Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 cze 2013, 14:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2013, 8:10
Posty: 15

Witam szanowne grono.

Poszukuję konia i wywrotki do pracy w firmie i gospodarstwie rolnym. Do zadań zestawu należałby odbiór płodów od kombajnu, transport wapna i buraków plus trasy typowo szosowe z tym ładunkiem. Do wydania na konia mam 100 tysięcy, a na naczepę 50 tysięcy.

Moc jaka mnie interesuje to 350-450 KM, podwozie myślę, że wystarczy 4x2. Wstępnie przeglądałem Scanie P, Daf CF, Premium. Choć zastanawiam się też, nad koniem 4x4 typu Merc, Man, Scania. Co polecacie? Zależy mi by ciągnik miał jedno łóżko, był względnie prosty bez bajerów. Blokada mostu mile widziana.

Jaką naczepę polecacie? Jaka kubatura będzie najlepsza? Nie ukrywam, że podnoszone i skrętne osie będą dodatkowym atutem.

Proszę o rzeczowe wypowiedzi.


Tu masz ofertę na Volvo FM z napędem 4x4, rocznik 2005 Euro 4, niska, sypialna kabina: http://otomoto.pl/volvo-fm-4x4-8-0-kabi ... 65656.html
Jedyny minus to chyba nie ma hydrauliki. A przynajmniej nic o tym nie pisze - ze zdjęć trudno wywnioskować.

Ewentualnie masz tu jeszcze jedno FM z hydrauliką: http://otomoto.pl/volvo-volvo-euro-4-hy ... 62019.html


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2013, 8:10
Posty: 15

Dlaczego akurat Volvo FM? Co za nim przemawia?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 427
Samochód: 2xr420 r500 r580

Niska kabina,waga
w miarę wytrzymałe(jak na te czasy) silniki.
Z aut po 2000 roku szukaj tylko mercedesa ew volvo.


Wiesz, to ta sama półka cenowa. Poddałem Ci tylko pod rozwagę. Tym bardziej, że znalazłem pierwszy z brzegu z napędem 4x4.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2013, 8:10
Posty: 15

Która stajnia robi lekkie konie?

Chyba jednak będę szukał czegoś 4x4, bo boje się, że szczególnie jesienią będę konia 4x2 ciągał włokiem.
Cytuj:
Z aut po 2000 roku szukaj tylko mercedesa ew volvo.
Możesz coś więcej o tym powiedzieć?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Jak masz zamiar jezdzic po "polu" to tylko 4x4 ... Nie wiem jakie ziemie macie ale u nas nawet w suche zniwa zapomnij naczepe pelna utargac 4x2.
Marka?? Mysle,ze nie ma znaczenia - liczy sie stan w tego typu autach. Na przebieg tez trzeba inaczej patrzec- moze miec 300tys a bedzie mial wiecej godzin na krecone niz ten co ma 900tys. Dlatego trzeba jechac i stan ogolny zobaczyc.

Waga ciagnika bedzie siegac ok 8ton - trzeba sie skupic na naczepie - ona musi byc lekka. Do zboza 38m starczy. Jakies benalu, freuhauf-akermann, trailor, granalu,menci, w aluminium znajdziesz w ok 5,5 - 6ton te metry.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2013, 8:10
Posty: 15

Temat badam od dłuższego czasu już i początkowo byłem, za 4x4, jednak potem jakoś mi odeszło. Nie mniej jednak to jedyne słuszne wyjście. Z burakiem znam przeboje od kuchni i nie chcę, żeby mi któryś konia porwał. Myślę, że przy 4x4 będą szukał czegoś na wysokiej ramie, żeby ewentualnie móc założyć inne koła.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: