Strona 7 z 16 [ Posty: 302 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 916 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 mar 2013, 0:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:08
Posty: 1

Witam, ciekawi mnie czy jest sens zdawać na ten certyfikat nie mając zamiaru zakładać działalności gospodarczej. Czy sam fakt jego posiadania wpływa w większy sposób na to jak pracodawca postrzega przyszłego pracownika?


Post Wysłano: 15 mar 2013, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 maja 2012, 16:35
Posty: 43

na pewno ma to jakieś znaczenie, ponieważ sam fakt, że posiadasz taki certyfikat potwierdza, że masz wiedzę na temat prawa, podatków czy ustaw o transporcie. Taki certyfikat warto posiadać jeśli masz okazję go zrobić bo to Ci nie zginie, a może zaowocować w przyszłości :) A tak nawiasem to posiadam testy wielokrotnego wyboru i zadania problemowe, które są bardzo podobne do tych, które występują na egzaminie. Zainteresowanych prosze o kontakt na priv.
pozdrawiam


Post Wysłano: 16 mar 2013, 11:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Jasne że nie zginie, tylko jeśli nie ma zamiaru tego używać to wątpię w sens posiadania Certyfikatu, dodatkowo pamiętajmy że w naszym kraju ciągle coś zmieniają aby wyciągnąć kasę, więc może okazać się, że za kilka lat można sobie tym certyfikatem...

Co do tej wiedzy o transporcie, to wg mnie każdy kto ma podstawową wiedzę, zda ten egzamin.
Dla mnie same posiadanie certyfikatu nie wiele znaczy.

No ale jeśli kolega ma luźny 1000zł to dlaczego nie?


Post Wysłano: 16 mar 2013, 17:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...) może okazać się, że za kilka lat można sobie tym certyfikatem...
Ciężko by było. Zalaminowany jest ;)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 13 maja 2013, 15:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2013, 15:43
Posty: 1

Akurat tak się składa, że posiadanie certyfikatu kompetencji zawodowych wynika z dyrektywy europejskiej, czyli jest tak samo w 27 krajach.
Więc nie powinno być tak, że za jakiś czas będziesz mógł sobie nim p..pe podetrzeć :) :lol:


Post Wysłano: 29 maja 2013, 14:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2012, 20:34
Posty: 42
GG: 121345
Samochód: ford

Czy po studiach inżynierskich z logistyki mogę liczyć na jakieś ulgi w egzaminie?


Post Wysłano: 07 cze 2013, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Cytuj:
Czy po studiach inżynierskich z logistyki mogę liczyć na jakieś ulgi w egzaminie?
http://www.its.waw.pl/Jak_uzyskac_certy ... 930,1.html Tylko po co to robić, jak tak właściwie to wcale nie jest takie trudne jeśli ma się jakiekolwiek pojęcie o transporcie i przedsiębiorstwach ;)


Mój certyfikat to chyba jakiś ułomny, niezalaminowany przyszedł :lol:

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 12 lip 2013, 21:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Jak sądzicie jest sens uczenia się do egzaminu na własną rękę bez kursu? W tym roku kończę studia logistyczne - więc istnieje szansa, że zostanę zwolniony chociaż z części egzaminu. Rozumiem, że teraz podchodząc do "międzynarodowego transportu rzeczy" egzamin piszę za jednym razem razem z krajowym, płacąc 800 zł, poprawka 500 (bo 300 odchodzi od opłaty za certyfikat).

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 13 lip 2013, 9:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Jak sądzicie jest sens uczenia się do egzaminu na własną rękę bez kursu? W tym roku kończę studia logistyczne - więc istnieje szansa, że zostanę zwolniony chociaż z części egzaminu. Rozumiem, że teraz podchodząc do "międzynarodowego transportu rzeczy" egzamin piszę za jednym razem razem z krajowym, płacąc 800 zł, poprawka 500 (bo 300 odchodzi od opłaty za certyfikat).
by zdać egzamin nie potrzeba kursu (żadnego) wystarczy własna wiedza (po studiach logistycznych chyba posiadana) i nauka własna (sprawdzone).
chodzenie na takie "kursy" to wyrzucanie kasy w błoto, a raczej do kieszeni organizatora.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 29 lip 2013, 14:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2013, 13:48
Posty: 2
GG: 3068442
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Jak sądzicie jest sens uczenia się do egzaminu na własną rękę bez kursu? W tym roku kończę studia logistyczne - więc istnieje szansa, że zostanę zwolniony chociaż z części egzaminu. Rozumiem, że teraz podchodząc do "międzynarodowego transportu rzeczy" egzamin piszę za jednym razem razem z krajowym, płacąc 800 zł, poprawka 500 (bo 300 odchodzi od opłaty za certyfikat).
Jak najbardziej jest sens uczenia się na własną rękę, jeśli jesteś w temacie to nie powinno być tak ciężko, swoją drogą sama próbuję się zmobilizować do nauki we własnym zakresie. Co do lektury to mogę polecić podręcznik przewoźnika drogowego w zakresie certyfikatu kompetencji zawodowych, Wiesława Starowicza. Przy okazji może ktoś posiada najnowsze testy zadania, którymi byłby w stanie się podzielić? :)


Post Wysłano: 31 lip 2013, 11:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Niebawem mam zamiar się za to zabrać dobrze, że będzie z kim wymienić, sprawdzać wiedzę 8). A co do ustalania egzaminu to po jakim czasie od zgłoszenia w urzędzie można liczyć na termin? Egzaminy odbywają się w każdym wojewódzkim mieście?

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 31 lip 2013, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2013, 13:48
Posty: 2
GG: 3068442
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
A co do ustalania egzaminu to po jakim czasie od zgłoszenia w urzędzie można liczyć na termin? Egzaminy odbywają się w każdym wojewódzkim mieście?
Harmonogram egzaminów wraz z terminami składania wniosków można znaleźć na stronie ITS-u:
http://www.its.waw.pl/Plan_egzaminow,0,1962,1.html

Miło, że ktoś jeszcze wybiera się na egzamin w najbliższym czasie 8)


Post Wysłano: 01 sie 2013, 11:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

No to w mojej wsi nie ma, przynajmniej teraz.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 01 sie 2013, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2012, 23:05
Posty: 22

Witam, mam pytanie co do zadania problemowego związanego z czasem pracy kierowców. Jak zakwalifikować godzinne oczekiwanie na granicy? Jako czas dyspozycji, odpoczynek czy inną pracę? W różnych źródłach spotkałem się z różnym kwalifikowaniem tego czasu.


Post Wysłano: 02 sie 2013, 6:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam, mam pytanie co do zadania problemowego związanego z czasem pracy kierowców. Jak zakwalifikować godzinne oczekiwanie na granicy? Jako czas dyspozycji, odpoczynek czy inną pracę? W różnych źródłach spotkałem się z różnym kwalifikowaniem tego czasu.
zgodnie z przepisami to zawsze była inna praca, a to co kierowca ustawił na tachografie to zupełnie inna sprawa.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 07 sie 2013, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2009, 20:44
Posty: 4
GG: 8657634
Lokalizacja: Ostrołęka

Cytuj:
Witam, mam pytanie co do zadania problemowego związanego z czasem pracy kierowców. Jak zakwalifikować godzinne oczekiwanie na granicy? Jako czas dyspozycji, odpoczynek czy inną pracę? W różnych źródłach spotkałem się z różnym kwalifikowaniem tego czasu.
Przy rozwiązywaniu tych zadań zaliczam to jako czas dyspozycji.


Post Wysłano: 15 sie 2013, 21:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2012, 23:05
Posty: 22

zzx, picek dzięki za odpowiedzi, certyfikat uzyskany :D


Post Wysłano: 02 lut 2014, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2014, 19:46
Posty: 2
GG: 4538827
Samochód: ffff

Witam

Chce uzyskac certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika jednakze chce sie sam kształcić w tym kierunku, omijając kurs

Czy ktos mógłby polecic dobrą literaturę do studiowania samemu?

Sciągnąłem z neta książke w pdf certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego z 2011 roku

Czy to wystarcza?


Post Wysłano: 02 lut 2014, 20:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam

Chce uzyskac certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika jednakze chce sie sam kształcić w tym kierunku, omijając kurs

Czy ktos mógłby polecic dobrą literaturę do studiowania samemu?

Sciągnąłem z neta książke w pdf certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego z 2011 roku

Czy to wystarcza?
jeżeli jesteś w stanie przeczytać i zapamiętać przepisy,ustawy,konwencje generalnie to wszystko co dotyczy przepisów prawa oraz masz minimum praktyki transportowej to dasz radę.
dla mnie by wszystko przeczytać potrzeba było 2 tygodni i wystarczyło (choć część tematów miałem ogarniętą z praktyki) samo chodzenie na kurs jest wyrzuceniem pieniędzy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 lut 2014, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2014, 19:46
Posty: 2
GG: 4538827
Samochód: ffff

Nie wiem czy jestem w stanie bo dopiero chce sie przekonać.
mam szeroką wiedzę ogólną, pracowałem rok jako logistyk w dużej firmie produkcyjnej
Sami ocencie czy podstawy mam

Teraz studiuje CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH PRZEWOŹNIKA DROGOWEGO - materiały szkoleniowe do egzaminu - 2011 i nie wygląda to tak źle. Znaczy to nie jest niemożliwe do nauczenia ale nie jestem pewien czy to jest wystarczające stąd moje pytanie

Chciałem iść na kurs (około 1000 zł) ale po tym co tu czytam to strata kasy bo mozna sie samemu poduczyć (logicznie myśląc to jest tylko 5 dni kursu x 8 godzin czyli 40 godzin kursu, czy to jest wystarczający czas? wątpie na mój rozum.

Więc ponawiam pytanie
Czy ktoś może polecić jakąś dobrą literaturę która jest niezbędna aby uzyskać certyfikat?
Czy może wystarczy wkuć na blachę testy?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 16 [ Posty: 302 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 916 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: