Assistance na drogach Europy Zachodniej

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 03 sty 2014, 14:27 
U偶ytkownik

Witam,
Chcia艂bym sie dowiedzie膰 jak wygl膮da sprawa z uzyskaniem licencji transportowej ,nie posiadam certyfikatu kompetencji zawodowych.Od 5 lat jestem kierowca je偶d偶膮cym na trasach mi臋dzynarodowych ,przez ca艂y ten czas pracuje dla jednej firmy ,kt贸ra to w艂asnie ona zaproponowa艂a mi abym kupi艂 w艂asny samoch贸d ,chodzi tutaj o sol贸wke 7.5 lub 12 dmc i wykonywa艂 dla nich przewozy mi臋dzynarodowe takie jakie wykonuje dotychczas z tym ,偶e na w艂asnym rozrachunku.Temat og贸lnie po wst臋pnych kalkulacjach jest bardzo dobry ,by艂aby to praca z pierwszej r臋ki z fabryki sk膮d wychodzi towar ,wi臋c wydaje mi si臋 ,偶e nie ma co si臋 zastanawia膰 tylko dzia艂a膰 ;) st膮d w艂a艣nie pytanie do os贸b kt贸re co艣 wi臋cej wiedz膮 w tym temacie ,a wiem 偶e s膮 takie na tym forum ,cho膰 jestem nowo zarejestrowanym u偶ytkownikiem to naprawde od do艣膰 d艂ugiego czasu czytam forum jako go艣膰 ;)
Znalaz艂em firmy kt贸re zajmuj膮 si臋 udzieleniem takiej licencji, mo偶e kto艣 korzysta艂 z takich us艂ug ? to by by艂o dla mnie chyba najlepsze rozwi膮zanie ,bo taka firma zajmuje sie kompleksowym za艂atwianiem formalno艣ci ,po wst臋pnej rozmowie telefonicznej z tym ,偶e Panem koszt takiej licencji to oko艂o 8000z艂 +1600z艂 za u偶yczenie certyfikatu(p贸艂 roczna op艂ata) oraz ewentualny koszt ubezpiecznia (oko艂o 800z艂) aby omin膮c wymagane ubezpiecznie maj膮tkowe 9 ty艣 EUR.
Chcia艂em si臋 zapyta膰 czy to jest zgodne z prawem w taki spos贸b jak to opisa艂em wy偶ej i czy og贸lnie warto by by艂o w takie co艣 wchodzi膰 czy mo偶e lepiej normalnie samemu za艂atwi膰 licencje ,certyfikat ma m贸j znajomy tak偶e z u偶yczaniem nie by艂oby problemu.
Prosi艂bym was o jakie艣 opinie na ten temat jakie by by艂o lepsze rozwiazanie dla pocz膮tkuj膮cego przewoznika ,moja wiedza jest raczej minimalna w tych sprawach prawnych.
Sorry za tak rozleg艂y opis ale chcia艂em przedstawi膰 jak to si臋 ma w mojej sytuacji i co by艣cie radzili ,a mo偶e kto艣 korzysta艂 z takich us艂ug i mo偶e poda膰 sprawdzone namiary.
Pozdrawiam i dzi臋kuje za wszelkie rady ;)

Ostatnio zmieniony 03 sty 2014, 14:31 przez Jester, 艂膮cznie zmieniany 1 raz
Link jest niepotrzebny. Jeszcze raz si臋 pojawi a b臋dzie to potraktowane jako reklama. Prosz臋 korzysta膰 konsekwentnie z polskich znak贸w diakrytycznych

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 03 sty 2014, 20:03 
U偶ytkownik

Samoch贸d: zielony i grafitowy
zacznij od przeczytania ustawy o transporcie drogowym oraz aktualnie obowi膮zuj膮cych rozporz膮dze艅 unijnych 1071,1072.

zastanawia mnie cena za licencj臋 8 ty艣.? jak b臋dziesz mia艂 komplet dokument贸w to zdaje mi sie 偶e zap艂acisz po艂ow臋 i b臋dziesz mia艂 w艂asn膮 - olej cwaniak贸w.

teraz jest okres zmian przepis贸w - ma byc zezwolenie na wykonywanie zawodu przewo藕nika drogowego.

w sprawie licencji mi臋dzynarodowej najlepiej zadzwo艅 do BOTM na Pa艅sk膮 w Warszawie lub do regionalnego stowarzyszenia przewo藕nik贸w.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 sty 2014, 2:18 
U偶ytkownik

Czyli po zmianie przepis贸w zamiast licencji wystarczy艂oby zezwolenie na wykonywanie zawodu przewo藕nika drogowego? czy mo偶e nowe przepisy utrudni膮 dost臋p do licencji poprzez udzielenie takiego zezwolenia?
No utrudni膰 jak utrudni膰 ,bardziej chodzi pewnie tutaj o dodatkowe koszta kt贸re trzeba b臋dzie ponie艣膰...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 sty 2014, 9:25 
U偶ytkownik

tak w/g nowych przepis贸w to zezwolenie ma by膰 podstawowym dokumentem jednak tak naprawd臋 nikt nie wie jak to b臋dzie.
osobi艣cie jeszcze nic nie za艂atwia艂em po zmianach i szczerze m贸wi膮c nie bardzo mi sie chce w tym babra膰.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 sty 2014, 11:24 
U偶ytkownik

Wed艂ug informacji na stronie BOTM te przepisy ju偶 obowi膮zuj膮 od sierpnia 2013 ,koszt takiego zezwolenia to 1000z艂 i wydaje go Starostwo ,p贸藕niej z takim zezwoleniem mo偶emy si臋 ubiega膰 o licencje wsp贸lnotow膮 kt贸ra kosztuje 4000z艂 + 440z艂 za ka偶dy kolejny wypis.

Generalnie je艣li chodzi o jedno auto to mam rozumie膰 ,偶e takiego wypisu nie b臋d臋 potrzebowa艂?

Panowie jeszcze chcia艂em si臋 zapyta膰 jak to b臋dzie wygl膮da艂o z kolejno艣ci膮.Punkt pierwszy otwieram dzia艂alno艣膰 ,nast臋pnie kupuje auto i pod te auto kt贸re b臋dzie sta艂o pod p艂otem ubiegam si臋 o licencje? czyli +/- miesi膮c samoch贸d b臋dzie musia艂 sta膰?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 sty 2014, 12:04 
U偶ytkownik

Przemek_89 pisze:
Wed艂ug informacji na stronie BOTM te przepisy ju偶 obowi膮zuj膮 od sierpnia 2013 ,koszt takiego zezwolenia to 1000z艂 i wydaje go Starostwo ,p贸藕niej z takim zezwoleniem mo偶emy si臋 ubiega膰 o licencje wsp贸lnotow膮 kt贸ra kosztuje 4000z艂 + 440z艂 za ka偶dy kolejny wypis.

Generalnie je艣li chodzi o jedno auto to mam rozumie膰 ,偶e takiego wypisu nie b臋d臋 potrzebowa艂?

nie ma znaczenia czy masz jeden pojazd czy sto przepisy s膮 jednakowe dla wszystkich.

Przemek_89 pisze:
Panowie jeszcze chcia艂em si臋 zapyta膰 jak to b臋dzie wygl膮da艂o z kolejno艣ci膮.Punkt pierwszy otwieram dzia艂alno艣膰 ,nast臋pnie kupuje auto i pod te auto kt贸re b臋dzie sta艂o pod p艂otem ubiegam si臋 o licencje? czyli +/- miesi膮c samoch贸d b臋dzie musia艂 sta膰?

otwierasz dzia艂alno艣膰 uzyskujesz nr nip, regon, kupujesz pojazd i przerejestrowujesz na siebie, sk艂adasz dokumenty do starostwa w tym, tak偶e certyfikat kompetencji oraz potwierdzenie sytuacji finansowej, wype艂niasz dokumenty potrzebne do uzyskania zezwolenia oraz wnosisz op艂at臋 i czekasz a偶 dostaniesz papiery. potem lecisz do BOTM by uzyska膰 licencj臋 wsp贸lnotow膮 i zn贸w czekasz oczywi艣cie po wp艂aceniu kasy, ale maj膮c zezwolenie ze starostwa mo偶e ju偶 je藕dzi膰 po kraju.
jak ju偶 uda ci si臋 pojecha膰 to potem sk艂adasz pierwsz膮 faktur臋 i zn贸w czekasz na pieni膮偶ki, a偶 艂askawie spedycja zap艂aci.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 sty 2014, 9:44 
U偶ytkownik

GG: 3771559
Przemek_89 pisze:
Witam,
Chcia艂bym sie dowiedzie膰 jak wygl膮da sprawa z uzyskaniem licencji transportowej ,nie posiadam certyfikatu kompetencji zawodowych.Od 5 lat jestem kierowca je偶d偶膮cym na trasach mi臋dzynarodowych ,przez ca艂y ten czas pracuje dla jednej firmy ,kt贸ra to w艂asnie ona zaproponowa艂a mi abym kupi艂 w艂asny samoch贸d ,chodzi tutaj o sol贸wke 7.5 lub 12 dmc i wykonywa艂 dla nich przewozy mi臋dzynarodowe takie jakie wykonuje dotychczas z tym ,偶e na w艂asnym rozrachunku.Temat og贸lnie po wst臋pnych kalkulacjach jest bardzo dobry ,by艂aby to praca z pierwszej r臋ki z fabryki sk膮d wychodzi towar ,wi臋c wydaje mi si臋 ,偶e nie ma co si臋 zastanawia膰 tylko dzia艂a膰 ;) st膮d w艂a艣nie pytanie do os贸b kt贸re co艣 wi臋cej wiedz膮 w tym temacie ,a wiem 偶e s膮 takie na tym forum ,cho膰 jestem nowo zarejestrowanym u偶ytkownikiem to naprawde od do艣膰 d艂ugiego czasu czytam forum jako go艣膰 ;)
Znalaz艂em firmy kt贸re zajmuj膮 si臋 udzieleniem takiej licencji, mo偶e kto艣 korzysta艂 z takich us艂ug ? to by by艂o dla mnie chyba najlepsze rozwi膮zanie ,bo taka firma zajmuje sie kompleksowym za艂atwianiem formalno艣ci ,po wst臋pnej rozmowie telefonicznej z tym ,偶e Panem koszt takiej licencji to oko艂o 8000z艂 +1600z艂 za u偶yczenie certyfikatu(p贸艂 roczna op艂ata) oraz ewentualny koszt ubezpiecznia (oko艂o 800z艂) aby omin膮c wymagane ubezpiecznie maj膮tkowe 9 ty艣 EUR.
Chcia艂em si臋 zapyta膰 czy to jest zgodne z prawem w taki spos贸b jak to opisa艂em wy偶ej i czy og贸lnie warto by by艂o w takie co艣 wchodzi膰 czy mo偶e lepiej normalnie samemu za艂atwi膰 licencje ,certyfikat ma m贸j znajomy tak偶e z u偶yczaniem nie by艂oby problemu.
Prosi艂bym was o jakie艣 opinie na ten temat jakie by by艂o lepsze rozwiazanie dla pocz膮tkuj膮cego przewoznika ,moja wiedza jest raczej minimalna w tych sprawach prawnych.
Sorry za tak rozleg艂y opis ale chcia艂em przedstawi膰 jak to si臋 ma w mojej sytuacji i co by艣cie radzili ,a mo偶e kto艣 korzysta艂 z takich us艂ug i mo偶e poda膰 sprawdzone namiary.
Pozdrawiam i dzi臋kuje za wszelkie rady ;)

Witam. W chwili obecnej przed uzyskaniem licencji musisz postara膰 si臋 o zezwolenie na wykonywanie zawodu przewo藕nika drogowego. Koszt 1000z艂. Dokument wydawany jest bezterminowo. Mo偶esz go zrobi膰 w starostwie b膮d藕 w BOTM. Teraz pozostaje kwestia czy chcesz je藕dzi膰 w kraju czy transport mi臋dzynarodowy.
Koszt licncji kraj to 1000z艂. Mi臋dzynarod贸wka to 4000z艂 + 440z艂 ka偶dy wypis.

Ostatnio zmieniony 06 sty 2014, 9:51 przez Jester, 艂膮cznie zmieniany 1 raz
Reklama. Numer telefonu usuni臋ty.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 sty 2014, 13:31 
U偶ytkownik

W moim przypadku b臋dzie to mi臋dzynarod贸wka i b臋d臋 potrzebowa艂 sam膮 licencje bez wypisu? skoro bede pos艂ugiwa艂 si臋 tylko jednym autem.

Dzi臋kuje za odpowiedzi ,ju偶 mniej wi臋cej wiem za co si臋 zabra膰 ;)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 sty 2014, 14:25 
U偶ytkownik

Przemek_89 pisze:
W moim przypadku b臋dzie to mi臋dzynarod贸wka i b臋d臋 potrzebowa艂 sam膮 licencje bez wypisu? skoro bede pos艂ugiwa艂 si臋 tylko jednym autem.

Dzi臋kuje za odpowiedzi ,ju偶 mniej wi臋cej wiem za co si臋 zabra膰 ;)

To znaczy,偶e bedziesz potrzebowa艂 jeden wypis. Licencja jest dokumentem, kt贸ry znajduje si臋 w siedzibie.
Czyli koszt to 4000z艂 + 440 + 1000z艂 plus zabezpieczenie finansowe i koszty zwi膮zane z umow膮 z osob膮 z certyfikatem. Je艣li jeste艣 zainteresowany jestem w stanie pom贸c w tych wszystkich formalno艣ciach tj. od umowy z osob膮 zarz膮dzaj膮c膮 oraz za艂atwieniem rzeczy w BOTM

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 sty 2014, 15:07 
U偶ytkownik

infotrans24 jak mo偶esz to wy艣lij mi swoje namiary na priv.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 sty 2014, 17:46 
U偶ytkownik

GG: 3381213
Samoch贸d: volov fh
a czy to prawda ze zamiast zabezpieczenia 9.000 euro mozna wykupic jakies ubezpieczenie za bodaj偶e 1000zl? slyszalem cos takiego i niewiem czy to prawda

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 sty 2014, 18:15 
U偶ytkownik

mniamniam pisze:
a czy to prawda ze zamiast zabezpieczenia 9.000 euro mozna wykupic jakies ubezpieczenie za bodaj偶e 1000zl? slyszalem cos takiego i niewiem czy to prawda

mo偶na wykupi膰.
ceny z ofert internetowych s膮 od 500 z艂 za pierwszy pojazd, kolejne taniej.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 sty 2014, 18:23 
U偶ytkownik

Tak. To prawda. Cena za 1 pojazd to oko艂o 500z艂, a ka偶dy kolejny ok.300z艂.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 03 lut 2014, 16:52 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: TGA 18:440 hak贸wka
zzx pisze:
Przemek_89 pisze:

nie ma znaczenia czy masz jeden pojazd czy sto przepisy s膮 jednakowe dla wszystkich.

Przemek_89 pisze:

otwierasz dzia艂alno艣膰 uzyskujesz nr nip, regon, kupujesz pojazd i przerejestrowujesz na siebie, sk艂adasz dokumenty do starostwa w tym, tak偶e certyfikat kompetencji oraz potwierdzenie sytuacji finansowej, wype艂niasz dokumenty potrzebne do uzyskania zezwolenia oraz wnosisz op艂at臋 i czekasz a偶 dostaniesz papiery. potem lecisz do BOTM by uzyska膰 licencj臋 wsp贸lnotow膮 i zn贸w czekasz oczywi艣cie po wp艂aceniu kasy, ale maj膮c zezwolenie ze starostwa mo偶e ju偶 je藕dzi膰 po kraju.
jak ju偶 uda ci si臋 pojecha膰 to potem sk艂adasz pierwsz膮 faktur臋 i zn贸w czekasz na pieni膮偶ki, a偶 艂askawie spedycja zap艂aci.

A jak to jest z licencj膮 na kraj. Je偶eli z艂o偶e wszystkie potrzebne dokumenty w starostwie, wp艂ac臋 pieni膮dze itd.
starostwo wyda mi zezwolenie (jak w przypadku licencji mi臋dzynarodowej) 偶ebym m贸g艂 spokojnie porusza膰 si臋 po kraju?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 03 lut 2014, 20:27 
U偶ytkownik

wszystkie potrzebne dokumenty s膮 zapisane w ustawie - trzeba przeczyta膰.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 03 lut 2014, 20:47 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: TGA 18:440 hak贸wka
zzx pisze:

Nie zrozumia艂e艣 mnie, chodzi mi o to 偶e jak ju偶 z艂o偶e wszystkie potrzebne dokumenty w starostwie, uiszcz臋 op艂at臋 itd. musz臋 czeka膰 za licencj膮, ale czy mog臋 ju偶 wtedy je藕dzi膰?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 03 lut 2014, 21:52 
U偶ytkownik

Atego1228 pisze:
zzx pisze:

Nie zrozumia艂e艣 mnie, chodzi mi o to 偶e jak ju偶 z艂o偶e wszystkie potrzebne dokumenty w starostwie, uiszcz臋 op艂at臋 itd. musz臋 czeka膰 za licencj膮, ale czy mog臋 ju偶 wtedy je藕dzi膰?

nie masz licencji i wypis贸w nie mo偶esz je藕dzi膰 jak b臋dziesz mia艂 komplet papier贸w to dopiero wtedy mo偶esz zacz膮膰 swiadczy膰 us艂ugi transportowe.
za brak dokumentu jest kara, podobnie jak za brak licencji - samo z艂o偶enie dokument贸w nie jest jednoznaczne z wydaniem uprawnie艅.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 lut 2014, 12:18 
U偶ytkownik

Czas oczekiwania na zezwolenie na wykonywanie zawodu przewo藕nika czyt. licencj臋 to ustawowo 1 miesi膮c. W praktyce to czas oczekiwania wynosi do jednego tygodnia. Zalezy jakie starostwo

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]