiązuje normalnie (czyli po kat. D, udaje się na D+E), czy to jest dla tych, którzy nie posiadają C+E, a jedynie idą na ten egzamin, mając jedynie B oraz D?
Wiem, że Internet jest kopalnią wiedzy, ale nic sensownego na ten temat, nie znalazłem...a WORD już zamknięty. :wink:


Tytuł: Re: Kat. D+E
Post Wysłano: 09 sty 2016, 12:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

no jak masz CE i zdasz D to dostaniesz automatycznie DE chociaż nie wiem po co Ci to :P znajomy który jezdzi w MPK mówił mi, że kiedyś było potrzebne DE żeby jezdzić Ikarusem przegubowym ale przepisy sie zmieniły i już nie wymagane jest DE na przegubowca :P nie wiem czy nie majać CE i zrobienie D a poźniej DE dostaniesz E do osobowych :(


Tytuł: Re: Kat. D+E
Post Wysłano: 09 sty 2016, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Pytałem się po prostu z czystej ciekawości, co do D+E. Nie sądziłem, że mając C+E, po zdaniu D "z automatu" dostajesz D+E. Właśnie zmyliły mnie te przegubowce (kiedyś nawet MPK robiło kursy dla kierowców na D+E), tak jak było kiedyś - nie przypuszczałem, że mogły się przepisy zmienić, co do D+E.
Wszystko już wiem - każdym razie serdeczne dzięki. :)


Tytuł: Re: Kat. D+E
Post Wysłano: 09 sty 2016, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

Ikarusy to wg przepisów był autobus+przyczepa mimo tego, że były połączone przegubem. Teraz Solarisy np maja silnik z tylu i trochę dziwne było wg starych przepisów to, że autobus ma silnik w przyczepie dlatego zmienili przepisy i do przegubowych nie potrzebne jest DE


Tytuł: Re: Kat. D+E
Post Wysłano: 09 sty 2016, 21:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Tytuł: Re: Kat. D+E
Post Wysłano: 13 lut 2016, 1:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Kategoria D+E jest często wymagana przez większe firmy autokarowe, które jeżdżą głównie na turystyce. Często podpinają do autokaru przyczepkę (np. na narty). Wówczas kierowca, który ma samą kategorię D nie może jechać.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Tytuł: Re: Kat. D+E
Post Wysłano: 13 lut 2016, 3:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
Kategoria D+E jest często wymagana przez większe firmy autokarowe, które jeżdżą głównie na turystyce. Często podpinają do autokaru przyczepkę (np. na narty). Wówczas kierowca, który ma samą kategorię D nie może jechać.
No dobrze, tylko pytanie, czy mając C+E, E "przechodzi" też na D. Wiadomo, że mając C+E ma się z automatu B+E, a D+E?


Tytuł: Re: Kat. D+E
Post Wysłano: 13 lut 2016, 4:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

C/E jest w hierarchi wyżej niż D/E dlatego dopisują z automatu tylko trzeba tego dopilnować przy wypisywaniu papierka u lekarza


Tytuł: Re: Kat. D+E
Post Wysłano: 13 lut 2016, 6:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Jakiej hierarchii? :-D chyba w rajkach na Garbsenie

/ mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: Kat. D+E
Post Wysłano: 18 lut 2016, 10:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2016, 10:15
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Kolego akurat ta z drugiego zdjęcia jest raczej do 750kg więc nie trzeba kat.E wiem co mówię bo sam do takich busów dopinam identyczną przyczepę i nie raz byłem kontrolowany przez policję i ITD i nie mieli żadnych obiekcji. Co innego przyczepa na dwóch osiach hamowana, powyżej 750


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: