Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 kwie 2007, 16:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2005, 11:47
Posty: 65

Nasza firma kupiła Scanie 124 z 2001r z uszkodzonym fotelem kierowcy, Sprzedawca powiedział (wcisnał że wysiadło w czasie jazdy ) Jak sie pózniej okazało ten fotel ma inną tapicerke od fotela pasażera oraz brakuje inst elektrycznej
Czy scania miała fotele tylko pneumatyczne?
Czy ktoś posiada moze schemat podłaczenia fotela kierowcy?
Za wszelkie wskazówki z góry dziekuje
Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 26 kwie 2007, 21:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2006, 18:42
Posty: 227
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

NIE miała tez zwykłe( bez poduszki powietrznej) tylko przesów do przodu,tyłu i regulacja kąta oparcia. Do fotela wchodzi 1 kostka musi być gdzieś pod wykładziną. A wogóle ten fotel ma przyciski sterujące???
Pozdrawiam.

_________________
Mój uśmiech jest bezcenny za wszystkie inne zapłacisz kartą VISA :):)
>>>>V8POWER<<<<
MOC JEST BOGIEM PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM QUATTRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ


Tytuł:
Post Wysłano: 26 kwie 2007, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2005, 11:47
Posty: 65

Ten fotel jest od innej scani (jest inny kolor tapicerki) jest uzbrojony w moduł sterujacy plus przełaczniki z tyłu fotela jest kostka ale nie moge znaleść instalacji w Scani
Czyli napewno ona tam gdzieś jest schowana?


Tytuł:
Post Wysłano: 26 kwie 2007, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

kostka (wiazka) ktora podlacza sie pod fotel kierowcy powinna wystawac za fotelem (jak sie siedzi - to po prawej stronie), wychodzi razem z przewodem pneumatycznym. Ta wiazka wychodzi miedzy ta gumowa wykladzina kierowcy, a plastikiem ktory idzie srodkiem. Jezeli nie ma tam nic takiego to trzeba rozebrac srodek (ta drewniana deske, odkrecic sruby trzymajace ten srodkowy plastik, odkrecic polke nad szuflada - nie wiem jaka to kabina, ) nastepnie uniesc plastik do gory i tam pod nim (bedzie najprawdopodobniej jeszcze taka gabka) powinna byc wiazka do fotela. O ile mnie pamiec nie myli to drugi koniec tej wiazki fotelowej jest podpiety pod centralke elektryczna (trzeba odkrecic ten dolny plastik oslaniajacy jednostki sterujace i kostka jest po lewej stronie). Niestety nie pamietam jakie to zlacze C.. . Sprawdz czy na kostce od fotela nie ma zadnych oznaczen. Jezeli bedzie napisane c+cyferki to musisz szukac wiazki o takiej samej numeracji zlacza.


[ Dodano: Czw, 26.04.2007, 23:20 ]
PS Opis kostki fotela (poszczegolne piny patrzac na kostke z tylu fotela, liczac od gory i jedziemy z lewej do prawej strony - tak jak sie czyta):
1- 30 akumulator 24V (czerwony)
2- 15 zaplon (czarny)
3- 61 uruchamianie silnika, element grzejny poduszki siedzenia (czerwony/bialy)
4- uklad diagnostyki fotela (bialy/zolty)
5 pusty
6- 31 masa (brazowy)
7- lampka kontrolna i pasa bezpieczenstwa (brazowy/niebieski)
8 - napinacz pasa (pomaranczowy)
9 napinacz pasa (czarny)

[ Dodano: Czw, 26.04.2007, 23:39 ]
PS.2 Te zlacza od fotela to maja oznaczenia: dla kierowcy c16, dla pasazera c17. Natomiast nr zlacza przy zasilaniu tych wiazek do foteli to c12.


Tytuł:
Post Wysłano: 27 kwie 2007, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2005, 11:47
Posty: 65

RoBeRtO Rozebrałem wszystko tak jak opisałeś i instalacji nie ma tam gdzie w sumie powinna być :/
Idzie tylko do Webasta, do włacznika dzwiczek od schowka i do oświetlenia schowka oraz przewód pneumatyczny a innych przewodów nie ma
Sprawdziłem fotel podłanczając na krótko według Twojej instrukcji I nawet działa :D (Dzieki za to)
W sumie to zastanawiajace jest że nie ma tej instalacji Co nie ????


Tytuł:
Post Wysłano: 27 kwie 2007, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

no to dziwne. Ten samochod jest tutejszy ? (tzn czy nie jest to anglik ?)
Poszukaj jeszcze tego zlacza c12 (najprawdopodobniej pod nogami pasazera - po lewej stronie, po zdjeciu oslony). Zobacz czy jest tam cos wetkniete.


Post Wysłano: 19 wrz 2014, 12:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Odgrzewam kotleta bo mam kilka pytań.
Mam nadzieję, że kolega RoBeRtO zagląda jeszcze na forum.
Do rzeczy. Posiadam w swojej Scanii fotel kierowcy pneumatyczny ten standardowy z pompowanymi poduszkami w oparciu. A fotel pasażera wizualnie taki sam tylko, że już nie pneumatyczny. Dokupiłem na stronę pasażera fotel tak zwany komfort z łamanym oparciem i regulacją chyba wszystkiego co się da do tego fotel jest skórzany. W tym zakupionym fotelu mam za oparciem kostkę na kilka pinów i moje pytanie jest takie czy gdzieś w samochodzie znajdę instalację, żeby podłączyć fotel czy muszę dokupić przewód z kostką i tworzyć instalację pod fotel? Jeśli istnieje instalacja to gdzie jej szukać? Teraz mam na miejscu pasażera szyny w podłodze i fotel jeździ dość daleko po kabinie w przód i w tył. Niestety mi się coś popsuło i fotel jest zablokowany w jednym miejscu. Czy te szyny mogę zdemontować i zakręcić fotel na normalnej stałej podstawie? Kolejne pytanie czy jeśli dokupię drugi skórzany fotel komfort na stronę kierowcy to będzie pasowała instalacja z mojego obecnego fotela Czy już nie? U mnie obecnie posiadam kontrolkę od pasów bezpieczeństwa na desce. Bardzo proszę o pomoc.


Post Wysłano: 31 gru 2014, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam,przerabiam obecnie temat fotela kierowcy który wariuje. Sterownik niebieski w fotelu miga mi 4 razy , ma moze ktos opis błedów foteli scanii 4???


Post Wysłano: 17 sty 2015, 10:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

Padł zawór magnetyczny w fotelu (czarna puszka) , juz zmieniony i wszystko smiga az miło


Post Wysłano: 17 sie 2015, 9:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2009, 10:16
Posty: 187
GG: 0
Samochód: f2000

ObrazekObrazekObrazek


Trochę odgrzewam temat.
Mój fotel teraz pompuje maksymalnie w górę i nie da się po przytrzymaniu klawisza w dół opuścić fotela nawet na chwilę. Gdy wyłączę fotel opada ale zostaje trochę powietrza w poduszce i każdą małą nierówność na drodze czuję na plecach.
Co może być do wymiany lub gdzie to w okolicach Siedlec ( tych koło Mińska Mazowieckiego)naprawić?
Czekam na podpowiedzi.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 23 sie 2015, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

miałem ten sam problem ,padł zawór magnetyczny (ten mały czarny co przychodza do niego powietrzne przewody i wtyczka od góry) wymien na nowy i po problemie .ile razy miga ci dioda na sterowniku niebieskim???


Post Wysłano: 25 sie 2015, 21:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2009, 10:16
Posty: 187
GG: 0
Samochód: f2000

Zawór zamówiony jak przyjdzie dam znać a dioda w ogóle nie miga.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 26 sie 2015, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

daj maila a posle ci instrukcje na maila


Post Wysłano: 23 wrz 2015, 8:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lis 2010, 11:05
Posty: 32
GG: 36544131
Samochód: Scania 164 V8 480
Lokalizacja: Gostyń

wojtas jeśli możesz to podeślij i mi, z góry dzięki
czarny1622@onet.pl

_________________
A - 2.06.2008r. B - 2.06.2008r. T - 2.06.2008r.
C - 15.07.2011r. C+E - 14.09.2011r. KWP - 19.09.2011r.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: