Strona 29 z 39 [ Posty: 761 ] Przejdź na stronę Poprzednia 127 28 29 30 3139 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 sty 2016, 0:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2008, 5:32
Posty: 19
GG: 7477389
Samochód: Actros MpIII 2546

nowsze wieltonki mają zienioną konstrukcję tylnich klapo-drzwi, w starszych drwi były dzielone na 66+34% rozwiązanie nie trafione, w bodexach to samo było, teraz podział drzwi jest 50+50 i są solidniej wykonane


Post Wysłano: 02 sty 2016, 16:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2007, 12:03
Posty: 16
Samochód: Scania Cabrio
Lokalizacja: pomorskie

Która z tym naczep byłaby dobra jak pisałem. Dodam ze ta praca nie byłaby ciągle tzn jeździła by jeśli ciągnik by nie miał głównej pracy. A ta naczepą moze byc tydzien ze bedzie wywrotka jeździć ciągle a w drugim tygodniu będzie stać bo bedzie miec ciągnik inna prace.
Ktora z tych naczep będzie dobra
http://allegro.pl/benalu-trailor-wywrot ... 26911.html
[urlhttp://allegro.pl/schmitz-wywrotka-50m3-i5889901617.html[/url]


Post Wysłano: 02 sty 2016, 17:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Ja bym do tej pracy radził Ci coś z polskiej produkcji. Kupić to można w dobrych pieniądzach a wytrzymałość będzie na pewno zadowalająca. Benalu ma cienkie podłogi i ściany. To się nie nadaje do kruszyw itd. Zboże i kartofle tak. Lepiej kupić np. Bodexa czy Wieltona panelówke na stalowej ramie. 45m3 będzie uniwersalna i do kruszyw piasków i zboża i fruktów czy śruty siłowej.


Post Wysłano: 13 mar 2016, 23:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

No i prosze stalowy Kempf który jeszcze nie jeździ rok czasu juz 2x mial pękniecia na ramie, producent wypiera sie reklamacji twierdzac ze kierowca odpinał kabel ABS aby nie odczytało cieżaru i kombinował z tonami na co szef zaoferował ze chetnie dostarczy wykaz kwitów wagowych za caly okres eksploatacji który wynosi mniej niz 10 miesiecy :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 17 mar 2016, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Chciało się lekkiej naczepy to się ma :) Kiedyś stalówki ważyły od 7t w górę ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 17 mar 2016, 22:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

I tu sie powtórzę, ze jednak Janmil robi dobre naczepy.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 17 mar 2016, 23:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Każda naczepa jest dobra - ale nie każdy użytkownik potrafi dobrać ją odpowiednio do swojej pracy (albo sprzedawca się nie zna) - przecież lekka naczepa mimo,że żwirówa, mimo że stalowa to nie jest naczepa w teren - takie naczepy się kupuje by wozić kruszywa z twardego na twarde. Do jazdy po poligonie się kupuje żwirówki ważące 7-8t - ale mniej się zabierze ładunku - i koło się zamyka ...
Przykładowo mam nową Mege Light 43m3 - bardzo dobra naczepa, ale tylko i wyłącznie do jeżdżenia po szosie - i puki będzie tylko tam jeździć to wytrzyma 100lat - a dostanie trochę pochyłu kiprując na polu i już się gnie na wszystkie strony, mam też żwirówę Benalu cała w alu i też do każdej pracy nie jedzie ... - light to light i trzeba być świadomym kupując takie naczepy ,że coś za coś - a w Polsce jak to w Polsce, psiewoźnik byzmesmen kupuje ligta by jak najwięcej ton walić by tkm wyszedł dobrze :lol:

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 08 kwie 2016, 9:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 kwie 2016, 9:19
Posty: 5

Też zastanawiałem się ostatnio nad zakupem naczepy i z tego co widzę będę musiał rozejrzeć się za jakąś Janmila. ;d


Post Wysłano: 08 kwie 2016, 9:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Też zastanawiałem się ostatnio nad zakupem naczepy i z tego co widzę będę musiał rozejrzeć się za jakąś Janmila. ;d
Nie wiem jak tam u Nich z jakością, ale jak kupisz to opisz wrażenia. Ja mimo wszystko brał bym Bodexa albo Mege. Cenowo dość dobrze wychodzi teraz Wielton i nawet to wygląda i ma kilka patentów które usprawniły te wywrotki typu zamki drzwi czy zawiasy.


Post Wysłano: 09 kwie 2016, 8:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2011, 21:01
Posty: 277
GG: 0

Nie wiem jak u nowych janmili z jakością ale starsze są do twardej roboty ok. A tam gdzie wielton nie ma szans wykiprować bo gnie się we wszystkie strony janmil kipruje bez problemu - mówię o 5 letnim sprzęcie.


Post Wysłano: 14 kwie 2016, 16:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Nie wiem jak u nowych janmili z jakością ale starsze są do twardej roboty ok. A tam gdzie wielton nie ma szans wykiprować bo gnie się we wszystkie strony janmil kipruje bez problemu - mówię o 5 letnim sprzęcie.
A róznica w masie własnej pewnie koło 500-1000kg ... Coś za coś

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 14 kwie 2016, 18:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jeździłem paryżank0 ze złomiarą to wychodziło prawie 16t na pusto, no ale twarda sztuka była.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 07 maja 2016, 8:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Szukam plandeki na samochód. Jaką powinna mieć grubość? Chciałbym jakąś lekką, bo często zwijam i rozwijam, a wożę głownie kruszywo, piasek, czasem ziemię i gruz. Plandeka zwijana na przedniej burcie. Może macie kogoś sprawdzonego na Śląsku lub w (zachodniej) Małopolsce kto handluje plandekami. Pasowałoby mi, żeby sobie sami zmierzyli, żeby nie było później nieporozumień.


Post Wysłano: 07 maja 2016, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Jedz do firmy która klei naprawia plandeki. Zostaw wóz na pare godzin i zrobią. Do naczepy ok 30m zrobienie nowej kosztowalo 800zl.
Te najlżejsze, najcieńsze akurat w mojej robocie się nie sprawdzają. Zaraz sie rwą.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 07 maja 2016, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2009, 18:03
Posty: 245
Samochód: Iveco Daily II 98'
Lokalizacja: Olkusz

800zł na doczepe?! Jak podjechałem do miejscowego plandekarza, to za plandeke na skrzynie 4x2m krzyknął 500zł. :lol: Również szukam czegoś takiego, ale nie za taką kase.


Post Wysłano: 07 maja 2016, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Doczepa to 7 / 2,5. Zrobiona z materiału o większej gramaturze. Posługując sie matematyką ja zapłaciłem 45zl/ metr kwadratowy. Ty 62zl/ metr kwadratowy.

Błysnąłeś głupotą jak Pablo za czasów świetności (teraz sie troche speszyl).
Utwierdziłeś mnie w przekonaniu ze Polak to jednak glupi naród. Dziękuj ci za to.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 07 maja 2016, 23:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ogarnąłem dzisiaj tą plandekę dzięki Ociowi (lepiej zna miejscówy w okolicy niż ja :D). W poniedziałek mam podjechać, żeby gość sobie pomierzył i ma mi to zrobić. "Standard" 25 zł/m2, "grubsza" po 32 zł/m2 netto. Nie wiem co to znaczy w liczbach, ale z tego "standardu" jechali bok do blandeki. Zobaczymy ile to wytrzyma.


Post Wysłano: 08 maja 2016, 10:37
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Nie ma sprawy, gdzie dobrze pojeść w Twoim rejonie też ci podpowiem :lol:

Ogólnie lepiej dać parę zł więcej i mieć tą blandeke parę lat, a nie jak w "nowych" naczepach z TaniegoKiprowania, w nocy wjeżdza widlak na pakę i widać ile wózkowy ma włosów na głowie, jak staniesz pod słońce to widać co masz załadowane, taka plandeka po 2-3 latach nie istnieje, nie wspominając o kodach XL :lol:

Oglądałem w czwartek taką odmładzaną doczepę po roku użytkowania, miała reklamy z zagłębia :D
Wszystko oblane rdzą, łącznie z felgami, gdzie to ich konik :lol: a plandeka.... ja bym się bał ją uciągać....

Za dobrych czasów, kiedy oddawaliśmy moją wywrotkę do spawania podłogi, malowanie ramy, kipra itp (tak były czasy kiedy było warto i się opłacało to robić) robił nam facet plandekę, od razy pytanie, co wozimy... masa kamień, beton...

Dołożyliśmy chyba 200 zł, ale jak zrobił, to po 4 latach tłuczenia nic się z nią nie działo.. nawet nie spłowiała od temperatury....

Nie ma co oszczędzać, pare zł więcej czasem warto dać i pracować z zadowoleniem.... :wink:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 08 maja 2016, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Albo można kupić tanio, a za rok znowu wydać pieniądze.


Post Wysłano: 08 maja 2016, 15:14
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Podcieranie dvpy szkłem, przy okazji można sobie jaja uciąć :wink:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 29 z 39 [ Posty: 761 ] Przejdź na stronę Poprzednia 127 28 29 30 3139 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: