Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 kwie 2013, 12:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 wrz 2006, 20:07
Posty: 162
GG: 958060
Lokalizacja: Żywiec

Jak zwykle trzeba trochę ponarzekać, a szczególnie jak się nie ma nic do czynienia z taką kabiną i pracą.
Jeśli kupują takie kabiny to widać takie są wymogi tego zlecenia i już. A jeśli ktoś chce pracować w takiej kabinie to widać odpowiadają mu i warunki pracy i może wyższe wynagrodzenie. A jeśli nie to przypuszczam że nikt nikogo nie zmusza i zawsze można się zwolnić albo prosić o przeniesienie na FH. Więc nad czym tu dyskutować. Co innego gdyby było to podyktowane dziwną oszczędnością, ale jak widać po konfiguracji auta i innych modelach we flocie, tak nie jest.


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 12:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Jeśli kupują takie kabiny to widać takie są wymogi tego zlecenia i już.
Tak, napewno tego co daje zlecenie obchodzi czy kierowca ma dużą kabine czy małą. Pewnie w specyfikacji zamówienia uwzględnił też, że ma nie mieć lodówki w samochodzie i min. 2 schowki.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 wrz 2006, 20:07
Posty: 162
GG: 958060
Lokalizacja: Żywiec

Cytuj:
Cytuj:
Jeśli kupują takie kabiny to widać takie są wymogi tego zlecenia i już.
Tak, napewno tego co daje zlecenie obchodzi czy kierowca ma dużą kabine czy małą. Pewnie w specyfikacji zamówienia uwzględnił też, że ma nie mieć lodówki w samochodzie i min. 2 schowki.
Wnioskuje po konfiguracji FM-ki że chodzi o niską wagę (alu felgi, małe zbiorniki, kabiny itp.), tak aby pojazd nie przekraczał 40 ton. Nie wiem, ale mogę przypuszczać że np. towar czyli szkło musi być w takich taflach, które ważą na tyle dużo, ze tylko przy użyciu takich lekkich aut można je przewieźć. Jeśli nie zrobi tego Delta to weźmie to inna firma, która kupi odpowiednie pojazdy i zatrudni kierowców którym to pasuje. Lodówka nie jest chyba wymaganym prawnie wyposażeniem auta, jeszcze do niedawna to był duży luksus, a większość żyła bez tego. A jak pisałem jeśli lodówka lub duża kabina jest tak ważna to przecież nikt tych kierowców nie przywiązuje do auta, przecież to sprawa tylko i wyłącznie kierowców którym odpowiada praca i warunki.


Post Wysłano: 15 kwie 2013, 17:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

spotkałem na drodze jeden z tych cudownych zestawów
Obrazek

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 27 wrz 2013, 10:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Obrazek

Czyżby oddział w Czechach?

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 29 wrz 2013, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Tak, Delta Forwarding s.r.o. działa od marca i skupia sie glownie na szkle.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 30 wrz 2013, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Jakieś omijanie pozwoleń? Czy poprostu w Czechach więcej roboty mają?

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 30 wrz 2013, 17:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Cytuj:
Jakieś omijanie pozwoleń? Czy poprostu w Czechach więcej roboty mają?
Chodzi tutaj tylko o DMC, na czeskich blachach mogą ważyć 42 tony

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 19 paź 2013, 20:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

http://www.tvn24.pl/katowice,51/wypadek ... 64143.html

Szkoda kierowcy.
Nie wiem czy dobrze widzę, ale to chyba obwodnica w kierunku Zawiercia, zjazd na Myszków?

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 15 sty 2014, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

Volvo FM ostatniej generacji, w największej kabinie widziane dzisiaj pod inloaderem :mrgreen:


Post Wysłano: 17 sty 2014, 8:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Post Wysłano: 18 sty 2014, 20:40
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Świetne jest :shock:
Trochę brak blendy szpeci.Czyzby tamte najniźsze kabiny były za małe źe teraz wieksze wzieli ?


Post Wysłano: 19 sty 2014, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Tego nie wiem.
Ale firma kupiła już 5 sztuk takich i ma przyjść kolejne 30 ;)

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Post Wysłano: 19 sty 2014, 23:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Czyzby tamte najniźsze kabiny były za małe
Nie ku... były w sam raz, teraz to szlachetny gest firmy i prezent pod choinke :wink:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 21 sty 2014, 19:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

No to chyba naprawdę prezent,bo nie chcę mi się wierzyć źe w takiej firmie pytają o zdanie kierowców. :wink:


Post Wysłano: 05 kwie 2014, 1:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2010, 20:21
Posty: 472
Lokalizacja: Ruda Śląska

Cytuj:
No to chyba naprawdę prezent,bo nie chcę mi się wierzyć źe w takiej firmie pytają o zdanie kierowców. :wink:
Bo nie pytają :D Te fm'ki różnią się tylko wysokością nad głową, niczym innym, gołe i wesołe :D


Co do roboty na kraju. Ogólnie więcej minusów jak plusów.
Mnie wzięli bez problemu bez doświadczenia na naczepie i dali od razu na opla, czyli 2,3x dziennie Baza - Gliwice ze skrzynkami. Później zachciało mi się po kraju jeździć i tu już się sielanka skończyła. Miałem starą naczepę w opłakanym stanie przez co nie można było załadować części towaru. Słowa spedytora "będziesz za to obciążony" Zjechałem na bazę, odstawiłem naczepę na warsztat i po wymienieniu co jest w niej do zrobienia usłyszałem "ten klamor jest już tak zepsuty, że nie warto go naprawiać" i tak jest z większością taboru co po kraju jeździ. Oczywiście tak jak miałem swoje auto tak w tempie ekspresowym już go nie miałem - auto z wszystkimi moimi rzeczami dali innemu kierowcy i było kombinować jak go na bazie trafić. Po dosyć dobrej awanturze w biurze, miałem sie już zwalniać, ale doszedłem do porozumienia z dyrektorem, co okazało się błędną decyzją. Jeździłem na stali, szkle, paletach. Płatne 0,35gr/km i zasada jest jedna - nie przyłożysz magnesu to nie zarobisz. I tak przez cały miesiąc zaczynając w pn o 8 zawsze zjeżdżałem na bazę w sobotę koło południa. Raz mi sie zdarzyło być w ciągu tygodnia w domu - ale to też wynikało z postawienia sie "nie będę używał magnesu". Przez cały marzec zrobiłem 6120km więc sami sobie policzcie wypłatę... Wracając do aut - na e3 normy były jeszcze spoko, 27,5 + 0,36 od tony - na tym dało się wyrobić, gorzej z e5 - 25,5 + 0,3 od tony - jednym autem zrobiłem niższą normę, ale to przez to, że praktycznie ciągle autostradą.

Podsumowując - delta jest dobra pod względem przyjęć - z tym nie ma najmniejszego problemu. Problemy zaczynają sie gdy chcesz pracować na legalu i gdy chcesz mieć w pełni sprawne auto.

Ja przerobiłem tam półtora miesiąca, więcej nie było sensu bo za taką jałmużnę nie da się normalnie pracować :)


Post Wysłano: 05 kwie 2014, 7:52
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

:lol: To grubo,fajnie źe napisałeś co tam widziałeś.
Na międzynarodówce mają chyba trochę lepiej,mnie ciekawi u nich praca na inloaderze jak wygląda.


Post Wysłano: 05 kwie 2014, 13:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2010, 20:21
Posty: 472
Lokalizacja: Ruda Śląska

Cytuj:
Na międzynarodówce mają chyba trochę lepiej,mnie ciekawi u nich praca na inloaderze jak wygląda.
Też nie jest za ciekawie. Gadałem na bazie z chłopakami to na ogół jest system 3/1 ale z trzech zawsze robią sie cztery tygodnie, a z tygodnia wolnego kilka dni. Na miedzynarodówce mają diety, jak dobrze pamiętam to 35 albo 38€ za dzien + podstawa. Plusem inloadera jest tylko to, że praktycznie nic przy nim nie robisz. Chinczyki i Hindusy są pomału wycofywane spod szkła, ostatnio przyszła konkretna partia kolejnych ogołoconych fm'ek. Ich przynajmniej za przepały nie obciążają jak na kraju :D


Post Wysłano: 26 mar 2015, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2015, 21:39
Posty: 1

Cytuj:
Cytuj:
No to chyba naprawdę prezent,bo nie chcę mi się wierzyć źe w takiej firmie pytają o zdanie kierowców. :wink:
Bo nie pytają :D Te fm'ki różnią się tylko wysokością nad głową, niczym innym, gołe i wesołe :D


Co do roboty na kraju. Ogólnie więcej minusów jak plusów.
Mnie wzięli bez problemu bez doświadczenia na naczepie i dali od razu na opla, czyli 2,3x dziennie Baza - Gliwice ze skrzynkami. Później zachciało mi się po kraju jeździć i tu już się sielanka skończyła. Miałem starą naczepę w opłakanym stanie przez co nie można było załadować części towaru. Słowa spedytora "będziesz za to obciążony" Zjechałem na bazę, odstawiłem naczepę na warsztat i po wymienieniu co jest w niej do zrobienia usłyszałem "ten klamor jest już tak zepsuty, że nie warto go naprawiać" i tak jest z większością taboru co po kraju jeździ. Oczywiście tak jak miałem swoje auto tak w tempie ekspresowym już go nie miałem - auto z wszystkimi moimi rzeczami dali innemu kierowcy i było kombinować jak go na bazie trafić. Po dosyć dobrej awanturze w biurze, miałem sie już zwalniać, ale doszedłem do porozumienia z dyrektorem, co okazało się błędną decyzją. Jeździłem na stali, szkle, paletach. Płatne 0,35gr/km i zasada jest jedna - nie przyłożysz magnesu to nie zarobisz. I tak przez cały miesiąc zaczynając w pn o 8 zawsze zjeżdżałem na bazę w sobotę koło południa. Raz mi sie zdarzyło być w ciągu tygodnia w domu - ale to też wynikało z postawienia sie "nie będę używał magnesu". Przez cały marzec zrobiłem 6120km więc sami sobie policzcie wypłatę... Wracając do aut - na e3 normy były jeszcze spoko, 27,5 + 0,36 od tony - na tym dało się wyrobić, gorzej z e5 - 25,5 + 0,3 od tony - jednym autem zrobiłem niższą normę, ale to przez to, że praktycznie ciągle autostradą.

Podsumowując - delta jest dobra pod względem przyjęć - z tym nie ma najmniejszego problemu. Problemy zaczynają sie gdy chcesz pracować na legalu i gdy chcesz mieć w pełni sprawne auto.

Ja przerobiłem tam półtora miesiąca, więcej nie było sensu bo za taką jałmużnę nie da się normalnie pracować :)
witam wszystkich . jestem tu nowy i w ogóle początkujący :D .
miałem pytać o warunki pracy ale mi kolego naświetliłeś sytuację. zaczynam tam pracę w przyszłym tygodniu.
możesz napisać jak wygląda proces wdrożenia świeżaka. bo ja jestem totalnie zielony.
czy jedziesz w trasę na podwójnej czy szkolisz się na miejscu?
jak to wygląda? jak ktoś to przechodził to byłbym wdzięczny za podpowiedź :D


Post Wysłano: 05 sie 2015, 0:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2009, 19:09
Posty: 72
GG: 6960608
Samochód: Audi A3
Lokalizacja: ChoRzów BatoRy

Tydzień temu dostałem cynk, że firma przyjmuje do pracy i robi uprawnienia(w moim przypadku byłoby to C, C+E, KWP). Więc zadzwoniłem i umówiłem się na spotkanie. Sprawa wygląda następująco, firma robi Ci uprawnienia w zamian za to trzeba podpisać lojalke na 5 lat, co jak dla mnie jest trochę za długo. Po drugie nie ma czegoś takiego jak zjazd na weekend do domu(piszę oczywiście o międzynarodówce) Jeżdżą byle gdzie, podobno roboty mają w cholere z tego co ten gościu mi gadał. Jeśli chodzi o wynagrodzenie to najniższa krajowa + jakieś dodatki to wychodzi niecałe 2 koła na rękę + oczywiście diety, których wysokość jest zależna od kraju w którym się stoi. Wychodząc zapytałem ciecia czy widzi tu chłopaków co tydzień czy jeżdżą na dłużej, powiedział mi, że różnie, ale głownie to chłopaków długo nie ma, zdarzają się takie typy co wyjechali w LUTYM i dalej ich nie ma to się trochę przeraziłem :shock:

PS Zagadałem jak wyposażone są nowe ciągniki to mi powiedział, że lodówki i klima postojowa w nowych już są i w każdych następnych też będą.

_________________
Kat. B - 18.02.2011r.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: