Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 cze 2013, 21:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 cze 2013, 21:33
Posty: 5

Szybkie pytanie ile trzeba nabic gazu do klimatyzacji Renault Magnum 440 e tech? Kupilem dzis nowa sprezarke i jest w niej bezbarwny olej ale nie za duzo +- 100-150 ml. Czy nalezy go uzupelnic badz wymienic?


Ostatnio zmieniony 26 cze 2013, 21:53 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
To, że założysz 2 takie same tematy nie gwarantuje, że ktoś "na wczoraj" Ci pomoże. Jeden temat usunięty, w tym poprawiony tytuł i na przyszłość proszę o używanie dużych liter na początku zdania.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Olej jest przezroczysty bo nie ma barwnika w nim sprężarkę zalewa się około 150ml czyli wszystko jest dobrze :wink:
Natomiast oleju do układu daję się 3% w stosunku do ilości gazu. Np: 1200g gazu razy 3% = 36ml oleju do układu :wink:

_________________
MAN


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 cze 2013, 21:33
Posty: 5

odebralem samochod od MECHNIKA ktory nie potrafil uruchomic klimatyzacji w renault magnum 440 e tech . (nowa chlodnica,kompresor,osuszacz klimy) Panowie gosc mi tlumaczyl ze nie zrobi tego poniewaz jest wszystko pomieszane, fakt jest taki ze regulacja temperatury pokretlo cieplo zimno nie dziala i ktos zrobil na przycisk i po nacisnieciu przycisku w aucie leci cieple powietrze a kiedy jest wylaczony jest zimne, dodam ze klimatyzacja juz byla u 3 mechaniorow i nikt nie dal rady , podobno do czujnika ktory sie znajduje w filtrze osuszacza klimatyzacji (4piny) , prosze o pomoc bo anie czasu ani pieniedzy juz nie mam :/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Przy osuszaczu jest czujnik prosostat.
To taki czujnik który monitoruje dwa różne ciśniena na raz w układzie. Chyba od 4 do 28 bar czyli jak jest mniej niż 4 to klima się nie włączy a jak jest ponad 28 to wyłączy klimę.

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2012, 15:20
Posty: 74
Samochód: czerwony
Lokalizacja: Wlkp

Podepnę się tutaj, bo nie chcę zakładać osobnego wątku.

Mam problem z klimą postojową w renault magnum. Czy to normalne, że ona chłodzi tak słabo?
Względnie daje radę tylko wtedy, kiedy zaparkuje się w cieniu, w każdym innym przypadku w kabinie jest zdecydowanie za gorąco, mimo włączonej klimatyzacji, więc co jakiś czas trzeba odpalać auto, żeby się schłodziło.

Nie wiem czy to normalne i klima postojowa jest po prostu mniej wydajna, czy moja ma jakąś usterkę?

_________________
Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało wielkie sprawy głupią miłością...
__________________
C+E, KW, ADR, HDS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Nie wiem czy to normalne i klima postojowa jest po prostu mniej wydajna, czy moja ma jakąś usterkę?
Jest dużo dużo mniej wydajna niż zwykła :wink:

_________________
MAN


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: