Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 cze 2014, 22:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2006, 18:40
Posty: 125
GG: 3796803
Lokalizacja: Zgierz

Jako że mam doświadczenie jedynie w ciągnikach z naczepami, chciałbym się Was spytać o porównanie jak na tym tle wypada zestaw 120m3.
Jaka jest maksymalna ładowność w przypadku 6x2+2 osiowa przyczepa, czy jest łatwiej przeciążyć osie jak w standardowym zestawie?
Jak wypada spalanie? Jakie są koszty eksploatacyjne opon?
Pytam bo przy moich ładunkach nieraz przydałoby się te kilka miejsca paletowych więcej, jeżeli ktoś posiada jakąś wiedzę odnośnie ekonomicznego oraz technicznego aspektu użyktowania, proszę o pomoc :)


Post Wysłano: 04 lip 2014, 19:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5084
Samochód: orange i grafitowy

ja nie mam za to porównania w przypadku ciągników, ale zestaw mogę coś napisać.
jazda fajna i przyjemna, łatwość w manewrowaniu nie " zachodzi" ani przód, ani tył chyba że skręcasz w miejscu na chama.
koszty - drogie opony na samochód, na przyczepi zależy co masz założone jaki rozmiar na pewno drogie są opony 445/40 r 19,5 (super szerokie balony).
paliwo - zestaw zawsze pali więcej bo ma dwie ściany, ale za to 38 palet załadujesz i dostajesz większą stawkę.
nie powiem ci ile ładowności ma 6x2 z przyczepą, ale mój 4x2 z dwuosiową przyczepą ma efektywnie 20,2 tony zależy jeszcze ile paliwa jest w zbiornikach.
koledzy co mają 6x2 mają problem z załadunkiem 24 ton brakuje kilogramów.
przeładować oś jest ciężko no chyba że masz talent lub wózkowego kretyna i niejednorodny towar - w przypadku jednorodnego towaru nie ma szansy na przeładowanie. pamiętaj że część ładunku przyczepie spoczywa na dyszlu i tu trzeba uważać by nie było za dużo obciążenia.
nie należy zostawiać pustego samochodu i ładunku na przyczepie jazda wtedy jest niebezpieczna i mało przyjemna.
o przyjemności wyczepiania nie napiszę bo jeżdżę przejazdówką, jednak dobry i nie wybity zaczep to podstawa.
jak coś jeszcze to pytaj.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: