Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 kwie 2013, 17:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2013, 17:40
Posty: 5

Witam wszystkich
Właśnie stoję przed przed wyborem nowego samochodu ciężarowego. I tutaj pojawia się pewien problem bo nie wiem na co mam się zdecydować. Szukam samochodu wywrotki trójstronnej 4x4. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych samochodów. Już od jakiegoś czasu zbieram opinie o tych samochodach i są często sprzeczne bo jedni chwalą scanie że mało palą ale w terenie nie za dobrze sobie radzą, że po roku w mercu jest żółto na desce, a że man dużo pali.
Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1600
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Kup to co z zewnatrz Ci sie podoba - bo kazdy ma swoje jakies wady i zalety. Ewentualnie mozna patrzec na gwarancje, koszty przegladow gwarancyjnych itp A i na nowke to bym zabudowe meillera zakladal.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2013, 17:40
Posty: 5

Zabudowa będzie z kh kipper trzeba wspierać Polski biznes :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2012, 10:46
Posty: 39
GG: 36605665
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Te 360 km nie za mało troszeczkę ? . Może Man Tgs 18.400 lub 440 . Zawsze moc się może przydać czy przewieść jakąś koparkę na lawecie czy nawet przyczepę podczepić .


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2013, 17:40
Posty: 5

Samochód będzie jeździł głównie solo, sporadycznie będzie ciągnął lawetę z koparko-ładowarką lub mały walec. Myślę że tyle wystarczy a większy silnik to większe spalanie co generuje dodatkowe koszty.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1600
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Zabudowa będzie z kh kipper trzeba wspierać Polski biznes :)
Czyli z pol tony w tylku na masie wlasnej ...

okolice 350KM w zupelnosci Ci starcza.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2013, 17:40
Posty: 5

Masz racje, tylko według mnie ta firma posiada najlepszy stosunek ceny do jakości. Wiem że zabudowy Meiller Kipper są chyba najlepsze w tym segmencie rynku ale są drogie. Myślę że z tej zabudowy będę zadowolony. Tylko nie wiem jaki samochód mam wybrać pod tą zabudowę, bo tych samochodów na rynku jest stosunkowo mało.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1600
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Nie wiem, jak teraz ale pare lat temu znajomi brali 4 nowe axory i srednio zadowoleni byli nie mowiac juz o ich masie wlasnej. Wsrod tych 4 mieli 2 zabudowy z burta boczna dzielona i wyzsza a 2 z jedna burta i nizsza - te drugie byly lepsze/wytrzymalsze.

Co do podwozia - tak jak Ci pisalem, kupujac nowke patrzylbym na to ktora marke lubie i mi sie podoba :) no bo nowe to nowe i kazde bedzie latac. Druga rzecz to serwis i koszty z nim zwiazane jak i sama cena zakupu. Ja osobicie bym sie skupil na markach ktorych nie wymieniles (bo mam dobre z nimi doswiadczenia) volvo i iveco. Obie marki w budowlance kupe lat siedza i zeby w tym temacie zjadly. Z dalerami jak bedziesz rozmawial niech Ci powiedza jakie wersje tonazowe podwozia maja. Dla przykladu Ci powiem, ze przeladowane 4x4 moje stare iveco jedzie 100razy lepiej od prawie nowego axora, ktory gdy ma wiecej na kiprze niz dowod mowi zachowuje sie jak statek na morzu przy sztormie, ale gdy ma 8 ton na pace a nie 13 jest dla kierowcy wygodniejszy - cos za cos, ale trzeba wiedziec co sie bedzie robic i pomyslec o tym przed zakupem, a nie po

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2013, 17:40
Posty: 5

Ja jednak nie jestem przekonany do iveca i volva, volva nie kojarzy mi się dobrze bo znajomy miał i tylko jeździł po serwisach, a co do iveca to słyszałem że nowe mają za dużo elektroniki i to często im się psuje, a dużo osób mówi: "od iveca to z daleka", ale twoje są opinie są inne, ja nie miałem z tymi samochodami do czynienia i nie mam swojej opinii.
Jednak skłania się coraz bardziej w stronę Scani.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: