Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 wrz 2012, 10:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2012, 21:40
Posty: 19
GG: 3791587
Samochód: SGA
Lokalizacja: Moskwa i Chełm

strony warte "przestudiowania" :

MVD (Ministerstvo Vnutriennih Diel) - http://www.mvd.ru/documents/

TC (Tamozennaya Sluzba) - http://www.customs.ru/
FTC (Federalnaya Tamozennaya Sluzba, Centralnoe Upravlenije) - http://ctu.customs.ru/


Post Wysłano: 21 mar 2013, 12:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Grzesiek jeździsz tam jeszcze w te rewiry?
Jak jeździsz to dawaj jakieś nowe świeże foty, tym bardziej że aktualnie zima itd.
No i jakieś rady dla kogoś kto zaczyna tamte kierunki poproszę ewentualnie. :)
Pozdrawiam.


Post Wysłano: 23 mar 2013, 2:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2013, 1:36
Posty: 1
Samochód: Scania 124

Cytuj:
Grzesiek jeździsz tam jeszcze w te rewiry?
Jak jeździsz to dawaj jakieś nowe świeże foty, tym bardziej że aktualnie zima itd.
No i jakieś rady dla kogoś kto zaczyna tamte kierunki poproszę ewentualnie. :)
Pozdrawiam.

Kolego oto kilka:
1. Pierwsze kółka na dzikie regiony zrobić na 2 auta lub dorwac jakiegoś Polaka na granicy.
2. Nigdy nie spać poza strzeżonymi Parkingami, w miarę doświadczenia poznacz wyjątki.
3. Właczyć YouTube i pooglądać jak osobówkami jeżdzą na kolcu w innych regionach też potrafią, czytaj mieć oczy dookoła głowy.
4. Kupić słownik kieszonkowy jezyka rosyjskiego.
5. Wg. mnie najważniejsza nie dać się wrobić w pieniądze na rozładunku znam przypadki że życie nie było warte tych 2 tys. euro.


Pozatym to bardzo piękny kraj, bardzo pomocni ludzie pierwsze 3 loty są najtrudniejsze potem już z górki.


Post Wysłano: 30 mar 2013, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Od nowego roku tylko Moskwa więc i pokazywać zbytnio nie ma czego.

Byłem jeszcze w między czasie kilka razy w Chelyabińsku, ale w sumie zdjęć nie robiłem :) Droga się nie zmienia ani krajobraz więc nie ma nic nowego do pokazania.

Co do rad to chyba gdzieś już się wypowiadałem na ten temat, poszukaj.

Generalnie najprostsza rada to nie szukać problemów.

Początki są troszkę trudne lub inaczej, kosztowne. Często chcą Cię oszukać (policja, transportna), a że prawa zbytnio nie znasz to i się dajesz. Ja jeżdżę półtora roku, a dopiero po roku zacząłem się im dosyć mocno stawiać, a w zasadzie to kłócić. Jednak nie powiem bo uratowałem dzięki temu kilka razy parę euro. Najważniejsze to iść w zaparte w zgodzie z zasadą, złapali cie za rękę mów że to nie twoja ręka.

Poza tym kraj jak każdy inny, jeśli chodzi o bandyctwo to nie spotkałem się z tym jeszcze, ogólnie nic złego mi nikt nigdy nie zrobił ani nie próbował.


Post Wysłano: 03 maja 2013, 12:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2013, 12:30
Posty: 2

To fakt, że na wschodzie kombinacje i korupcja to duży problem, ale dotyczy to również byłej Jugosławi i okolic. Nawet jadąc na wakacje, przez Rumunię i Chorwację kilka razy miałem "kontrolę" policji...


Post Wysłano: 20 maja 2013, 9:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Z racji iż ostatnio odwiedziłem nowy zakątek Rosji to dodaję nowe zdjęcia :)

Tutaj kilka starych zdjęć z jesieni, bodajże droga M7
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dwa z Uralu zimą, dzień wcześniej droga była zamknięta przez dwa dni :)
Obrazek Obrazek

=> Volgograd

Ruska betonowa autobahna (M4). Trochę im nie wyszła, nasza S8 betonowa przy tej ruskiej to wzór równości :)
Obrazek

Złom wyjątkowo z chłodnią (M6)
Obrazek

M6
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Volgograd. Chyba najdłuższe miasto w Rosji, od rozładunku do załadunku miałem 40km, a ruszałem mniej więcej z połowy :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Załadunek, prawie jak na BASFie w Germani :)
Obrazek Obrazek

Posterunek policji
Obrazek

Ruskie wyprzedzanie, czyli wszyscy na lewy pas
Obrazek

M6
Obrazek Obrazek

Okolice Kalugi (P132)
Obrazek Obrazek

Na zdjęciu nie wygląda tragicznie, ale w rzeczywistości 2km/h :)
Obrazek

Granica w Koroszczynie
Obrazek Obrazek

Peace :!:


Post Wysłano: 20 maja 2013, 9:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2012, 21:40
Posty: 19
GG: 3791587
Samochód: SGA
Lokalizacja: Moskwa i Chełm

dla kierowców wyjeżdżających na wschód, kodeks ruchu drogowego obowiązujący w Rosji:
http://www.gazu.ru/pdd/

wysoce zalecane do przestudiowania i wręcz posiadania z sobą. Warto wiedzieć co można , czego nie i ile co kosztuje.


Post Wysłano: 20 maja 2013, 11:51
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Fajnie źe nie zapomniałeś o temacie.Zdarza Ci się spędzać wekeend na wschodzie ?


Post Wysłano: 20 maja 2013, 12:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Kiedyś się nie zdarzało (naprawdę trzeba było mieć pecha)

Teraz z racji kolejek na granicach i innych niesprzyjających warunków zdarza się niestety...


Post Wysłano: 20 maja 2013, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Fotki fajne, mam male pytanko, wyczytalem, zdaje sie w onecie ze Bialorus ma wprowadzic zakaz poruszania sie pojazdow o nacisu na os wiekszym niz 6.5 tony w dzien gdy temperatura przekroczy 25 st C, jak to wyglada z twojej strony kolego, bo ponoc jazdy w nocy w tamtych regionach sie unika :?: :>

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 20 maja 2013, 21:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2012, 20:17
Posty: 25
Samochód: Civic

Ile teraz Merc ma przebiegu i w jakim ok czasu zrobione ??


Post Wysłano: 20 maja 2013, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2012, 22:43
Posty: 10

Cytuj:
Fotki fajne, mam male pytanko, wyczytalem, zdaje sie w onecie ze Bialorus ma wprowadzic zakaz poruszania sie pojazdow o nacisu na os wiekszym niz 6.5 tony w dzien gdy temperatura przekroczy 25 st C, jak to wyglada z twojej strony kolego, bo ponoc jazdy w nocy w tamtych regionach sie unika :?: :>
Ten zakaz już jest łohohohoho albo jeszcze dłuzej, co roku tak jest...


Post Wysłano: 20 maja 2013, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2012, 21:40
Posty: 19
GG: 3791587
Samochód: SGA
Lokalizacja: Moskwa i Chełm

zakaz nie dotyczy głównych szlaków tranzytowych Koroszczyn - Krupki i Grodno Krupki.


Post Wysłano: 21 maja 2013, 12:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Fotki fajne, mam male pytanko, wyczytalem, zdaje sie w onecie ze Bialorus ma wprowadzic zakaz poruszania sie pojazdow o nacisu na os wiekszym niz 6.5 tony w dzien gdy temperatura przekroczy 25 st C, jak to wyglada z twojej strony kolego, bo ponoc jazdy w nocy w tamtych regionach sie unika :?: :>
Tak, zakazy są co roku od około połowy maja gdzieś do okolic września. Jeśli temperatura przekroczy 25st to normalnie stoimy i jedziemy po nocy, jest bezpiecznie :) Jedynie do Chelyabińska nocą nigdy nie wjeżdżałem, a tak to po całej Rosji bez problemów :) Często też wozimy ADRy więc jesteśmy wyłączeni z tego zakazu.

Nie wiem jak teraz na szlakach tranzytowych, ale rok temu z Kuźnicy przy temperaturze trzeba było pauzować.
Cytuj:
Ile teraz Merc ma przebiegu i w jakim ok czasu zrobione ??
Merc ma 280kkm przejechane równo w 2 lata.


Post Wysłano: 07 lut 2014, 17:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Jeśli kogoś interesuje jeszcze temat wschodu to zapraszam na nowe zdjęcia :)

Od tej trasy upłynęło już bardzo dużo czasu, ale jakoś nie mogłem się zebrać za wrzucenie zdjęć :)

Tak wyglądało moje kółko :)

Obrazek

Wyruszyłem z Siedlec w Rumunii rozładunek i załadunek do Rosji, przez Mołdawię i Ukrainę :)

Trasa niesamowita, gdyż pierwszy raz byłem w tej części świata :) Pierwszy raz w Rumuni, Mołdawii, Ukrainie, pierwszy raz na granicach itd. Po drodze trochę problemów, szczególnie ze służbami celnymi Rosji (a jakże by inaczej), ale ogólnie najlepsza jaką do tej pory przeżyłem :)

Zaczynamy.

Wyjazd z Siedlec 26.05.2013. Samochód dzięki uprzejmości kolegi miałem załadowany. Cel podróży Ploeszti (RO).

W Polsce nic ciekawego więc bez zdjęć :) Podobnie Słowacja.

Hydrantowo. Tego kraju nigdy nie polubię. Pierwsze co ujrzałem to z 20 policjantów i kilku inspektorów transportu... Do tego zakaz wyprzedzania dla ciężarówek, język którego nikt nie rozumie i masa innych rzeczy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Całe szczęście obeszło się bez kontroli. Po paru godzinach dojechałem do granicy H-RO. Szybka odprawa (żeby tak na wschodzie było...), wykupienie winiety i pierwsza niespodzianka za wykupienie winiety na 3 dni dostałem dwa piwka :D Fakt że piwa to w smaku nie przypominało, ale gest miły. Jak się okazało to dopiero początek szoku jaki przeżyłem odwiedzając Rumunie :)

Polecam kto nie był. Jak dla mnie kraj świetny, ludzie bardzo sympatyczni i co najważniejsze pomocni! Bardzo dużo osób mówi po angielsku, sami oferują pomoc. Jak szukałem firmy (z tym jest problem, dwa razy godzinę krążyłem nim znalazłem) to nawet nie zdążyłem wysiadać z samochodu a już jakiś ochrończyk stał przy kabinie i pytał czego szukam :shock:

Wjazd. Pierwsze wrażenie średnie, ale im dalej tym lepiej :)
Obrazek

W oddali górki, przedsmak tego co czeka mnie dalej.
Obrazek

Tutaj ciut bliżej
Obrazek

Wioska jakich wiele po drodze. Jako ciekawostkę dodam, iż mimo że drogi kręte to w terenie zabudowanym samochody osobowe mają podniesione limity do 70km/h, ciężarówki 50.
Obrazek

Pagórki
Obrazek

RO
Obrazek

Bardzo ciekawa architektura
Obrazek

RO
Obrazek

Wszędobylska DACIA :) Tutaj w policyjnych barwach.
Obrazek

Kierunek Bukareszt. Jak się później okazało na tej drodze jest zakaz od 5-22. Pech chciał, że wcześniej nie było żadnych znaków, a następnego dnia ruszałem o 7 rano więc nie miałem zamiaru stać całego dnia, tym bardziej że ładunek i tak był spóźniony. Mniej więcej w połowie drogi jadąc przepisowo, wyskoczył do mnie Policjant. Całe szczęście gadał po Angielsku zapytał dokąd jadę, poprosił CMR, zobaczył, że towar do Ploeszti i kazał jechać. Nie wiem czy byłem wyłączony z pod tego zakazu czy co, ale konsekwencje takiego czynu mogły być nieprzyjemne jadąc w tranzycie o czym przekonał się Polak z którym później rozmawiałem na radiu. Mówił, że Ci sami panowie zaproponowali mu 3000e mandatu. Nie wiem jak ich ten chłopak przekonał, ale twierdził, że puścili go wolno i to nie pobierając żadnej opłaty :shock:
Obrazek

RO
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Autobahn. Troszkę krótka, ale i tak przyjemnie się jechało.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Parking. WIFi dostępne, strzeżony.
Obrazek

Żarty powoli się kończą, jednak uśmiech na twarzy taki jak ten zakręt :)
Obrazek Obrazek

Brasov
Obrazek

Prosto na Ploeszti po zakazie :) Przy okazji górki już całkiem pokaźne :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Jak już wspominałem, rozładunku szukałem ponad godzinę. Pod pierwszy adres który zajechałem okazał się kompletnym pudłem, gdyż nazwa ulicy i strefy przemysłowej są takie same tylko w zupełnie innych miejscach, więc mój błąd. jednak miły pan wytłumaczył mi jak trafić na moją strefę, później zapytałem się jeszcze policjantów czy aby na pewno obrałem dobry kierunek i w końcu trafiłem na pierwszą z trzech stref w tym rejonie... Mojej firmy nie było w żadnym spisie, na żadnym planie, po godzinie trafiłem do głównego zarządcy strefy przemysłowej. Ten gdzieś zadzwonił i w końcu udało mi się znaleźć firmę.
Obrazek

Na rozładunku, kolejne zaskoczenie. Na serpentynach dwie palety poleciały na bok z jakimś granulatem. Na zachodzie były by zdjęcia wpis w cmr itd. o wschodzie nie wspomnę, pewnie by mnie jeszcze za to rozstrzelali. A tutaj szok. Wózkowy przywiózł drugą paletę i grzecznie ze mną przekładał worki mimo, iż powiedziałem że zrobię to sam, nie dał się jednak przekonać, w dodatku nie wziął ode mnie nawet piwka za pomoc. Jeden worek był uszkodzony, chłopak przyniósł zmiotkę, zmiótł w pudełko i po wszystkim.

Droga powrotna do Brasova po załadunek (znowu po zakazie)
Obrazek Obrazek

Na załadunku 3 dni i jazda do Rosji (w okolice Samary)

Spalanie 14,3l przy 10t ładunku :) Przez 70km cały czas z górki, dlatego taki wynik :)
Obrazek

Krajobraz się zmienia. Kierunek Mołdawia (Girgulesti)
Obrazek Obrazek

Nie mogłem się powstrzymać aby nie kupić radlera o tak wdzięcznej nazwie URSUS :mrgreen:
Obrazek

RO
Obrazek Obrazek Obrazek

Granica RO - MD
Obrazek

Most na granicy RO - MD. Przejazd na stronę Mołdawską
Obrazek

Terminal MD
Obrazek

Orange Moldova :wink:
Obrazek

Przedsmak tego co czeka mnie na Ukrainie.
Obrazek

Granica MD - UA
Obrazek

Koniec części I.

Ukraina i Rosja będą później :)


Post Wysłano: 07 lut 2014, 19:44
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Fajnie źe nie zapomniałem o temacie.
Super fotki,trasa mega ciekawa jak dla mnie.
Ile Ci zajeło to kółko ?


Post Wysłano: 07 lut 2014, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

spotkałes jakis polaków pomiedzy RO a MD ?

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 07 lut 2014, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Jak tam auto się sprawuje, bo chyba nadal jeździsz tym białym MPIII? :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 08 lut 2014, 3:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2009, 1:55
Posty: 100
GG: 0
Samochód: .:DAF XF:.
Lokalizacja: WO

Jeśli to nie Ty to wybacz mój błąd, ale wszystko na to wskazuje :wink: Zdjęcie robione gdzieś na Wschodzie zaczerpnięte z Ruskiego vk.com
Pozdrawiam
http://cs7001.vk.me/c311725/v311725446/ ... bY27ko.jpg


Post Wysłano: 08 lut 2014, 7:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Haha :D To Ja :mrgreen:

Zdjęcie z przed tygodnia :) W Brześciu po Białoruskiej stronie, przede mną jeszcze jechał kolega z firmy nową MP4 :D

Dzięki za podrzucenie fotki :) Jakbyś jeszcze miał możliwość, to podziękuj ode mnie autorom zdjęć, fajne dzieciaki :U

Możesz mi jeszcze znaleźć właśnie tą MP4 :?: :wink:
Cytuj:
Jak tam auto się sprawuje, bo chyba nadal jeździsz tym białym MPIII? :)
Ogólnie dobrze, ma nalatane 380tys km, nie leżałem pod nim :) W zasadzie między nowym a tym nie czuję żadnej różnicy :) Oby tak dalej sobie radził to będzie cacy.
Cytuj:
spotkałes jakis polaków pomiedzy RO a MD ?
Nie ;) Jak wjechałem to było mnóstwo Polaków, ale jak jechałem już dalej z załadunku na Mołdawię to żywej duszy. Sami Ukraińcy Romki i Mołdawianie.

Ogólnie Mołdawia to ciekawy kraj. Pierwsze słowa celnika jak zobaczył mój paszport to K***A :lol: To słowo chyba zna cały świat :D
Cytuj:
Fajnie źe nie zapomniałem o temacie.
Super fotki,trasa mega ciekawa jak dla mnie.
Ile Ci zajeło to kółko ?
17 dni, z tym, że stałem ciut ponad 2 dni na załadunek, ponad 2 dni na granicy i około 4 dni na załadunku powrotnym w Rosji :)

Cieszę się, że trasa się podoba. Ja do dzisiaj jestem zachwycony jak wracam do tych zdjęć :) Jedynie Ukraińskie drogi źle wspominam, pamiętam że kląłem cały dzień na czym świat stoi i jak tu ludzie mogą żyć :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: